2-mesačné dieťa spí v noci vkuse 10 hodín. Je to OK?

vasko
11. sep 2008

mala uz mesiac taha v noci osmicky a sem tam da aj desat.. je to v pohode ? je plne dojcena, cez den niekedy aj po hodine 🙂 najcastejsie po dvoch.. kolko vam spia detvaky ? 🙂

heppu
13. sep 2008

ahojte mysliste si ze je normalne ked nam mala spi uz od zaciatku celu noc a len raz papa max niekedy dva krat??inak ma super spanok

annag
13. sep 2008

heppu, pokiaľ dobre priberá , tak jej jedno - dve dojčenia v noci stačia, hlavne, ak cez deň papá častejše. O pár týždňov sa väčšina bábetiek zmení a budí sa častejšie, tak si to zatiaľ vychutnávaj. Cez deň si daj pozor, aby intervaly dojčenia neboli dlhšie než cca 3 hodiny.

majkako
13. sep 2008

nas maly spinkal do tohto tyzdna podobne, a cez den tiez pytal papat kazdu hodinu alebo hodinu a pol, teraz ma 10 tazdnov a asi sa mu meni rezim. Cez den papa najskor po 2 hodinach a v noci sa budi skor na krmenie, ale zatial az nad ranom, okolo 4:00. ale cely druhy mesiac spal v noci od 8:30 do cca 5 az 6:00. Tak uvidime, ako bude pokracovat...

heppu
13. sep 2008

my nedojcime papame umelu vyzivu

annag
13. sep 2008

heppu, nevadí, je to podobné, len možno to tak bude stále. Mamičky, ktoré majú deti na UM majú jednú výhodu - ich detičky vypijú pravidelne rovnaké množstvo mliečka, čo u dojčených nehrozí. Tým si oveľa skôr vytvoria pravidelný denný režim. Ale budiť sa niektoré začnú tiež, čo je dané nie ani tak hladom, ako citovou potrebou. 🙂

anta
14. sep 2008

Holky, řeknu vám, že je to dar od boha, že ti malí takto spinkají, kdyby ten náš z ničeho nic nespal, tak bych se bála, že mu něco je 😉

pipisek
14. sep 2008

holky, gratuluju ke spáčům a spěte taky...co já bych za to dala 😝 malé je 13měs. a já ještě nespala na jeden zátah déle než 3h. taky se těším a říkám si, že se to někdy MUSÍÍÍÍ zlomit a bude konečně spát 😉

heppu
14. sep 2008

no je pravda ze som naozaj stastna ze spinka a je dobra lebo vsetko stiham a nie som unavena , ona aj place len ked je hladna alebo pocikana, pokakana

anta
14. sep 2008

Přesně tak, ten můj si o papání umí říci velmi razantně 😀 Je fakt, když nám plakal kolikrát celý den, tak z toho byl člověk celý zničený za 5 minut, ale když nepláče, tak krásně vydržím být od pěti od rána vzhůru a nevadí mi to 😉
Pipisek - neboj, ono se to zlomí. Moc držím palečky, aby už to konečně šlo. 😉

sasiki
14. sep 2008

vasko:gratulujem. Uzivaj si to, že ti spí celú noc. 😀 Mne dcéra spávala od jedného do piatich mesiacov celú noc, potom zo dňa na deň ju to prešlo a budila sa 5 krát až do 13-14mesiacov 😝 Aj spánkový režim sa mení, takže vychutnávaj. Držím palce, nech vám to ostane 😉

danu
15. feb 2010

jaja26 • 1d • Dnes o 08:55
Ahojte,
spinká Vám niektorej bábätko v noci aj 8 hodín v kuse bez toho aby sa zobudilo na papanie? Naša 8 týždňová princezná takto spí, len ťažko sa dá zobudiť na papanie. Mám obavy, či je všetko v poriadku. Pediatrička vravela, že ju nemám nechať spať v noci dlhšie ako 5 hodín bez papania a mám ju budiť. Za 4 týždne pribrala iba 650 g, čo je na spodnej hranici normy. Som z toho nervozna, či je to v poriadku keď tak dlho spinká, či jej naozaj niečo nie je. Čo si o tom myslíte, máte s tým niekto skúsenosť?
ĎAKUJEM

babonr • 1d • Dnes o 09:05
Ahoj jaja.Pediatricka ti dobre vravela.V noci ju nenechaj spinkat dlhsie ako 5hodin a cez den si ju bud kazde 3 max.4hodiny.Tvoa mala moze byt uplne v poriadku,len patri do skupiny ,,spavych,,deti.Len si to uzivaj.Nas bol taky isty,ale potom prisiel zlom a spanku doma bol koniec 🙂 A pokial by ti zaspala pri papani,skus ju trosku postuchat.

sunea • 1d • Dnes o 09:24
Suhlas s Babonr. Babatko treba zobudit, aby sa napapalo, staci raz - ked nepapa, ta jedna davka mliecka mu zrejme chyba. Nasho maleho bolo tiez velmi narocne zobudit, niekedy mi to trvalo aj pol hodiny ☹ stacilo ho aspon trosku prebrat, aby sa prisal, potom uz tahal (alebo ak davas UM, aby si zacal tahat z flasky). Neboj, casom sa nauci budit sa same, a ked pojdu zubky, budes s nostalgiou spominat na pokojne noci 😉

simonka2701 • Dnes o 10:22
jeeeeeeeeeeeej to vam trochu zavidim..ja nespim v noci uz 9mesiacov..mala sa budi kazde 2hod a niekedy aj kazdu hodinku..des..uz neviem co mam robit..dnes jej skusim dat cajik v noci cez striekacku...lebo z flasky mi nepije vobec,dudlik nepozna co je..pije len z poharika alebo ako dospelak z klasickeho pohara..a v noci by len dudlovala prso..ked nedam reve jak besna

carodejnica
15. feb 2010

Tak ja mám inú skúsenosť... 😉

Aj moja malá (plne dojčená) dcérka prespala od 2 mesiacov zhruba do 5 mesiacov v kuse 7-9 hodín. Aj mne kázali budiť, ale ja som to nerobila. Poradila som sa sa aj s laktačnou poradkyňou - https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Tvorba mliečka sa prispôsobila tomuto režimu a malá dobiehala papanie cez deň, keď som ju dojčila aj každé dve hodiny. Aj pekne priberala.
Ja by som sa prispôsobila dieťaťu a nechala ho spinkať. Jaja aj ty sa aspoň vyspíš, čo by dali mnohé mamičky za to, aby im dieťatko takto pekne spinkalo... 😉

Od 5 mesiacov sa jej režim troška upravil, stále prespí tak veľa, ale v noci ju 2-4x dojčím v polospánku. 🙂

jaja26
15. feb 2010

Ďakujem za rady. Ja som ju tiež nebudila, ale po kontrole v poradni, kde mi pediatrička povedala, že nepriberá veľa, som ju 2x v noci zobudila a potom bol problém zaspinkať. A dnes v noci ju manžel troška prebral a dal mi ju, tak v polospánku sa dobre napila. Kebyže priberá pekne, tak by som ju nebudila a vôbec nad tým nerozmýšľala. Maličká papá len 6x za 24 hodín, a to vždy len z jedného prsníka.
Ale v podstate, ked ju v noci preberiem na papanie, tak nepapá o davku viac. Ked ju nebudim, tak sa zobudi sama o cca o 4:00 a rano o 7:00. A ked som ju zobudila tak o 2:00, zobudila sa potom tiež o 7:00.

Koľko Vám priberali bábätká a koľkokrát ste za deň kojili?
Ďakujem

momin
15. feb 2010

maly mi prvni mesic pribral 1,2kg.. a druhy 800g.... Kojila sem asi co 2-2,5hodky... Ale maly jedl i v noci.. jedl az do 8 mesicu.... 😒 taky ted mame 10kg 😎
Me tech 600g teda neprijde tak malo a nebudila bych! 😉

beruska24.9.
15. feb 2010

jaja26 - tak jsem se šla podívat na výsledky vážení z kontrol u Dr. . Od 3 do 6 týdne průměrně 200 g týdně, a od toho 6 týdne dál průměrně 100 g týdně. A to jsem kojila každé 2-3 h. ve dne v noci bez rozdílu.
Ať počítám, jak počítám, vychází mi průměrně 160 g za týden, to ti podle mě přibírá dobře. A pokud je malá spokojená, já bych nebudila. Užij si tu trochu spánku.......zítra může být všechno jinak 😉

germik
15. feb 2010

jaja26 - ja by som si z toho takú hlavu nerobila, síce priberá 160g z týžden a je to na spodnej hranici, ale priberá 🙂 Ja som zo začiatku kojila každé 2-3 hodky, často to boli každé 2 hodinky. Možno skus cez den kojit aspon po 2-2,5 hod, to minimálne jedno kojenie pridáš. A v noci by som ju nebudila...
Ako píše beruska - uži si ten spánok. Nám začal nejak v 9tom týždni rastový spurt a to bola katastrofa.. Skoro každú hodinu bola hore 😝 a len jest a jest 😵

dzio2
15. feb 2010

jaja moja lili od prveho dna zivota prespala celu noc tiez som sa bala doktor vravel nech ju budim ze hrozi dehydratacia ale ja som ju nechala hajkat s tym ze vecer pred spanim som jej davala viacej caju , nebud ju ak bude hladna alebo bude chciet caj tak ver tomu ze sa prebudi a bude ziadat to svoje , deti pocas spanku najviac priberaju tak ju nechaj 😉

jajkax
15. feb 2010

Tak mi jsme na tom asi stejně jako dzio:Zhruba od 4 týdnů spí v noci celou noc.Což znamaná cca 12-13 hodin v kuse.Chodí spát tak na půl sedmou vstává o půl osmé.Každý mě strašil že to brzo skončí a zatím to trvá dál🙂Jsem moc šťastná-neskončilo to ani se zubama už roste čtvrtý a žádný noční buzení neznáme 🙂
No ale zato zase nezmám žádný dvouhodinový denní spánek.Kája spí tak 2x deně 20min. 😒

opica
15. feb 2010

mne gregor spava celu noc asi od mesiaca, do 5 mesiacov to bolo uplne celu noc, cca od 20,15 do 6-7 rano. potom to zacalo byt vselijake, zacal sa budit raz v noci a teraz je to tak, ze od tej 20,15 sa budi okolo 4-6, cize ja som spokojna...a potom spi este do 8-9...a cez den spava tak dva razy po hodine a pol 😉

benjik
15. feb 2010

mě malá prvních 5 měsíců spala celou noc v kuse od 8 do 5-7ráno,to se najedla a spala ještě do 9 ráno.pak ji začly zlobit dásně a od té doby se budí tak 3-4* vždy na 5-10minut za noc a vstává v půl osmý

beruska24.9.
15. feb 2010

jajkax - tak to já neznám tak dlouhé spaní v noci ani ve dne. Momentálně papá přibližně každé 3 h. ve dne v noci a přes den spí také vždy jen chviky, tak půl hoďky v kočárku a pak ještě v postýlce. No a dnes to byla jen ta půlhodina odpoledne v postýlce.

spevacka
19. feb 2010

počúvajte, provokatérky 😠 ani moje prvé ani druhé dieťa neprespalo celú noc ako bábätko...ani jedinú. Minulú noc bola malá v priebehu necelých dvoch hodín hore 4krát 😠 tak si to užite a ďakujte pánubohu za ten dar.Ja by som tak chcela spaaaať 🙄

momin
19. feb 2010

😀 😀 😀 😀 😀 kraaasne spevacka!! 😎

wydata
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sportpark
5. apr 2014

co urobit aby dieta spalo aspon 6 hod v kuse a nebudilo sa?

charllotte
5. apr 2014

Aj moj synator spal od 2,5 mesiaca celuuuuuu noc a vydrzalo mu to cele babatkovske obdobie, uz mame 7r 😀

modrofuzik11
6. apr 2014

ja chcem takeeee 🙂 na babatko sa velmi velmi tesim. na zaklade predchadzajucich dvoch viem, ze najhorsie na malom babatku je pocit nevyspatia. kedze mam dalsie dve deti a pracu, nemozem si nieco take dovoli (nevyspatie a zle nalady). verim, ze ondrej bude tiez dobre spavat 🙂

janka_mamka
6. apr 2014

budte len a len rada a užite si to ! 🙂 😝

stacinka69
12. okt 2016

Moja prvá od narodenia spala v noci 14 hod až som sa zobudza la či dýcha a odsavala po nociach mlieko.Platí to aj teraz ma 3 roky spí v noci 10hod zasa bez zobudenia. Táto druhá si pospi 6 hodín a zobudí sa na kojenie.má 2 mesiace a potom spíme do pol ôsmej. Takže zatiaľ všetky baby spíme. Ale cez deň mi nespí toto druhé babetko max keď som vonku.Ta prvá je riadny spachtoš 😀

sueh
9. nov 2017

@carodejnica Ahoj, prepáč, že tak oneskorene reagujem na tému spánku. Ale mám podobný problém ako ty v minulosti. Kojené 3mesačné bábätko mi prestalo zo dňa na deň v noci papať. Iba cucká, z čoho mám ja nervy. Cucne z prsníka zo dvakrát a už neťahá ani neprehĺta. Potom sa mrví každú chvíľu a chce zasa iba cucnúť. Cez deň sa kojí každú hodinu max dve. Bojím sa aby som neprišla o mlieko, keď prsník nevyprázdňuje počas spánku, keď sa tvorí najviac mliečka. POdotýkam, že malý je špekulant a kojím ho iba z jedného prsníka. Ako sa to upravilo tebe? Neklesla Ti produkcia mliečka? LEbo sa cítim, že po prvých nociach som mala prsník ako Pamela Andreson, ale teraz po pár dňoch už nie je ráno plný. Ďakujem za Tvoju skúsenosť.