Zúbky v 11. týždni. Ako mu uľaviť od bolesti?

marcsika
11. jún 2007

Ahojte mamicky!
Som tu nova na tomto fore. Mala by som k vam otazocku. Poculi ste uz o tom ze babatku zacali rast zubky uz v 11.tyzdni? Pretoze mojmu malemu drobcovi vyrastol spodny zubok. Chcem sa spytat ci neviete o nejakych pripravkoch ktore by mu tie bolesti tlmili a ktore sa mozu podavat uz v takom veku. Kedze je taky drobny a hryzatko este nevie uchopit do rucky, ja mu pridrziavam pri pusinke aby sa skor tie zubky prerezali /momentalne mu idu horne 2 ocne zubky/ ale ked si nato schrupne tak zacne neuveritelne plakat od bolesti. Vopred vdaka za rady. Pekny den vsetkym

jjitulina
11. jún 2007

Ahoj marcsiko,to jste si teda se zoubkama pospíšili 🙂 Už jsem slyšela,že se dokonce narodilo miminko rovnou se zoubkem.Nám je zítra devět měsíců a ještě jsme bezzubí 🙂 Vojtovi mažu dásničky Calgelem,ale ten je už pro větší mimi,v lékárně ti určitě poradí co by bylo vhodné pro tvoje miminko.

marcsika
autor
11. jún 2007

Kupila som si calgel aj ja a v lekarni mi povedali ze to uz mu mozem dat, ze ked mu idu zubky ze je nato uz vyspely.. tak neviem.. pre istotu este zavolam detskej doktorke..

vesi
11. jún 2007

môžeš mu dať na noc polovicu paralenového čapíka 🙂

emjee
11. jún 2007

marcsika • Dnes o 13:10
Ahojte mamicky!
Som tu nova na tomto fore. Mala by som k vam otazocku. Poculi ste uz o tom ze babatku zacali rast zubky uz v 11.tyzdni? Pretoze mojmu malemu drobcovi vyrastol spodny zubok. Chcem sa spytat ci neviete o nejakych pripravkoch ktore by mu tie bolesti tlmili a ktore sa mozu podavat uz v takom veku. Kedze je taky drobny a hryzatko este nevie uchopit do rucky, ja mu pridrziavam pri pusinke aby sa skor tie zubky prerezali /momentalne mu idu horne 2 ocne zubky/ ale ked si nato schrupne tak zacne neuveritelne plakat od bolesti. Vopred vdaka za rady. Pekny den vsetkym

zuzu13 • 2d • Dnes o 13:13
marciska, Lucia mala prvý zub von v 2. mes...miektoré deti sú jednoducho iné...kúp si baby dent - kvapky
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

marcsika • Dnes o 13:14
a to od ktorych mesiacov sa moze podAvat? je to proti bolesti?

zuzu13 • 2d • Dnes o 13:16
je to proti bolesti...lokálne anestetikum...
je to pre dojčatá...nie je uvedený vek, ale to bol jediný výrobok, ktorý som mohla malej dať...ostatné boli od 6.mes...

vesi • 2d • Dnes o 13:44
môžeš mu dať polovicu paralenového čapíka

elliana
11. jún 2007

marcsika, u nas zaberaju homeopatika, chamomilla vulgaris 15ch, tie geliky su vacsinou od 5 mesiacov, ale skus sa opytat v lekarni...
Alebo potriet niecim, cim todasienko strpne, ale netrufnem si radit, cim

leva
11. jún 2007

Ja som pocula od vetciny starsich ludi ze vinkom,no netrufla by som si,ved teraz su rozne veci na to ako pise eli,homeopatia a ja mam dolgel.

escada17
12. jún 2007

ahojky, moja dcerka mala prve dva zubky " az " v 4och mesiacoch, ale su deti, ktore sa so zubkom dokonca narodia, ale ten im zvycajne vytrhnu, aby nestazoval kojenie- aspon to mam nacitane, ale nikoho takeho nepoznam. Tak myslim, ze 11 tt sa mozu v pohode stat...
inak nedavaj mu nic, pokial ho to ozaj neboli, lebo mozno tie prve zubky az tak neotravuju- nasa mala problem az so stolickami a s ocnymi..drzim palceky 😉

marcsika
autor
12. jún 2007

no ved prave ocne mu idu.. doktorka povedala aby som mu nedavala nic.. tiez nie som zastanca nejakych tych liekov ale niekedy ma uz boli sa pozerat nanho ako sa trapi.. a co panadol baby sirupcek?

lokki
12. jún 2007

Ahoj ,sirupek můžeš taky dávat pokud se trápí,my jsme měli u malého taky problémy se zoubkama a lékařka nám poradila Nurofen sirup pro děti a nám teda zábírá na všechno. 😵

escada17
12. jún 2007

marcsika, fuha, ocne takto skoro? Tak tieto ozaj mozu trapit...ja som pouzivala aj panadol sirup...ale my sme velmi malinko pouzivali...

vilki
12. jún 2007

ahoj, my mame tiez Nurofen sirup a ten je naozaj super, zabera hned aj proti bolesti aj proti horucke, a je sladucky, moj maly by ho vypil aj cely... 😀

vesi
12. jún 2007

možno sa mýlim, ale nie je nurofen až od 3 mesiacov?

marcsika
autor
13. jún 2007

nurofen je az od troch mesiacoch ako aj panadol sirup.. ale v lekarni mi povedali ze uz mozem dat ale polovicnu davku.. dala som mu panadol a vyskusala aj nurofen. samozrejme nie naraz.. zubky ho trapia uz od 1.6. ale doteraz som mu len 4x dala lieky, vacsinou na vecer.. 2x panadol a 2x nurofen. Len som chcela ci mi niekto nevie poradit nejake ine lieky co nie su na baze chemikalii. Neviem ci som pochopila spravne ked si myslim ze homeopatika neskodia malemu tak ako bezne lieky.. hm?

elliana
13. jún 2007

presne tak, skus tu chamomillu, mne, teda Zoji pomohla

marcsika
autor
13. jún 2007

skusim.. ale dobre si myslim ze homeopatika neskodia tak malemu ako tie bezne lieky z lekarni?

lokki
13. jún 2007

nám teda řekli v nemocnici,jelikož taky nerada dávám prášky malému i sobě,než nechat to dítě trápit,tak mu klidně můžem nějaký ten sirupek či paralen(čípky)dát, řekl nám to doktor i primářka dětské nemocnice,tak nevím ono záleží na každém tom rodiči co zvolí za správné.My jsme vždycky vyzkoušeli všechno,pokud chceš zkusit homeopatika,tak zkus ,uvidíš co vám bude vyhovovat 😉

marcsika
autor
15. jún 2007

dakujem vam za rady.. urcite si vyskusam.. 😉

tinakul
3. aug 2007

ahojte babenky,
zapajám sa do témy, lebo nám idú tiež očné zúbky a všetky naraz... pri žiadnych sme nemali teploty, bolesti, ani sme to nezbadali a pri týchto očných to je des ☹ Marcsika budete to mat skor za sebou 😉 Cez víkend začali teploty až do 38,6 st. a pridali sa riedke stolice - mrnčanie a slintanie, ktoré trvá už týžden - tažšie zaspávanie.... ☹ no akoby to nemalo konca 😒 Od utorka prešli teploty aj hnačky ustúpili - na teplotu sme mali brufen detský sirupček a na hnačky Nutrolin B a každý nám odporúča ten calgel.... uff je to ale makačka ☹
Ak sem niekto skúsený nakukne - kto už týmto prešiel, chcem sa opýtat do akého veku mali vaše detúrence už všetky zúbky??? 😕

perla200
17. okt 2009

babenky...ked si bábätko pchá ručičku do pusinky to už môžu byt tie korienky zubkov?

shaula
17. okt 2009

Perla - mohou, ale je to dost nepravděpodobné. Spíš půjde o prostý průzkum, dítě prostě objevilo ručičky, tak je zkoumá jediným způsobem, který zná - tj. pusinkou 😉

aponchie
17. okt 2009

me mala smrdla rukama v puse kdyz je unavena ospala a nervni

medyson
4. jún 2012

Ahojte babenky ja mám doma tri a pol mesačného a tiež sa nám pustili zúbky rásť. Zatiaľ len strašne sliníme a kúšeme no a chcem sa opýtať používam homeopatiká skoro na všetko v rodine aj to zaberie čas kým začnú účinkovať ale pomáhajú no Matej má problémy zo všetkým v čom je harmanček - chamomila , preháňa ho a bolí ho s toho bruško preto sa neodvážim použiť chamomilu u dcéry som používala krémy no nič nezaberalo a to mala chudiatko brutálne bolesti lebo jej išli aj dva tri naraz ako šesť mesačnej poradte čo tak asi použiť ak náhodou dôjde k najhoršiemu ☹ 🙂

tinki
4. jún 2012

@marcsika skús ten čípok, nurofen, alebo paralen. Dobre pomáha.

tinki
4. jún 2012

@medyson Skús aj ty tie čípky, čo som radila marcsike

medyson
4. jún 2012

zatiaľ ďakujem určite vyskúšam keď bude mať bolesti no zatiaľ stačí aj hrizátko
🙂

radkakros
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
radkakros
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
speci_rodinka
9. aug 2019

@elliana akonjej homeopatikum.mam dať? Máme dnes 9tyzdnov. Ale už od pondelka slin neskutocne srale sa to zvysuje a ruku alebo bradavku chce porad dudlat... Cumlik nepouziva