Vyšli horné stoličky v 4 mesiacoch, je to normalne?

kiya
2. jan 2011

ahojte.. vcera sme nasli nasej 4 mesacnej (4 mesiace a 2 dni) dcerke horne stolicky... podotykam ako prve... ziadne ine zubky zatial nema... na pravej strane vidno taku krasnu bielu spicku a na lavej zatial len taku malicku bielu bodku, ziadne navretie, ci zacervenanie dasienok, samozrejme slinta ako bernardin uz nejaky cas a vsetko konci v jej puske a ozuzlane. tak som uz vykukala predne jednotky a nahodou som objavila tie stolicky... je to normalne? co teraz? mam jej uz tie malicke zubky umyvat? zatial je plne dojcena
vdaka za vase skusenosti a nazory

shaula
2. jan 2011

Není to obvyklé, ale není nemožné 😉 Zoubky už umývat můžeš, stačí čistým hadříkem čistou vodou, nebo si můžeš koupit prstový kartáček (silikonový).

anjelicek26
2. jan 2011

Spicky stoliciek ma vonku od 4 mesiacov vonku aj Max, ale dalej nerastu. V 5,5 mesiaci mu vysli dolne jednotky... stolicky nic, len tie spicky su vonku..

anitab
2. jan 2011

ahoj, je to neobvykle, ale vazne mozne 🙂 dokonca su velmi zriedkave pripady, ked sa dieta narodilo so zubkom 🙂 bud rada, ze ju to nijako moc neboli, dalsie zubky sa mozu tlacit aj cely rok....

s tym umyvanim zubkov...4mesacne dieta...moja znalost je taka, ze mozes zotriet dasienka a jazyk handrickou, no kefkou sa zacina neskor...v tomto veku sa davaju skor take zhryzatka, vyzera to aj ako kefka, ale nema to stetinky.....moja zubarka povedala, ze kefkou sa maju zacat umyvat zubky od 2rokov dietata, dovtedy skor len pretriet dasienka a jazyk, vytriet, aj tam ostavavaju zbytky jedla...

ela2710
2. jan 2011

@kiya ahoj, je to naozaj mozne, ja som sa narodila s jednym dolnym zubkom a druhy uz mal polku vonku...je to sice neuveritelne je to tak, ani maleho detska lekarka mi to nechcela verit, kym som jej neukazala moju kartu 🙂 ´tak uz len cakame, ci aj mojmu nepojdu zubky skor, ale nenarodil sa s nimi

kiya
autor
2. jan 2011

dakujem za odpovede... asi nas "stolickovych" naozaj nieje vela... som zvedava, co na to povie dr.

babulina
2. jan 2011

len tak na pobavenie - moja babka hovorievala, ze iba detom z bohatych rodin rastu ako prve horne zuby 😀 😀 😀

traktor
2. jan 2011

@babulina nie sme bohata rodina 😀 ...a aj nasmu matkovi vysiel ako prvy horny zubok...., mal to tak aj patko, dievcata nie...a opravujem..sme bohata rodina....na deti 😀 😉

babulina
2. jan 2011

@traktor - no vidis, tak predsa na tom nieco bude 😀 😀 😀

tea333
4. jan 2011

tak teda ja sa chcem tiez zaradit..malinkemu sme dnes objavili spicku stolicky 🙂 vlavo dole ..
aspon to vysvetluje ze je mrzuty a vsetko chce hryzt a zuzlat 🙂

nibiru
4. jan 2011

no mi mame 2stolicky horne vydute od cca 3,5mesiaca hned tie vedla ocnych zubou na dotik je ich aj citit prerezane zatial niesu tiez som sa pytala doktorky ci je to normalne povedala ze kazde dieta je ine a nic sa nedeje 🙂

shira_
13. apr 2011

no zbohom ja som včera objavila malému trčať lavú dolnú poslednú stoličku, iba 1mm zúbka trčí... predné ešte ani náhodou ale posledný týždeň bol nervózny. ja som mu stále pozerala predné, či nejdú a nič, len som mu dala okusovať moj prst a on si ho posunul hned dozadu na to miesto a ja som až vtedy zacítila zub. hned sme mu to s mužom pozerali a svietili svetielkom 😀 bude mať 4 mesiace 😲 preto bol taký nespokojný chudák 😒