6mesačná sa nevie otočiť z bruška na chrbát. Čo s ňou?

sloto
29. aug 2009

Máme 6 mesiacov a týždeň a Nikolka sa nevie otočiť z bruška na chrbátik. Je to tak aj u Vás? Z chrbátika na bruško vie, ale opačne nechce. Vieme ešte sedieť, ale ani plaziť sa. Mám to riešiť u doktorky, alebo má malá ešte čas?

ali27
19. sep 2009

sloto, nasa sa otaca z bruska na chrbatik necele 2 tyzdne a naucila sa to asi za 3 dni. jeden den prisla na sposob ako sa to da a potom to skusala zas a zas a az to vedela spolahlivo... takze neboj sa, ona na to raz pride uplne sama. podla toho co pises je velmi sikovna. my napriklad este vobec nesedime... takze je to indi vindi 🙂

bubatenko
19. sep 2009

čau jani,

nestresuj, my máme už 7 mesiacov a z bruška sa otočí tak jeden krát za deň a to sa mu veľmi musí chcieť... nerobím z toho zatiaľ nič... však raz na to príde, ja to pripisujem tomu, že mi vôbec nespíme na brušku od narodenia, lebo trpíme refluxom, takže sme si na to nezvykali a ani nezvykli..... inak je obratný... sedíme tak skoro samy, ale ešte sa dlho neudrží, mne naša pediatrička povedala, že keď bude sedieť v 9 mesiacoch a plaziť sa v 10 tak to je ukarát v norme, minulý týždeň sme boli aj na neurológii, ale kvôli inému problému a povedala nám, že malý je úplne v norme a že zodpovedá veku....

malá je šikovná, každé dieťa je iné... náš už robí ťap-ťap tapušky, zakýva mi... on je zase v tomto šikovný 😉

pozdravujeme Vás 😉

janocka77
19. sep 2009

Jeziiis L. 🙂 To je sranda sa tu takto stretnut!!! 😉 Zatial ma ani nenapadlo stresovat no pri precitani tejto temy som sa nad tym zamyslela ci cviky co robim su ok. Inak nasli sme si tu fajn pediatricku na druhy pokus, da sa s nou uplne o vsetkom porozpravat a preveri vzdy vsetky nase obavy. Tiez sme boli pred mesiacom u neurologa iba koli tomu, ze sme mali pocit, ze jedno ocko obcas ma viac zavrete...ten s nou precvicil vsetko mozne a tiez nas ukludnil, ze nic to nie je.
Uz aj J. a I. odisli...cele sa to tu pomenilo...
Idem si pozriet vase fotecky 🙂 Pozdravuj P. a drobca!!

janocka77
19. sep 2009

maleho si tam nedala!! ☹ pozreim si znovu facebook...

marfic
19. sep 2009

sloto, ešte vyčkaj, každé dieťa je iné, ja som sa tiež bála, lebo baby tu píšu ako sa ich detičky pretáčajú, sedia, dokonca stoja a náš skoro nič, ale ako som písala, trošku som s ním cvičila/ iba podľa seba pri hre/ a po čase to začal robiť aj sám, ale nie tak, že sa pretáča stále, možno trikrát za deň, keď už nechce byť na brušku

ale keď sa ti na brušku jeduje, tak ho nenúť a na poradni sa poraď s doktorkou, či je to ok.

pajinka23
19. sep 2009

Baby moj drobec sa zacal otacat ked mal nieco po tretom mesiaci a teras to robi za kazdym ked sa mu nechce lezat na brusku 🙂 🙂 🙂 je to betar prefikany,uz ho nemozem ani sameho nechat lezat na posteli lebo sa bojim ze mi padne dole 😉

inneska
22. sep 2009

u nás sú zatial len náznaky, ešte sme sa nepretočili 😀 tak poctivo čakáme 😀 😀

pajinka23
23. sep 2009

inneska neboj tvojje isto mali silak 😀 😀 😀 a o chvilu sa bude otacat jedna radost 😀 😀 😀

sloto
autor
23. sep 2009

baby musim sa pochvalit mala sa zacala konecne sama pretacat na chrbatik 🙂

inneska
23. sep 2009

sa tešííím...dnes sa erik prvýkrát 3x po sebe pretočil z bruška na chrbátik 😵 😵 😵 som zírala 😀

marfic
23. sep 2009

sloto, tak vidíš prišlo to samo, tie deti sú šikovné, keď chcú 🙂

sloto
autor
24. sep 2009

marfic veru, som rada ze to uz prislo, lebo z kazdej strany som len pocuvala ako ostatne deti uz lezu, snazia sa stavat a ja neviem co

inak mala zacala z nicoho nic sa aj posadzovat, ale nie cez bok, ale tak ze ked jej chyim nohy ak ako ked robite brusaky si sadne 🙂

inneska
24. sep 2009

dnes sme asolvovali dalšie 3 pretočenia 😵 😵

sloto...netreba si to všímať, každé dieťatko je iné a potrebuje iný čas na to, aby sa naučilo čo má 😉 takže žiadny strach, nikolka je určite velmi šikovná a čoskoro bude možno šikovnejšia ako ostatné detičky 🙂

pajinka23
24. sep 2009

inneska tak vidis 🙂 🙂 🙂 vsak je to super pozerat sa ako sa pretaca z bruska na chrbatik 😀 😀 😀 taaake pokroky robia tie nase deturence 😅 😅 tesim sa stebou 😉

inneska
24. sep 2009

paji...dakujem, len mi to príde skoro 😅 či nie?? 😕 je to naozaj krásne sledovať ich...ako sa učia a napredujú 🙂 vy sa už zrejme pretáčate jedna radosť, že? 😉

pajinka23
24. sep 2009

ines ako skoro?? 😉 😉 Ved mali je silak 😀 😀 Sa prekvapis ak ti bude v 5tich mesiacoch sam sediet 😉 😉 My uz zaciname maleho cvicit sedkat,ale len chvilku za den ale zatial mu to ide s oporou fajn 🙂 🙂 niekedy si aj telku kukne a sedi medzi nami na gauci 😀 😀 No a mas pravdu nas sa pretaca skoro vzdy ked ho dam na brusko 🙂 ale on je aj tak trochu prefikany 🙂 🙂 len aby nemusel lezat na brusku tak sa zacne zlostit a zlosti sa as kym sa mu nepodari pretocit na chrbatik a potom sa len smeje a smeje 😀 😀 😀 Uz sa dava zavse aj s chrbatika riadne na bocik 🙂 🙂

inneska
24. sep 2009

sama som bola včera prekvapená, ked som sa otočila pre foťák a on na chrbátiku vylakaný, že čo sa to s ním stalo 😀 a na foťáku bola aj tak vybitá baterka 😝 ale dnes som natočila....kto by neveril, mám dôkaz 😀 len musím stiahnuť, ale potom, bo teraz mi spí ma rukách a ťukám jedným prstom 😀

inneska
24. sep 2009

možno bude šikulko, možno teraz prekvapil a potom bude z neho lenivko a nič sa mu nebude chcieť 😀 aj vy ste šikovníčkovia, ked už začínate sedkať, aj trénujete otáčanie na bruško 😉

pajinka23
24. sep 2009

co to aj ty mas maleho pri pc???Aj moj sa rad pozera na monitor 😀 😀 nase deti budu asi pocitacovi maniaci 😀 😀 pchi pchi

nkaps
3. jún 2010

mne sa práve dnes otočil z bruška na chrbátik a to má 4 mesiace a 2 dni, ani sám nevie ako a ani ja neviem, proste sa nejako prevážil hlavičkou a už to bolo, taký bol z toho vyhukaný a aj ja len dúfam, že som ho od toľkej radosti nevyplašila ☹ 😀