Zuby v celkovej anestéze, Košice

vinkel
21. okt 2019

Syn má problém zo zubami. Chcem sa opýtať ak by sme išli na pohotovosť vedia ho z pohotovosti zaslať do nemocnice Napr na druhý deň aby ho dali do celkovej anestézi? V Košiciach? Ďakujem

somtuporady
21. okt 2019

@vinkel ak ide o mliečne zuby a žiadny vážny problém (rozumej nič čo treba operovať) tak určite nie, maximálne mu dajú lokálnu anestéziu ...jediný kto by ho mohol poslať do nemocnice je jeho zubar, ale skôr si myslím že nie, na pohotovosti takéto veci nerobia vôbec, že by poslali do nemocnice, to musí vybaviť váš lekár

veronikaszabova
21. okt 2019

@vinkel ak chces celkovu, musis si to zaplatit. Kamoska to teraz riesila v BA so synom - spolu so 4 vrtaniami 750€.
Zhanala aj papier od psychologa, ze sa boji. Nepomohlo

sedem
21. okt 2019

@vinkel ja nie som odbornik, ale nepises nic o tom, ake problemy so zubami ma tvoj syn, nevieme, ci je nutna operacia, ak pojdes na pohotovost, posudia stav, vysetria, ak bude potrebne, urobia nejaky zakrok, predpisu mozno lieky, predpokladam, ze potom sa budete mat hlasit v ambulancii u vasej zubnej Dr, ktora posudi dalsiu liecbu, pohotovost sluzi na osetrenie akutnych veci, nie ako rychlejsia vstupenka na zakrok, ktory nie je akutny..

loginexistuje
21. okt 2019

urcite to nebude tak ako si to predstavujes moj syn mal tak ze sa mu ulomilo zo ziba snazili sa mu to pod anestezou neslo to pod zubom mal cystu bolo to cez vikend dali atb a od bolesti v pondelok nas objednali v nemocke a siel do narkozy o tri dni a neplatili sme nic vytrhali vybrali cystu a zasili

loginexistuje
21. okt 2019

najprv po lokalnou anestezou mu to robili klasika injekcie

vinkel
autor
21. okt 2019

@somtuporady
@sedem
@veronikaszabova
Má ešte mliečne zuby ale dva mu treba vytrhnúť a dva mu treba zablombovat lebo ho začínajú bolieť.
Áno mame zubára čo robí aj celkovú áno platí sa tam . Len mali sme termín potom nás preložili potom ochorel a dali nám další termín. Že super a pod nechcem to už prekladat. Dnes mi volali že môžu mu dať skôr termín ale musím vybaviť veci a ja že sa pokúsim. Termín bol na štvrtok o 9 a ja som dnes volala lekárke obvodovej že musí ísť zajtra na krv lebo potrebujem výsledky a v stredu na kardio a aro len že v utorok krv neberú keďže im nechodia po ňu. A tiež Kardio je plne :(. Tak som volala jej cca o 3 hodiny že čo je vo veci ( skôr sa nedalo lebo som bola v praci) a ona povedala že škoda ale že ten termín čo sme mali že je už obsadený lebo ona ho vymazala. A pritom sme sa dohodli že nech ho nechá lebo neviem čo a ako bude. Ze už to dali inému a ja jej hovorím a vy ste normálna aby ja som za 2 dni vybavila vswtko pri našom zdravotníctve. A hovorím a jej Sak ja budem zato platiť 700€ tak hádam si môžem aj čosi povedať. A posunula nás na iný termín zase neskôr. A preto som sa pýtala že keď ho chytia bolesti ešte pred termínom či sa to dá. Lebo on ústa neotvorí! keby ste videli čo vystrája keď mu berú krv. Muž musí skoro na neho ľahnúť aj sestrička ho drží a lekárka berie.

sedem
21. okt 2019

@vinkel tak v tomto pohotovost nepomoze, to naozaj skor nejake urazy riesia a pod., skus mozno este ineho Dr.v inom.meste, ci by vam nevedeli dat skorsi termin osetrenia v narkoze

tajik
21. okt 2019

@vinkel Ja som to riešila pred rokom.Musi byť výmenný lístok od zubára,ísť do Ke sa ukázať a tak dajú termín.Nikdy nerobia mliečne a trvalé zuby spolu pri jednej anasteze.My sme trhali mliečne zuby v novej nemocnici a o pár mesiacov nám pečatili trvalé zuby v starej nemocnici.Dcera má DMO,pri mliečnych sme neplatili a pri pecateni trvalých cca 5 eur/ 1 zub.

somtuporady
21. okt 2019

@vinkel není šanca žiaľ cez pohotovosť, tam ošetria provizórne zub keby ho príliš boli, čo teda asi nie je reálne vo vašom prípade, ale papier do nemocky mu nedajú žiaľ..jedine že si zaplatíte iného súkromného zubára aby mu vystavil čo treba aby ste nemuseli čakať na vasho...ak sú peniaze a ste ochotní platiť tak aj lekári robia to čo majú

vinkel
autor
21. okt 2019

@tajik s výmenný lístkom ste išli do ambulancie v novej nemocnici a tam Vám povedali čo a ako? A ste išli na celkovú?

tajik
21. okt 2019

@vinkel Áno presne tak.Cakacia doba je aj 2-3mesiace,ak to nie je surny prípad.Boli sme v celkovej.Prvy deň je príjem,druhý deň zákrok a keď je všetko ok,tak v ten deň aj domov.

viera8410
2. jún 2020

@vinkel dobry den tak boli ste zo syncekom ? Ja idem buduci tyzden na konzuktaciu tak sa informujem trocha

slnecnica139
18. sep 2020

@tajik prosím ta, v ktorej v nemocnici v KE ste riešili zubára? My máme výmenný lístok, no vôbec to neviem nikde nájsť co ďalej. Našlo mi ze v KE sú 3 nemocnice. Ďakujem

tajik
19. sep 2020

@slnecnica139 prvý krát sme boli v tejto,viď foto.tam je aj kontakt,skús zavolať....aj ja som volala.

vinkel
autor
19. sep 2020

@viera8410 tak syn to zvládol super jeden deň som mu dala nurofen, ale pamätá si veci s pred narkózy aj keď mal naladovku 🙂 Alw bola som spokojná

tajik
19. sep 2020
viera8410
19. sep 2020

@vinkel ja som uz jola pred 3 mesiacmi tak v pohode

vinkel
autor
19. sep 2020

@viera8410 áno len teraz pozerám že sa mi zobrazujú upozornenia 🙂

slnecnica139
20. sep 2020

@tajik ďakujem, skúsim.