10 dňové bábätko. Môže ísť von na prechádzku?

deniskajakubko
11. jún 2009

môžem ísť s malým na prechádzku keď má 10 dní? a na ako dlho?

evea80
11. jún 2009

ja si myslim ze polhodinovu prechadzku zvladne, pokial nebude moc silny vietor...

deniskajakubko
autor
11. jún 2009

evea - takže dlhšie by si neodporučovala? na taku hodinu a pol až dve to je asi dlho, že?

deina
11. jún 2009

Kludne moze ist von, podla mna, ved je krasne pocasie. Samozrejme, nie cez najvacsie teplo (nie cez obed), ale inak vpohode, ja by som ho vzala aj na hodinu. Skus pripadne tak (to mi radila doktorka), ze najprv ho das trebars len na balkom alebo k oknu na pol hodinu, potom na hodinu a na dalsi den sups von - ale to mi radila v zime, v lete ani nemusis byt tak opatrna, len pozor na slnko.

sirinka
11. jún 2009

kludne mozes...len ho treba trochu viac obliect ako seba a chranit pred slnkom a vetrom

deniskajakubko
autor
11. jún 2009

sirinka a čo mu mám obliecť? chcem mu dať perinku a na telíčko čo?

murinka
11. jún 2009

kazde ,,bejby,, moze ist von hned po prichode z porodnice-nesmie vsak byt vonku vlhko a teplota nesmie klesnut pod -5stupňov.moja mala bola prvykrat vonku asi pol hodiny 🙂

fifinna
11. jún 2009

deniska, kludne môzes ist von, tak ako pise deina, postupne, ale davaj pozor, aby si maleho vonku neprehriala, kontroluj ho , ci neni spoteny, lebo babätka si este nevedia regulovat teplotu.

deniskajakubko
autor
11. jún 2009

a čo mu obliecť holky poraďte?

paola.o1
11. jún 2009

ja by som obliekla body s dlhym rukavom, dupacky a deku a ciapocku

paola.o1
11. jún 2009

ked bol moj este uplne babetko, tak deku som davala tak, ze bola aj pod nim aj na nom🙂 som ho do nej obalila ako chicken rolku

bubatinko
11. jún 2009

kludne mozes ist podla toho ako sa citis ty .... ja by som dala body kratky rukav a dupacky ... ak moc teplo tak len body a ponozky a prehodila by som cez neho plienku tenucku odporucam slnecnik na kocik....

paola.o1
11. jún 2009

cize asi podla pocasia🙂

deniskajakubko
autor
11. jún 2009

ďakujem holky za info
u nás je teplo ale fúka vietor

veronika81
11. jún 2009

paola, že chicken rolka 😀 😀 Ale ja som tiež tak deku dávala, že bola aj pod ním a zároveň ho ňou aj zakryla.

deniska, keď fúka vietor, dala by som body s dlhým rukávom a dupky, samozrejme aj čiapočku. Ale neboj, ak máš hlboký kočík, tam ho tak ľahko neprefúkne. Hlavne pozor na slnko.

zuzana581
11. jún 2009

Ahojte. Myslím, že neporadím nič čo by tu už predomnou neodznelo ale aj tak sa zapojím. Ja dávam malému body s dlhým rukávom a dupačky také tenké a čiapočku čo mu zakryje uši. Ak je teplo a nefúka, tak bez deky a ak fúka tak s dekou. Ale teraz už má skoro tri týždne tak ak bude teplo ako hlásia na budúci týždeň tridsiatky, tak určite len krátke body tenké dupky, prípadne také opalovačky a ponožky. Tenkú deku ak by fukalo, alebo len plienku a čiapočku neviem, ale asi hej ak bude fukať, len zas nechcem aby sa hlavička prehriala. Ale dúfam, že už také vetry ako boli doteraz nebudú a budeme môcť tie naše detičky "vetrať". A čo sa týka dlžky pobytu vonku, tak ja som kolkokrát aj tri hodiny aj dlhšie, lebo nosím malú na tanečnú tam sme hodinu a potom ideme do parku a to jej pol hoďka a tak nestačí, tak sme tam aj dve a potom vonku aj kojím aj prebalujem a sme ako taký kočovníci 😀 . A myslím, že je malý spokojný, lebo si pekne spinká a nič mu nevadí. Tak asi tolko.

sirinka
12. jún 2009

ja malu nedavam do perinky, takze som jej davala body, dupacky, kabatik, ciapocku a ponozky...ked bolo chladnejsie, tak sla do flausoveho oblecku, ked teplejsie, tak iba prikryla bavlnenou dekou...

mamutka
12. jún 2009

a preco by zdrave letne babatko ako 10 dnove nemohlo von? a kebyze rodis na vianoce tak to ako riesis?
deku urcite, pocasie je premenlive, ked bude treba, tak ju len trosku odtiahnes, nech sa drobcek luftuje.
a nezabudaj na kryt do dazda na kocik, nas dneska zachranil, to si strc do kosa naspodku. a kontroluj ci ma dietatko vzadu krcik teplucky, studeny alebu upoteny, podla toho vies ako mu je.
mas stastie ze sa ti do prijemneho pocasia narodi, ja som vonku len mrzla zo zaciatku a novorodenca natahovala do xxy vrstiev pred kazdou prechadzkou, chudatenko 😝

stvura
12. jún 2009

Jasne, akurat prvy tyzden sa vravi ze by malo byt doma {vetranie klasika}. Kedze je ale dobre pocasicko, tak by som uz po navrate z nemocnice sla - ja som s mojim sla po tom tyzdni co sa doporucuje, obliekla som si ho do bodycka, perinku a tu tasku mal v kociku zapnutu...ked mal mesiac tak sme uz krasne chodili len v overalceku na spanie prikryti tenkou dekou. Vonku mozes byt dokedy vydrzi, na tom nezalezi, tak malicke dietatko to ma fuk - ak sa nehanbis vonku kojit tak pohoda, krasne stravis den vonku.

janocka77
12. jún 2009

uz to tu bolo povedane a iba to chcem zdoraznit POZOR NA TEPLO A SLNKO! s 10 dnovym by som isla az podvecer von alebo rano pred 10h, inak nie. Slnecne luce preniknu az 50% cez latku a kocik a neodporuca sa do 6mes natierat opalovacimi kremami. Potom je velmi nebezpecne aj prehriatie pre take mimino.

bobooo
12. jún 2009

no moje deti boli v kuse vonku pod prístreškom na gauči odo dňa príchodu z pôrodnice od rána do večera...prvé tri dni v bodách s dlhým rukávom a ponožkami v zavinovačke potom som dávala iba body s krátkym rukávom, niekedy bez ponožiek ale v zavinovačke...no a asi od 3 týždňoch bez zavinovačky len tak veď bolo strašne horúco a bábätko sa potí tiež...

k1k2k3k4k5
22. júl 2009

ahojte, sme doma z porodnice 2 dni (dnes mame tyzden) a ja pomaly rozmyslam, kedy prvy krat vyrazit von a na ako dlho. Co by ste radili? Ako obliect babatko v takomto horucom julovom pocasi? Mame hlboky kocik.

zukab
22. júl 2009

k1...., ja by som s tyzdnovym babatkom isla v takomto pocasi bud skoro rano, alebo az vo vecernych hodinach. cez den je tam na skapatie, vzduch sa nehybe....
dala by som mu body a ponozky a prekryla ho plienkou. a na ako dlho? ked bude maly spinkat, tak kludne aj dlhsie, preco nie.
na kociku maj slnecnik, ak mate komare, tak pripadne aj sietku 🙂

traktor
22. júl 2009

my sme chodili vonku hned ako sme prisli domou, som toho nazoru, ze s babom treba ist vonku za kazdeho pocasia, nech si zvyka. a hlavne v tychto teplych dnoch by bol hriech byt zavrety doma. chodila som rano a potom okolo 4 , naobed nie, vtedy velmi pali slniecko. babo netreba babusit, bude mat zbytocne potnicky a potom problemy stym spojene.....ak teraz budeme babusit, co s nimi budeme robit potom v zime?ja som obliekala len do body, tensie nohavice alebo dupky a tensi svetrik, tenucku ciapocku a prikryvala tenkou dekou / perinku som nedavala/. ak je velmi horuco tak len body a tensie nohavice a ciapku som nedavala / velmi sa poti a hned mal potnicky... ci je babu zima alebo teplo sa zisti na krku vzadu, ak je studensi dam svetrik ak je spoteny, vyzliekam.. netreba babusit, ja som moje vsetky deti obliekala tak menej a doteraz nevieme co je to lekar... 😉

bianca
22. júl 2009

my sme isli 1x von ked mala mala asi 14 dni ale to bolo na jesen.Ja by som babo moc neobliekala a hlavne daj pozor na slniecko lebo z hbokej vanicky sa na slnku stava mikrovlnka.Myslim ze by stacilo body,dupacky a hlavne neaku tenicku ciapocku lebo deti nemaju dobru termoregulaciu

jankapiknova
22. júl 2009

my sme chodili von kazdy den od prichodu z porodnice, teraz ma osem mesiacov a nevynechali sme ani jeden den aj ked bol mraz , a nebol nikdy chory ani sopliky nic, ani zvyssene teploty nemava. Prvy den sme boli asi pol hodinku ale ked mal asi mesiac uz byval aj tri hodiny,lebo cely cas spinkal. Kludne choc , ked je takto teplo ,racej hned rano alebo navecer, ked samu bude lubit,ze bude v pohode kludne mu daj potom pol hodinu rano a pol hodinu navecer. Deti sa vonku lepsie citia, nas maly je teraz uz stale vonku aj 3krat za den. Len davaj pozor aby si ho moc nenaobliekala, racej menej nez viac, aby sa ti neprehrialo

berus222
22. júl 2009

mz sme isli von na 3. den po prichode z porodnice. to mal maly tyzden. zakial nepojdes cez to najvacsie horko, tak chod. vonku je lepsie.

briketa
23. júl 2009

u nas sa chodi domov z porodnice na druhy den a vonku sme boli hned cele dni. cerstvy vzduch v prirode je urcite lepsi ako ten doma. ;) a v spitali vam ho tiez nesterilizuju...
davat pozor na prehriatie a na podchladenie. obliekas tak, ze dieta ma jednu vrstvu naviac ako nosime my.

jankapiknova
23. júl 2009

suhlasim s tebou briketa. mam kamaratku kt. chodi s malou strasne malo von , hovorila ze bude somnou kocikovat ked sa nam narodi a moj maly ma uz skoro 9 mesiacov a vies kolko razy bola kocikovat somnou? 2krat. Ona s malou je cele dni doma ale keby si videla aka je furt umrncana nervozna no katastrofa, moj maly je stale vonku ale je spokojny. cerstvy vzduch je cerstvy vzduch. kazde dieta je rado vonku.

mamacat
23. júl 2009

ja som prisla domov z porodnice doobeda a vecer sme isli na prvu prechadzku. bolo leto, jasminka mala 2 dni. ja som vladala chodit asi iba 10 minut 😔

albireo
23. júl 2009

mam podobnu skusenost ako briketa a mamacat: v porodnici som bola dokopy 6 hodin, takze prvy kratky pobyt na(zimnom)vzduchu absolvovala mala,ked mala len niekolko hodin.na prvu normalnu prechadzku sme sli ked mala 3 dni.
ak je dieta zdrave, vhodne oblecene do daneho pocasia a mama sa citi OK po porode nevidim dovod,preco by mal byt clovek cele dni zatvoreny doma.