Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Trojročný syn má nepekné zuby

barbora59
22. nov 2014

Ahojte maminy prosim vas poradte mi.Syn ma 3 roky a skarede zubky.Zuby umyvame normalne rano - vecer, sladkosti je ale nieje to ziaden extrem. tak normalne .Prvy kaz mal na stolicke ten sa vyvrtal a dala sa tam vlozka, uz ma kaz aj na druhej strane. Najhorsie su horne1tky a 2 jky , do polky zubu odlupnuta sklovina a jednotka uz je zozadu cela cierna! Vyzera to hrozne! Antibiotika bral niekolkokrat, chory bol mozno trosku viac ( jasle- skolka). Termin mame k zubarovi no uz som v strese ze co povie.Ma len 3 roky - tie jednotky urcite nevydrzia. Oni odpadnu alebo co stym treba?Velky hriech je flasa s mliekom s ktorou zaspava😁
Prosim nech prispievaju slusne diskutujuce.Dakujem za nazory.

mummy01
22. nov 2014

@barbora59 no jedine zubar musi povedat co s tym.Inak na margo toho ze detom sa kazia zuby kvoli flasi s mliekom ci kvoli atb je podla mna blbost.Moja dcera brala nespocetne mnozstvo antibiotik a do 3 a pol roka pila mlieko z flase aj v noci a teda zuby sa jej nepokazili...takze,podla mna je to aj dost o kvalite zubov.Mam kamosku ktora ma rovnako staru dceru ako je moja,nepila z flase a ani nebyva chora a predne zuby jej uplne odhnili☹

lucinddas
22. nov 2014

Urcite mu tu flasu treba zobrat, trosks poplace, ake treba vydrzat. Co so zubami treba riesit so zubarom, aby sa to neopakovalo aj pri "dospelackych" zuboch. Moze byt v hre aj genetika... aspon tak nam nas zubar povedal na dcerine zuby - velmi sa jej chyta zubny kamen..... tak jej to drhnem o sto sest a uz od mala pouzivame medziubne kefky a nite

sissy27
22. nov 2014

@barbora59 Neviem, akú radu by si tu mohla dostať, k tomuto problému sa môže normálne vyjadriť len zubár a aj to nie cez net, ale po prehliadke... Dôležitý je aj spôsob čistenia zubov, svoje zohráva strava, nápoje, celkový zdravotný stav a aj genetika... Pre porovnanie -moja dcéra do 3,5roka mala fľašu mlieka 5x denne aj v noci, bola cumlový závislák, sladkosti jedáva až moc na môj vkus, pije ochutené malinovky, brala párkrát aj atb, má 11 rokov a zatiaľ nemala jediný kaz (klop klop klop) ... Ale viem, že má správnu kefku a správnu techniku čistenia zubov...

vitkovca
22. nov 2014

moj maly ma tri roky,tiez mame rovnaku situaciu,ale skor si myslim ze to je tym ze raz padol narazil si usta dasna krvacali a zacali takto cernat,povlakovat,odlupuje sa mu sklovina..hrozne..starsia bola natom podobne..

janickacrazy
22. nov 2014

@barbora59 Nepije náhodou sladené nápoje a džúsy? Tie ničia sklovinu. Moje deti do 3 rokov nejedli žiadne sladkosti a snažím sa, aby vobec nepili sladené nápoje, pijú len čistú vodu a nesladený čaj. Stálo ma to dost námahy, ale oplatilo sa. Malý má 4 roky a krásne biele zúbky, starší bude mat 15 a má najlepšie zuby z triedy, len jednu maličkú plombu. Obaja pili mlieko z flaše tak do 3 rokov a starší aj dost antibiotík pojedol, takže tým to asi nebude.

adelakk
22. nov 2014

@barbora59 treba sa poradit so zubarom.tu flasu mlieka by som zrusila. U niekoho to nemusi byt problem, ale u dietata s vacsim sklonom k tvorbe zubneho kazu treba odstranit vasetky mozne priciny. Moj syn ma tiez tri rokya ma nadherne zubky. Nic zvlastne nerobime, ale umyvame dvakrat denne odkedy vysiel prvy zubok. Nepijeziadne sladke napoje. Po umyti zubov vecer uz pije iba cistu vodu. Asi tri krat tyzdenne mu poumyvam zuby elektrickou kefkou. Ja osobne som mala kazy velmi skoro ako dieta a tak som velmi rada, ze syn nema.

katarinamarkova
22. nov 2014

@barbora59 zuby cistis vecer uplne zbytocne...to akoby si ich necistila, ked mu potom das na zaspanie flasu s mliekom :( potom ako vecer ocistite zubky uz nema nic jest, max. tak cistu vodu 🙂
.....k tej kamoske co nepije z flase.....spytaj sa jej ako casto a ako presne malej umyva zubky. resp. ci po vecernom umyti tiez nedostane nieco ako cajik ci dzusik.
ciste zuby sa jednoducho nemaju preco pokazit.
ved uvidis co ti povie zubarka.
plus casto sa tu na sk zabuda na zubnu nit...pretoze zubky su nielen vpredu a vzadu ale aj naboku jeden vedla druheho...aj tie miesta treba vycistit. su aj take nite na palickach pre male deticky - u nas maju uspech 🙂

briketa
22. nov 2014

@barbora59 ahoj, stolicky sa vymienaju az v 11-12 rokoch, dovtedy ich potrebuje, takze plomba, alebo korunky. (Tiez som akurat bola u zubara s najmladsim) Dnesne zlozenie stravy je take, ze zuby sa kazia nadmerne. Treba dvakrat denne nielen umyvat, ale velmi podstatne cistit medzizubne priestory nitou a zubna sprcha je tiez super. Aspon mas namet na vianocne darceky 😉 A trojrocnemu uz mozes flasu zrusit z noci na noc. Neboj, prezije to

mirkamirko0809
22. nov 2014

@barbora59 ahoj,moja dcerka to tiez tak mala a ked sme isli k zubarovi,tak mi len povedal,ze to je bud od cumla alebo flase😕nic s tym nerobil povedal ze ved oni vypadnu a narastu pekne biele,ale zatial nam vypadli len obe jednotky a dvojky mame a to bude mat 7 rokov,tak sa bohuzial este nacakas kym sa ich zbavite😕a syn ten ma 5 rokov tiez pil z flase a ani jeden kaz.

pupavka123
22. nov 2014

@barbora59 To ho preboha vecer nechas s flasou zaspavat a celu noc spi s neumytymi zubami?tak sa ti chlapec raz podakuje,pretoze za to nemoze on,ale vy rodicia...ved celu noc mu to v ustach pracuje a vytvara kazy a ty este nechapes preco ma chudatko take zuby?kvoli vasej......musi v tomto veku castejsie znasat zubara....sorry,musela som ☹ mozes umyvat aj 10x za den,ale staci,ked mu neumyjes pred spanim a zubny kaz ma sviatok-vdaka Vam

lauricka
22. nov 2014

@mummy01 do pol roka a do troch rokov je velky rozdiel, podla mna

lauricka
22. nov 2014

@barbora59 no holt, musis si rozmysliet, co je dolezitejsie pre syna, ci ta flasa mlieka alebo zuby...hm?
Moj syn tiez ma rad flasu v postielke, nez zaspi, ale po umyti zubkov v nej dostane jedine cistu vodu. Mlieko si moze dat pred umytim zubov. A s tym ostatnym sa treba radit so zubarom, niektori ludia maju horsie zuby, niektori lepsie, tak ako so vsetkym.

ivetoy
22. nov 2014

@janickacrazy SUHLASIM je to cukrom,nie mliekom

oladuna
22. nov 2014

@barbora59 nerob si az take starosti kvoli tej flasi co ta tu baby zhadzuju, lebo to vobec nebude z flase.umyvat zuby si umyva a tieto mliecne zuby su aj tak krehke a sklovina nie je az taka odolna ako trvale zuby. Niekto si nemusi umyvat zuby dvakrat denne lebo je lenivy a aj tak nema ani jeden kaz.niektori umyvaju ostosest a maju kaz skoro na kazdom zube.je to geneticky problem.Ak ma chlapec dobru ustnu hygienu kym mu vypadaju mliecne zubky tak potom to uz je len na tom co bude jest a pit aby pomohol predist takym kazom v zuboch.ja mam 38 rokov a 4 plomby.moj muz ma 40 a nema ani jednu.mam kamosku co uz od strednej skoly mala plombu na kazdom jednom zube.mohla cistit kolko chcela.je to tou genetikou...

modry_ponik
22. nov 2014

Aj moja mala ma veľmi škarede zubky, ale je to tým, že spadla narazila obe horne zubky a od nich sa kazia všetky, spodne nema ani jeden kaz. A vôbec si nemyslim, že to zaspavanie na fľaši je taaaake strašne. Genetika robi svoje, moje zuby sa zasadne kazia od krčka , takže nič nevidno a zrazu hop a cely zub odhnity. Pritom zuby možem čistiť ako chcem, smola. Môj svokor je z dediny, cely život si zuby neumyval a ma 70 a všetky svoje zuby. A to začal zuby umyvať možno tak po 50-tke.
Ja som v 10 rokoch mala skoro 8 plomb , v 18 skoro všetky zuby poplombovane, mam prosto zuby po mojej mame, a sestra ma zuby po otcovi, ta v 18 mala tušim jeden kaz ☹

cottoncandy
22. nov 2014

moja dcera ma tri roky a tiez velke problemy so zubkami, pritom jej zubky umyvame od prerezania prveho zuba...stale sa jej kazia, hoci poctivo umyvame aj jednozvazkovou kefkou zub po zube...styri predne zubky jej uplne odhnili, jeden jej kvoli fistule museli vytrhnut, na stolickach ma uz osem plomb...uz sme z toho zufali, vraj som jej zuby pokazila castym nocnym dojcenim, dojcila som ju do dvoch rokov, iny zubar nam zas povedal, ze za to moze genetika, ma velmi makku sklovinu... v kazdom pripade poctivo chodime k zubarke, aby dcera nemala traumu, nechali sme jej opravit zuby v sedacii, teda pod oblbovakom, co vypila v dzuse...je to pomerne drahe, ţeraz ma vsetky zubky osetrene, vyslo to cca na sest stoviek eur, ale nema zo zakrokov strach a rada k zubarke chodi...kontrola o pol roka, pevne verim, ze uz nove kazy nepribudnu...tolko moja skusenost, drzim palce

mummy01
22. nov 2014

@lauricka do 3a pol roka som pisala...citaj😉

evittam
23. nov 2014

Naša zubárka mi povedala, že genetika zo zubami našich detí nemá nič spoločné.....Napríklad odlupujúca sklovina je následkom aj toho, že mohol spadnúť- napr. môj starší syn má zatiaľ všetky zuby mliečne -akurát dva dolné-čo prvé narástli má poškodenú sklovinu - a to má tým že spadol. Čo sa týka fľašky s mliekom a sladkostí,džúsov a malinoviek a podobne - môj syn jedáva dosť sladkostí, cez leto aj džús, normálne sirup a zuby má krásne biele bez poškodenia a kazov - až na tie dva ako som písala ale to nie je tým čo je alebo pije.... 🙂

domak2
23. nov 2014

@ivetoy ved v mlieku je cukor 🙂

ivetoy
23. nov 2014

@domak2 Samozrejme ale zuby sa dietatu nepokazia ked pije mlieko z flase..ale ked pojde spat s neumytymi zubami a bude jest vela sladkosti...bola moja pointa

aja7377
3. dec 2014

@barbora59 Je to hlavne tým zaspávaním s fľašou, mlieko obsahuje cukor a ten mení pH v ústach na kyslé, čo spôsobuje černanie zubov. Toto vždy tvrdil môj svokor (zubár). Najhoršie sú tvrdé cukríky a lízatká, proste všetky sladkosti, ktoré dieťa dlhšie cmúľa. Je treba drobca odučiť od záspávania bez umytia zubov.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli