Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Zubný povlak u deti

fotoaparat
27. okt 2016

mamicky uz si neviem dat rady moj 7r.syn ma na zubkoch povlak tmavej farby -ciernej a neviem ako by som ho odstranila poradte ak mate skusenosti s pripravkami na to.On je astmatik a ma inhalatory aj lieky zubarka mi povedala ze to ma stoho .

sitina1
27. okt 2016

Moj malý 2roky mal povlak na predných zuboch. Zbožňuje lesné jahody tak sme na ne celé leto chodili, a povlak zmizol. Potom som sa dočítala v jednej knihe o bylinkách, že plody lesných jahôd majú tento zázračný účinok. Len žiaľ je už október.

ivuska36
27. okt 2016

a už má trvalé zubky, či ešte mliečne? nechá si umývať zúbky? A zubárka to len tak skonštatovala a nič neriešila? Sa čudujem, lebo z povlaku sa robia kazy a verím, že mu zubky nechceš nechať zničiť. Ja by som asi skusila konzultácie aj u iného zubára, aby ti dal odbornu radu.

sitina1
27. okt 2016

Môj má mliečne, umyvanie katastrofa. Aj chlapec mojej susedy mal takéto zuby, keď sa mu vymenili má ich perfektné.

ivuska36
27. okt 2016

@sitina1 náš má tiež dva roky a z povlaku sa mu urobili kazy tak my už mám horné predné tri plombované ☹ takmer všetci tvrdia, že to je z kojenia, tak neviem, nie som s tým uplne stotožnená a dufam, že mu tieto opravené vydržia čo najdlhšie. No ale je problém nájsť zubára, ktorý je ochotný riešiť takéto malé detičky a mliečne zubky, zvyčajne sa na to vybodnu ☹

bielavila
27. okt 2016

@ivuska36 jemine taky malinky uz uz plomby? ja som ani nevedela, ze take malinke babatka mozu mat problemy so zubkami, u nas je hrozna katastrofa umyvanie zubkov, robim to nasilu, ze ho dam lahnut a manzel mu drzi otvorene usta a ja umyvam, sam kefku iba cmulka, mavam z tej procedury hnusne pocity a robim to velmi nerada ked vidim ako place, ale asi v tom budem pokracovat ked mu tym pomozem k lepsiemeu chrupu, drzim palce nech sa vam viac zubkov uz nepokazi 🙂

ivuska36
27. okt 2016

@bielavila no veru, ustnu hygienu netreba podcenovať, ale ti poviem, že my sme aj umývali a vidíš to ☹ niekto na zubky kašle, lebo vela detičiek protestuje a aj tak maju zubky zdravé... ktovie čím to je... My sme boli u zubára ešte ked mal len taký povlak a trošku ryhy a keby to ten zubár neodflákol, mohli sme v pohode zubky zachrániť, verím tomu, ale jemu sa to rapídne zhoršovalo a až tretia zubárka na odporučanie nám pomohla. A veru už poznám viac mamičiek, ktoré maju takto malé detičky nielen s plombami ale dokonca jednu aj s implantátmi horných jednotiek. A malý si určite časom zvykne, u nás boli tiež začiatky umývania ako "týranie" tak sa vzpieral, ale už si zvykol len sem-tam protestuje, no umyť ich musíme a teraz čistíme dvakrát denne.

bielavila
27. okt 2016

@ivuska36 fuha, no treba cistit, urcite v tom budem pokracovat aj ked mi niekedy srdce trha, ako on si vie umyt sam to rovi aj velmi rad, ale on skor tu kefku iba cmuka alebo si cisti iba oredne ale vies takym detskym sposobo ☺️ dufam ze s tym mat problem nebudeme, lebo ja sama mam pred zubarom respekt tak si neviem predstavit to babatko ako sa musi bat😰

marcelatje
28. okt 2016

@ivuska36 ono ani tak nie je problem najst zubara v take male dieta. Problemom skor byva cena. Vela rodicov take peniaze za osetrenie mliecneho chrupu neda lebo ich jednoducho nema.
Podla mna zakladatelka nepise o zubnom povlaku z jedla ci nedoslednej hygieny. Skor asi mozno nejake poskodenie z liekov.
@bielavila dieta sa nema zubara preco bat dopredu ak v nom ten strach nevytvori okolie napriklad nevhodnymi poznamkami. Stomatolog profesional vie s detmi pracovat tak aby sa ho nebali. Za pristup sa plati no stoji to za to aby sa dieta cely zvysok zivota nemuselo pred kazdym osetrenim bat.

fotoaparat
autor
28. okt 2016

Dakujem za komentare maly si od mala umyva zubky pravidelne neje ani vela sladkosti jednoducho to ma z liekoch a inhalatoroch a tym sa mu kazia aj zubky a ma ten cierny povlak som len chcela ako by sme ho mohli odstranit ak viete nejake aj prirodne prostriedky . zubarka mi povedala ze to ma z liekoch a najme inhalatoroch lebo mam aj dcerku a ta ma zdrave zubky neberie ziadne lieky.ano ma uz aj trvale zuby tak preto potrebujem nieco stym zacat robit.

fotoaparat
autor
28. okt 2016

vyskusala som vodu na vyplachovanie pre deti aj geli ale zatial nic nezabralo v lekarny mi na to nevedia poradit .A nieco silńe sa mu bojim davat aby som mu zubmu sklovinu neznicila

kikuleenka
28. okt 2016

@bielavila skuste pesnicku o zubkoch od Mira Jarosa, nam pomohla k ochote umyvat zubky. Najskor si posucha kefkou sama a potom jej docistim ja alebo muz. Ma aj pesnicku o zubozrutovi, no toho sa krpana bala, tak tu nedavame ;) Ale mozno aj strach zo zubozruta pomohol k ochote zubky riadne umyt :D

liliana363
28. okt 2016

Dcera jednu dobu pila vela stavy pomaranca, az sa jej,zubyzafarbili. Teraz to riesime tak, ze asi kazdeho pol roka chodime k dentalnej hygienicke, ktora jej to pekne vylesti a zasa su par mesiacov biele. Hovorila ze sa jej to bude uz stale sfarbovat, a zmiernit alebo teda spomaalit to mozme pastou elmex, potom tym zubnym gelom elmex, a po vypiti niecoho farebneho sa treba vzdy napit cistej vody. A platim za to jedno cistenie cca 15e myslim.

bielavila
28. okt 2016

@kikuleenka pozname, ale u nas nepomaha, on si zubky pocisti sam, ale ked ja uz chcem docistit tak vtedy robi cirkus☺️

ivuska36
28. okt 2016

@marcelatje nie, naozaj je problém nájsť zubára, ktorý je ochotný s takýmito detičkami pracovať, vravím z vlastnej skusenosti aj zo skuseností od iných mamičiek z iných kutov SR ☹ a nie je to vždy o peniazoch, aj my sme zaplatili asi tolko, kolko by to vyšlo mna, keby ich robil zubár mne, ale ak maju vydržať a správne fungovať až kým ich nahradia trvalé zubky, tak mi to stálo za každé Euro.
A reagovala som aj preto, že práve je problém často tí zubári, ktorí neuroba všetko čo by mohli a zaráža ma ak zubár len skonštatuje, že je zubok poškodený a nechá tak, že nedá sa, lebo lieky, lebo, lebo, lebo...
@liliana363 a kolko rôckov má dcerka? myslím, že dentálna hygiena je super, len s tým elmex gelom opatrne 😉

marcelatje
28. okt 2016

@ivuska36 treba sa obratit na dentalne kliniky. Bezni zubari deti nerobia radi a ani sa im necudujem. Deti vacsinou nespolupracuju a bezny lekar nema vela moznosti ako si to ulahcit ci uz rajskym plynom, sedaciou alebo narkozou.

ivuska36
28. okt 2016

@marcelatje len presne, musíš hladať kým nájdeš niekoho, kto je ochotný, a ešte z vlastnej skusenosti sa netreba nechať odbiť a nechať si ťahať "medové motuzy popod fuzy"

marcelatje
28. okt 2016

@ivuska36 neviem z ktorej casti SK si no v BA a okoli nie je problem.

kikuleenka
28. okt 2016

@bielavila su to strasni vymyselnici, tieto deticky 🙂

kikuleenka
28. okt 2016

@marcelatje das prosim kontakt na niekoho v BA? Hladame dobreho detskeho zubara a aj dentalna hygiena by sa dcerke zisla. Dakujem vopred.

marcelatje
28. okt 2016

@kikuleenka ja chodim k MUDr. Cyprichovej v Ruzinove. Dentalna klinika Evident. Chodi tam aj dentalna hygienicka ta je carodejka. Som tam spokojna aj ked nie je najlacnejsia. V inych temach o zubkoch mamicky odporucali aj inych stomatologov v BA no uz si nepamatam.

kikuleenka
29. okt 2016

@marcelatje super, vdaka za info 🙂

@fotoaparat dobry den, aj moj syn ma tento cierny povlak na zuboch. Asi uz od 1 roka. Je zdravy, zuby umyvamr od mala chodime aj zubarke a ta vravi ze to su dake bakterie co toto vytvaraju. A vraj aj z dzusov a tak. Nas syn ale dzusi velmi nepije. Lieky neberie a povlak sa stale tvori. Dokonca uz sa tvori aj na trvalych. Hned ako skonci korona ho skusim objednat na dentalnu hygienu.

miriamkazabka
23. jan 2021

@cicamicacicamicacicamica kamarátka práve bola včera u zubára a jej deti majú po celých zubkoch mliečnych tento čierny povlak a zubarka jej povedala, že to je taký zubný kameň a majú s tym ísť dentálnej.. 😉

@miriamkazabka ano. Veru. To bude naj

@miriamkazabka nam povedala ze to sposobunu dake bakterie. A ze dentalna by mozno vedela ak to dieta u nej vydrzi dat prec ten povlak. Zial nechcu nas v tejto korone objednat... 😪

marcelatje
13. mar 2021

@cicamicacicamicacicamica skus inde, ja normalne chodim s detmi na dentalnu aj preventivku kazdeho pol roka. Pocas korony boli uz 2x

@marcelatje skusila som sme objednani 😊

linexys
24. mar 2021

@ivuska36 s týmto problémom som bola u zubára aj ja, pediatrička mi povedala, že to je taká záhada u niektorých kojených deti hlavne cez noc, že to je nejaká baktéria a s tým sa nedá nič. Tak som šla k zubárovi, lebo má aj vylomený horný predný zubok keď spadla a odbil ma s tým, že to má odumreté s tým nebude nič (ako nečakala som jasne, žeby jej to mal plomboval alebo čo) , že proste vypadne už ho má až čierny zo spodku. A na povlak, že maminka ale to treba šúchať a šúchať 🤦🏻‍♀️, že MÁLO čistím 🤦🏻‍♀️ pritom má už asi 3tiu kefku plus jej dočisťujem jednozväzkovou aspoň 3x denne.. Asi zmením zubára, lebo som tiež není spokojná ako ma odbil.

ivuska36
24. mar 2021

@linexys len to je záhada, že niektoré detičky áno a iné to nemajú a ani sa o zúbky nestarajú... Ja už som zo zúbkov dosť zúfalá a stali nás už kopu peňazí - ako jeden tak aj druhý synček a fakt sa o ne snažím poctivo starať 😞

marcelatje
24. mar 2021

@linexys ani to caste cistenie nie je idealne. Sklovina moze byt naleptana od jedla a ked sa vtedy cisti, je to viac na skodu. Tie bakterie potrebuju 24 hodin aby dokazali sposobovat kaz. Takze teoreticky ak vecer umyjes poriadne uplne to staci. Jasne aj rano, ale to dokladne vecerne cistenie je najdolezitejsie.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli