4 mesačné bábo si málo rozpráva. Ako ho motivovať?

u2jana
6. jan 2009

☹ ahojte, poradte, moja dcerka si na 4 mes. malo "rozprava". Minuly tyzden si kecela a kecela a teraz skoro nic... nechapem co sa stalo... rozpravam sa s nou, spievam jej pesnicky, citame si obrazkove knizky... neviem ako ju mam este motivovat, aby si zase zacala rozpravat. poradte. dik

junovka
6. jan 2009

u2jana, neplas sa.Kazde dieta je ine, a kazde dieta ma iny rytmus vo vyvoji ako psychmot...., recovom atd. 😉

lotty
6. jan 2009

Ahoj u2jana, tiez by som si z toho nerobila tazku hlavu... nas maly si jeden den rozprava ako maly recnik a potom niekedy aj 3 - 4 dni takmer ani "necekne". Zalezi od toho, aku ma naladu. Je hlavne dolezite, aby si sa s malou vela rozpravala. 😉

stvura
6. jan 2009

Ahoj, vobec sa neznepokojuj. Co viem od inych mamiciek, deticky medzi tretim a stvrtym mesiacom recnia a recnia, potom to utne a su tichucko. Kamaratkina mala si len rozpravala a rozpravala, potom v polovici stvrteho prestala a zacala az normalne okolo roka.
Nas maly tiez neustale brblal okolo tretieho a stvrteho mesiaca, teraz ma 4 mesiace a 3 tyzdne a uz tolko nerozprava, skor vyska a naucil sa tiez "knucat".

beelinka
6. jan 2009

Tak naozaj sa z tohto neznepokojuj. Ona za chviku pride na novy zvuk ktory sa jej paci a potooooooooooooom. My sme na zacitku tiez strasne stebotali potom nic, potom hmmmmkanie, brmkanie a teraz pistiiiiiiiiiiime. 😉

zana0077
6. jan 2009

Ahojcek. My sme na tom presne rovnako... Mala gagoce, brbla, mrnka a "premudrelo mudruje" aj sa tak tvari a niekedy cely den len tak "z povinnosti" minimalne... Ale netrapim sa tym, pretoze kamoskin maly vo veku mojej Lili je o tom istom, takze mam s kym porovnavat....A ako vidis, je nas tu asi viac....

kisska
6. jan 2009

Ahojte, mne Adam robil to iste... potom som casom odpozorovala, ze si viac rozprava, ked pocuva radio, hlavne ked idu nejake pesnicky, co sa mu pacia - leti na rock 😉 . Ked mu rozpravam ja, tak viac pocuva a sleduje, dokonca doteraz si v aute pospevuje zakazdym, kym pustime radio...

kili
6. jan 2009

u2jana, možno sa sústredí na ničo iné, nové, začne sa pretáčať alebo čo ja viem, čo ešte môže. Také malé dieťa nevie robiť 2 veci naraz 😉

dzanka3
6. jan 2009

beelinka - my sme na tom rovnako - tiez sme vo faze pistania 😀 😀 😀

katkaaalex
6. jan 2009

U nas sme tiez ukecani 🙂, 13 tyzdnov mame a aj pohadat sa uz vieme 😀
Som zvedava co bude nove o par dni 😉

beelinka
7. jan 2009

Dzanka ppokial to nerobi v noci 😒 ale my sme uz presliaj na maznave pistanie a vyslovene vrieskami ked sa nam nieco nepaci. Ze ho z toho hrdlo neboli 😕

arieska
7. jan 2009

u2jana, vôbec sa netráp. kolegynin syn absolútne nerozprával do troch rokov. aj ich poslali na rôzne vyšetrenia, neurológiu a neviem kde všade, nezistili nič. po pár týždňoch začal tak plynule rozprávať, že sa učiteľky v škôlke sťažovali, že nechce ani jesť, lebo iba rozpráva a rozpráva a rozpráva...

simona55
7. jan 2009

ahojte. to iste sme my vcera s manzelom rozoberali, ze nevieme ze co to je ze zrazu nehovori nic. len ,teras vypluva slinky ma 6mesiacov a dva tyzdne .

u2jana
autor
7. jan 2009

ahojte, dik za rady... ja som sa uz bala, ci to neznamena, nieco zle... dnes sice zas nekecala, ale par krat si zviskla, tak asi fakt nabera nove zvuky. Manzel ma tiez upokojuje, ze mozno bude ako ten maly zahorak z toho vtipu, ktory prvykrat prehovoril, ked mal 8rokov a ked sa ho pytali, co tak neskoro, tak len pokrcil plecami: nebylo o cem 😉