2 týždňové bábo nechce ležať na chrbátiku. Je to problém?

jane1
22. feb 2012

ahojte, potrebujem radu. nase 2tyzdnove babatko moc nechce lezat na chrbte, skor na boku. asi som ja urobila chybu, davala som ju tak v porodnici a aj doma k tomu inklinujem, nakolko zvykne grckat. neviem ci som mohla teda ja sravit chybu, no uz v porodnici bola tusim nepokojna na chrbatiku. mohlo si 2tt babo zvyknut na tuto polohu?mate niekto podobnu skusenost? a je to problem? moze takto lezat? bude potom vediet na chrbte? ci mam ju nutit na chrbatiku, aby si zvykla? co robit?

boise
22. feb 2012

Ked grcka tak na chrbatiku ani lezat nesmie 😅 😕 pekne polohuj na bok, striedaj, nech sa nezlezi hlavicka...ma kopec casu na lezanie na chrbatiku 😉 ked sa bude vediet otacat, sama si najde najvhodnejsiu polohu na spinkanie 🙂

kvetinka211
22. feb 2012

podla mna neni problem, pokial ju budes polohovat - teda aby nelezala stale na tom istom boku a tiez menit stranu postielky aby mala vzdy trosku iny vyhlad ... co je dokopy 4 kombinacie poloh. A cez den ked si pri nej ju skus davat aj na brusko 😉

lucia.kl
22. feb 2012

ja som do 2m. dávala dievčatá ležať len na bok a vždy po troch hodinách som pretočila na durhý bok, potom začali zž samé na chrbátiku ležať...

tea333
22. feb 2012

ked grcka, polohuj na jeden a druhy bok, na chrbatiku babo lezat nemusi

muca1212
22. feb 2012

no mne bolo povedané že na základe najnovších výskumov je NAJ poloha práve na boku, kvôli grckám a sydromu náhleho umrtia, takže buď rada 🙂 vraj táto poloha o neviem kolko vela % znížila umrtnosť miminiek na ten sydróm náhleho úmrtia, ja som moju malú dávala od narodenia na bok, každé spanie som jej bok vymenila a jedného dňa keď už sa vedela sama otočiť si vybrala že bude spinkať na brušku zadkom hore 🙂 takže tvoje poloha je super a je odporúčané aj od lekárov.

gretocka
22. feb 2012

jane urcite sa netrap, ze nechce byt na chrbtiku, ja som synceka na chrbatiku nenechavala spat vobec, stale na boku a obracala som ho na kazdy spanok na druhu stranu, hlavicku mal vylezanu krasne rovnomerne a ked vyrastol a bol pohyblivy uz sam, tak sa pretocil v spanku ako chcel on.

salma22
22. feb 2012

neurobila si ziadnu chybu je v poriadku ze ju davas na bok prave tym predides uduseniu mala by byt aj vo zvysenej polohe ak by si aj odgrgla

iwanna
22. feb 2012

ahoj, aj my lezime na boku. Raz na jednom a raz na druhom. A aj prve dve deti som tak davala a vobec som to neriesila a nevidela ako problem. Ked sa babatko bude vediet tocit, bude si to regulovat same ako chce.

kralicica
22. feb 2012

nie nevadi. lezanie na chrbatiku nie je ziadna povinnost ani zrucnost ktoru sa babatko musi naucit. pride k tomu neskor, ked bude spoznavat hracky a lezat pod hrazdickou napriklad 🙂 len pekne davaj dalej na bok, aj striedaj aby nebola zlezana hlavicka.

cmulinko
22. feb 2012

ja som nikdy moje deti nedavala spat na chrbatik...len na boku striedavo....a dodnes mi ani jeden nezaspi inak ako na boku...sami sa do tej polohy davaju.

vita211
23. feb 2012

My od malička spíme napriklad na brušku.Teraz sa už pretáča ked spí ale ked bol malý stále na brušku spal.

michala.l
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucinka83
23. feb 2012

nas ako malicky zase rad spinkal na mne a otoceny na brusku 🙂 v nasej posteli samozrejme :D

silvia10131
23. feb 2012

ahojte,je to v poriadku ked moj malinky ktory ma dnes 2 tyzdne sa sam dnes pretocil na bok? 😕

emily84
3. júl 2012

ahojte, prosim o radu. mam 2 tyzdnove babo, ktore nechce spat vobec ked ho polozime. Spi iba na rukach niekoho, resp. na hrudi. Pomalicky zaspi pocas krmenia, opatrne ju musim preniest na hrud aby sa nezobudila (ak sa preberie, znova pyta cicik - cize dlha procedura opat) a buva len ked ju drzime. Aj ked si myslim, ze ma hlboky spanok, akonahle ju polozim, aj ked hned vedla mna, nechce buvat. Skusali sme viacere miesta, postielku, gauc, teplu flasu, moje tricko,... nic nepomaha.
Dokonca aj ked pri nej lezim a mam ju pritulenu, tak ma nepokojny spanok.
Skusala som carrier - nosic, no aj v nom place, to iste kocik, bouncer,... dokonca i dudlik aj ked som bola najskor proti dudlikom - no aj tak ho nechce.
Prosim o rady.

nikush
3. júl 2012

@emily84 chce sa tulit, tulit a tulit, robilo to celych 9 mesiacov, bolo v tebe, teple, to iste si vyzaduje aj teraz. pri tak malom babatku to podla mna nezmenis, neskusala si ju dojcit poleziacky? bolo by to jednoduchsie. ak to nejde, skus nech sa prisaje v sede a potom si s nou pomaly lahaj. cumel nechcelo ani jedno moje, neries, nechci jej ho davat, zbytocne budes musiet oducat 😉
do hlbokehoo spanku upadne cca. po 20 minutach, niektore tak male deti v nosici byt nechcu

katka1981
3. júl 2012

Ja som malu davala len na bok a vzdy na striedacku, jednak preventivne kvoli zvratkom a jednak kvoli formovanu hlavicky . Aspon mi tak bolo povedane. Podla mna lezanim na chrbatiku su zdeformuje hlavicku, alebo moze.

anjelicek26
3. júl 2012

Inak baby grckajuce dietatko by malo byt prave na chrbatiku, urcite nie na boku. Ta zaklapka medzi hrtanom a hltanom je prave v polohe naboku pootvorena a moze dieta zvratky lahsie vdychnut. Ak dieta vyvrati v polohe na chrbatiku, je ta zaklapka plnne zavreta.

eeffka
4. júl 2012

@jane1 aj ja som tak robila lebo vrackala, ked som bola pozriet na novorodeneckom tak tie grcajuce deti mali v zavinovackach dobreze nie postojacky oprete , takze potom mi to moje "na boku" prislo ako uplne OK,

@emily84 moja taka bola zaspala na cicke a akonahle sme ju dali do postele rev, vyriesila som to tak ze som ju kojila po leziacky natlacenu do perin/paplona ( bol februar, teraz neviem ako... ) a zaspala ja som sa potom nenapadko odpojila a zdrhala 😀 , a mame taky vankus plneny golickami ci cim, proste nepridusi ta, co som jej potom davala ku hlave na nom spim ja, akoze "mama"
ak sa nedalo v posteli tak som si ju dala na podhlavnik, kojila ju a ked zaspala tak aj s podhlavnikom odniesla do postele a opaplonovala, od kedy sme prisli z porodnice spala s nami v posteli po paplonom, asi jej tam bolo dobre, teda aj je ale uz sa odkopava 🙂 ( ma 5m)

janaalzbeta
4. júl 2012

Vieš aj áno. Ja som môjho dávala na bruško tak často, že mi za dlho nespal na chrbte. Teraz má 22mes.a zaspáva len a len na chrbátiku. No keď grcká radšej na boku než na chrbátiku............ vtedy máš istotu, že sa nič zlé nemôže stať.....Pomalinky ju začni dávať na chrbátik a pomaly si hádam zvykne...........no môj vrieskal ešte aj v kočíku keď nebol na brušku a najhoršie sme to mali v šporťáku 😢 to som bola ako nejaká krkavčia mater čo mi tak vrieskal. a obliekanie nejdem ani spomýnť. Koľko krát som plakala s ním aj na prechádzke........... 😀 😀 😀 No moja penvé nervy a prajem veľa úspechov...............

dulkagabulka
4. júl 2012

ležanie na chrbatiku je pre novorodenca "násilný strečing" - nie je to pre neho fyziologická poloha...chrbátik by mal byt v tvare ,v akom bol v brušku - v tvare D..v žiadnom pripade ho nenut na chrbat- nechaj to na neho, ked si sám najde tu polohu, zatial ho polohuj, striedaj strany, možes skusit aj nosit.
tu je niečo o tom:

http://www.zenskekruhy.sk/mamicky/nosime/item/7...

sabiatko
4. júl 2012

vsetky polohy su ok, na chrbatiku, na boku aj na brusku. ako je babetku najlepsie 🙂

graceful9
4. júl 2012

moja spávala na boku keď bola vo vankúši, keď som ju tak dala, lebo tiež grckala,,,,potom už na chrbte a teraz sama spáva len na boku 🙂 neboj sa, je to ok, len ju polohuj, aby si nezaležala hlávku 😉

31majka12
11. júl 2012

ved to je dobre ze lezi na boku,aj ja som tak maleho naucila...a ked zaspaval tak aaj na brusku kolkokrat...
myslim ze na bok sa deticky davaju,aby ked su napapany,,a potom ked nahodou nieco vygrcnu,tak aby sa nezadusili...
ale potom si zvykol sam od seba spinkat na brusku...
a ked som kojila poleziacky,tak vzdy pri mne spal na boku.
takze podla mna to neni nic mimoriadne,ze nespava na chrbte...este je malicky,myslim ze si odvykne sam

catherincek
25. sep 2017

@janaalzbeta už je to síce 5 rokov odkedy si pridala tento koment 😀 ale my máme presne ten istý problém-len na brusku chce spat, keď nie je v kociku na brušku tak plače, ešte stále som nemala odvahu skúsiť športový lebo sa bojím ze tam mi bude revat a nikdy tam nezaspí. Kedy ti začal spávať inak ako na brušku a musela si ho to nejako učiť?

janaalzbeta
27. sep 2017

@catherincek ano to je a akoby to bolo vcera 😅 😀 . Najlepsie sportovy ktory je otocny aj v smere a protismere jazdy,aby si videla....Kocik zacal tolerovat ako 30 mesacny..... formou hry a trosku zamestnat ruky mysel...skor nosenie... na brusku od 3 mesiacov inak mi spat nechcel... vzdy som bola pri nom ked spal...domace prace sa robili ked bol ocko doma.... teraz mu je jedno......ako spi ..... ja som moc nespala sledovala som si ho a aj nas ocko bol taky....ale zasa spaval rad aj jeden aj druhy....je to ako zly sen ..... vsak si ma predstav ako vrieska v kociku ja kocikujem a ja revem s nim.... v teplakoch ako daka socka na liekoch (bez urazky). Vzdy si na to spomeniem...ked vidim unavenu maminu. Ale materstvo stoji za to nik ti neda viac ako tvoje dieta a najma lasky

lubka3232
25. dec 2017

aj môj synček nechcel ležať inak ako na brušku. trápili ho koliky, a práve táto poloha mu pomáhala. čo som sa ja napočúvala, ako to nesmie, ja som ho aj dala inak ležať ale buď polku noci preplakal alebo keď bol starší otočil sa späť. teraz má 11m už vie spať aj v inej polohe ale na brušku je to stále srdcovka.

jana_eyre
25. dec 2017

ani jedno moje dieta nelezalo na chrbte, mozno par krat.. vzdy som ich polohovala na bok.. ked sa zacne babo hybat, bude spat vseliako, aj zadkom hore :D neboj..