Čo pomôže pri zápche u trojročného dieťaťa?

lubica1811
17. jan 2014

Co davate dietatu pri zapchce? Dcerka ma 3 roky.

pingu1
17. jan 2014

no kompotovu stavu. vela vody. moja dcera voobec nic nepije a mava zapchu. uz bol aj den ked sme leteli na kramare, co nemohla to dostat von a vracala

stanislavao
17. jan 2014

najdite so vo fore, je vela tem a vela rad. my sme sa so zapchou trapili vyse roka, bol isme aj hospitalizovany. muku vymenit za celozrnnu, zaradit do jedalnicka ovsene vlocky, jacnemme krupy - tym som aj zahustovala polievky. uzivat probiotika Biogaia kvapky - kupite v lekarni. uzivat pravidelne a dlhodobo - tie naozaj pomahaju. mali sme sirup Duphalac, ktory sa tiez uziva dhodobejsie. a toto vsetko spolu nam pomohlo. a potom zapcha ako prisla, tak i odisla a teraz uz nastastie nema syn problemy so zapchou. vela vlakniny treba jest, ovocie, zeleninu, celozrnne pecivo. urcite nie biley chlieb a pecivo. vela strukovin.

luba28
17. jan 2014

slivky,kompoty,jablka,hrusky,ananas ma vela vlakniny,acidof.mlieko,jogurty s pro bio,nejake probiotika z lekarne,....

m_ij_ka
17. jan 2014

slivkový kompót, teplá voda

linda20111
17. jan 2014

Slivkovy kompot a stava z neho, teple kakao.

bambina82
17. jan 2014

slivkova stava - bud z kompotu alebo povar susene slivky a stavu vypit 😅

diablica1984
17. jan 2014

Ako píšu maminy, slivky :D Treba hodna tekutín piť a mojej pomohla lekárenská vláknina. Normálna vláknina pre deti. Na krabičke je tučniačik. Je to zároveň probiotikum.

marcela1992
17. jan 2014

u nas zavarane ani cerstve slivky nezabrali..jedine 100%organicky slivkovy dzus

badzova
17. jan 2014

nam pomahaju slivky, tepla voda, hovadzi alebo kuraci vyvar, nieco s kapustou, pomarancova stava, kukurica, pitny rezim, hrusky, jablka.

veverina
17. jan 2014

Treba davat detom vela tekutin,polievocky,ovocie,zeleninku,kompoty,moje baby ani zapchu tusim este nemali,lebo stale taketo papaju aj tu vodicku z kompotov piju 🙂 Dnes som robila cestovinu so zeleninkou,poliatu syrovou omackou a len tak behaju na serbel 😀

marissenka
17. jan 2014

slivky,vela pit,kamilkovy caj a probiotika 😉

simonaf
17. jan 2014

nám takisto pomáhajú sušené slivky (ak je zápcha, nasadím tak po 5 sliviek denne na jeden-dva dni a sme v pohode) a ešte nám veľmi pomáha z lekárne vlákninový sirup-dosť veľká fľaša- Duphalac, už ho tu ktosi spomínal...u nás tieto dve veci jednoznačná záruka

lucymk
17. jan 2014

moja mala mala zapchu ked mala 2roky.davala som jej kompoty,jogurty..... a nic.mama mi povedala ze jej mam dat vipit rozpusteny smalec.normelne som neverila ako jej to pomohlo do pol hodiny pozeram,ze co sa deje 🙂 utekala na nocnik.rozpusteny smalec som jej zmiesala s cajikom a podala som jej to ako medicinku

mojmacik
17. jan 2014

...este lepsie ako susene slivky je kompotik zo susenych slivek...normalne dat varit so skoricou susene slivky,jablcka....my to inak jedavame na vianoce a dobra je aj figova voda...normalne vecer namocit susene figy (nakrajane) a rano vodu vypit aj figy zjest,kto ma rad...takto som aj ja fungovala,ked som bola tehotna

zuzul30
17. jan 2014

A nemá to skôr psychického pôvodu? Lebo my sme sa takto trápili asi keď mala dcérka 2,5 roka, a nepomohla nám ani zmena stravy :( Upravilo sa to asi až po pol roku, keď sme aj pravidelne užívali Duphalac, cvičili cviky na bruško, jedli stravu ktorá obsahovala veľa vlákniny, ale pravý dôvod vzniku zápchy u nás bol strach z kakania, zadržiavanie stolice, .Držím palce aby Vám to čo najrýchlejšie prešlo 🙂

katieg85
17. jan 2014

co najviac vlakniny,supky z jablka, slivkove supky,sosovicovu polievku alebo polievku zo zeleneho hrachu pomixovanu a dat do polievky este ovsene vlocky,deti ich skor zjedia v polievke nez take same.zo zeleniny najviac zabrala cvikla a kysla kapusta a probiotika.

marusik
17. jan 2014

sušené slivky

sendy182
17. jan 2014

nalačno harmančekový čajík........veľa tekutín......veľa pohybu.....zaradiť celozrné výrobky......ovocie so šupkou....paradajky s jadierkami....odvar z ovsených vločiek......a ak nie tak potom sirup dupalac.....

jaan7780
17. jan 2014

pomlete figy alebo rozvarene nalacn par lyziciek, zapit teplou vodou, kysla kapusta, kukurica

aleka
21. jan 2014

aj my slivky....

aelinka
21. jan 2014

nám sa osvedčilo pšeno - 2až 3 PL pšena zaliať / prekryť/ vodou a variť spolu s 3-4 sušenými slivkami alebo figami. Keď je pšeno uvarené, ponorným mixérom zmes pomixujeme, môžeme pridať zoztlačené ovocie alebo výživu. Pšeno napomáha funkcii podžal. žľazy, čriev a pob. Ja mám zo zápchou tiež problém a užívam Emulips forte - bylinková zmes vyrobená na podporu trávenia..je čisto prírodný a môžu ho užívať aj deti od 3 rokov. Viac informácií o výrobku je možné prečítať si na tomto odkazehttp://www.okg-fit.cz/zdravieapriroda , v prípade záujmu poradím, príp. objednám... 🙂 , prajem pekný večer

renee17
21. jan 2014

ja som uvarila uplne slabucky caj sena list

zuzanadobiasova
21. jan 2014

My sme so zápchou bojovali asi od 1,5 roka, pritom sme papali všetko , čo sa malo, vela zeleniny a pod., a aj tak sme mali a ešte niekedy máme problém so stolicou a to už máme 2,5 roka.Nepomáhalo nič.Bola som už zúfalá, išla som kúpiť do lekárne prehánadlo a lekárka mi poradila pre Lactacon.Je to tiež prehánadlo ale účinkuje do 1 hodiny.Som s ním velmi spokojná a nie je to na predpis,zaručene pomôže.

zuzica219
21. jan 2014

môj syn mal rovnaký problém bola som s ním aj na gastro vyšetrení a tam nám doktorka predpísala LAEVOLAC zmakčuje stolicu ulahčuje vyprazdnovanie.nám pomohol teraz mu ho dávam už len preventívne občas.

katfan
21. jan 2014

my sme bojovali 1 rok.nezaberalo nič,nakoniec sme museli každé ráno dať glycerinovy čípok,počka´t až sa vykaká,po 2 týždňoch každý druhý deń,až kým sa to neupravilo.vynechať kakao,ryžu,hov.maso,piť 2-3l tekutín,hlavne džusy s vodou,vela polievok,žiadne sladkosti a ani banán.po 2 mesiacoch začala kaka´t každý deň a bolo po starosti.ale predtým to bolo hrozné,roztrhla si konečník,no strašné.takže rozhodne glycerinové čípky a to každý deň v rovnaký čas.