Ústna voda pre deti

ikabu
28. júl 2015

Ahojte, máte niektorá skúsenosti s používaním ústnej vody pre deti? Odporúča sa to alebo radšej nie? Ak áno, od koľkých rokov sa to môže používať? A akú značku? Vďaka za info.

kiki68
28. júl 2015

kamoskina mala ma ustnu vodu a chuti to vynikajuco. Ja myslim,ze super vec pre decka,lebo si to zle cistia tie zubky este, tak toto pomoze tomu. Viem,ze nejake hello kitty to bolo, cervenej farby voda.

lejlla
28. júl 2015

Je to od 6 rokov,na vode to je napisane...myslim si ze preto lebo to celkom dobre chutna aj krasne vonia a male deticky by to prehltali 🙂
Syn pouziva listerin pre deti,tam je aj taky davkovac,aby vedel,kolko si ma dat...raz mal taku s krteckom ...

vevesh
28. júl 2015

@lejlla mne praveze zakazali zubari pouzivat ustne vody - zvyseny vyskyt rakoviny hrtana u pouzivajucich.... Radsej vyplachnut matovym cajom...

ikabu
autor
28. júl 2015

hmmm, ja to ešte asi nebudem môcť kúpiť, lebo moja malá má len 4 roky a 3 mesiace... či je aj pre také malé deti ústna voda? neviete?

lilimoni
28. júl 2015

Ja od 3,5 roka malej kupujem Listerine pre deti 🙂

lejlla
28. júl 2015

@vevesh no urcite??? tak to asi vylucim aj synovi...on ju sice nepouziva pravidelne,ale aj tak 😕

lejlla
28. júl 2015

@ikabu ako som pisala vyssie,je to asi o tom aby to neprehltala...zatial co som videla na vsetkych ustnych vodach je od 6.r

vevesh
28. júl 2015

@lejlla moje mladsie ma problemy s kazmi, tak sa s detskou zubarkou snazime to nejako "potlacit " (som dufala, ze mozno ustna voda pomoze...), naco mi bolo podane take Info - a je to Info priamo nie od jednej, ale viacerych ludi s medicinskym titulom... Ale reklama vie spravit obrovsky tlak..

lejlla
28. júl 2015

@vevesh noo to teda hej,vie a riadny👍..dik za info

belllinka
28. júl 2015

Ani zubarka mojho syna neodporuca pouzivat uste vody ani pre dospelych nieto este pre deti. Ano, reklama je silna, Hello kitty 😒
Dokonca ani pasta nieje potrebna, nieje k nicomu akurat tak pre prijemnejsie cistenie a pocit "akoze sviezosti".

hradnapani
28. júl 2015

@belllinka cize vasa detska zubarka hovori, ze netreba pouzivat ani pastu? lebo uz som pocula aj tento nazor, ale len od jednej zubarky. Osobne, moj syn este pastu nemal a to je uz skolkar, ale to len preto, ze ma problem s vypluvanim a ja nie som zastanca prehltania detskych past, zuby ma zatial krasne. Tak ma to len zaujima. vdaka

kiki68
28. júl 2015

zalezi od kazivosti zubov, ja ju mam velku, sposobenu genetikou, takze u mna vyplachujem ustnou vodou, nemyslim ze iba zubna kefka by vsetko vyriesila. Dieta to ma vypluvat a nie prehltat tu ustnu vodu. Moj zubar ked som sa ho na to pytala mi povedal,ze da sa aj v dospelosti fungovat bez pasty, dokonca aj bez kefky,su aj ine metody cistenia zubov napr. dentalna sprcha. Ale u deti aj ludi je to o doslednosti. Ak ta neni tak prave ta ustna voda pomoze od najhorsieho.

belllinka
28. júl 2015

@hradnapani Ano, jeho detska zubarka mi to povedala aj o tej paste.
@kiki68 Usta voda ti vraj znici aj to "dobre" bakterialne prostredie a a tak vznika vyssia kazivost zubov.
Takze odporuca sa sonicka kefka, ta vycisti aj vacsinu medzizubnych priestorov a potom samozrejme zubna nit.

mirka822
11. dec 2015

My ústní vodu používáme, takovou speciální, která obarvuje plak 🙂 Doporučuje se používání od 6 nebo 7 let, hlavně kvůli tomu, aby to dítě umělo už správně vyplivnout a nic nepolykat, to by asi nedělalo dobrotu. Ústní vody nakupujeme tady https://www.nazuby.eu/detske-ustne-vody mají docela výběr a hlavně i ty, co obarvují plak 🙂

tajsara
14. jan 2016

Ústna voda je iba doplnok!!! Pamätajte na to. Ústna sprcha vám zuby nevyčistí, aj keď to nejaký zubár tvrdí, je to blbosť. Zubná kefka a medzizubné pomôcky sú základ. Treba zájsť na dentálnu hygienu a naučiť sa pomôcky správne používať. Čistý zub sa nepokazí!!! Ani keby ste jedli sladkosti od rána do včera, ani keby ste mali "genetickú predispozíciu" na kazenie (hoci, to až taká pravda nie je).

bweissova
10. feb 2016

No na niektoré mikroby ani čistenie ani ústna voda nepomôžu. Nám pomáhajú oralne, ústne probiotiká, ktoré rozložia všeeetky svinstvá v ústach a kazy nemajú šancu. Zabezpečia potrebnú mikrofloru v ústach.
Bohužiaľ na Slovensku nie su veľmi rozšírené.

hradnapani
10. feb 2016

@bweissova a dostat aspon nejake na slovensku? ci vobec?

bweissova
10. feb 2016

No jaaaa som ich intenzívne hladala....tak len BioGaia pro dentis - ale ma mentolovú chuť. CO moj malý neznesie.
Tak ja objednávam z USA tieto:
https://www.modrykonik.sk/market/detska-vyziva-...

katkalubkova
28. sep 2017

Ďakujem, kukla som do starsej temy, a pomohli ste mi.
Pojdem sa poradit do lekarne a myslim, ze tie pastilky pre mladsieho syna vyskusame

binna
15. aug 2018

Ahojte, ustne vody nepouživame, ja by som sa to babatku bala dat, ale narazila som na toto, sa mi páči že aj kefečka je priamo v balení https://splatslovakia.sk/produkt/splat-baby-van..., malému to chutí, ako výživa :D