Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Trojročné dieťa má dieru v zube

lara1128
19. máj 2016

Ahojte, máte niekto skúsenosť s dierkou v zube u 3 ročného dieťaťa....???? zatiaľ nás zúbok nebolí

anetkaadamko
19. máj 2016

treba k zubárovi....

pribinak
19. máj 2016

Aj ked neboli, treba to ist ukazat k zubárovi, ak je dierka väčšia, tak to mizno zaplombuje

maminecka2
19. máj 2016

Ahoj, suhlasim s babami, urcite zubar a plomba. Ak bude zubar nazoru ze mliecne zuby sa neplombuju tak zmenit zubara. Urcite necakaj kym to zacne boliet a dietatko bude mat traumu z prvej navstevy zubara. A potiahne sa to s nim cely zivot.

sardinka335
19. máj 2016

@lara1128 treba ist k zubarovi nech to pozrie..kaz na mliečnom zube moze nakazit aj zalozené trvalé zuby aj sa zanedbá. My sme mali plombu uz v 4 rokoch a ziadna tragedia. Aj mliečne zuby treba ošetrovat u zubara.

chrumka84
20. máj 2016

My sme boli plombovat a mala okolo troch rokov. Mliecne stolicky musia vydrzat velmi dlho a kaz sa zvacsuje velmi rychlo.
U deticiek sa to inak plombuje, netrva to tak dlho, ako ked sa dava plomba na trvaly zub. Preto nie je taka kvalitna a moze sa casom "vyhryzt", ale vzdy lepsie, ako nechat zub postupne odhnivat..

mircalla
20. máj 2016

To sa pytas tu? Zubar. V 3 rokoch ste uz mali mat aj prevnetivku

tehula
20. máj 2016

Chodte k zubarovi ale plombu neodporucam. Dcera mala mikro kaz na stolicke zubarka jej to iniciativne vyvrtala a zavrela mna skasla 70 eur. Po asi mesiaci zacali dcere bolesti. Sli sme na pohotovost. Otvorili jej zub vycistili a krutili hlavou preco to plombovala. Ze toto je casty jav. Ostalo to otvorrene darmo co viackrat vrtali to tak uz diera alo svet. Pol zuba sa odlomilo. Toto s dvoma stolickami mala a viaceri zubari mimo mojej povedali ze malym deckam sa mliecne iniciativne neplombuju

saurian
20. máj 2016

chod k zubarovi. nepises aky velky je kaz, ani na ktorom zubku - ak je kaz na zadnych zubkoch, tak to zvyknu zubari plombovat (pretoze tie zubky musia vydrzat az do cca 8-9r, a dierka by sa zvacsovala), ak je kaz na prednych zubkoch, tieto zvycajne neriesia, kedze v siestom roku vypadavaju. ale urcite k zubarovi, tieto deti by mali povinne absolvovat preventivnu prehliadku raz za pol roka.

sardinka335
20. máj 2016

@tehula na toto je viac nazorov a podla mna nemozeš apriori paušalne povedat, ze sa mliečne neplombuju a ak ano tak lebo su doktory iniciatívny a chcu kešovat - zubarina je celkovo draha takze aj to moze byt dovod ale odhliadnuc od toho mat dieru v zube je fakt ze ,,super,, - dostava sa tam jedlo, ťažko sa to čistí a kaz len napreduje pripadne nakazi aj dalši zub. Moj ma vrtane a plombovane od 4 rokov a ziadny problém nikdy nemal. Takze čo kaz to individuálny jav a pristup...niekomu pomoze plombovat a niekomu zjavne nie.

tehula
20. máj 2016

@sardinka335 diera tam nemoze ostat, ale riesi sa to gazou, ktoru po jedle treba vybrat. Mne nemusis, ja som z toho na nervy, lebo ona tam mala kaz taky mini, ze to len podla diagnostikomera zistila, a hned ze vyvrta a zaplombuje, ale bud to zle vyvrtala, alebo neviem preco to tak reagovalo, ale oba zuby co jej vrtala a zavrela, sme museli na pohotovosti nechat otvorit a vycistit, potom ma poslali k zubarke na kontrolu, ta dieru este vrtackou zvacsila a ze no ano, ostane to otvorene. By som jej krk vykrutila, lebo zuby sa dcere nakoniec zlomili, co velmi rozvrtali to. Trvale jej nechavam hned pecatit

sardinka335
20. máj 2016

@tehula a to budem po kazdom jedle vyberat decku gázu? Ale ako uznavam ze mini - pidi kaz asi rypat nemusela ale nie som zubarka...kazdopadne velky kaz by som gazovat nechcela a hladala nejak inu moznost. U nas to zaplombuje a je pokoj....sice ma skasiruju ale tak čo narobim.

henikav
20. máj 2016

@lara1128 Nasa dcerka ma 3 roky a tiez ma problem na prednom zubku, kvoli zaspavaniu s flaskou, pretoze inac si cisti zubky aj 3-4x denne. Boli sme u zubarky a veru idu jej to opravit, nenechaju jej to tak, pretoze mliecne zubky su zakladom pre tie trvale

sardinka335
20. máj 2016

@henikav presne to hovori aj naaša zubarka.

tehula
20. máj 2016

@sardinka335 nechapeme sa. Nemusela tam mat dieru jak svet na gazu, keby jej to nevrtala hned iniciativne a postupne jej to nezvacsovali dalsim vrtanim.

sardinka335
20. máj 2016

@tehula ja som to pochopila tak ze zubarka tam urobila dieru, ktora podla ineho zubara tam byt nemusela - z toho čo popisuješ teda objektivne ,,pochybyla,,.

ale to ze riešenie bola gaza na dieru tak to zase sa mne nepači taketo riešenie..Kolko to budem gazovat? Kym nevypadne zub ? Kym sa neprelieči dajme tomu ale na trvalo ze tam bude mat dieru kym jej ten zub nenahradi trvaly a ja to budem neviem rok gazovat jak ,,picino,, tak to by sa mne osobne nepačilo. Leniva mater no...

Inak ja mam všeobecne skusenost ze zubari si radi ,,rypnu,, do toho ako niekto iny urobil plombu, zub, korunku proste ,,niečo,,. takze tiež to uz beriem s rezervou tie ich komentare na adresu kolegov.

lara1128
autor
22. máj 2016

@mircalla ano to sa pytam tu pre istotu...co sa preventivky tyka tu mame uz davno za sebou

misha2107
1. jún 2016

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o vyplnenie dotazníka k mojej diplomovej práci, nakoľko potrebujem väčší počet respondentov. Zaberie vám to iba chvíľu a mne to pomôže. Mamičky,ak sa tento strach prejavuje u vašich detí, môžete to vyplniť za ne. Ďakujem. http://www.survio.com/survey/d/R9Y2E8C6Z3O6J8Z1Y

Tu začni písať odpoveď...

Odošli