Umývanie zúbkov

slamka890
16. feb 2016

Ahojte maminky 🙂
prosim vas maminy od kolkych mesiacov ste zacali svojim detom umyvat mliecne zubky ? 🙂 Pouzivate k tomu aj pastu ? Dnes som kupila Perlicku ,no je nanej napisane: ,, co najviac zabranit prehltaniu pasty :/ Ako to mam takemu miminu vysvetlit? Odpluvat este nevie 🙂.. Dakujem

ruthike
16. feb 2016

Ja od prveho zubu v 4. Mesiaci - minimum pasty, skoro nic - za take dve spendlikove hlavicky a som trosku jemne posuchala a bolo - moja mala mala komplet chrup v 18. Mesiacoch - umyvame od 4. Dva krat denne, ale pastu ma az od dvoch rokov za hrasok - odkedy sama na povel vie vyplut. Zacneme od troch rokov vyplachovat vodou z poharika. Drzim palce

jamabe
16. feb 2016

Dcérke som začala umývať zúbky, keď jej vykukli prvé.. viac- menej len obhrýzala kefku. Používala som pastu Elmex, ale to fakt minimum, len tak som "zašpinila" kefku.

marcelatje
16. feb 2016

@ruthike vyplachovat bude isto vediet skor ako v troch rokoch 😊

nikulka1
16. feb 2016

Ja som detska stomatologicka...cistit treba od prvého zubu. Detske kefky nato byvaju velikanske, preto mamam radim dve veci : Bud si kupit jednozvazkovu kefku, tj single kefku na jeden zub - klasicku dospelacku a snou umyvat alebo si zobrat gazicku a nou tie zubky otierat. Poita je odstranit povlak mechanicky a je uplne jedno ci kefkou, gazou alebo v najhorsom aj nechtom. Zubna pasta nie je vôbec potrebna, samozejme ze je fajn ked sa nou zubky zafloriduju ale netreba ju nutne. Treba narusit povlak. A pomaly ale isto od jedneho roka naucit dietatko spinkat s cistymi zubami v noci. A bude bez kazu 🙂

nikulka1
16. feb 2016

@marcelatje nie, vyplachovat skorej sa vyslovene neodporuca a nie je to vôbec treba

marcelatje
16. feb 2016

@nikulka1 vidis co lekar to iny nazor. Nam zasa nasa detska stomatologicka radi umyvat rovno pastou, ziadna gaza ale kefka...
A preco sa neodporuca vyplachovat? Lebo pocula som uz hocico ale toto pobprvy krat.

nikulka1
16. feb 2016

@marcelatje lebo este stale hodne prehltne, kvôli toxicite floru a nielen ale aj iných latok v ustnej vode. Ja vseobecne moc ustnu vodu nepropagujem, pre mna je to zbytocny reklamny tah. Pointa je mechanicky ocistit kefkou.

Moj byvaly sef hovoril pacientom priklad, ktory je sice blby ale funguje presne. Ked sa Vam pes vykadi na koberec, nepomoze to oblievat vodou ani citrónovou stavou ani nicim inym. Musite vziat kefu a vycistit to. a povlak detto 🙂

marcelatje
16. feb 2016

@nikulka1 pokial dobre citam nikto ustnu vodu nespominal len vyplachovanie vodou z poharika. Ja som to pochopila ze vyplachovanie obycajnou vodou nie ustnou alebo sa mylim?
@ruthike

slamka890
autor
16. feb 2016

DAKUJEM VAM ZA ODPOVEDE 🙂

nikulka1
16. feb 2016

@marcelatje no ja si myslim ze urcite myslela ustnu vodu :🙂

ruthike
16. feb 2016

@marcelatje ano len vodou. Este nedavno mi to pila - chuti jej ta pastova voda. Tak vypluvala a ja som jej zubky presla umytou kefkou. Teraz uz aj s poharikom. Ja aj ustnu pouzivam elmex na odporucanie zubara - sa mi ako mladej velmi kazili zuby, hoc som mala spravnu techniku a ani sladke som velmi nejedla. Ustna mi velmi pomohla, ale malej by som nasadila az po 10-12 roku, ak bude kazova

louise
16. feb 2016

My tiez umyvame od prvych zubkov. Zvykla si velmi rychlo. Pastu mame Elmex. Od 3 rokov nam zubarka kazala aj medzizubnu kefku a ani s tym nemala dcerka problem. Ona si vycisti klasickou kefkou a my docistujeme jednozvazkovou, ta sa mi osvedcila najlepsie.

adkabetka
21. feb 2016

Ahoj. Pasta Jack and Jill je najbezpečnejšie pre deti. Môžu ju aj prehltnúť. Dostaneš ju na internete, ale aj v bio obchodoch

mamadana2
25. feb 2016
Používateľ mamadana2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamadana2.

ahoj, ja som tiež začala umyvat uz pri prvych zubkoch s uplnym minimom pasty pre deticky a snazila som sa tak aby to bola pre malu zabava a naucili sme sa pekne 2ray denne🙂

evittam
25. feb 2016

@slamka890 My umývame bez pasty, pastu používa len starší syn. Pasta je vlastne len kozmetický doplnok aj pre nás dospelých - vôbec nie je potrebná.A od koľkých mesiacov?! No aj synovi a aj dcérke sme začali tak od 1,5 roka. 😉

bweissova
9. mar 2016

My tiež umývame bez pasty, len kvôli zvyku. Začala som ale uprednostnovať orálne probiotiká, ako prevenciu vzniku kazov či iných neduhov. Dokážu pekne rozložiť všetky zbytky stravy v ústach a tak zabezpečia správne mikroflóru.

salome51
9. mar 2016

@bweissova orálne probiotiká? Ako sa volajú? Dá sa to kúpiť v lekárni?

bweissova
9. mar 2016

Nooo na Slovensku sú len BioGaia pro dentis - sú mentovolové a podľa mna drahé.
Ja kupujem z USA, vanilkové, drobcovi chutia. Mam aj nejaké balenia navyše, ak by bol záujem

https://www.modrykonik.sk/market/detska-vyziva-...

nikulka1
9. mar 2016

@bweissova oralne probiotika??? Ved lactobacillus je druha najcadtejsia bakteria ktora sposobuje kaz ! V suvislosti s prevenciou kazu je to absolitny nonsens a ako detska zubarka som sa s tym nestretla nikdy

nikulka1
9. mar 2016

@bweissova urcite su perfektne na milion inych veci ale prevencia kazu k nim nepatri

nikulka1
9. mar 2016

@bweissova ale teraz ked kukam, tie probiotika neobsahuju lactobacila ale str.salivarius. aj tak v tom ale logiku nevidim co sa tyka prevencie kazu. Nakolko v prevencii ide len a len o hygienu a vyzivu.

ruthike
9. mar 2016

@salome51 to nie, ved ani nevies co presne v tom je. V usa maju ine regulacie vyroby probiotik. A este, ze vanilla prichut - no pokial to nie je organicka madagascarska takto bude daky umely sajrajt.Plus, zubny kaz zacina povlakom a ten sa musi oddtranit mechanicky. Zubnou kefkou🙂

salome51
9. mar 2016

@ruthike ja som sa pýtalq len zo zvedavosti. Môj malý miluje umývanie zúbkov 😉

bweissova
9. mar 2016

nech sa páči....
https://www.researchgate.net/profile/Jeremy_Bur...

a

https://www.therabreath.com/what-are-probiotics...

Myslím si, že na Slovensku sme ešte v plienkach čo sa týka využívanie Probiotík.

bweissova
9. mar 2016

Streptococcus pyogenes cause a variety of health issues including strep throat (3, 4, 5). Research shows children with S. salivarius K12 have a 50 percent less chance of the strep throat bacteria and may experience fewer ear infections. Often, mouthwashes mask symptoms of a problem and kill both good and bad bacteria. However, BLIS-K12 equalizes the flora in the oral cavity and allows room for the good bacteria to thrive.

bweissova
9. mar 2016

A zloženie:

Xylitol, di-calcium phosphate, stearic acid, natural vanilla flavor, Dental Support Herbal Complex: spinach (spinacia oleracea leaf extract), broccoli (brassica oleracea floret extract), fig concentrate (ficus carica), date concentrate (phoenix dactylifera), magnesium stearate, guar gum.

Free from artificial colors and preservatives. Free from the common allergens yeast, wheat, soy and milk.

nikulka1
9. mar 2016

@bweissova hej citala som to. ved vravim, na milion veci mozu byt perfektne tie probiotika, ale na boji s kazom nevidim vyznam.

Co sa tyka svk, ano, je o tom malo info. Preto sa vzdelavam v zahranici 😉

ruthike
9. mar 2016

Mozu byt dobre na vselico aj som si klikla na linky. Ta druha - nakolko je to stranka, ktora komercne propaguje ich predaj je diskutovatelna. Dr harold katz nefiguruje na inych strankach. A ta prva spomina ich priaznivy ucinok na prevenciu infekcii hornych dychacich ciest. Vyskum bol vykonany v Novom Zelande. O prevencii zubnych kazov sa tam nepise. Je dost mozne, ze zmensuju risk nakolko znizuju vyskyt streptokoka v hrdle. Ale bez zubnej kefky sa kaz zubom nevyhne v dnesnej cukrom presytenej dobe

bweissova
9. mar 2016

Jasné, potom je ešte jadna baktéria S. salivarius K12, ktorá je tiež prospešná, myslím že viac na ústnu mikrofloru.
Samozrejme, že umývanie zubkov je potrebné. Ale ako doplnok, Probiotika uričite vhodné sú.

miskaska
9. mar 2016

Nam este poradili..najskor umyt poriadne zubky bez pasty, zmyje sa plak a nasledne s pastou, fluor sa dostane priamo na cisty zub 😉