8 - mesačné dieťa do jasiel. Ako to zvládne?

zuziacik83
29. júl 2009

Viem ze je uz tema jaslickari, ale tam sa bavia viac menej o vacsich detoch 😕 ...Musim nastupit do prace od septembra a mala ide do jasliciek. Chcem sa spytat ak mate niekto uz nejake skusenosti, ako to zvladali tak male deticky a toboz ked prave zacinaju mat strach z novych ludi co nepoznaju... Velmi som sa toho zacala bat, ako sa mi to uz blizi. ☹ Malu stale plne kojim a aj by som chcela pokracovat, aj ked samozrejme uz nie tak intenzivne ale urcite ju nechcem odstavit..Ach jaj...dufam ze to zvladne tak ona ako aj ja..Boli vam deticky hned aj chore? Bojim sa aj toho. len nech nema traumu z toho..mam strasne vycitky ze ju tam davam, ale inej cesty niet 😢
Dakujem za rady a skusenosti

jankapiknova
30. júl 2009

obdivujem ta ale drzim palce, kamaratka tiez mala ten isty problem , dieta odstavila a sup ho do jasli a je zdravy stastny, dieta si zvykne. ked sa musi tak sa musi

zukab
30. júl 2009

wow, teda mas moj obdiv. moja dcera ma osem mesiacov a neviem si predstavit dat ju do jasli.
ale ked musis, tak musis.
tak nech sa lahko prisposobi a ty to prezijes v dusevnej pohode 🙂

cestovatelkaandrea
30. júl 2009

zuziacik moj maly je v jasliach alebo skolke neviem ako to nazvat lebo deti su tam pomiesane od 0-4 rokov. no je tam odkedy ma styri mesiace.
neboj tvoja mala to zvladne. mozno bude castejsie chora alebo ta prekvapi a tak casto to nebude. nas maly je chory len ked mu idu zuby, vtedy si prejde roznymi virozami 😀 teraz ma aj obdobie ze sa rozplace ked odchadzame rano od neho ale o minutu sa uz usmieva. myslim, ze medzi detmi jej bude dobre uvidis. ved ak ti to ucitelky dovolia tak skus na nu kuknut ked sa bude hrat a nebude ta vidiet.

zuza.m
30. júl 2009

len sa nestresuj aby si neprišla o mliečko.myslim že ešte stale bude dost malinka na to aby to nejako extra vnimala.možno sa mylim ale podla mojho maleho to tak vidim že ak sa mu niekto či teras alebo predtym venoval tak mamu nepotreboval.horšie to bolo ked sa zobudil zo spanku to potreboval vidie znamu tvar.zvykni si ju na nejaku hračku,ešte maš mesiac čas.moj je naviazany na vankušik ked ho vidi hned ma lepšiu naladu a robi len haji.položi si nanho hlavku.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fatima1972
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
clarita
28. feb 2013

@zuziacik83 Nebojte sa, zvládne to. detičky sú veľmi prispôsobivé a potom sa rýchlejšie aj učia od tých starších

111bublinka111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
werynek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz