Žlté mliečne zúbky u 1,5 ročného syna

deniskateniska
2. jan 2012

ahojte maminky chcem sa opytat najprv tu na mk nez zajdeme za zubarom. asi pred 3 dnami sme si u 1,5rocneho synceka vsimli ze mu zltnu zubky ihned sme kupili pastu na umyvanie - dovtedy sme malemu dali len kefku do ruky a on si suchal zubky tak sme si mysleli ze to staci, ale zjavne nestacilo. ☹ Nepije čajiky, len cistu vodicku, nekupujeme mu sladkosti - radsej mu dam nieco doma upecene pernik alebo nieco podobne, pripadne piskot, ak naahodou mozno raz za mesiac ked sme v meste a zabudneme vodicku tak mu kupim v obchode ale nefarbenu vodu. Stalo sa to aj niektorej z vas? ako ste to riesili? da sa to vobec riesit? dakujem za kazdu radu 🙂

anjelicek26
2. jan 2012

@deniskateniska - pastu kup weledu, ta je bez fluoru, pokial by ju maly este nevypluval. My mame pastu z fluorom cca. od roka, ale on ju pluje. Kefku do ruky urcite nestaci moja :( Treba docistovat, ved na stolicky si urcite nedociahne, ani nepritlaci dostatocne. Max ma v jednej ruke jednu na hranie a druhou mu vycistim, on to ma nahodou rad, ked cistime.

Co sa tyka zltnutia, tak plak sa robi obom, ja mam pocit, ze je to aj dedicne. Cistime obom kvoli tomu 3x denne zubky. Je to lepsie, plus teda chodime na odstranovanie plaku a kamena profesionalne kazdeho pol roka s malou, u maleho je to este ok, su tam len drobunke naznaky.

Proste by som to brala, ako to je, plak sa tvori, treba ho odstranovat, niekedy nestaci len cistenie, niekedy treba aj pomoc zubara, urcite by som sa s tymto poradila. Vdaka zubarovi ma napriek tejto blbej genetickej predispozicii biele zubky. Len to treba podchytit od zaciatku a byt si toho vedomy 😉

mici111
2. jan 2012

@deniskateniska Deni, a docistujete Romcovi zubky? lebo ked si ich len on sucha, to vobec nestaci..treba aspon do 8 rokov docistovat..a hlavne takymto babatkam..

janka_pn
2. jan 2012

mojej malej sa zacal tvorit ten povlak po uzivani atb sirupu... zacali sme doslednejsie cistit elmexom a zislo to, odvtedy pekne biele, i ked teraz v skolke cajikuju a trosku sa to na zuboch odrazilo, ale fakt totalne nepatrne....

iwuskaaa
2. jan 2012

@janka_pn ahoj, tak musím vyskúšať aj ja Elmex, lebo Tomáško berie železo a teraz v poslednej dobe som si všimla, že má tiež na nich povlak 😒 . Čistila som ich doteraz len vodou, teda bez pasty, skúsim ešte Elmex. Môžu ju používať už aj také menšie deti?

janka_pn
2. jan 2012

@iwuskaaa citala som, ze sa pri uzivani zeleza zvyknu kazit zuby... 😒. tak mal by ju uz vediet z velkej casi vypluvat, ale inak ja davam od malicka tak maaalinko, len otriem na par stetiniek, takze aj ked dieta prehltne, tak je to tak velmi malo, si myslim, ze bez problemov.

deniskateniska
autor
2. jan 2012

@anjelicek26
@mici111 no maly si cisti zubky krasne sucha no len tie horne nie a az teraz sme si to vsimli.. tak mu vycistim ja poriadne zubky a dam kefku nech sa este pobavi aj on... pastu nevypluva, ale kupili sme pastu od 1 mliecneho zubka elmex tak to asi prehltnut moze. a nezda sa mi ze je to povlak lebo to ma ako zlte zuby proste nezmyzlo mu to ani cistenim..
no tiez to moze byt ako @janka_pn napisala ze sme mali atb .. ja mam dost dobabrane zuby dufam ze to nebude mat po mne ☹

anjelicek26
2. jan 2012

@mici111 - veru hej, aj ja Saske poctivo docistujem, permanentne zabuda, ze aj vzadu hore ma zuby 🙄

@iwuskaaa - elmex ma fluor a tu pastu az ked ju dieta vie vyplut, hltat by ju nemalo. Inak bezfluorovu pastu kupit. Nas nastastie profesionalne pluje, sestra ho to naucila 😅 Tiez maju obaja elmex pastu teraz.

deniskateniska
autor
2. jan 2012

@iwuskaaa tam je napisane ze je to na mliecne zuby - od prveho zubka po 6. rok dietatka tak isto to mozu aj malinke deticky

janka_pn
2. jan 2012

@deniskateniska moejej zacali po atb uplne tie zuby akoby odspodu zltnut, tmavnut.... ale zislo to. a pasty davam fakt, ze maaaalinko, uplne to staci.

anjelicek26
2. jan 2012

@deniskateniska - vravim my cistime a docistujeme a aj tak ma mala plak a mala uz tri kazy, clovek sa citi ako pako, lebo sladke tiez nevyjedaju, stravujeme zdravo, cistime 3x denne a aj tak. Zubar vravel, ze to je AJ agresivnymi slinami, proste nabeh bude... Preto davame zubky profi cistit, stoji to za to, je to nenormalny rozdiel pred a po. Prvy raz jej to robili ako 3-rocnej. Trva to len par minut.

iwuskaaa
2. jan 2012

Ďakujem za rady 😉 . Idem ju hneď kúpiť a skúsim 🙂 .
Ani sa nečudujem, že železo kazí zuby, veď sú to tmavé kvapky a určite sa zanecháva povlak na zúbkoch. Aj keď ich čistím hneď, no bez pasty. Tak potom sa ozvem, či zišlo 🙂

deniskateniska
autor
2. jan 2012

@anjelicek26 romik pluje ale nie ked si cisti zuby 😀 😀 ma z toho sou ked cistime a potom ked si cisti sam tak pluje kadetade 😀 😀 ale len naoko nastastie 😀 😀 no pojdem zohnat tu pastu som zvedava ze ci to cistenie pomoze... a pojdem sa opytat zubara ked pojdem na preventivku ze co mam s tym robit ...

kviotecek
18. jan 2012

@deniskateniska ahoj prosim ta ku komu chodite k zubarovi potrebovala by som ist s malym k zubarovi predny zubor ma nejaky chory ..

deniskateniska
autor
18. jan 2012

@kviotecek my sme s malym este neboli ale tak skus sa svojho zubara opytat ci sa na to nepozrie, niektory dospelaci takto na pozretie zoberu, alebo skus huckovu co robila na cirkevnej, len neviem kde ju prestahovali, lebo ze uz v skole nema abmulanciu... a neviem ci je este daky detsky zubar v kubine... viem ze kedysi(ked som bola decko) sme chodili na bysterec ale ta uz nezije zubarka alebo na pohotovost ale co ked uz nie je... a v ruzomberku je ale tam sa nacakate a plati sa plna suma...

kviotecek
18. jan 2012

@deniskateniska ahoj ja mam zubarku v namestove a do kubina sme sa prestahovali hladam aj pre seba niekoho nech to nemam daleko nepoznas niekoho dobreho aj dospeleho skusim zavolat tej huckovej uvidim co mi povie
al

deniskateniska
autor
18. jan 2012

@kviotecek kde byvate? myslim ulica? no lebo ja som byvala na bystereckej a tak mam celeca - zubari v kubine su podla bydliska tak musis skocit na nemocnicu a pozerat na dvere.. inak je na alejke zubar sukromny (no to je uz asi vacsina) sice si viac zapyta ale kamoske napriklad zavolal aj vecer o stvrtej ze mu vypadla pacientka ze ci nepride... a on by mozno aj dieta zobral.. a inak ja na celeca nedam dopustit jediny zubar (a to som bola asi u 3 ci 4 ) ku ktoremu aj rada idem lebo dobre robi zuby, robia otec a syn takze to ide rychlejsie a obaja robia dobre, aj sa nasmejes bo radi zartuju aby si sa uvolnila... ako ta huckova nic moc (ja som ju neznasala ale to asi kazde dieta svoju zubarku) ale asi ina moznost v kubine nie je... teda neviem o inom 😅

kviotecek
18. jan 2012

@deniskateniska a myslis ze ten celec by ma nevzal keby soms a opytala?

stardust
18. jan 2012

a ako to je vlastne s tymi, co maju od prirody zlte zuby? Moj otec ma zlte a ani jeden kaz sa mu nevytvoril za cely zivot.

kviotecek
18. jan 2012

@stardust podla mna je to dedicne moj svokor ma tiez 61 rokov a ma asi 3 zuby zablombovane a moj muz ma tiez dobre zuby ma ich trochu zlte ale asi len 3 blomby a to ma 30 rokov

deniskateniska
autor
18. jan 2012

@kviotecek treba sa len opytat... za to nic nedas... na nemocnici su vsetci na jednej chodbe takze sa len treba popytat..

kviotecek
18. jan 2012

@deniskateniska super zavolam tam uvidim dakujem ti velmi pekne
al

deniskateniska
autor
18. jan 2012

@kviotecek nie je zac 😉

awalancha3
19. jan 2012

strasne male percento pripadov zltnutia mliecnych zubkov je z "necistenia"..... vsak si to povedzme otvorene.... najvacsi podiel maju lieky.......napr tetracykliny vedia zuby skoro zlykvidovat a ostanu len cierne pahýle.....tým ale ne chcem povedat, ze si zuby netreba cistit......len ze je ohrobny rozdiel medzi zubným kazom, zubnym kamenom, zubnym povlakom a zubným farbivom a maknutim zubnej skloviny, pomalým rozleptaním.......vsetko ma svoje príčiny......

adri2211
4. feb 2013

moja mala teraz dobrala ATb a vsimla som si,ze spodne zubky a horne ocne a ma zlte. hned sme sli k zubarke, ale ta nas zobere len bud. tyzden. strasne sa bojim o jej zubky. Myslite,ze jej to casom zmizne, alebo aspon zosvetlie ? Som z toho nestastna :(

diridonda
8. mar 2013

ahojte aj mojmu malemu zacali zltnut horne zubky po vybrati ATB, cistime si ich raz denne bez pasty, pije len cistu vodicku, sem tam sladkost, doteraz mal krasne biele zubky...volat zubarku?

diridonda
8. mar 2013

@adri2211 ahoj, upravili sa tie zubky u tvojej malej? aj moj to ma, len teraz nedavno vybral ATB
zmizlo jej to? bola si u zubarky ?

adri2211
8. mar 2013

@diridonda ahoj, ano boli sme u zubarky. ta ma upokojila, ze zubky ma velmi pekne,a treba len cistit. nastastie mala krasne spolupracuje a nechala si u zubarky precistit zubky a este jej natrela takou nejakou vodickou. podla mna sa jej trocha vybielili.

diridonda
8. mar 2013

@adri2211 a co vam povedala doktorka, ze to moze byt z uzivania ATB

adri2211
9. mar 2013

@diridonda ano z atb

diridonda
9. mar 2013

@adri2211 cize teraz ma uz zubky biele, pouzivate aj elmex? nam to nejde nejak umyt, neviem, ci volat zubarke, na preventivku mame ist az v maji, no dovtedy sa mi nechce cakat... 😢