Veľký strach zo zubára. Čo pomáha vám?

rainbow82
13. jún 2019

Ahojte baby,je tu nejaká, ktorá sa boji extrémne a zubára????Ako to zvládate a prežívate?Čím sa upokojite? Ďakujem

a1d4k3a
13. jún 2019

Poviem si,pre krásu sa trpí a chcem mať pekné a zdravé zuby 😃 vždy sa mi zrýchly tep,keď tam sedím,dýcham ako keby ma dusili 😃 ale poviem si ešte chvíľku vydrž a potom pôjdeš si za to niečo kúpiť 😃 do obchodíku 😃

monca0021
13. jún 2019

@rainbow82 ja mám a neviem ho prekonať ušla som odtiaľ a to mám boľavý zlomený zub no počas trhania som ušla tak zub ostal. Odporučenie - vybrať v celkovej anestéze. (Len ja mám panicku poruchu a beriem AD) ako som ochorela strach sa 100000x znasobil

rainbow82
autor
13. jún 2019

@monca0021 no ja sa trhania práveže vôbec nebojím!Dá inekciu a je to ,ale vŕtania sa veľmi bojím aj výplň koreňa 😣.Neviem ja len myslím že tam mám ísť a už koniec.Potom to odkladám a odkladám 😧. Celková anasteza stojí určite veľa peňazí.

lubik87
13. jún 2019

@rainbow82 kamoška si dáva slúchadlá s hudbou naplno a zavreté oči ..veľmi jej to pomáha 🙂

anesim
13. jún 2019

@rainbow82 mne ked ma nieco robit, vrtat, vyplne korena, tak jedine s injekciou. Vrtat bez injekcie si nedam

matejko18
13. jún 2019

Ja som zmenila zubára...samozrejme súkromného a prešiel strach...ale tam sa ani nepytaju ...najprv nastriekal sprej až mi strpne ďasno a potom injekcia...A ja driemem pri tom...takže injekcia a nič nepocitis a ani strach 😉

monca0021
13. jún 2019

@rainbow82 v Martine to spravia zadarmo vybavis papier že to inak nejde a je. Ja všetkého trhanie vrtanie všetko. Už len tam vojsť. Je mi zle preháňa ma vracať sa mi dá srdce mi ide rozdrapit toto ja asi nikdy neprekonam.

monca0021
13. jún 2019

@rainbow82 a určite to robia aj inde treba pogooglit

uzanka16
13. jún 2019

Čo som mala zubára ten mi vŕtal bez injekcie,nechcel mi dávať že to vydržím,strach extrémny z tej bolesti,už ma bolel žalúdok v čakárni na wc ma nutkalo,v kresle mokré ruky,chrbát,ruky sa triasli,potom som si našla mladého zubára a ten robí všetko automaticky v anasteze-pichnutia sa nebojím aj to keď ide pichať vie potrieť takým na umrtvenie aby aj to bolo čo najmenej cítiť.takze zrazu mi zubár nevadí a konečne nemám strach,jedine asi z trhania ešte mám strach lebo môj zubár netrha osmičky zuby keď sú moc komplikované,bola som v susednom meste priamo na stomatologickom oddeleni.Myslela som že tam machri a keď trhal som až spiskla čo zabolelo,či zlé pichol injekciu či čo ale som až revala.ma sa mi trhať ešte 1 osmička je ale úplne zarastená dasnom a hnije ale to si môj zubár už zamestnal stomatochirurgicku,má sa mi trhať ale po takejto skúsenosti sa budem dosť báť trhania.

rainbow82
autor
13. jún 2019

@uzanka16 niektorý zubári nevedia pichať inekcie!!!!! Aj ja mám tak dva zuby zarastené do dasna.Len sa neodvazim zubárovi!Viem keby tam prídem tak odídem až k rok toľko roboty 😰

anitka_4
13. jún 2019

Prešla som k súkromnému zubárovi a pred každým zákrokom si dám pichnúť injekciu 🙃 teraz tam chodím s úsmevom. A s úsmevom aj odchádzam. Fakt je to na nezaplatenie, keď človek pred návštevou zubára nemá hnačky,nezvracia a nie je mu fakt zle

mamkababkajanka
13. jún 2019

Mysli na nieco fakt pekne alebo na niekoho koho mas velmi rada. Mne to pomohlo

penelope11
14. jún 2019

Vela podla mna urobi aj pristup toho zubara, ze ci sa clovek boji ci nie. Aspon moja skusenost je taka 🙂

montemotherone
14. jún 2019

@rainbow82 dobrý príjemný zubár, a pre istotu injekcia aj pri plombovaní 😁 ...ak to máš ozaj desné, asi by som sa neokúňala a dala si niečo na upokojenie. V Amerike idú bežne pod narkózu, či aspoň "rajský plyn". 🤷

cmir
14. jún 2019

@rainbow82 mne pomohlo to, ze som si nasla dobru a milu zubarku...a ta mi objavila zub v dasne, ktory bolo treba riesit - operacia a este aj nosit strojcek...takze, som sa nachodila vela k zubarom...ujst z cakarne by nic nevyriesilo...jednoducho som vedela ze nie je ineho vychodiska len to prezit 😁 bolo mi velakrat na odpadnutie...raz mi aj v cakarni dvihali nohy 😁

hennyinnsbruck
14. jún 2019

@rainbow82 ahoj..
Voľakedy som nešla a nešla k zubárovi kým som neskončila v noci na klinike co som už nevydržala... 2x to tak bolo. Potom som si uvedomila ze to tak nejde.. Radšej 15min u zubára ako pár dní bolesti ktoré sa stupnuju...

Keďže trhania sa nebojís si myslím ze až taky panicky strach nemáš. Ja som bola 2x u zubára teraz.. Ustna hygiena a dve výplne menila. Výplne len s injekciou samozrejme a pri ústnej sme mali prestávku.. Ale dala som to.

Proste sa musíš ty uvedomiť, je tu lepšie pár minút pretrpieť alebo žiť v bolesti?? 🤷‍♀️ 😉... Da sa to.. Zvládneš to neboj.

uzanka16
14. jún 2019

@rainbow82 ten môj mladý zubár mi raz trhal zub osmičku ale nemala také zlé korene len bola dolamana,videl najprv ako sa trasiem a ešte mi povedal že ak len troška niečo zacítim dopichne injekciu,zacítila som tak ešte pichol,plus ťahal s pauzami lebo videl že som až bledá že mám kľudne z hlboká dýchať,tak som to pri ňom zvládla.

rainbow82
autor
14. jún 2019

@anitka_4 aj keď človek nič necíti ten strach je stále v ňom bohužiaľ 🤔.Ja viem že pri inekcii človek nič necíti ale to už je tak,strach je silnejší ako my

anitka_4
14. jún 2019

Inak ja som kedysi malá presne toto čo ty - trhať si mohli koľko chceli,ale vŕtanie pre mňa bola nocna mora. A bohužiaľ som to tak mala vsugerovane po mojej predchádzajúcej zubarke,ktorá vrtala hlboké kazy štýlom - vydržte,naratam do 5 a vypnem vŕtačku. Jasne, vždy to bolo minimálne 10 a nie 5. A ja som odtiaľ chodila doslova s traumou. Ani len jediný krát mi neponukla injekciu a ja som ako zasrana ešte netušila,že si ju môžem sama vyžiadať. A to bolo pred tým,než mi nasadili strojček. A potom som sa zubárovi radšej oblúkom vyhybala. Až doteraz 🙃

anitka_4
14. jún 2019

@rainbow82 ja presne viem,ako ti je. Aj ja som chodila k novému so strachom a prvé tri sedenia som bola v totálnom kŕči,aj keď ma nič nebolelo. Ale postupne to opadlo a teraz tam fakt chodím rada

rainbow82
autor
14. jún 2019

@anitka_4 uvidíme pondelok či ujdem či nie 😂😂😂😂

rainbow82
autor
14. jún 2019

@hennyinnsbruck nie trhania sa nebojím lebo vzdy mi vytrhli bez problému a bez bolesti aj za mlada 😀.To vŕtanie je už horšie hlavne tie zvuky tej vŕtačky ma vytacaju do sialenstva 🙄.Srdce mi ide z hrudníka vyskočiť 😕

hennyinnsbruck
14. jún 2019

@rainbow82 chápem ta, no vtedy myslí na to ze lepšie tých pár minutiek ako zlý boľavý zub... Ono sa to dá. Ako som písala, ja som volakedy čakala kým bolo najhoršie..... A vŕtanie neboli s injekciou, to je len zvuk. Len zvuk 😉😉😉😉

rainbow82
autor
14. jún 2019

@hennyinnsbruck no len ten zvuk ma hrozne irituje.ale pravda čím skôr tým lepšie pokiaľ nezačnú bolesti.a dentálnu hygienu ste už mali? Aké máte skúsenosti s tým?

daarling
14. jún 2019

Ja som bola dnes trhať osmičku. Keďže sa mi v priebehu piatich rokov zapalilo ďasno už tretí krát tak som išla. Ale vždy mi dali pod ďasno iba drenaz a po troch dňoch ma prestalo bolieť. Dnes som tiež išla s tym, ze mi dajú iba drenaz, tak žiadne stresy ani strach som nemala. A veru, otvorila som ústa, išla injekcia, a ja len čo sa ide robiť. Ďasno trošku povolila a zub vytrhla. Trocha som cítila tak mi ešte postriekala na umrtvenie a pohoda. Tiež mi tak komplikovane do kosti rástol. Ale keby som vedela hneď včera že mi bude trhať,tak by som tam išla dosrata. Ale takto som to mal bez strachu.

dzt
14. jún 2019

Treba ísť k súkromnému... ja som sa tiež od mala bála zubárov, bohužiaľ som stále natrafila na takých tých horších, čo ani injekciu nedali (revem tam že to boli a ani vtedy mi ju nechcel dať!) a u súkromného pohodička, ani v čakárni vôbec nečakam. Minule mi trhal zub a za 5 minút som už s úsmevom sedela v aute. Síce si priplatíte, ale stojí to za to 😊😊😊

hennyinnsbruck
14. jún 2019

@rainbow82 ale je to len zvuk.. Zvuk neboli 😉
No teraz som bola aj na ústnej hygiene... No nič moc ale dalo sa prežiť. Myslela som na to ze budem mat "čisté" zuby pekne biele😍😍

hennyinnsbruck
14. jún 2019

@dzt ja nemám súkromnú a keď poviem ze chcem inj tak ju dostanem. Sak to je moje rozhodnutie. Neviem ako na svk, tu sa platí aj za injekciu

lenkaam_1
14. jún 2019

Pozri si na nete obrazky zanedbaneho chrupu a spytaj sa ci tak chces dopadnut alebo ci mas zvysne peniaze na umely chrup 🙂

dzt
14. jún 2019

@hennyinnsbruck no ja u súkromného za injekciu neplatím (ale už ju podľa mna maju zarátanu v celkovych cenách zákrokov) Napríklad mne čistil kanáliky môj starý zubár, normálne som plakala jak malé decko že to bolí, prosíkala o injekciu a on mi povie, že tu sa injekcia nedava 😩 tu si za kvalitu a lepší prístup treba bohužiaľ zaplatiť... lebo inak skončite u nejakého mäsiara 🤷🏽‍♀️