Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zákrok po zápale na koreni zuba po endodoncii

Zuby
amelia000
8. jan 2020

Ahojte, zubarka mi zistila zapal na koreni, ale ten zub mi bol robeny uz pred 3 rokmi.

Mala ste nejaka takyto problem?
Navrhla mi ako riesenie zakrok kde mi rozrezu dasno a vyberu tu vrchnu cast korena a aj ten zapal.
Mala ste niektora tento zakrok?

ivangeline
8. jan 2020

Mne sa urobilo zo zápalu na koreni hnis, tiež po endodoncii, mŕtvy zub, rozrezali ďasno a vytlačili, vyčistili, zafixovali. Bolelo neskutočne, keď odišla lokálna anestézia a krv šla ešte 2 týždne potom. Stále som oplachovala harmancekom. Mala som aj cystu, ktorá potom zmizla.. 😩

amelia000
autor
8. jan 2020

@ivangeline no tak to som zvedava co za bolest to bude ked mi zrezu vrchnu cast korena ked ty pises ze toto bolo tak velmi bolestive. A potom uz ok nemala si problem?

ivangeline
8. jan 2020

@amelia000 ...tá cysta nad zubom bola dlhšie ale potom zmizla a bolesť sa pomaly vytrácala. Vedelo to ako keby zaboliet, občas, aj keď mi tvrdila zubárka, že to nemá už bolieť, keď je to mŕtve a vyčistené ale postupom času to prešlo, bolo to asi rok, bolesť bola skutočne len krátka, najhoršie boli tie 2 týždne potom. XD Aj som opuchla, a keď už to vyzeralo dobre, cestovala som lietadlom a tam asi zmenou tlaku sa mi to zas rozkrvácalo...

marfka3
22. feb 2020

@ivangeline ahoj.ja som tiez po resekcii 8 den,ale stale mam tlaky tam a trochu boli na zhryz.A v stredu letim lietalom.Dalo sa to vydrzat tie tlaky?Sa bojim co sa mi bude robit v lietadle ...

ivangeline
23. feb 2020

@marfka3 Dalo sa vydržať ale fakt som nečakala, že sa mi to rozkrvaca. Veľmi krvácalo. Dávali mi ľad v lietadle a kopec vreckoviek.. takže by som sa na to radšej pripravila a časť cesty som bola na wc..

berusaa
9. júl 2020

@amelia000 prosim ta ako ti zistila zapal na koreni?

amelia000
autor
10. júl 2020

@berusaa robila rtg. 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli