Zubné kefky - vaše názory a skúsenosti

jane18
27. aug 2022

Dobrý deň chcela by som sa vás opýtať na vase názory a skúsenosti ohľadom zubných kefiek pre deti ja osobne by som prvú skúsila tu silikónovú zubnú kefku v tvare U pre detské zuby a ďasná, kym dcérke začnú rásť prvé zúbky a potom ju naučiť na obyčajnú aby sa naučila vyčistiť si aj medzizubné priestory no to už by mohla byť väčšia, tak že logicky by to pomaly mohla vedieť. Alebo aspoň začať používať aj tie medzizubné kefky. Čo vy na to? Myslím že je to celkom logické, rozumne. Alebo s tou Silikónovou zubnou kefkou v tvare U pre detské zuby a ďasná by som len špekulovala, vymýšľala? Neviem.

babovka2321
27. aug 2022

@jane18 ak myslis to U, co je vo velkosti v podstate celeho chrupu, tak to je hlupost... a silikonove su skor na zvyknutie dietata mat nieco v ustach, vela s tym nenaumyvas, ale aspon zoznamis dieta. Za mna pre male deti curaprox jemna detska + curaprox jednozvazkova na zaciatok.

queen_mary
27. aug 2022

Pozri na insta dr zdravy smile. Dobry sprievodca pre zdrave detske zuby🙂

zuzana2299
27. aug 2022

@jane18 Kúpiť jednozväzkovu kefku. Nic ine. Ostatné su len zbytočne vyhodené peniaze.

tani777
27. aug 2022

Kym nema zubky,su fajn tie silikonove hryzatka alebo naprstky,masirujes dasna..ak uz je zubok vonku,kupit obycajnu jednozvazkovu a umyvat normalne..ked prejavi zaujem sama,kupit nejaku detsku,pogumovanu (my preferujeme curaprox,takze mame tie),s tou si moze "cistit" sama-docistis ty..medzizubnu sme pri starsej zacali pouzivat v 4 rokoch,ked sa jej zubky posunuli,dovtedy mala medzierky a nebolo treba,kedze sa jej tam jedlo nezachytavalo..ak nebude mat vacsie medzierky,treba skor..a cim skor,tym lepsie,nech si na to zvyka 🙂

andreal1
27. aug 2022

@jane18 ahoj jedobre ze si sa prisla spytat lebo to co planujes veru nieje rozumne.
Po prerezani prveho zubu sa umyva jednozvazkovou kefkou, dieta sa moze s kefkou hrat hryzkat atd ale NIKDY si nevycisti zuby samo.. Neskôr mozes kupit zubnu kefku normalnu ale vzdy docistuj jednozvazkovou.
Najprv mozes pouzivat neflouridovu pastu napr jack jill. V roku napriklad uz striedat alebo prejst na flouridovu.
Ked zacnu dietatu rast stolicky a zuby ktore sa navzajom bokom dotykaju treba dokupit aj medzizubnu.
Co sa tyka umyvania zubou u deti, netreba sa bat pritlacit viac ako u seba ( hlavne rychlo a efektivne).
Zuby umyvat aj nasilu! ( ano vzdy sa snazime to nejak sprijemnit ale pokial to dieta jednoducho odmieta tak tu minutu dve musi(s) vydržať.