2-mesačné dieťa spí v noci vkuse 10 hodín. Je to OK?

vasko
11. sep 2008

mala uz mesiac taha v noci osmicky a sem tam da aj desat.. je to v pohode ? je plne dojcena, cez den niekedy aj po hodine 🙂 najcastejsie po dvoch.. kolko vam spia detvaky ? 🙂

addaa
11. sep 2008

Ahojky mne ku koncu druhého mesiaca tiež spával celú noc t.j. 9 hodín. K

ed sa narodil spával dlho budila som ho prvý mesiac.

Od druhého mesiaca, keďže som už kojila+prikrmovala prespal cez deň aj 6 hodín....spánok bol prednejší ako papanie...

annag
11. sep 2008

ak pekne priberá a prospieva, tak je to OK, buď rada, možno o mesiac sa to zmení a bude hore každú hodinku. Využi tento čas, a pospi si s ňou,aby si vládala vydržať tie nepokojné noci, väčšina bábetiek sa okolo polroka až roka budí každú chvíľku. Ak by pribrala slabšie,čo by sa Vašej pani doktorke asi nepáčilo, tak zaraď aspoň jedno dve dojčenia v noci.

svoma
11. sep 2008

Vasko ahojky,mě malá spala v noci dvanáct i víc hodin,ona spala ale i celé dny,vůbec se nebudila na jídlo,nebyla skoro vzhůru a bylo umění ji vzbudit,ono to u nás asi bylo tím,že se narodila malinká a špatně držela teplotu,tak byla pořád unavená.

drobcek2007
11. sep 2008

aj unas to tak bolo cca do5mes./ja som nekojila/ ked som sa nato pytala dr.tak ze ju v noci mam nechat /nech sa vyspime/ a cez den budit/ aby mala svoju dennu davku/ a od 9mes.nam zacali islt zuby a odvtedy spime tazko ☹ 😔

erikasadek
11. sep 2008

vasko ahoj, tak to je fajn neboj sa moje deti tiez tak spali prvy od 5 tydnov o 9 vecer a zobudzal sa o 9 rano a to mu zostalo doteraz, a to mla uz 4 roky a druhy zacal od 9 tyzdnov a tiez doteraz velky spachtos, tak sa nad tym netrap; pokial ti spi malo cez den tak spi dobre vecer 😉

vasko
autor
11. sep 2008

tak hana spi tolko iba v noci, cez den malokedy spi viac ako tri hodiny.. to je fakt maximum, vacsinou tak po hodinke a uz zase chce jest 🙂 a pribera dobre, prvy mesiac 910g a v druhom mesiaci za 3 tyzdne 900g, zajtra ideme do poradni, ma dva mesiace, povazime, napisem 🙂 doktorka je zatial spokojna 🙂 len ja sa trochu obavam, ci sa mi neznizi produkcia mlieka, kedze v noci nepije.. rano aj v noci mi strieka hned, co mala hoci len zamrnci.. a potom cez den sa citim vysata az do zaludka :D myslite, ze mam v noci odstriekavat ?

addaa
11. sep 2008

Zatial neregistrujjem, že by sa niečo zmenilo a to máme vyše pol roka. Cez den spinkáme tie 3 hodiny dokopy a celú noc od 20:00 do tej 6:00. Takže si vybudoval ten nočný vzorec spania...uvidíme ked pojdu zubky....ale aj ked mal také dlhé prestávky medzi papaniami prvé tri mesiace, bol z neho chlap ako hora 🙂

titkovamiriam
11. sep 2008

JEJ ved to bud rada aj ja som mala take dobre deticky-vobec nepoznam nocne ponocovanie 😀

kijonkova.k
11. sep 2008

Nám malá taky takhle spala,hned po šestinedělí.Za to teď je to horší,už máme hlad,takže se budíme i 3x za noc.Ale přikrmujeme už,tak snad se to zase upraví. 😒

annag
11. sep 2008

nemusíš sa odstrekovať, ak takto pekne papá, priberá a ak cez deň papá často. Odstrekovanie a budenie zaraď až vtedy, keď by sa malá dostala do rastového špurtu a chcela by viacej papať. S laktáciou sa dá pomerne ľahko hrať, keď ju treba zvýšiť, treba začať odstrekávať a dojčiť často, ponúkať bábetku prsník čo najviac, keď ju chceš znížiť, odstrekávať čoraz menej. Keď neodstrekávaš, hoci sú prsníky ráno plné, nič sa nedeje, ona ich cez deň vyprázdni a nehrozí zástava mliečka. To hrozí iba vtedy, keby malá aj cez deň málo vytiahla. To, že máš pocit "prázdnych" prsníkov cez deň, značí o tom, že sa dobre a často vyprázdňujú a cez noc sa mliečko v "prázdnych" prsníkoch môže tvoriť na deň. Bábetko si najlepšie samo reguluje svoje potreby a akýkoľvek zásah zvonku túto harmóniu medzi ním a prsníkmi zbytočne narúša.

vasko
autor
11. sep 2008

annag, dakujem za super odpoved, upokojila si ma 🙂

annag
11. sep 2008

vasko 🙂 😉

kili
11. sep 2008

vasko, tak touto témeu asi mnohé maminy dráždiš 😀

macaeliska
11. sep 2008

Tak toto nie je fér. Moja malá sa budí každú chvíľu. Ja som šťastná keď spí dlhšie ako 3 hodiny, čo sa často nestáva. A aj čo sa týka jedenia, pripadá mi, že nevie kedy dosť. Cez deň to vyzerá u nás tak, že spí hodinku, potom je hodinu a pól hore, potom si sem tam zdriemne na nejakých tých 45 min. a opäť sme hore. Potom dokáže ťahať aj 3 hodiny zobudená. A to nehovorím, že s ňou nemôžem ísť nikam, pretože sa jej v kočíku nepáči. Tak sme len doma a musím sa jej venovať, lebo ak jej odídem z dohľadu, tak to by ste mali počuť. Aj ja chcem babo, ktoré prespí tak veľa! Ako ste ho robili???ha ha

kili
11. sep 2008

macaeliska, odporúčam šatku 😉 . Malá ti tam zaspí ani nevieš ako 🙂

kubkovka
11. sep 2008

ahojte dievcata, prave premyslam, ci mam ist zobudit malu..........som ju okolo 11,30 nakojila a ona doteraz spi.......skusala som ju jemne budit, ale nic.........a v noci spava celkom dobre, jedava tak raz za noc, neviem, ci ju budit, ci nebudit........

martina46
11. sep 2008

ach, ja by som tiez rada, keby sa mi malabudila aspon 2x v noci, potrebujem totiz zvysit produkciu a mala v noci spi ako zarezana. prilozim sice, ale pocucka tochu a odfukuje, nezobudi ju ani kanon! 😒

katakin
11. sep 2008

Jakoubek spinkal od dvou měsíců v noci krásně - 8-10 hodin. Trvalo to jen do pátého měsíce. Od té doby se začal budit tak 2-3x za noc. Poslední týden spinkal zase krásně - budil se jednou na kojení. Ted je ale nemocný (a já také), tak jsme v noci vzhůru častěji 😨

annag
11. sep 2008

kubkovka, ste maličké, treba jej dodržať interval maximálne 3 hodinky, aby sa Ti prsníky pravidelne a často vyprázdňovali a malá dobre prospievala. Ona je ešte zaspatá, o pár týždňov si bude pýtať isto častejšie. Je to len tým, že sa ešte spamätáva z príchodu na svet a možno má aj pozostatok žltačky. U dvojmesačného bábetka, ktoré papá cez deň veľmi veľa a často, je dlhá nočná prestávka bezproblémová, ale u Vás je to ešte niečo iné.

Tvoja laktácia sa ešte len rozbieha, preto vznikol aj ten zápal - Tvojho mliečka sa tvorí viac, než malá dokáže spapať. Preto je nevyhnutné aspoň po každom dojčení mliečko odstrekávať, vhodné by bolo aj pomedzi dojčenia, aby sa obidva prsníky skutočne dostatočne, pravidelne a často vyprázdňovali. Tým sa produkcia mliečka nezníži. Takto postupuj ešte pár týždňov, najlepšie do tých 4- 6. Ale ten čas spoznáš aj sama, keď sa dcérka "prebudí" z novorodeneckého spánku a bude sa dožadovať častého a výdatného dojčenia.

Na prevenciu zápalov striedaj aj polohy pri dojčení, aspoň klasickú s futbalovou, aby sa prsníky rovnomerne vyprázdňovali zo všetkých segmentov. Ak máš zápal v časti okolo pazuchy - vonkajší segment - tak práve futbalová - bočná poloha - zabezpečí, aby sa z nej mliečko dobre dostalo von.

emita
11. sep 2008

my sme tiež od dvoch mesiacov spinkali celú noc a trvalo to tak do 5. mesiaca. odvtedy vstávam ako k novorodencovi 😖 niekedy aj každú hodinu. ☹

asitka
11. sep 2008

naša Emka asi od dvoch týždňov spáva celú božiu noc....večer sa napapá medzi 8-9viatou a do rána do 7-8mej o nej ani neviem....no nekonečne som je za to vďačná...priberáme pekne...prospievame...ak je to tak aj s tvojou...,tak sa neboj...moja dr. mi tiež...aby som ju nebudila a nenarúšala jej režim...veď je známe, že keď je dieťa hladné....vypýta si samo.... 😀

kubkovka
11. sep 2008

annag, mam ju budit aj v noci?

annag
11. sep 2008

kubkovka, písala si, že raz v noci papá, ak bude dobre priberať, tak by jej to mohlo stačiť, ale o to viac by mala papať cez deň. Ty si však určite prsníky v noci odsaj,raz, dva krát lebo tá prestávka medzi dojčeniami by bola teraz veľmi dlhá. Dobré je, keď sa v začiatkoch dojčí v noci aspoň 2 - 3 krát

simaha
11. sep 2008

Keby mi maly tak spal ako tebe mala tak som stastna mama. Spal mi dobre len v nemocnici ale tam mi ho stale budili alebo ked nevedel spat tak mi ho nechali plakat. Na noc mi ho brali aby som si oddychla a pospala a rano mi sestricka povedala ze spal hodinu a dve hodiny ho nechala plakat. Zo zaciatku mi spal 5hodin a potom mi ho doniesly aby sa napapal ale to sestricke vadilo ze spi dlho tak ho zacali budit .Doobeda si tiez nepospal lebo nestacil zaspat a uz ho brali na vysetrenie ked ho takto zobudili za jedno doobedie tri krat poobede uz bol nervozny a nechcel spat a zase sa namne sestricka vozila co som to za matku ked si neviem dieta uspat. Ked sa to opakovalo aj na druhy den poobede ma obvinila ze ho zle krmim a kontrolovala kolko spapa. Lenze papal dost podla nej aj vela. Teraz mi spava cez den pol hodinu niekedy ani to nie a vnoci vstavam kazde dve hodiny niekedy aj tri ale stane sa ze je hore aj kazdu hodinu.

kubkovka
11. sep 2008

simaha, no tak to si mala v nemocnici pestre, ale to zalezi na pristupe sestriciek......kazda je ina a kazda berie svoju pracu inak.......no ja predpokladam, ze ta moja sa casom tiez zacne castejsie budievat, ked bude vacsia....

mysinka
11. sep 2008

Tož děvčata, tiše závidím, my v 5m dáváme tak 3h v kuse nejvíc 😝

mobina
11. sep 2008

Vasko pokud prospívá tak to je fajn. Mě přestal syn ve 2,5 měsících prospívat a přicházela jsem i díky dlouhým nočním pauzám o mlíko, takže mi dr. nařídila příkrmy, ale k těm jsem se nedostala. Ve finále stačilo jen jednou v noci vzbudit malého na kojení. Já se zase rozkojila a on začal přibírat. Dělala sjem to takhle měsíc a pak přestala a zase spinkáme celou noc 😉 Doporučuju tedy alespoň jednou za 4-5 hodin odsát 😉

elenita
11. sep 2008

No ja neviem, mate Vy problemy.........to su na koniku len same uzasne deticky, ktore prespia celu noc? 😅
My sme sa budili tak 2x za noc, teraz mi uz asi tyzden prespali drobci tych 8-9h, co bolo faaaantasticke, ale uz sa tusim zasa vraciame k tomu, ze o osmej zaspinkaju, okolo jednej druhej uz je budicek a o tej piatej, siestej zasa...a mala niekedy taha cez den aj 12hod hore 😨
Ale s tou nocou som velmi spokojna, prve dva mesiace som spavala tak dve hodky denne..

sara333
11. sep 2008

Nas drobec 1 a 2 mesiac celu noc prespal, isiel spat o deviattej a vstal rano o siedmej , niekedy osmej..teraz mame skoro 4 mesiace a tak asi v 3 mesiacoch sa mi zacal vnoci budit,tak 2krat.napapame sa, prebalime a spinka dalej. no ale cez den ho dostanem len tazko do postele..a ak,tak mi spinka stale tak 15 min a koniec..

sisa88
12. sep 2008

Ahojte, podobne, ked to tak citam, tak to vyzera, ze su len same idelane deticky az mam z toho divny pocit 😎 ale beriem to s nadhladom.....moja 5,5 mesacna je teda absolutny nespavec do narodenia a to ked jej sli teraz zuby, tak sme 6 tyzdnov voebec nespali- resp. len tie 20minutovky, v noci je stale 3-5x hore a cez den ju dostat do spanku je zazrak....takze od jej naredenia som poriadne nespala, max tak 3 hodiny vkuse....ale stale verim,ze sa to zlomi a ze dostanem vianocny darcek v podobne 12 hodinoveho spanku 😀 tak si to baby uzivajte, ak vam babatka spia- ved to je super, ja si to neviem ani len preddsatvit 😎 raz som ale niekde citala, ze ak baby nespi, tak problem so spankom nema dieta, ale rodic 😎 😲 nieco na tom bude, mala prospieva, ma uz cez 9kg🙂, takze zjavne ten spanok asi nepotrebuje....len ja ho teda potrebujem ako sol 😝