Vysoká teplota bez iných príznakov? Môže to byť zúbkami?

mywiel
14. máj 2009

Moja mala ma 10 mesiacov a uz 4ty den ma teplotu 38-39,4C okrem toho nie su ziadne vedlajsie priznaky, nekasle, nesopli. Ked jej dam paracetamol, tak sa to trochu znizu ale len na hodinu, dve a zas to stupa. Je mozné ze jej lezu zubky, ale moze teplota trvat tak dlho a moze byt pri zuboch tak vysoka? Bojim sa ci nejde u nejaku infekciu, ale okrem tej teploty nic nevidim. 😕 ☹

mywiel
autor
14. máj 2009

Este nikdy nebola chora okrem 2j dennej nadchy, je stale kojena MM na 90%, obcas zelen. a ovoc. kasicky, cajik ale momentalne jej nic velmi nechuti.

eimiky
14. máj 2009

Mywiel choď k lekárovi, môže to byť nejaký skrytý zápal... urobí ti zápalový test,alebo ju pozrie, to sú dosť vysoké teploty na zúbky. ... ja by som na tvojom mieste išla hneď

trgi
14. máj 2009

mywiel, pozor na to, ak nema ine priznaky, dala by som radsej vysetrit moc a z krvi CRP a leukocyty=biele krvinky na vylucenie infekcie. teplota bez priznakov byva pri infekcii mocovych ciest alebo este aj pri zapale stredneho ucha-tam by bol plac a neklud hlavne v noci a babo sa chyta za usko. az ked toto vylucis, mozes to zvalit na zubky.chod ku lekarke.budes kludnejsia.

bihan
14. máj 2009

Skôr mi to pripomína šiestu chorobu 😉

trgi
14. máj 2009

pri siestej chorobe by boli vyrazky 😉

mywiel
autor
14. máj 2009

Sorry ale co je 6ta choroba? 😅 😕

popelka.miri
14. máj 2009

Můj kluk v 5 měsících dostal náhle takovéhle horečky a pak už ani nechtěl kojit a dr. ho poslala do nemocnice, kde zjistili akutní infekci močových cest a šel na kapačky!!! To může být bez příznaků, taky může mít bolesti a plakat 😒 . Teď nevím, která nemoc, jestli pátá nebo šestá, ale tu měli taky:vysoké horečky, ale vtšinou i rýma,kašel a 5.den vyrážka. Ale rozhodně s tímhle mazej k dr. může to být skrytá infekce!!

kacka.va
14. máj 2009

klidně to může být šestá nemoc a někdo to může mít od zoubků. Šestá nemoc je infekční onemocnění, většinou dva dny horečky a když ustoupí, tak se objeví vyrážka, která během dvou tří dnů zmizí. Pátá nemoc je hodně podobná šesté, ale většinou ji mají starší děti, šestá se objevuje většinou do roku dítěte

leonik
14. máj 2009

Ahoj, dcera měla v 9.měsících tři dny horečky bez jiných příznaků a za pár dní jí vyrazila vyrážka. Měla šestou nemoc. Může i nemusí u toho být i průjem, pokašlávání a rýma. Trvalo to tak týden, od prvních příznaků. Je to virové onemocnění. Taky bych to viděla na tuto nemoc, ale radši vyražte k Dr.

popelka.miri
14. máj 2009

No holky, moje dítě, když má takhle vysokou horečku, tak mu dr. radši koukne i na tu moč,jestli tam něco není. Fakt to tehdy bylo děsný, šlo to pak rychle..Radší bych k tý dr. šla, ab se něco nezanedbalo. U těhle malých dětí je to ošidný 😒

zoeno.1
14. máj 2009

ahojte, mywiel prepac,ze ti skacem do cerstvej temy,ale potrebujem poradit,vcera ajke vysiel prvy zubok,no a dnes od rana teplotuje a teraz ma 38,2 a na obed zjedla len 90g prikrmu,inak mliecko,no a pred polhodkou vyvratila vsetko ,tak teraz neviem ci jej ide dalsi zubok (pri prvom bola len trochu mrzuta,inak nic viac),alebo ci ma daku virozu,lebo my sme ju mali obaja pred par dnami,ale sme nevracali,len nas prehanalo.inac neviem ci je to nahoda,ale dnes mala zltok a minuly tyzden tiez mala zltok a tiez potom vracala,ale teplotu nemala.....tak mam ist k dr,alebo este pockat? ☹

leonik
14. máj 2009

popelka: to už máme taky za sebou, ale zase se synem. Dostal horečku v noci, a ráno jsme skončili v nemocnici na ATB s infekcí močových cest s podezřením na akutní zánět ledvin ☹ Ale tu horečku měl jen přes jednu noc, tak nevím jak dlouho můžou u zánětu ty horečky trvat. Nás tam taky poslali po nálezu v moči.

popelka.miri
14. máj 2009

Leonik, kluk byl několik dní nějakej uřvanej, hlavně večer neklidnej a jednou ráno dostal vysoké horečky a další den to stouplo nad 39° a to už jsem letěla..Nejdřív si mysleli, že má virozu, ale zjistili, že infekci ☹ A za dva měsíce zjistila dr. při prohlídce, že má zvětšená játra a letěli jsme zase na 3 dny do nemocnice a prý to bylo po téhle infekci 😒 Je to strašně zákeřný svonstvo a často to trvá, než se na to přijde u mimin a batolat

martao
14. máj 2009

Ahojte,
My sme takto teplotovali asi 3 týždne dozadu.
Najprv si mysleli, že sú to ušká.
Potom vraj 6. choroba. Tak sme čakali kedy sa objavia vyrážky. Teploty klesli, vyražky neboli.

shaula
14. máj 2009

Ahoj, my jsme si šestou nemocí prošli právě teď. Teploty trvaly 3 dny, čtvrtý den zmizely teploty a objevily se vyrážky. Kromě toho nemá dítě žádné jiné příznaky. Takže by to být mohlo, ale už by pomalu měla mít vyrážky. Každopádně, jestli má teplotu už 4 dny, utíkej k doktorce, kromě šesté nemoci to může být i zánět močových cest, ten se prý někdy projevuje stejně (včetně i těch vyrážek). Vem sebou moč.

leonik
14. máj 2009

popelka: tak hlavně že to u vás nakonec dobře dopadlo. Mně Dr.říkala že je dobře že jsme to podchytili hned v začátku, jinak by mohl mít malej taky z toho sepsi ☹

popelka.miri
14. máj 2009

Leonik, když mi teď malá začne horečkovat, tak mám děsnej strach, aby to ta infekce nebyla..Tehdy říkaly, že mu málem selhaly ledviny. rok jsme byli krytý ATB a pak vyšetčení kontrastní látkou v Č.B. U holčiček je to prý častější, protože mají kratší močovou trubici 😒

mywiel
autor
14. máj 2009

Mala si tak dva tyzdne dozadu chytala trosku usko (chodime na plavanie) ale teraz uz nie, tak si nemyslim, ze to je to, aj slinta obcas ako psik, kaka riedko ale to vzdy také bolo, tak uvidim. Ideme zajtra k dokimu ten mi povedal, ze mam doniest moc, ale tie sacky no zatial sa nam nedari tam nic chytit. Teplota uz konecne ustupila, mala sa vykecava, vyzazky nema tak uvidime co nam zajtra povedia ak nieco najdu. Doktor sa vobec nestresoval, ked som mu to hovorila do telefonu ze ma teploty uz 4ty den, tak nejdem panikarit. Dakujem za podporu. 😉

popelka.miri
14. máj 2009

Já mám zkušenost s klukem(1.dítě), když byl mimino, tak jsemjako nezkušená lítala na pohotovost s horečkou a ten dr. mi řekl, že mu mám dát příště paralen a neplašit, ale pak se objevila ta infekce, tak radši plaším než to nechat. Ale toho dr. jsem na pohotovosti potkala víckrát a vždycky byl flegmouš 🙄 Ty sáčky na moč jsem dostávala pro kluka, to je u něho lehký, strčíš mu do něj pindíka a je to, ale holce tam strčíš co? 😀

leonik
14. máj 2009

popelka: tak to je hrozné ☹ Malej bral ATB naštěstí jen měsíc. Na jednom vyšetření jsme byli a ještě nás čeká další 😒 My to máme s tím odchytem moči snazší, nosíme každý měsíc na kontroly. U těch holčiček je to horší, ale ty speciální sáčky jsou lepící, tak to celkem dobře drží než se vyčůrají 🙂

popelka.miri
14. máj 2009

Leonik, kluk měl horší průběh, byl i na JIP napojený na kapačky a i na výživě, protože nechtěl pít..Tak musel být pro jistotu krytý ještě rok 😔 Bylo mu 5 měsíců

leonik
15. máj 2009

popelka: tak to jste si teda užili ☹ Náš malej to chytl když mu bylo pět týdnů ☹ Taky jsme si užili své, hlavně v té nemocnici a pak ty vyšetření, ale oproti vám teda... ☹Chodíte ještě na nějaké kontroly, nebo už je úplně v pořádku?

zuzula20
15. máj 2009

Ahojte baby , mozem sa daco opytat? Mne mala dcerka pred par dnami horucky. A vcera sa jej na celom tele objavili vyrazky.Mam s tym ist k doktorke, alebo to prejde same? A treba jej na to nieco aj davat? V noci mala taky nekludny spanok, moze to s tym suvisiet?
Poradte mi prosim.

shaula
15. máj 2009

Zuzula, to bude nejspíš šestá nemoc. Ta se nijak neléčí (jen se sráží horečky), jakmile zmizí teplota, objeví se vyrážky, ty pak během 2 - 3 dnů zmizí. Ale k doktorce rozhodně běž, jen ona může na 100 % potvrdit, že je to ono. Moje doktorka mi navíc říkala, že stejně (včetně těch vyrážek!) se někdy může projevovat zánět močových cest, tak synovi vzala moč na rozbory.

belanka
15. máj 2009

my sme mali šiestu chorobu a žiadne vyrážky sme ani nepostrehli.vraj niekedy tak rýchlo zmiznú ako sa objavili.dcérka mala len 3dni vysoké teploty a nič viac.

shaula
15. máj 2009

Belanka, tak to bych si nebyla jistá, jestli to vůbec byla šestá nemoc 😉

zuzula20
15. máj 2009

Dakujem shaula,
boli sme u dr. a som rada ze som bola. Radsej ist aj so somarinou ako si potom nieco vycitat. Dala nam nejake lieky a ja som kludnejsia, ze malu videla.

Este raz vdaka.

mywiel
autor
15. máj 2009

Tak sme sa vratili od doktora, mala je uz trosku vysypana a teplota uz nie je taka vysoka, doktor si mysli, ze to je asi rubeola. Tak aspon bude ma uz pokoj, inac je ok hra sa, vykecava... 😀