Aká je normálna váha 10 mesačného dieťatka?

lenkabukovinska
4. mar 2013

Nasa ma 10 mesiacov a 7260g podla mna je to maalo

xlucia
4. mar 2013

dieta ma cca v polroku porodnu vahu zdvojnasobit, v roku ztrojnasobit.

anjelicek26
4. mar 2013

@lenkabukovinska - a podla mna dost 😀 Som ti teraz pomohla ze 😀 😀 😀 😀 Pribera? Rastie? Je aktivna a stale v pohybe? Spinka dost? Papa dost? A v prvej rade, co na to lekarka? Co ti pomoze, ze niektore deti maju aj desat kil v tom veku... mozno ale aj o desat centimetrov viac a porodnu hmotnost o dve kila vyssiu... takze vobec sa to neda takto porovnavat... su male a vysoke deti, stihle aj plnsie... a vsetko je v norme..

mata128
4. mar 2013

Nas Alex ma presne 10mesiacov,10800g a 76cm.Porodnu vahu mal 4270g

petrake
4. mar 2013

Lenka, je to individualne s tou vahou, dievcatka su zavcsa mensie ako chlapci. moji chalani mali rozdiel porodnej vahy 300gramov, starsi porodna vaha 3740g, na 10m 10980g, mladsi vyssia porodna vaha 4000g, na 10m mal 10600g takze skutocne individualne. neterka porodna vaha 3700g, vaha na 10m 7600g. ak ti babatko dobre papa nestresuj a hlavne skutocne neporovnavaj, neterka ma teraz 15m a vahu 10500g. moji chalani od pol roka mesiac rastli a mesiac priberali a vidim to aj teraz na mladsom ze uz asi mesiac mi rastie minimalne ale na vahe pribera ako prasiatko 🙂

brisilda
4. mar 2013

kazde dieta je ine takze ja by som vahu neriesila pokial dietatko pekne pribera 😉 ale tabulku s priemernou hmotnostou najdes aj cez google

vonicka
4. mar 2013

Ak sa tvoje dieta narodilo 5kilove, tak je jeho aktualna vaha naozaj nizka 😀 Kolko ma vazit dieta v ktoromkolkvek veku sa nikdy povedat neda, lebo vsetci sme individualni. 7.2 kg neni vobec az tak malo, to ze vacsina deti ma viac neznamena, ze je niekde chyba 🙂

janka2501
4. mar 2013

Ahoj nasa mala 9600gr a vysku rovnaku ako v 9mes. 78cm. Pri porode mala 3400gr a 51cm. Ale kazde dietatko je ine. Pokial ti papa a vidis ze pekne prospieva neries vahu. Ved deticku niesu ani rovnake ani tabulkove 🙂

vulka
4. mar 2013

Naša mala ako ročná 8 kg a to sa narodila s váhou 4300 a nepripadalo mi to divné. Teraz ako 1,5 ročná má 10 kg. Kľud aspoň nemusíš riešiť obezitku 🙂

moninnka
4. mar 2013

malý mal pôr.váhu 2950 g a teraz cca 8500g a zjedol by aj nám

marissenka
4. mar 2013

my mame 10kg a zajtra 11 mesiacov ,porodna 3900g. a moj prvy mal 10 kg v pol roku! a to bol len kojeny a porodnu mal 4260g...pokial prosperuje,by som to neriesila. 😉

ikke
4. mar 2013

normalna vaha je medzi 7kg a 11,5kg, takze tvoja dcera je v norme
pozri napr. tu
http://zdravedieta.rodinka.sk/rastove-grafy0/ra...

strieza
4. mar 2013

Naša malá mala 7640g a 70cm, teraz má 19mesiacov a cca 10kg. Pôrodnú hmotnosť sme mali 3400g a 51cm. Je zdravá, živá, stále kojená. Ale ja mám 158cm, takže sa ani nedivím 🙂 .

kristina39
4. mar 2013

no moj prvy syn mal v 10 mes okolo 9kg narodil sa z vahou 4060...teraz ma 18 mesiacov a vazi 10,7 neni velky papkac...a druhy syn z porodnou vahou 3870g ma teraz 4 mes a vazi okolo 8kg...takze je to individualne....

strihalka
4. mar 2013

my mame 9,5kg v 10mes....porodni vaha 3330g

kkl82
4. mar 2013

ja by som bola rada, keby sa uz mamicky prestali pytat taketo otazky na konikovi, lebo sa aj tak nic nedozvedia. kazdy sa sem uteka pochvalit, kolko uz vazi ich dieta. podla mna je tvoje babo v norme, vela zalezi nielen od porodnej hmotnosti, ale aj od stravy. dojcene deti po zavadzani prikrmov zvyknu priberat pomalsie a maloktore ma 10 kg, kym dosiahne rok. vobec neplati, ze ma vahu do roka ztrojnasobit, to je co za somarinu... deti na um zvyknu naberat kila rychlejsie a mnohe maju 10 kg uz ako polrocne, ale to neznamena, ze to tak ma byt. um ma uplne ine zlozenie a je jasne, ze deti ho vypiju viac ako materskeho mlieka. mnohe mlieka obsahuju aj viac pridavnych latok na podporu chuti, takze detom viac chuti papat. no niektore deti aj rychlejsie spaluju, su viac aktivne a niektore uz aj chodia v 10 mesiacoch, kym ine len zacinaju stvornozkovat. a netreba zabudat, ze su tu aj matky, ktore od pol roka davaju pribinackov a podobne "dobroty" a potom je jasne, z coho tie deti priberaju. porovnavat vahu deti nema zmysel. treba sledovat len to, ci je dieta spokojne, aktivne, cule a ci nechudne. ak je vsetko ok, tak vaha je irelevantna...

boka79
5. mar 2013

nejde o vahu, ako o tom, ci prospieva, papa a je spokojna, ked ano, neries

tiuska77
5. mar 2013

no keď tu čítam tak ma ten graf hlavne potešil...moja ma teraz 9 mesiacov a 6700g čo je veľmi podobné tvojmu... dr. už robila komplet testy aj na celiakiu chvalabohu je všetko ok....len je proste brutálne hyperaktívna...vždy to riešim len keď prídem od lekárky pripadám si ako krkavčia matka... ale potom ma to prejde keď vidím aká je úžasná a podľa mňa jej nič nechýba ... 😉

ankanl
8. mar 2013

moja dcerka ma 10, 5 mesiaca a vahu 7700g (porodna vaha bola 1850 g).Tiez som to riesila, ze pomaly pribera, vkuse chce len MM a strasne malo prikrmov. Ale uz neriesim, hoc pribera pomaly, ale je spokojna, neplace, napreduje po psychomotrickej stranke...tak to asi ma tak byt. Kazde dieta je ine. Tak si ich uzivajme 🙂

betuska22
8. mar 2013

moja malá ma 1 rok a ma 7680g každe babo je ine môj dokt mi to opakuje dokolečka dokola, že každé si priberá svojím tempom 😉

123juno
Autor odpoveď zmazal
Zobraz