6mesačná sa nevie otočiť z bruška na chrbát. Čo s ňou?

sloto
29. aug 2009

Máme 6 mesiacov a týždeň a Nikolka sa nevie otočiť z bruška na chrbátik. Je to tak aj u Vás? Z chrbátika na bruško vie, ale opačne nechce. Vieme ešte sedieť, ale ani plaziť sa. Mám to riešiť u doktorky, alebo má malá ešte čas?

nera
29. aug 2009

Všetko má svoj čas...cvič s ním,ale v pohode...neboj bude Ti to aj sama robiť až až....pohoda....učite by som ešte počkala....ak sa už pretáča z chrbátika na bruško tak to je už len krôčik k tomu, aby sa pretáčala aj opačne.... 😵

mima22
29. aug 2009

ahoj.nasa mala Natalka ma 7 mesiacov a tyzden a tiez sa s chrbatika na brusko vie pretocit ale naspat uz nie podarilo sa jej to mozno tak tri krat.s chrbatika na brusko sa pretaca od styroch mesiacov.aj nasa vie trosku uz sediet ale nie uplne ze by neviem kolko vydrzala.plazit sa tiez este nevie,a myslim si ze jej to bude este aj dlhsie trvat kjym sa nauci plazit.
ja chodim s malou na rehabilitacie nas doktorka detska poslala najprv neurologovi a ten poslal na rehabilitacie chodime cvicit uz dva mesiace ale mne to az tak nevadi ked budem vediet ze jej to pomaha tak to bude dobre.uz je lepsia ako jked sme zacali chodit cvicit .ja som to zistila tak ze ked som bola s malou na kontrole na nozickach tak tam ked ju tahali za ruky ze ci sa trosku dviha tak moc nesla hore tak som to povedala nasej doktorke a ona ze posle nas neurologovi a uz je aj vidiet ze je to lepsie.
mala by som s nou cvicit za den tak 5krat ale cvicime tak tri razy.to si myslim ze staci.
len teraz je mala chora uz vyse tyzdna tak necvicime nebudem trapiot s tym teraz.
co este viete alebo neviete spravit?s hrackami sa pekne hra?ked je na brusku tak sa posuva do koliecka?
nasa mala ta nevedela dlho udrzat hracku v ruke ona zacala tak v styroch mesiacoch aj kedje NA TOM BRUSKU TAK SA PEKNE POSUCVA DOKOLA.
NAPIS

miavin
29. aug 2009

ahojte - no náš drobec sa už vyše mesiaca pretáča z bruška na chrbátik, zato opačne - nič - 0 bodov, len na bok sa prevali ak sa mu podarí a dosť...

sloto
autor
29. aug 2009

mima tak s hrackami sa vie hrat pekne, dava si z rucky do rucky, natahuje sa za vsetkym. na brusku sa jej dari tocit sa do kola, resp. tak ze sa akoby natahuje za hrackami tak ide do bokov.

miskachrumka
29. aug 2009

no nas sa najprv pretocil na brusko a asi 2tyzdne nato ani to nie sa pretocil na chrbatik a teraz sa gula jedna radost a na plazenie si myslim ze pol rocne deti maju kopec casu aj ked tie prve pokusi na kolena a naruky tie už mame dlho ale na stvornozkovanie je este veeeela casu .......pomahaju aj hracky nas sa za nimi vzdy otaca ako divy 😉

miskachrumka
29. aug 2009

mima aj nas mali sa okolo 4mes. zacal pretacat sam na brusko! 😉

cmukinka29
29. aug 2009

moj maly maly ma 7 mesiacov a 2 tyzdne a asi 3 dni dozadu sa sam prvykrat otocil z chrbatika na brusko a teraz sa mu to tak paci, ze vkuse sa pretaca,
sloto neboj mate dost casu,dietatko netraba surit, urobi to samo v spravnej chvili, kazde dieta je individualne,takze neboj,
moj maly zatial sam nesedi ale kazdym dnom je to lepsie a lepsie, ja ked som bola malinka,tak tiez som sa otacala az neskor,plazit som neplazila,nie kazne dietatko musi takze v poho

evii
29. aug 2009

Ahoj,no moj maly sa pretaca uz od 4.mesiaca.Teraz ma 6,zacina sa plazit,ale tak,ze skrci kolena,vystrci rit a po hlave sa suchne dopredu 😀 vobec pri tom nepouziva ruky...stale sa na tom smejem.

kristinka.s
29. aug 2009

Nasa mala ma 5 mesiacov a z chrbatika na bruska sa pretaca asi tak tyzden a pol. Naspat jej to este nejde. Teda zoparkrat sa jej to podarilo ale inak sa vzdy rozculuje, kde uz nevladze byt na brusku, musime jej pomoct spat.
Ale ked nema plenu gula sa jedna radost hore-dole

kristinka.s
29. aug 2009

skuste jej dat dole plenusu, tak sa jej to urcite skor podari, nauci sa techniku a pojde jej to lepsie aj plenou 🙂

marfic
29. aug 2009

môj malý má 6 mesiacov a tri týždne a konečne asi tri dni sa už pretáča aj z bruška na chrbátik, mňa to trápilo, že to ešte nevie, tak som s ním cvičila, zdvihla som hračku hore a on za ňou pozeral a náhodne sa pretočil, tak sme to skúšali viackrát a potom to začal robiť aj sám
ale on je trochu ťažší, 10kg, tak dr. vravela, že mu to pôjde pomalšie, ale všetko zatiaľ robíme v norme, tak bola spokojná, vraj to príde samo
sedí, ale ešte je taký trasľavý

jarus1
29. aug 2009

no a teraz poradte prosím mne...moja malá sa pretáča z bruška na chrbátik ako divá, ale opačne ešte ani raz...čo stým????

lovula
29. aug 2009

jarus1, ja by som to na tvojom mieste neriešila. Ona sa to do maturity naučí, to je isté. 😀 😀 😀 😀
Môj si od 4 mesiacov cucá palec na nohe a otáča sa na obidva boky, rehabilitačná bola s toho hotová, že ako je popredu a teraz keď už ostatné detičky v jeho veku sa zapierajú do nožičiek keď ich postavíš, tak on na to kašle. A tiež verím tomu, že do 3 rokov bude chodiť, lebo treba ísť do škôlky.
Každé bábo je iné, tvoja možno bude skôr hovoriť alebo chodiť.

hoogy
30. aug 2009

z bruska je lahsie sa otocit ako naopak tak to trva dlhsie. nas maly sa tiez v pohode v bruska otaca ale naopak to ide este tazko iba sa tak na bok otoci a dalej mu to nejde.ale pojde urcite,len trpezlivost treba 🙂

jarus1
30. aug 2009

lovula máš absolútne pravdu...čo sa týka výrečnosti, mama, ham, baba, haji...to sú slová, ktoré vyslovuje od 6.mesiaca...ale je to také pokojné dieťa, tak si myslím, že aj pohyb je pokojný
a mimochodom, rozosmiala si ma...vraj do maturity 😀

wiwienne
30. aug 2009

..neviem, nas krpcek ma tri mesiace a otaca sa ostosest..skus sa opytat, za to nic nedas..

murinka
31. aug 2009

my sme sa otacali v stvrtom mesiaci-z chrbatika na brusko a v druhom mesiaci z bruska na chrbatik 😉

hoogy
31. aug 2009

no my sa teraz tiez zaciname otacat z chrbatika na brusko,ale pomalinky tak snad to zvladneme kymbudeme mat 4m. a Jarus tiez som mala kamaratku,ktorej mala bola ukecana a skor lezkala bola taka pokojna.nas maly vkuse hybe nohami a rukami rozhadzuje ale vela toho nenakeca...kazde dieta je ine.su to proste osobnosti

alias313
31. aug 2009

ani my sa este neotacame, jedine nabok, a dalej sa uz nerozhupe a ked aj tak z bruska na chrbat sa obcas podari..a neznasa ked ma lezat na bruchu, vydrzi tak asi 5 minut a potom veeeelky plac, je na bruchu veeelmi nervozny...mozem mu ukazovat aj hracky aj neviem co, od malicka to nema rad

hoogy
31. aug 2009

no mozno si zvykne...ja viem,ze sa to nema,ale nas maly spinka na brusku,ale vie sa otacat takze sa nebojim...nas maly aj cast zobudi ked sa otaca lebo sa v spanku otoci na chrbat,co sa mu nepaci a naspat to ide tiez len tak na bok tak na nas krici z postielke....

bzuki
31. aug 2009

Za chvilu sa sama zacne otacat opacne ... je to naozaj len otazka casu

hoogy
1. sep 2009

no my sa uz otacame aj z chrbatika 😀 dieta sa to nauci postupne musi prist na princip a potom to pojde jedna radost...z bruska je to lahsie

bobka77
1. sep 2009

no ja mozem byt pysna. mne sa dcerka zacala otacat z chrbatika na brusko ,ked mala necele tri mesiace a z bruska na chrbatik asi pred dvomi tyzdnami sestricka ju pochvalila,ze je strasne sikovna a ja som aj patricne hrda🙂,ale keby som ja mala tento problem, urcite by som ju do nicoho nenutila, mozno by som jej troska pomohla hravou formou napriklad ozaj s tymi hrackami a potom len troska vyckat ono to pride samo🙂

hoogy
2. sep 2009

no s tymi hrackami je to dobry napad,bola to najlespiamotivacia pre nasho maleho nedociahol na hracku tak tocil hlavu tocil a zrazu supbol na brusku...a potom sa uz doplazil na brusku k nej takze moze to pomoct.zvlastne je ze nas maly sa najprvnaucil z bruska otacat.kazde dieta je ine🙂)

sloto
autor
18. sep 2009

ahojte som tu zovu, nikolke sa este stale nedari otacat sa z bruska na chrbatik. povedala by som ze to uplne neznasa. stale sa ju snazim vselijako motivovat, ale ona nie a nie a len place vtedy a zlosti sa. podaril sa jej to asi dva - tri krat a aj to asi nahodne. inak sedi sama krasne aj doktorka nas pochvalila, neposadi sa ale ked ju posadim tak krasne rovno sedka a dlho.
na okolo pocuvam ako deti uz lezu, pretacaju sa, skusaju sa stavat na nohy. myslite ze sme pozadu?? alebo to zatial nemusim riesit a nechat to na malu nech skusa dalej?

berus222
18. sep 2009

nas drobec sa otaca z chrbatika na brusko od 3. mesiaca. len este nevie co s rukou, ktoru si pritom prilahne. 😀 opacne sa pretacat nechce. uz sa mu to parkrat podarilo, ale to musi byt vo fakt dobrej nalade. inak strasne place a jeduje sa, ked je na brusku.

nikollette
18. sep 2009

Berus, vsak on na to príde čo s tou ručičkou..
aj môj nevedel, ale potom na to došiel 😉

lily1983
18. sep 2009

ahojte, aj nasa Rebecca sa uz otača z bruška na chrbatik,asi dva tyzdne, cize to zacalo, ked mala 2 a pol mesiaca 😀 😀
ja ju volam statočné srdiečko 😀 😀

janocka77
19. sep 2009

Ake cviky civcite s babatkami?? Kolkko krat za den? moja mala (5m) sa jeduje na brusku a este sa nepretocila z bruska na chrbatik. Naopak to robi od tretieho mesiaca. Som v zahranici a tuna u dr. sa otacanie vobec neriesi zatial...iba ako sa pritahuje ked ju drzi za rucky. Neviem ci sa tym vobec zaoberaju a zacinam mat z toho strach ked tu teraz citam ako chodite na rehabilitacie a pod. Ani ziadne cviky mi neodporucili! ja sama s malou cvicim podla sedliackeho rozumu a instiktu tak raz dva kret za den: pritahujem ju za rucky az do sedu a skusam ci sa sama neudrzi (zatial nie), nozicky jej stlacam k brusku, polozim ju na brusko a motivujem hrackami a hlasom a necham kym sa nerozreve - potom ju uz beriem na ruky, obcas ju necham na mne stat na nohach ked sa ma drzi a dokaze tak stat aj par sekund. To je asi tak vsetko. Dufam,ze to nerobim zle!!

sloto
autor
19. sep 2009

inak dakujem ze ste odpisali aj mne 🙄