Žltý flak na zube. Čím to môže byť?

kili
2. júl 2008

neviete, čo to môže byť? Samko to má, od kedy mu zub narástol, vyzerá to, akoby mu tam chýbala sklovina. Doktorka povedala, že s tým sa nedá nič robiť, sú to zuby mliečne. Ale nebola som tam, bola s nimi svokra, tak som sa nemohla vypytovať viac. Ani by ma to tak netrápilo, ale teraz, čo raztie zub aj Adamkovi, tak sa mi zdá, že to tam má tiež a presne na tom istom. No ale ťažko sa pozerá do pusy hmíriacemu sa detsku. Tak sa bojím, či im nechýbajú nejaké vitamíny, alebo čím to môže byť?

kukulik30
2. júl 2008

kili,ja si tiez myslim, ze to bude bud chyba skloviny, ale ak chces mat istotu zajdi k zubnej lekarke, ona ti snad poradi 😉 ja som sa pytala mojej zubarky, kady je najvhodnejsie prist 1.krat na prehliadku a povedala, ze uz okolo roka je dobre zacat chodit, aby si detickyzvykali, tak skus zavolat a povedz jej, co je vo veci....hmmm....vela som ti neporadila, co 😅
inak, velmi zlatunki su chlapci, prajem vela zdravicka 😉

sirinka
2. júl 2008

kili moja sestra to mala tiez, nic s tym nerobili az kym zub nevypadol a na trvalych to nema...

ocicka
2. júl 2008

Ahoj mamca je zubarka a jediny co rikala, kdyz doktorka chtela davat prckovi tablety floru, tak mamka rikala, ze z toho se mohou delat nejake skvrny na zubech. Nevim treba to muze byt i vas pripad.

pavlinka3
3. júl 2008

tak já mám na dvou předních dolních zubech taky žlutej flek.....a to od malička....byla jsem hodně marod na průdušky a tehdá do mě furt rvali antibiotika a z nich to podle zubaře taky mám - je to kosmetická vada a prej by šlo to odbrousit a pak přeplácnout něčím...no díky, ale raději ne 😅

kaluha
3. júl 2008

ahoj aj synovy už vyšli predné horné zúbky s flakom teda presnejšie s odlupnutou sklovinou.ja som mala pocit že to má zdedené /aj ked viem že to sa v tomto prípade nededí/manželovi jedna jeho kamoška v detstve vyrazila bránou zuby a to takým sposobom že na horných dvoch zuboch má vylupnuté také opačné V.a presne tak to má aj syn.ale ešte aj na to som myslela že ked sa mu tlačili zuby či nepadol na usta ale ked liezol alebo začal chodit bol stále pod kontrolou a nič sa nestalo.a ešte je zaujmavé aj to že mu vyšli zuby dost neskoro okolo 7 mesiaca.snád trvalé už budú ok.

milhaus
3. júl 2008

kaluha niektorym vyšli prve zubky ešte neskôr

kaluha
3. júl 2008

ano viem že to nieje rarita v tom veku len v mojom okolí detičky kamošiek už cerili dva tri zúbky a my sme ešte nemali tak sa mi to zdalo neskoro.ale nevadí hovorí sa že čím neskor vyjdu o to sú zdravšie.u nás to zatial platí!

danulka2
3. júl 2008

mojmu malemu vysli prve jednotky v 3mesiaci a tiez mal na jednom ten fliacik. Ked sme zacali umyvat zubky zubnou pastou, tak sa mu to postupne vymylo a zubok ma pekny biely. pouzivame detsku zubnu pastu odol perlicka.