8 mesačné dieťa a častý plač

susik77
14. apr 2008

Ahojte, mala bola doteraz celkom v pohode ale asi pred tyzdnom-dvomi v noci okolo 23-2hod. zufalo zacne plakat a nejde utisit, predtym stacilo ked sa napapala, prip. som si ju zobrala k sebe do postele. A niek. zacne bez priciny plakat aj cez den. Myslite, ze to mozu byt zubky? Uz dva dolne ma, teraz jej idu horne.Ale pri dolnych vobec takto neplakala. Vzdy ked place sa bojim, ci sa jej nieco nestalo, pretoze ked teraz vstava, kazdu chvilu je na zemi a casto sa dobucha.

maji4
15. apr 2008

Ahoj susik tak to ti neporadím ale skús zavolať svojej pediatričke a opýtať sa jej .....
Držte sa 😉

kili
15. apr 2008

susik, náš tiež dolné prežíval v pohode, ani sme nevedeli, ale horné, tak to začalo teplotami, pokračovalo hnačkami, potom je strašne mrzutý, cez deň veľa spí a v noci sa furt budí. Horné sú asi horšie ako spodné.

susik77
autor
15. apr 2008

kili: dik, vcera sme si potvrdili, ze su to zubky.dali sme Mundisal gel a ukludnila sa 😉

lindda
15. apr 2008

caf tak aj nas bol ok pri spodnych aj dvoch vrchnych plakal troska ale dvojka spodna tak to bol strasny rev ako by ho s koze drali ☹ a mozno aj brusko aj pri nom tak velmi plakal

jasminke
23. apr 2008

moze ist o separacnu uzkost, ktora sa prejavuje okolo 8 mesiaca, deti spoznavaju podstatu veci, odporucam knihu Magicke roky, je to psychologicky pohlad na dieta a vychovu, objasnuje vela zahad v detskych dusiach. Da sa lahsie prekonat hrou na schovavacku - kuk vidis ma, kuk nevidis

jurinka33
17. máj 2008

ahojte.je tam niekto?
máme ADOPTOVANEHO 7 mesačnéme chlapčeka.je zlatý,ale večer ked ide spinkať,plače a plače... ☹

tanja61
17. máj 2008

ahoj susik mi sme mali taky isty problem asi pred mesiacom tiez sa mi v noci maly zobudil a plakal a ja som ho nevedela utisit...myslim si ze je to od zubkov ☹ nieje to kazdu noc nie?ak len tak raz za cas tak su to bud zubky alebo skus ci ho brusko neboli...nam raz pomohol cajik tak neviem 😉 moj drobec pri dolnych vobec neplakal ani som nevedela kedy mu vysli ale zato teraz pri hornych je to ukazkove je nervozny a casto place ale chvalabohu nema teploty a ani ine tazkosti 😉 jurinka:je mozne ze sa mu este nechce spinkat tak vymysla 😒 moj drobec to tiez niekedy robi,keby ho nieco bolelo tak by to bol neznesitelny plac a vkuse

katia7
17. máj 2008

ahoj jurinka, mozno ma zle skusenosti take male babatko si papata dost dobre,moj ked musel byt sam tyzden v nemocnici davala som ho dokopy dva tyzdne. neboj podla mna to chce len vela vela lasky a trpezlivosti,skus ho zobrat k sebe do postele alebo pestovat, ono to mozno nezaberie hned ale musi aj trochu dovery ziskat,najprv ho opustila mamicka teraz zase zmena prostredia 😉 drzim vam palce urcite to zvladnete

jastr
27. máj 2008

ahojte mi mame doma 8,5 mesačne dievčatko už ma dolne dva zúbky a v pohode to prešlo ale teraz ešte nevidím žeby jej išli horne ale prebaľovanie a kúpanie je u nas vždy s neutichajucim plačom. doma sme už ako "policajti so žiarovkou" stale ju musíme minimálne dvaja ked nie traja obliekať, a ani v kočíku nechce sedieť keď niekde ideme vyše polovicu cesty ide na rukách alebo už teraz v klokanke. papa držím všetkým mamám palce

sammy
22. jún 2008

Nasa mala doteraz spavala v noci celkom dobre, sice ju kojim tak 2-3x za noc, ale vzdy sa najedla a zaspala. Ale teraz uz 2. noc poriadne nespala ☹ Pomaly kazdu hodinu - hodinu a pol je hore s placom, sadne si v polospanku a reve, dlho jej potom trva kym sa utisi, musim ju hladkat aj 15-20 minut. Trosku pomoze, ked ju dam k nam do postele (robim to zasadne uz len tak nadranom, nechcem aby si zvykla s nami spat).
Zuby mame 4, horne aj dolne, pri ziadnom toto nerobila, dalsie zatial nevidim.

biba12
22. jún 2008

Mojmu malemu teraz vysiel prvy zub, dolna prava jednotka. Tyzden s nim bolo na nevydrzanie. Plakal v noci skoro stale, nevyspala som sa. Nastastie sa uz ukludnil, takze to bolo zo zuba. Teraz cakam kedy pojde dalsi. 😉

bobulka34
22. jún 2008

mozu to byt zubky, skus ci nema zdurene dasienka. resp. moze to byt aj brusko a vetriky. Skus masirovat brusko, davat cajiky na podporu travenia, lahsie jedla . ale ked to neprejde radsej chod lekarovi

erni
23. jún 2008

nie je to nahodou uzkost 8 mesacnych ?a ze vraj najhosrie je ked sa prerezavaju ocne zuby

catharinaa
1. feb 2011

@erni ahoj , ja osm pocula o tej uzkosti...hm moj maly mal teraz osem mesiacov a je niekedy ako vymeneny....len co ho polozim si lahnut hned spusti taky plac co nikdy nerobil..a v noci je tiez taky vselijaky...aaa pozerala som zubky zatial ani jeden 😒

kuspitka
14. feb 2011

Ahojte nasa ma rok a ked ju polozim place ,ako o ziovot.je kus narocnejsia,lebo sa jej vela trab venovat,ale zas place skoro cele dni,ked sa neurobi co ona chce,