Aké má mať bábätko bruško?

jasterka
5. dec 2008

Ahojte,chcem sa vas spytat ake maju vase deticky bruska?My sme vcera porovnavali moju malinku (bude mat 4.tyzdne)a kamaratkynu malinku...nasa Emmka ma brusko tvrde ako sval,akoby posilovla a jej malinka mekke ako vaticka,obe su spokojne ,priberaju...
nasa mala kaka,papa,prdka,nema ziadne vyrazne koliky...od vcera mi to neda spat,kedze to nemam skym porovnat,neviem ake bruska mavaju taketo male deticky...
snad niekto poradi.dakujem.

denisocka
5. dec 2008

xiiiiiiiiixi -no my máme bruško velke jak lavor 😀 ,tiež ma to zaujíma 🙂

jasterka
autor
5. dec 2008

deni,ale tvoj malinky je uz "velky",ake mal brusko ako miminko?

daskak
5. dec 2008

ahojte, nikdy som nad tym nerozmyslala, ale ked sme sa prebalovali tak som pozerala... my mame brusko makkucke 🙂

fifinna
5. dec 2008

tvrde brusko je, ked su zastavene vetry, ale ked prdka, tak to je umna zahada.

denisocka
5. dec 2008

ked bol maly tak ho mal velke a nafuknute a určite nebolo mäkkučke jak pierko 😀

buksy
5. dec 2008

my mame makke .... ale pokial nema problem s prdkanim a nieje nervozna tak to snad nieje problem... skus sa opytat pediatričky na poradni...

jasterka
autor
5. dec 2008

Ahojte,pediatricky sa urcite opytam,len dnes nerobi a v pondelok je tu u nas statny sviatok,takze musim vydrzat do utorka,tak sa snazim zistit ci sme jediny s takym problemov,aby som sa stych myslienok co mi chodia po rozume nezblaznila 😖 teraz ju chuda stale sledujem a magam jej brusko,chudatku.

mywiel
5. dec 2008

My mame tiez makke, a doktor povedal ked je tvrde tak je to kolika, my sme mali koliky 3 mesiace uz je to ok. 🙂

deina
5. dec 2008

Nas mal tvrde, ked sa riadne napraskal, koliky nemal.

saska.t
5. dec 2008

jasterka ak nie je tvoja maly bugrosko /tucinka/ je normalne ze je tvrdsie, proste nie je tvrde ale pevne aj moja ma take je skor chudsia ziadny bugrosko, ak su deticky skor bugroskovia maju mäkke brusenka. Mäkucke ho ma len ked je napraskana mlieckom a tiez sme nikdy nemali problemi s prdikmi a kolikami - ak je spokojna tak nerozmyslaj nad blbostami len ta to stresuje 😀

daskak
5. dec 2008

jasterka, saska ma pravdu, ak je malicka spokojna zbytocne sa nestresuj - ma to vplyv na mliecko /pokial kojis/ 😀

jasterka
autor
5. dec 2008

baby dakujem za reakcie a snahu nam pomoct,malu cely den sledujem a prisla som na to ,ze v spanku ma brusko makksie,tak som sa trosku upokojila,ale v kazdom pripade sa na to doktorky opytam.
Presne ten pocit som doteraz mala ako mi napisala saska.t-ze je mala proste chudy slizik a brusko ma pevne.
dufam,ze je to v poriadku,ja som len chytila stres ,lebo mi koleginkyn ocko (detsky lekar v penzii)odkazal,ze brusko ma byt makke a mam si to dat pozriet,najlepsie na sono bruska,aj sme dali v nemocnici vcera vecer,ale tam ma doktorka vysmiala ako hystericku matku,ze kazde dieta ma brusko ine a basta...nemala som znej vobec doveryhodny pocit,pozrela malu asi 20sek. 😠 ...

saska.t
5. dec 2008

jasterka-neboj vsetko je v najlepsom poriadku, keby jej nieco bolo urcite ti instinkt maminy napovie, moja Elluska je tiez slizik a brusko je pevne tak ziadny stres a pre pokoj duse sa samozrejme opytaj tvojej pediatr. ale ziadny stres bude dobre 😀

elize
6. dec 2008

jasterka nas drobec bol vzdy chudy a dlhy a brusko mal vacsinou pevne. Nemali sme problem so stolicou, vetrami ani kolikou. Jednoducho ked sme ho vyzliekli tak sa napol ako strunka a cakal co sa bude diat. Po chvilky sa uvolnil, ale brusko bolo stale napate Ak by teba niekto necakane zacal chytat za brucho tiez napnes svaly a snazis sa pozriet co s tebou robi. Ak je Emmka spokojna, nie je placliva a pekne prispieva, nemusis sa znepokojovat. Ale pre pokoj duse to prekonzultuj s pediatrickou 😉