Vyšetrenie zúbkov

novamamima
24. júl 2014

Ahojte maminy, prosim Vas o radu z vlastnych skusenosti. Ako ste pripravovali svoje deturence na vysetrenie u zubara? Moja mala ma necele dva rocky ale nie a nie otvorit usta. Prvy krat ked sme boli tak len co sme vosli spustila taky plac ze zubar jej iba pozrel do otvorenej pusy. Teraz sa mi zda ze sa jej zacina robit kaz a neviem ako ju pripravit aby aspon nejak spolupracovala. Mate nejake rady ci skusenosti?

lalinko2010
24. júl 2014

@novamamima ahoj, my sme mali zapálené ďasná, tak sme šli na kontrolu a nebol problém som mu vysvetlila, že kam ideme a minule mu trhala zub, ja som bola viac mimo ako on. ale on spolupracuje, ale to záleží aj do zubára, mne zubárka tak malého oblbla že ani nevedel ako dostal injekciu a vytrhla mu zub, aj ho zobral domov.

pribinak
24. júl 2014

Tak si kup nejaky detsky lekarsky kufrik, nieco sidoma vyrob a hrajte sa na zubara, posad ju na stolicku, zapni nejaku stolu lampu a vysetruj, komentuj to, aby akoze vedela co jej v ustavh robis, potom daj dajaku odmenu, vysetrite a osetrite dajaku babiku ci macika, alebo ocika

Ked sa boji, tak nech muz vysetri najskor teba, aby videla co sa bude diat, inak su aj vymalovavanky, reklamne hovadiny, kde je jednoducha story o nejakom chorom zubku, precitajte, vyfarbite a uvidis efekt

V DM drogerke mavaju tiez vseliake "uzitocne" hovadinky, tak ju skus namorat

diapavuch
24. júl 2014

náš Jakub to má doteraz zubára sa bojí ale ked sme boli prvé razy pani doktorka to vždy zvládla tak ako by sa to mne nepodarilo. Povedala že zrátame zúbky a to kuba presvedčilo lebo chcel vedieť či mu nechýbajú 😀 potom za peknú návštevu dostal odmenu

katarinamarkova
24. júl 2014

@novamamima prva navsteva u zubara pebiehala tak, ze som si najprv s usmevom do kresla sadla ja, maly videl ze zubarka nic nerobi len zubky pozrie, ako ja ked si ich vecer umyje. potom siel on 🙂 .