Zlomený zúbok u trojročnej

emilly05
14. apr 2021

Ahojte prosím Vás 3 ročnej dcérke sa pri páde zlomil zúbok ostala jej polovica zúbka.😢 Naš zubár mi vravel, že to nevadí vraj deťom sa to často stáva a že kým nečerná a mala sa nesťažuje že ju bolí tak to je v poriadku. No príde mi to tak ako keby sa ma chcel zbaviť ako keby sa tým nechcel zaoberať. Veľmi ma to trápi je to predný zúbok tak by som sa rada opýtala ak by som s ňou šla k inému zubárovi či by jej ten zúbok nejako opravil? 🥺

nelca84
14. apr 2021

@emilly05 aj chlapček od susedov si asi v takom veku zlomil predný zub, tiež s tým nič nerobili, počkali kým vypadne a narastie trvalý

kataina
14. apr 2021

aj mojej dcére sa to stalo, ked mala 3 roky vybila si na prednej hornej jednotke taky dosť velky trojuholníček jej chýbal. Vzala som ju k svojej zubarke, kedže som neveddela, že existuje aj detska a ona povedala, že je dôležite mať zdrave mliečne zuby a chybajuci trojuholniček jej dorobila, ani nebolo nič vidieť. Mala to OK do 6 rokov, ked jej mliečny zub vypadol

baska19
14. apr 2021

synovi zlomila zub sestra pri hraní asi v podobnom veku, tiež mi to prišlo že odfláknuté ale aspoň mu to zabrúsila lebo jemu sa to štiepilo dalej a bol pokoj so zúbkom kým nenarástol nový, je to skôr estetická vada 😉 jedine že by nastali problémy vtedy treba riešiť

kristina2412
14. apr 2021

@emilly05 kamarátkinej malej zúbok dorobili ,ale ona ma veľmi pokojné dieťa, mala celý čas pekne spolupracovala. Ak myslíš že by to zvládla,dala by som jej ho dorobiť.

silceb
14. apr 2021

Ja mám tiež 3 ročne dieťa a zúbky má všelijaké, aj odstiepnute aj 1 kúsok zlomený. . O 3 roky mu budú vypadávať. Pokial nebolia a netmavnu, neriešila by som a teda ani neriešim 😇

kataina
14. apr 2021

mliečne zuby su krehke, ked je problém, tak sa pri vrtani a bruseni lámu, zubari to potom nechcu opravovať, radšej ta presvedčia že netreba, alebo že ho vytrhnu ked už je zahnisany. Na trvale zuby ma vplyv aj to ked mliečny zub chýba, aj to ked je mliečny pokazeny. Ked to chceš riešiť, tak chod za tým teraz, ked je ten zubok ako-tak zdravý. Možno budeš dlhšie hladať zubara, Ja by som aspon skusila