Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Vypadnutý zúbok u 2,5 ročného syna

lucia006
20. apr 2015

má niekto podobný problém ?syn mal jeden predný zubok tmavši od bežných a aj prasklinku ,asi si ho pred časom musl naraziť preto mu stmavol,dnes som si všimla že už ho nemá odlomil sa mu celý až k dasnu ,bojím sa čo terZ ked ho to bude bolieť k zubarke ho neviem dostať neotvorí pusu tam ,lebo ma znej panický strach kedze sme tam chodili na ozon kvôli aftám ,nechcem ho znova trapiť bojím sa,ale mám strach aj čo bude ked vylomil ten zubok, ☹

zanin
20. apr 2015

@lucia006 ja teda taku skusenost nemam, ale netrapila by som sa zbytocne dopredu. Treba zvysit hygiene poriadne umyvat zubky aby sa nevytvoril kaz alebo zapal. Su aj mladsie deticky co si zubok vyrazili a trvale im potom vyrastli krasne a vytlacili ten zlomeny. Drzte sa.

kajusa83
20. apr 2015

Ahoj z vlastnej skusenosti, nic sa nedeje ak ma aspon kusok v dasne tak drzi miesto trvalemu zubku.Ten maly kus sa vytlaci ked bude rast novy zubok.Ak by ho nahodou bolel v takom pripade zvyknu navrtat malu dierku aby odtiekol hnis ziadne plomby sa tam nedavaju.

lucia006
autor
20. apr 2015

@zanin dakujem ja mám len strach že nebude vedieť papať ,zatiaľ som nebadala žeby ho to bolelo,ostatné ma pekné zubky len ten jeden mal taký divný ,zubky sa snažíme čisťiť dva krat denne niekedy je to boj lebo zakusuj do kefky , 😒

lucia006
autor
20. apr 2015

@kajusa83 tak jemu sa vlastne odlomil od dasna koren ma určite aj pobokoch vidím trošku zubka ma to tak zarovno,snad to nebude napuchať a robitť mu to problemy,on usta neotvori ani dr čo mu vlastne nič nerobi ,takže viem že by to bol boj kebz sme zašli k dr 😖 nechápem prečo ten zubok mal taký oslabený

kajusa83
20. apr 2015

@lucia006 neboj sa nic on sa naje nemyslim ze by ho to malo boliet.Nebral nahodou ATB nasej to zuby poriadne oslabilo a aj pokazilo hore mala cely chrup cierny a vlastne prve 4 zuby mala vsetke cierne a vytlacili jej ich trvale tie ma pekne.K dr by som ho zbytocne netahala aj tak s tym nic nenarobi

17alexis
20. apr 2015

@lucia006 ja som si ako dvojročná vyrazila všetky horné zuby okrem stoličiek. 😀 Pamätám si, že tam, kde je očný zub mi trčalo niečo veľké, zrejme nejaká zrazenina, neviem, ale zubár mi to dával preč a potom mi časom narástli dospelácke zuby, takže sa nemusíš určite obávať. 🙂 Držím palce.

lucia006
autor
21. apr 2015

@kajusa83 este sa mu tam hybe kusok crepu na boku .ale inak sa nestazuje .mebral atb len raz vjeho zivote,ale zas bral zelezo maltofer dlhu dobu som otom pocula ze nici zubky a ze vrwj aj nocne pitie mlieka co on pije dodnes vnoci 😒

lucia006
autor
21. apr 2015

17alexis ....Dakujem za podporu unas problem vrodine zo zubami nebol ani smliecnymi co som sa pytala mami takze som nevedela co ma caka...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli