Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Trhanie 4 predných zúbkov a oprava ostatných pod narkózou 3r chlapčekovi

Zubný kaz
shandy137
8. máj 2019

Ahojte maminy, idem si k vam po radu tym, co tento problem museli tiez riesit...Ako ste sa rozhodli, dali ste zhnite predne zubky vytrhat, ci ste pockali, kym ich vytlacia trvale? A ake boli reakcie deticiek v skolke, neposmievali sa vasmu dietatku ze mu chybaju zubky?😱😰 Som z toho zufala

deti95060810
8. máj 2019

v MŠ chýbajú predné zúbky takmer všetkým deťom...😉

luciavivienkina
8. máj 2019

@shandy137
Pokial by neboleli a nebolo by to naozaj vážne, mliečne zúbky v narkoze by som trhať osobne určite nedala

janickacrazy
8. máj 2019

malé deti takéto veci vôbec neriešia, takže nejaké posmievanie v školke kvôli zúbkom som ešte teda nepočula, skús sa poradiť so zubárom, čo by bolo najlepšie, ale pokiaľ nebolia, tak by som asi trhať nedala

simka_simka
6. jún 2019

moja dcerka si cca v 2 rokoch odbila nestastnym padom z odrazadla zo vsetkych 4 prednych vsetkych - my sme casty navstevnici u zubarky, lebo jej opadava sklovina aj z inych zubkov, ale tie drzime ako tak, s pomocou pani zubarky.
O predne zubky sme sa starali, ale odumreli, uz mala len kyptiky ale neboli cierne...no posledny pol rok to islo ako z kopca, zacali cernat a spravil sa jej zapal na skoro celom hornom dasne...museli ist von, ale nasa pani zubarka ich vytrhla dovolim si povedat za 2 minuty vsetky styri...anesteziu sama neodporuca pokial stav nie je ohrozujuci zivot....ale teda aj jej pristup je uzasny...vsetko je koplet prisposobene detom....ale to som chcela, poplakala som si vela noci, ze sa nam zubky napriek starostlivosti nepodarilo zachranit, uz ich nema - je ako taky upirik, ale ma zdrave dasienko a na rtg uz sme videli aj zostupene trosku viac dospelacke zubky, cize by jej ich tieto pokazene mohli nakazit - nebojte sa, deticky sa jej nesmeju , naozaj vela deticiek uz predne zubky nema a zvladli sme to...je to neprijemne, trapi ma to, ale dokorka povedala ze uz cesta nieje - skodilo by jej to zdraviu
su aj detske nahrady zubkov, normalne sa urobi odkliatok a deticky si vkladaju do pusinky...ale teda moja neda do pusinky nic cudzie - cize vydrime kym jej narastu nove, ak povie za rok za dva ze by ich chceli, dame to spravit 🙂 je velmi dolezity aj pristup zubara, ja by som moju do anestezie nedala...trhala jej to s rajskym plynom a celkom sa aj nasmiala dcerka - a to neni spolupracujuci pacient 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli