Aká má byť frekvencia spánku u 4-mesačného dieťaťa?

zuzos
12. mar 2009

Ahojte,
chcem sa opýtať aké máte skúsenosti so spánkom bábetiek v tom období 4. mesiaca. Lebo moj maly prespí cca 3 1/2 až 4hod. denne, ale to je tak. že nevzdrží dlhšie ako 2 max. 2 1/2 hod. a potom ai potrebuje " dáchnúť" na nejakých 30 min. a potom znovu funguje...tak neviem, či je to ok...je pravda, že väčšinou sa mu tie dve hodiny venujem resp. mu dám hrazdičku a on sa prebaví..takže je " plne" vyťažený....chcela bz som teda vedieť aké máte vy skúsenosti...a to mám druhé dieťa, ale pri prvom som nemusela riešiť nič, lebo ona bola ukážkové bábetko...pri malol stále niečo riešime, raz ma zápal obličiek, potom soplíky, potom menej je....jednoducho som v jednom kole a stále niečo musím riuešiť...už mi y toho začína trošku " šibi-ribi" 😎

meggietn
12. mar 2009

zuzos my spíme doobeda 2 hodiny poobede 2-3 hodiny a večer od 20.00 do 7.00. 😀

mamutka
12. mar 2009

dopoludnia 30 min, popoludni tiez, obcas aj podvecer a potom od polnoci 2 x 3 alebo 4 hodky, a staci mu 😀
toto robi od narodenia, tiez robim par hodin klauna, potom bumbik zalomi a ja curam, umyvam sa a kukam sem 😀
ale obcas spi dlhsie ako 30 min, napr.teraz, nejak som ho ustvala 😀

winki.w
12. mar 2009

ahoj, nasi spia tak 1,5h doobedu, ked sme vonku tak 2-2,5 hodiny vonku, poobede s prestavkami asi hodinku a vecer idu spat okolo osmej. spinkaju do rana do 6-7hod. v noci sa budia 2-4x na papanie, ale hned potom zaspia. ten rezim sa aj tak meni, takze ked si uz zvyknes, tak sa to otoci 🙂

fifinna
12. mar 2009

môj maly v styroch mesiacoch spal takto : prvy krat som ho dala spat po dvoch hod. od ranneho zobudenia a spal asi hodinu. Potom vydrzal byt hore dve hod. a isiel spat a spal asi tak dve hod. A potom mi spal okolo piatej po obede jednu hod. Takze tri krat za den spolu styri hodiny.

rubista
12. mar 2009

ahojte, tiež mám 4 mesačného syna a pred týžňom som si začala robiť starosti, či je jeho spánok v poriadku, bo sa mi zdá, že spí nejako "priveľa" (to sa ale nestažujem 🙂 ) Doobeda spí od 30 min. do 1,5 hod. závisí asi od počasia, alebo od náročnosti zábavy zo strany mamičky. Poobede spí najnovšie na 2 etapy po 1 až 2 hodinách a večer od 20.30 do 7.00 s 1-2 "doatankovaniami v polospánku. takže asi riešieme rovnaké problémy🙂

zuzos
autor
13. mar 2009

ahoj Rubista,
riešime presne ten istý problém 😀 . napr. dnes ráno mladý vstal o 6 a už o 7.30 zalomil.....ale asi to tak potrebujú, možno rastú 😵 teraz riešieme tento problém a možno o mesiac budeme riešiť, že nechcú spať vôbec 😀

lucinka27d
13. mar 2009

ahojte mamicky, moj syn zacina v nedelu 4mesiac, nas den zacina tiez tak podobne ako vas... Rano vstavame okolo 6:00h./6:30h. potom sa pyta spinkat okolo 7:00/7:30h. to vydrzi spinkat 30min.az 45min., potom sa hrame, okolo 10:00 ideme von na prechadzku, von sme cca 1,5h.potom dospava doma pri otvorenom okne do takej 14:00h., potom papame, hrame sa, a podla pocasia ideme zase von na prechadzku, okolo 15:30h. a to vydrzi spinkat zo 2hod......, vecer papa okolo 20:00hod. uspim ho a zobudi sa okolo 0:30h.na papanie a potom az okolo 3:15h.a potom az o tej 6:00h. Cize maly mi vydrzi cez den cca byt hore 1h.az 1,5h. viac nie.V noci papa v polospanku... 🙂

drobcek26l
29. nov 2012

Môj drobček má len tri mesiace ale spinká až až. Ráno sa zobudí o ôsmej od desiatej do dvanástej zase spinká, potom je cca 2 hodinky hore a zase 2 hodinky spinká. Večer sa okupkáme a o ôsmej si už veselo zase funí v postieľke. No a v noci sa na napapanie budí iba raz a to o tretej, no a potom zase až ráno o ôsmej. a tak to ide každý deň dokola.

lula5
29. nov 2012

Moja (dnes uz 5 rocna) spavala tak ako pise drobcek26l az do veku skoro dva a pol roka, kedy sme kvoli skolke museli nejako zrusit ten doobedny spanok a cele to poposuvat. A vecer chodfila spat o 19h a od pol roka spavala celu noc. V roku a pol som sla na odbery, ci je vsetko ok a bolo. V dvoch som sla radsej opat (kedze tie spanky sa neskracovali) a tiez bolo. Takze vzhladom na vek vasich deticiek si len uzivajte, ze tak pekne spia.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erivara
22. mar 2013

Skus pozriet spankovy rezim podla Giny Ford.