Zubný implantát

lucylucka
29. júl 2018

Mozem sa opytat ohladom implantatu zubov.Ma ich niekto a ake mate s tym skusenosti?Ak je zle pocasie mozu aj boliet alebo aky je pocit implantat mat.Rozmyslam nad nim ale chcela by som pocut vase nazory na to 😉

evka32
29. júl 2018

@lucylucka ahoj,je tu skupinka,,,chcem krasne zuby,, skus tam..pa

zuzinapipina
29. júl 2018

@lucylucka ja mam zubny implantat a vôbec necítim bolesť podla pocasia ani nijakú inu bolesť. Je tk sice nsprijemne kef vrtaju di kosti a davaju tam srob, ale pokial ti to dobre spravia, mas pokoj na cely život, ak sa budes dobre starať on 🙂 tak ja odporucam urcite 🙂

lucylucka
autor
29. júl 2018

@zuzinapipina a mozem sa opytat kde ti to robili a kolko ta to stalo?Je tam nejaka extra starostlivost?A pri jedeni je to tiez v pohode?

zuzinapipina
29. júl 2018

@lucylucka robili mi to v ba v onkologickom ústave sv Alzbety na oddeleni zubnej chirurgie a srob, teda implantatt mi tam navrtaval dr. Mračna, veľký odbornik a neviem, ci este je, ale bol primar ale esteminuly rok pracoval, aj ked uz je moc stary a zub mi. Davala robit zubarka veresova, srob stal 265 euro a zub stal tusim 200 euro. Takze celkovo aj s cestou hore dole tak tych 500 euro. Tu u nas by ma to vyslo u sukromnych 1000 euro. Starostivost co mi povedala zuvatka je dobre ten zub cistit, medzizubnkm kefkou hlavne, aby sa tam nikde neukladalo jedlo atd. Prvy mesiac to bolo take cudne, citis prrdsa len, ze neni tvoj.. Teda asi vzdy budes citis ze neni tvoj. Ale ten prvy mesiac bol taka ako keby som tam mala nieco nasilu cudzie co tam jednoducho nepatri. Ale casom si nato zvyknes, pre mna je to uzasne, pretoze mne chybala trojka a dlho rokov a nemohla som sa usmievat, takzd teraz si konecne nemusim dávať ruku pred usta, alebo stale kontrolovat ci neotvaram prilis usta a nie je to vidiet.

lucylucka
autor
30. júl 2018

@zuzinapipina tak to je super cena.Kym sa ja odhodlam si to spravit covie za kolko bude..len mne je do Ba velmi daleko.Ja by som radsej do Kosic alebo Popradu len musim najst niekoho co to aj robi dobre.Ja som mala 2 predne porcelanove zuby- tiez som si kus na ne zvykala ale je to asi ine ako mat implantat a 1 mi vypadol pocas kojenia a mala ma par krat do neho aj kopla.Planujeme este 1 babatko a stale rozmyslam ci mam pockat to obdobie tehotenstvo,kojenie a az potom si dat implantat alebo si uz mozem dat aj teraz.Trosku mam z toho strach ale najradsej by som ho uz mala,lebo ja mam zatial medzernik a to je jedna katastofa si na to zvykat..Super ze si si na to zvykla a ako dlho to uz mas?

gazah
30. júl 2018

Implantáty sú ako vlastné zuby, Žiaden problém. Všetko ako s vlastnými. Len nechty sa nedajú okusovať. Neviem síce prečo je to tak, pretože so žiadnym jedlom nemajú implantované zuby žiaden problém. Implantáty si však vyžadujú zvýšenú starostlivosť, aby sa k nim nedostala žiadna potrava, ktorá by začala kvasiť. Najideálnejšia a najspoľahlivejšia je ústna sprcha. Až s ňou človek pochopí, že celý život si v podstate nečistil zuby správne. Starostlivosť o implantované zuby by však mala každému človeku vysvetliť ústna hygienička. Akú kefku používať (najlepšia plochá) a ako si s ňou čistiť implantované zuby.
Na zmeny počasia a ani na nič podobné zuby nereagujú. Skôr sa môžu vyskytnúť, a to tiež len veľmi sporadicky, fantómové bolesti.

zuzinapipina
30. júl 2018

@lucylucka mam ho už dva roky, teraz v auguste to bude 🙂 no skus si zistiť kde najblizsie to robia, len to je otazka aj viacej mesiacov, ked si na vrtaju srob, ja som teda čakala 3 mesiace, kyym sa vsetko dobre zahoji az potom dorabali ostatné. Mne tocelkovo trvalo 6 mesiacov, keďže mala dr potom stale vela pacientov, jejdovolenka, moja dovolenka
@gazah aj ja som pocula o tej fantomovej bolesti a musim povedat, ze sem tam ju mam, ale mavala som jz aj predtým, keď som este ani implantat nemala. Takže si myslim, ze to s tym vobec nesuvisi. Ale tak teda u mna to je taka bolesť, vlastne ani nie bolesť, skor take svrbenie alebo ako by som to popísala. Ja som ten Trvalý zub nikdy nemala, nenarastol mi. Mliecny som mala az do 22 rokov, vtedy mi vypadol a kedze som odisla do zahranicia a nemala čas si spraviť implantat, mala som tam stale medzeru a sem tam som pocitovala take svrbenie.

lucylucka
autor
8. aug 2018

@zuzinapipina a mozem sa ta opytat ci si to aj citila ked ti ten srob vrtali do dasna.A v pohode si potom jedla ci len tekutu stravu?Ja si chcem dat najprv vytrhnut zub mudrosti lebo ten ma uz tiez dlhsiu dobu trapi a potom sa pustit do implantatu ak sa u mna samozrejme bude dat.Ja budem mat este len mesiac co mi vytrhli zub.Ty si si to dala po akej dobe po vythnuti zuba spravit?

zuzinapipina
8. aug 2018

@lucylucka no ked mam povedať pravdu nebolo to voebc prijemne, srob sa vrta do kosti cez dasno a to mi vsade spliechala krv, aj ked to hned odsavali, ten pocit bol hnusný.ale bolest som necitila, len to vrtanie do kosti bolo citit, to mi asi v celej hlave dunelo, ale nebolelo. A potom si uz celkom nepamätám, ale myslim ze kasovitu stravu a tusim som si to v repiku namacala. A rychlo sa zahojilo. Ja som bez toho zubu bola dlho, myslim 4-5 rokov som mala prázdne miesto. Kedze som nemala nato cas

lucylucka
autor
4. okt 2018

@zuzinapipina no tak ja som konecne objednana na implantat do Presova uz tento mesiac.Som zvedava aj trosku strach mam ake to bude..tyzden pred tym idem na dentalnu hygienu.Len mna az teraz napadlo ze ja mam vedla mrtvy zub kde je nasadena korunka a neviem ci je vhodne dat vedla implantat.Nepocula si nahodou ci takto to niekto mal?Ked pojdem na osetrenie zubov musim sa opytat.A este som sa ta chcela spytat ci ti aj doplnovali kost ked si ten zub dlhsie nemala.Mne to treba lebo ze kost nie je dostatocne velka.

zuzinapipina
4. okt 2018

@lucylucka ahoj. No naozaj nepocula som o tom. Als tak ked si tam objednana, oni ti najprv spravia rontgen ci ajo sa ti píše, uz si presne nepamatam ako to bolo, museli mi odskusat aky zub mi tam bude pasovať a s tymsim chodila na rontgen, to ti nedaju len tak, to urcite budú. Fuha no a o tom doplnovani som ani len nepocula.. Tak som ti ani moc neporadila, držím palce :l

jaghvali
14. okt 2018

@lucylucka cauko, mne doplnovali kost na jar. ak by si chcela este nieco k tomu vediet.

lucylucka
autor
14. okt 2018

@jaghvali doplnovali kost plus robili implantat?

jaghvali
14. okt 2018

@lucylucka ano, budem mat na miesto troch zubov dva implantaty + na nich na mostiku tri korunky. A bolo tiez potrebne doplnit tam kost.

lucylucka
autor
14. okt 2018

@jaghvali a mozem vediet kde si si to dala robit?Mna to caka o 2 tyzdne tak stale sledujem info len o zuboch 😁

prenasedetisk
11. nov 2018

@jaghvali kde ste si to prosim dala robit a spokojnost?

jaghvali
11. nov 2018

@lucylucka
@prenasedetisk davala som si to robit v Povazskej Bystrici. Momentalne som 8 mesiacov po zakroku, caka ma kontrolny rontgen, ci je vsetko v poriadku. Jeden implantat uz mam vsak zavedeny dlhsie a ten sa dobre ujal.

lokalistin
11. nov 2018

@zuzinapipina wow 500€ super cena, ja som davala robit v Piestanoch v Smile Clinic, spokojnost, ale jeden ma vysiel na 1600€ a to som si myslela, ze aku dobru cenu som nasla, tu v nemecku mi urobili ponuku na 3200€ za jeden

kissiska
2. júl 2020

Ahojte, no ja som prišla tiež o zub a keď sa to zahojí, tak určite by som chcela na to miesto implantát...len teda ked si predstavím, že to vrtaju do kosti, oblieva ma pot...tak chcem sa všetkých , čo to majú za sebou opýtať, ako dlho trvalo t vrtanie do kosti a či to bola bolesť alebo k čomu by ste to prirovnali ? Ďakujem krásne

zuzinapipina
2. júl 2020

@kissiska bolesť nebola žiadna keďže to bolo dost umrtvene, lrn taky tlak no, a ani ked prestala uconkovqt injrkcia, ani potom to nrbolelo nejako moc. a vsade striekala krv, , aj ked to odsavali, tak som mala radsej zavrete oci a predstavovala si, ze je to voda😃😎

chalkmarker
3. júl 2022

@lucylucka Ahoj, bola si nakoniec na tom implantate ? si spokojna?

lucylucka
autor
4. júl 2022

@chalkmarker ahojcek áno dala som si implantát toho roku to už bude 4rok😉 a áno som spokojná.Rychlo som si na neho zvykla.

palino8507
18. dec 2022

@lucylucka ahoj

frzeiovn
10. feb 2023

Ahojte baby,
dajte ešte nejaké skúsenosti implantátom...Ja mám totiž taký "problém" že na prednej 1 mám keramickú korunku už cca 12r., je to v pohode, ale asi sa veľmi zaoberám tým zubom, lebo mi to je pri ďasne vidieť kúsok tú kovovú časť, ale pri úsmeve to nie je vidieť. Len som bola u doktora, jeden ten vedľa môj zub je ok, len od spodu sa derie a tá korunka teraz je cca o 1 mm dlhšia, ale nie je to hrozné...Len teraz ja neviem, či je citlivý alebo čo ma omína a pobolieva, či aj počasie, alebo prechladnutie na to vplýva...neviem prečo, zub je mŕtvy, kovový čap a korunka, nekýve sa len sa bojím, že mi ho bude musieť časom vytrhnúť a ako ja budem bez zuba 1....? a pol roka? To ako budem chodiť...
Našla som kliniku v RS, komplet implantát za 750 euro so všetkým potrebným...