Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zubár bez upozornenia trhal zúbky 2 ročnému synovi

eunomia
21. jan 2013

Ahojte,prave sme sa vratili od zubara bez 2 zubov. Jednotky a dvojky. Dvojka sa synovi vcera pri naraze o postel nalomila a zubar ju bez akehokolvek upozornenia vytrhol a moj syn zostal be dvoch zubov, nakolko podla jeho slov boli zrastene a sa mu to spolu vytiahlo. Som z toho velmi nestastna.Neviem to pochopit, vsak sme tam isli s tym, ze ho posle na rongen a nakoniec toto.

tenty
21. jan 2013

prebohaaaaaaa 😠 😠 😠 😠 😠 to nemyslis vazne, nie som zubar, ale tak toto je drasticky zakrok ☹ ☹ ☹

babulka1978
21. jan 2013

No nasa mala (18 mesiacov) si asi pred mesiacom tiez narazila obidve jednotky.....a boli sme v panike.....nastastie mam maminu zubarku.....zubky po naraze nezmenili polohu (neboli zasunute, ani pohnute, mali by mat v podstate rovnaku "dlzku" ako zubky naokolo.....pokial nebola nejaka anomalia, ale to si clovek vsimne) Nasa mala strasne plakala.....snazili sme sa jej tymi zubkami hybat, ci ich nahodou nema "povolene" ....boli pevne......mala ich len vystrbene..........cakali sme teraz, ci jej zmenia farbu, co by znamenalo, ze odumieraju (to by bol poskodeny cely zub, a zubky by museli von)......zubky ostali biele, len ma trosku "strapate" jednotky.......nezufaj.....boli to mliecne zubky.......ale aj tak by som na tvojom mieste zmenila zubara....nie je spravne, ze ti nic nepovedal, a rovno ich vytrhol......mal vas v prvom rade poslat na rontgen...trhanie je az posledna moznost, a urcite nie bez rtg snimku.

xlucia
21. jan 2013

naco by mal ist maly s mliecnymi zubami na rtg?? uplne zbytocne. a tiez bolo uplne zbytocne mu to trhat. vymen zubara, nalomeny zub staci zabrusit.

smejko
21. jan 2013

moj maly padol na usta, mal 14 mesiacov. Museli sme na rtg, zubok je prasknuty, ale chvalabohu drzi na svojom mieste. zubar mu robil asi 4x obstreky dasienok, lebo ich mal bolave, a vyzera, ze to vsetko zatial v poriadku ... neviem si predstavit, ze by s nam stalo to, co pises. Normalne by som toho dr. zalovala ...

popelka5000
21. jan 2013

aj mojmu prvorodenemu vytrhla zubarka mal totizto "cukrove zuby" a ostavali mu len "pahyliky" ale nebolelo ho to ,len mrnol a boli vonku a dala mu hned lizatko 🙂 akurat dalsi zubar sa cudoval ze to neni dobre,lebo potom je problem aby si druhe zuby nasli spravne poradie,ma teraz krive zuby 😠 vraj na strojcek to neni zatial

amadora
21. jan 2013

v škôlke na rodičku sme mali dentistku ktorá nám hovorila o starostlivosti o mliečne zúbky a hovorila že mliečne sa netrhajú pokiaľ to nie je úplne nevyhnuté pretože potom je problém s trvalými zúbkami. a 2 ročný má ešte do trvalých dosť času takže to nepovažujem za šťastné riešenie keď ešte nevyskúšal iné možnosti 😒

danielitka26
21. jan 2013

@eunomia to kde ordinuje taky expert ze trha dva zuby naraz? mozno sa debil pomylil a vytiahol zdravy tak potom vytiahol aj poskodeny a vyhovoril sa ze boli zrastene (inak to som v zivote nepocula zrastene zuby) alebo bol ozraty 😠 😠 😠

lillah
21. jan 2013

Akoze bez upozornenia? To syn otvoril usta a zubar mu ich hned vytrhol???? 😲 Bez injekcie a vsetkeho?

eunomia
autor
21. jan 2013

@lillah ano, muz ho mal na rukach a drzal mu usta a hlavu a a ako maly krical,tak mal usta otvorene a hovoril,ze idem sa len kuknut,tak ja ze mu tu cast nalomenedo zubku ide nejako skusit,ci sa kyve a radsej som sa nepozerala,lebo uz odvcera som z toho vsetkeho nanic a zrazu ho vytrhol a hned na to dalsi,lebo az potom zistil,ze su nejako spojene. Nechapem to ako to mohol urobit bez akehokolvek upozornenia nas ako rodicov. On si asi myslel,ze mu vytiahne ken ten nalomeny a ze to bude v pohode,ale bez akejkolvek konzultacie takyto zakrok. Steale to nevieme pochopit a podla mna aj on bol v soku,vravel ze to necakal,ze to takto dopadne,ale to ho neospravedlnuje. Neviem ako sa s tym mam teraz zmierit,ze moj syn musel BEZDOVODNE toto podstupit a terz bude 4-5 rokov bez 2 zubov.

eunomia
autor
21. jan 2013

@danielitka26 on akoze tie zubky zmolil,skumal a ukazoval,ze aha boli zrastene. Ja som to nevidela,lebo som ratovala syna.Nemam slov.

eunomia
autor
21. jan 2013

@danielitka26 Na striedacku,Zlate Klasy a BA. a ze vraj dobry zubar.Proste to pos..l.

titkovamiriam
21. jan 2013

ved to boli mliečne a ked zubar zhodnotil že ich treba von tak ich vytrhol.mozno by mal problem keby to dietatu oznamil...

eunomia
autor
21. jan 2013

@amadora on to urcite nechcel oba trhat a asi musel mat skrat

eunomia
autor
21. jan 2013

@popelka5000 to mi je luto a kolko roko v mal? Najviac ma na tom hneva,ze potom nam hovoril,ze boli aj ine riesenia,ale ze ho chcel usetrit bolesti,tak ho vytrhol,len netusil,ze budu spojene a stacilo vraj aj zabrusit,ale ze kedze som do telefoni hovorila,ze ho to boli. Ano povedala som to,ale ma narazenu a opuchnutu celu hornu peru,tak ho adi ma co boliet,tym zubkom nic nebolo. poctivo sme umyvali,aby ich mal zdrave a toto som fakt necakala.

eunomia
autor
21. jan 2013

@smejko som v soku,toto by ma este vcera nenapadlo,ze sa stane chybou lekara.Pritom boli ine riesenia a absolutne nemal potrebu s nami konzultovat a maly prisiel zbytocne o zdravu peknu jednotku. Uz sa ma dnes 2 krat pytal,ze kde ma zubok. Chudatko moje.

anjelicek26
21. jan 2013

@eunomia - mliecne zuby akokolvek zlomene by mali co najdlhsie ostat na svojom mieste. Aj mrtve zablombovat, zbrusit, zafixovat, cokolvek. Je problem z rozpravanim a aj rastu krive zubky :( Ja by som to hlasila na lekarsky dozor a poistovnu ako staznost. Aj keby bol ten zakrok nutny (co nebol), ta to musi KONZULTOVAT s rodicom a dat mu cas na rozmyslenie.

eunomia
autor
21. jan 2013

@babulka1978 tiez som cakala,ze nas posle na rongen. Tvoja mamina sa stretla uz so zrastenou 1. a 2.? Pritom je to doktor,ktory uz ma roky skusenosti a nechapem tento skrat. Potom tam sedel a bolo na nom vidiet,ze tiez nevie argumentovat a asi sa mu to stalo 1. krat.

eunomia
autor
21. jan 2013

@xlucia ano tiez som cakala max zabrusenie

eunomia
autor
21. jan 2013

@anjelicek26 zajtra pojdem po zazanam,lebo som si az po odchode uvedomila,ze nemam v ruke ziaden papier. Bojim sa ze stazovanim nic nedocielim a malemu to zubky nevrati. A kdeze sucto mliecne,tak si z toho nikto nebude robit tazku hlavu. Bojim sa pripadnych nasledkov,ktore ho mozu este cakat a pre takeho ...

anjelicek26
21. jan 2013

@eunomia - ved to je jedno ci mliecne ci nie 😠 Staznost urcite napis. Ono ked sa nikto nebude stazovat, stale to bude lekar zo super povestou. Tvoj syn (prepac teraz) bude chudak na kazdej fotke z detstva teraz cudne vyzerat, v skolke sa mu mozu smiat a co je za tym psychologicky si ani nechcem predstavit. Proste ho to strasne znevyhodni a uplne zbytocne. Mrzi ma to.. Dcerka si zlomila prednu jednotku, normalne rentgen, zlomeny - dva tyzdne kasovita strava - a zub zrastol, dodnes ho ma v ustach 😀

eunomia
autor
21. jan 2013

@titkovamiriam moj maly ide mat lne 2 roky a sotva by nieco chapal a praveze potom hovoril,ze boli aj ine riesenia a toto si zvolil svojvolne,hoci sme tam boli aj s muzom s tym,ze len mu kukne do pusy a ta zdrava jednotka mohla byt este tam a dvojka max zabrusena. Zubky si buchol vcera poobede,tak ani zubar nemohol este tusit,ci je trhanie nevyhnutne,proste bez upozornenia a suhlasu rodicov nemal pravo takyto zakrok urobit.

lucciia
21. jan 2013

my sme mali dnes zasa nehodu,uz rozrazene horne dasno asi 5x, horne zubky su uplne poskodene,cierne,prvy uraz bol krd mal rok a chodili sme s tym zubarke ma to uplne strasne strasnee a ona mi povedala ze dokial nebudu zubky boliet a nebudu sa zapalovat dasna tak s tym nebude robit nic,lebo trvale zubky by mohly rast vselijako,mozu a nemusia...vas zubar mal asi nejaky blby den a narozmyslal nad tym co robi,urcite by som menila zubara....

titkovamiriam
21. jan 2013

@eunomia je smutne že to s vami nekonzultoval,no už s tým nič nespravíš,jedine možeš zmenit zubara

slady
21. jan 2013

@popelka5000 perfektny zubar ked vytrhne zuby ktore sa pokazili zo sladkeho a hned na to da dietatu lizatko! uz len to hovori za vsetko.

xlucia
21. jan 2013

@anjelicek26 fotky su to najmenej. mliecaky drzia miesto trvalym. tam vidim sakra problem...

anjelicek26
21. jan 2013

@xlucia - ved aj to samozrejme. Mne by vadilo oboje, jedno aj druhe ma velky vplyv na vyzor chrupu v buducnosti

popelka5000
21. jan 2013

@eunomia je to smutne,maly mal vtedy kolo 2 rockov .... teraz nema pekne zuby boli sme aj na ortodoncii ale vraj treba chodit len na kontroly...uz sme ho pripravovali aj na strojcek ale zatial nic.... dvaja zubari povedali ze s tim sa neda nic robit .... a na prehliadke ma zdžubala zubarka ,ze kde sme boli tento rok a to ma 9 rokov reku ved minuly rok sme tu boli a ste povedala ze sa s tim neda nic robit! kakaju si do ust 😠

surviver
21. jan 2013

@eunomia no je to smutne 😔 a najhoršie,že s tym už nič nespravite a že vam nepovedal čo ide robit,to fakt nechapem.....ektrakcia by mala prist na rad až ked su všetky ine možnosti liečby vyčerpane...zmenila by som lekara,bez vahania

eunomia
autor
21. jan 2013

dakujem vam vsetkym za podporu,velmi si to vycitam,ze som tomu nezabranila.

babulina
21. jan 2013

@eunomia - ja by som staznost dala urcite, toto proste sa nemoze stat, akykolvek ukon by mal rodic odobrit najma takyto vyrazny, nasa mala spadla a zubok sa zacal hybat nakoniec zosivel a ostal mrtvy ale lekarka nam rovno pvoedala ze pokial ju to nebude boliet treba ho tam nechat stoj co stoj kvoli tomu aby sa jej neposunulo zuboradie, ze to by bolo iste na strojcek :(

Tu začni písať odpoveď...

Odošli