Zubár bez upozornenia trhal zúbky 2 ročnému synovi

eunomia
21. jan 2013

Ahojte,prave sme sa vratili od zubara bez 2 zubov. Jednotky a dvojky. Dvojka sa synovi vcera pri naraze o postel nalomila a zubar ju bez akehokolvek upozornenia vytrhol a moj syn zostal be dvoch zubov, nakolko podla jeho slov boli zrastene a sa mu to spolu vytiahlo. Som z toho velmi nestastna.Neviem to pochopit, vsak sme tam isli s tym, ze ho posle na rongen a nakoniec toto.

eunomia
autor
31. jan 2013

@lillah dakujem za podporu, isli sme k zubarovi uz cely nestastni z toho co sa stalo, pusinku mal opuchnutu, uz len pohlad na drobca pridaval "sol do rany" a zrazu sa stane nieco taketo a vsetko je zrazu este horsie.

eunomia
autor
31. jan 2013

@littledevil to sa stalo najmladsiemu? Adhezny mostik vam zubarka nespominala? Nam ho zubar odporucil len neviem co hovori pre a proti a co to bude obnasat a odkedy je "nutne" mu ho dat.

eunomia
autor
31. jan 2013

@littledevil este asi zubky nevykukaju ale dajte mi prosim vediet ked zacnu a ako to vyzera 😉 . Ak si teda spomeniete, vsak uz to bude "zachvilku".

eunomia
autor
31. jan 2013

@anjelicek26 dakujem ti, som rada ze mi pomahas. Akurat dnes ma drobec 2 roky a ak by sme sa rozhodli mu to dat, tak sa spytaj aj prosim ci treba co najskor alebo staci aj neskor.

darkabarka23
31. jan 2013

chcem pridať svoj názor,nakoľko robím u zubára.Určite nemal vytrhnúť oba predné zuby,to bola chyba,ale naozaj sa môže stať,že zúbky sú v kosti zrastené,čiže pri trhaní vyšli obidva.To,že mliečne zuby držia miesto trvalým zubom je naozaj starý mýtus.Ak je mliečny zub veľmi pokazený a je zdrojom infekcie v ústach,je úplne zbytočné ho tam nechať.My trháme pokazené mliečne zuby detičkám,samozrejme v lok.anestéze,a vždy narastú nové krásne trvalé zúbky a na správnom mieste.To že niektoré zuby narastú krivo,je podmienené genetikou a šírkou sánky.Aj u nás sme už ťahali predné zúbky takému malému dieťatku,nakoľko boli úplne hnilé,s hnisavým nálezom a horúčkami,čo je veľmi nebezpečné,nakoľko v takom prípade hrozí prienik infekcie do mozgu.Prešli tri rôčky,dieťatko má nové trvalé krásne zúbky,výslovnosť je bez problémov.Ja by som žiadnu zubnú náhradu neriešila.Medzerník v žiadnom prípade,malý by ho mohol nedajbože prehltnúť,alebo vdýchnuť,je to len estetická náhrada.Ja by som neriešila žiadnu náhradu,aj keď to ešte chvíľu potrvá,malému narastú trvalé jednotky,možno aj skôr,keďže tam už mliečne nemá.Čo sa týka toho adhézneho mostíka,predpokladám,že váš zubár myslel prilepenie a vymodelovanie doč.zúbkov na predné dvojky.Treba si však uvedomiť,že je to stále cudzie teleso v ústach,ktoré sa môže časom uvoľniť,ja by som to neriskovala.Naozaj bohužiaľ treba zmieriť,že to takto dopadlo,a čakať na trvalé zúbky.RTG Vám jedine ukáže,či má založené trvalé jednotky.Ale ja si myslím,že bude mať,lebo nezaložené jednotky sú veľmi ale veľmi zriedkavé.

surviver
31. jan 2013

@eunomia tak v tej sprave od lekara sa piše---že vytiahol zuby 61 a 62,ktore sa ale pri extrakcii ulomili a tak potom vytiahol ešte čast korenov,ale apexovu,čiže tu koncovu čast tam ponechal..zrejme aj preto chce spravit rtg,aby videl aky velky kusok korena tam ponechal...neviem kedy vam zubky vyšli,ale vyvoj korena sa ukonči,tak rok až rok a pol po prerezani zubka do dutiny ustnej,tak možno ešte ste nemali ani koren vyvinuty....a navrhuje zhotovit adhezivny mostik od druhostrannej dvojky cez tie dva vytrhnute zubky až po trojku,ale mate tam dva krat 63,63,tak predpokladam,že je to preklep a mostik sa ma potiahnut až na 64.......adhezivne mostiky /Rochettove,Marylandske/ su take ,že sa nahradi chybajuci zub a takymi "plieškami" je prilepeny na susediace dva,či tri zuby z palatinalnej /podnebnej/ strany zuba,takže tie pliešky nevidite z predneho pohladu....ich trvacnost je 2-3 roky,a hrozi,že ak sa upevnenie povoli na tych miestach sa može vytvorit kaz,lebo sa tam neda dostatočne čistit,ale čo ja viem,tak v mliečnom chrupe sa fixne nahrady nerobia,lebo cela sanka a čelust rastu a tym že by sa dva či viac zubov spojili do jedneho bloku,tak by sa tym zamedzilo vyvoju a rastu....adhezivne mostiy,resp dlahy sa zvyknu použivat pri parodontoznych zuboch ,aby sa spevnili a nevykyvali ...alebo aj v trvalom chrupe ak chyba napr,dvojka a susedne zuby su intaktne,tak aby sme ich nemuseli obrusovat,tak sa može použit takyto mostik....

littledevil
1. feb 2013

@eunomia Samozrejme, dam vediet. 😉

lillah
7. feb 2013

@darkabarka23 treba sa zmierit s tym ako to dopadlo??? Co treba je odcviknut zubarovi vajcia tymi kliestikmi. Podat staznost to treba!!!! a nie sa s niecim zmierovat. Chlapcek bude mat teraz strach zo zubara na cely zivot.

darkabarka23
7. feb 2013

@lillah nech sa páči,každý má svoj názor,ja som vyjadrila len svoj,ale niekto rád asi cvaká vajcia lekárom,a behá po súdoch,ale ani jedno už zúbky malému nevráti,to je už každého vec.Ja som mamičke neprikazovala čo má robiť,ja som napísala,čo si myslím.To čo mamička malého urobí,je len jej vec.

ivankaalenka
16. feb 2013

skusim sa spytat

inffinity
16. feb 2013

@eunomia nase mala spadla pred rokem na hranu stolu horni 4zuby odumrely..pomaly se zmensovaly a uz je ma zaroven s dasynkama. Minuly tyden ji zacal bolet jeden z nich zubar vzal zubky prevrtal skrz at muze hnis vytekat poctive cistime musi zustat otevrene. Ale prvni co rekl zubky jsou pevne to je dobre pekne se o ne budeme starat aby tam vydrzely co nejdele drzi misto trvalym zubum. Vytrhnout by bylo to nejjednodussi ale taky ne dobre rozhodnuti.. Takze vase zubky mely zustat na 100% na miste kdyz jim vlastne nic nebylo ja bych si stezovala!! Nikdo nemuze zasahovat do cehokoliv bez vedomi todice prece.. Drzim vam palce aby ste stim nemeli nejak velkem problemy 😉

eunomia
autor
16. feb 2013

@inffinity je mi luto co sa vasej dcerke stalo. Je to este dlha doba kym im narastu trvale zubky. Uz sa mu to zahojilo ale stale ma tam v dasienku dierky po zubkoch ale uz ho to neboli. Dr. Nam chce hradit nejaku adheznu nahradu co sa na vedlajsie zubky nalepi ale to sa tiez musime poradit s odbornikom lebo ako bude rast tak by sa to muselo prisposobovat a to by znamenalo neustale navstevy u zubara a dalsie stresy. Zatial netusim ako bude vobec znasat rtg ci bude spolupracovat. Inak odvtedy uz mal 2 krat rozbitu peru ze mu tiekla aj trosku krvicka a nachvilku mu to aj opuchlo. No pri tych padoch som uz len s malou dusickou pozerala ci ma vsetky zubky a ten stres ... 😒 . Prajem vela stastia so zubkami nech nebolia a vydrzia co najdlhsie a tie trvale uz budu krasne. 😉