Zúbky u 15-mesačného. Má teplotu. Ísť na pohotovosť?

davidko7
8. mar 2009

Ahojte,maminky.Viete mi poradiť?Synovi idu teraz dolne bočne rezaky-je to už trošičku vidieť a včera mal teplotu okolo 37 stupňov,dnes nič.Ale je strašneeeeeeeeeeeeeee mrzuty a stale plače.Noc bola najhoršia,stale som ho nosila na rukach aby neplakal.Cez deň je taky smutny a z ničoho nič sa strašne rozplače.Ja som už zufala,chcela som isť na pohotovosť,ale muž ma vysmial,že su to zubky a ja panikarim.Ale odkial mam zobrať istotu,že su to naozaj zubky?Ja neviem,aby som niečo nezanedbala.Pri inych zubkoch bol pokojny,neviem,či tieto možu tak bolieť...

alon111
8. mar 2009

davidko7 to je este celkom fajn .ja nie som zastanca liekov ale synovi som davala SEDELIU na ukludnenie tiez bol velmi mrzuty pri tom ked mu vychadzali zubky.pri majmensiej sme pri kazdom zubku rovno chory a berieme antibiotika.je to o zivot.ocne zubky velmi bolia aspon u nas pri vsetkych troch bol horor .

davidko7
autor
8. mar 2009

alon111-nechcem vyzerať hlupo,ale tie dolne bočne rezaky su očne?Možu tak velmi bolieť?

slunicko552
8. mar 2009

Tak my máme při každém zubu teplotu tak 38-39° ☹ Je to úplně šílené 😔
alon dolní i horní špičáky jsou oční 😉

alon111
8. mar 2009

oni su v podstate bocne zubky ale su bolave ako ocne .ja som im natierala zubnym gelom a davala aj sirup nurofen nie od teploty ale na bolest

alon111
8. mar 2009

slunicko552 dakujem to som nevedela .uz som zas o nieco mudrejsia 😀

binki
8. mar 2009

dávám nurofen a víc se mazlíme, trvalo dlouho než se nám ty spodní prořízly a bylo to dost bolestivé

kijonkova.k
8. mar 2009

Holky,asi jsem magor,ale nikdy jsem neslyšela výraz oční zuby... 😅 Může mi to někdo vysvětlit? 😀

danu
8. mar 2009

kijonkova ocne zuby su 3

power700
8. mar 2009

já se přidávám ke kijonkove.k., taky jsem to ještě neslyšela----oční zuby.. Co to je? 😲 😲

power700
8. mar 2009

Ted jsem to dala do vyhledáváče a zjistila jsem, že jde o špičáky. 😎

kijonkova.k
9. mar 2009

Ty jo,to by mě nenapadlo.A to jsem sestra 😅

inhotep
9. mar 2009

Ahoj,aj my sme tak boly .Dala som malej paralen sirup,ale stále mala 38,5-39,tak sme utekali na pohotovost,tam dostala injekciu novalgin-O hodinu mala už len 37,5

bellasima
9. mar 2009

ahoj,nasemu malymu rostou vsechny zoubky naraz.uz ma dve dolni stolicky a skoro vsechny ostatni jsou uz videt taky.ma 15 mesicu.teplotu nema,ale je vic mrzutej,chce se porad mazlit a nosit.na bradicce se mu udelala takova vyrazka,neni to nic strasnyho.jen se chci zeptat jestli ma nekdo podobnou zkusenost.uz tak neslinta,ale mozna to je taky od toho.i kolem ocicek to tam takovy nacervenaly.dekuji za radu 🙂

jandalinka
9. mar 2009

naší malé lezou horní i dolní stoličky či špičáky,nevím,co přesně to jsou,co nám teď lezou...ale míváme občas teplotu,ale nejhorší je to kňourání a z ničeho nic mrzutost....chceme se také pořád chovat a mazlit,pak z ničeho nic už ne a chceme na zem z náruče a pak zase do náruče, pořád dokola. 😒

ivusa82
9. mar 2009

ahojte...my aktualne bojujeme s vysokymi teplotami a idu mu ocne aj dole aj hore.. 😖 vcera vecer mal maly 39,3 a to uz sme zabaly robili...ale dnes zatial len 37,5... takze uvidime ako to bude vecer,, ale uz dva tyzdne dozadu sme mali taketo teploty asi 3 dni a potom to preslo same,, je to od zubkov..nema ziadne ine tazkosti...a spime tak vselijako... 🙄

fifinna
9. mar 2009

davidko, daj malemu na noc nieco od teploty - to je zaroven aj od bolesti, aj ked nebude mat teplotu, to mi tak poradila Dr. A natieraj malemu dasna gelom, to by mohlo trosku pomôcť. Inak aj môj maly je mrzuty, ked mu idu zubky. Tie ocne su najhorsie.

modzo
10. mar 2009

Ahoj
Nám rostly oba 2 špičáky a 4 stolyčky najednou skoro 3 měsíce,malej byl dost protivnej občas i teplota byla.Nám pomáhalo natírat dásně cal gelem.Nechutenství je běžné.Chce to trpělivoct zoubky vyrostou a pak je to pohodička 😉

davidko7
autor
10. mar 2009

Baby a ako vam jedia detičky,keď im rastu zubky?Moj maly nič nechce...,nasilu mu to davam a pritom plače.Od kedy začal chodiť,malo papa a teraz je to hroza.Ale ja sa bojim ho nechať cely deň len s troškou jedla.Ako je to u vas?

daduska
11. mar 2009

ahoj davidko 7, aj mojmu brobcovi idu zubky a nechce papat ale pomaha nam ked mu davam vsetko do flasticky, ( kasicka, pudincek, mlieko) a potom je to v pohode a stale mu davam na zuvanie rozok .... 😉

strociatka
11. mar 2009

ahoj, muz ma pravdu, netreba panikarit, ocaky su neprijemne zubky, moja mala ma pri nich teplotu cez 40, nepapa a nespinka, vacsinou to treba proste vydrzat. Su deticky, ako moja mala, co zubky znasaju strasne zle a su deticky, ze rodicia ani nevedia, ze maju zuby. Je to aj rozne o aky zubok ide. Nam dolne jednotky nerobili problem a s hornymi jednotkami horuckovala, vracala, hnackovala...

sisa86
11. mar 2009

Ahojte!
My máme 14mesačné šidlo a so zúbkami je to hrozne!Prvé dve mu vyšli ešte v novembri potom dlho dlho nič a až vo februári konečne tretí - očný a aj to sme poriadne hnačkovali až malý nechcel nič piť ani papať a ležali sme kvôli tomu v nemocnici. Keď sme sa po týždni vrátili vyšiel zúbok. No a teraz práve hnačkujeme zase, zúbok je už aj trochu vidieť, no ale ak takto budeme pri každom... 😕

petrahy
11. mar 2009

Ahojte tak nas maly je pri zubkoch velmi mrzuty, ale teplotku nema teraz ma uz osem zubov a hrozne mu navieraju dasienka ako keby chceli ist von aj stolicky uz dva dni je mrzutejsi a aj teraz pomrnkava v postielke zda sa mi to strasne skoro no uvidime casom jeden z babskych receptov je potierat dasienka bud citronovou stavou, alebo slivovicou. zda sa to mozno divne ale pomaha to radila mi moja 50rocna kamoska. Ale kazdy uzna za vhodne nieco ine mne sa osobne tie gely zdali hrozne sladunke mali sme kupeny babydent na zubky. A maly by to cuckal snad stale, ale uz sme minuli a druhy som nekupila

petrana78
14. mar 2009

Čau holky,
tak náš prcek má 15 měsíců a už 2 měsíce máme všech 16 zoubků... 😀 a jsme rááádi, že to máme za sebou, a to vcelku rychle. Jako poslední nám lezly boční špičáky a u těch měl drobek i 40-ky horečky, ale jen den a půl, takže relativně pohoda. Ale celkově růst zoubků byl celkem v klidu! 😝

tonicka
14. mar 2009

petrana tak to vam chybaju este 4. 😉