Aké máte skúsenosti s chodením na návštevy s miminom?

ssissi
13. mar 2008

Ahojte. Aké máte skúsenosti s chodením na návštevy vašim miminom?

Naša malá má 2 a pol mesiaca a tak raz za dva týždne s ňou zájdeme na návštevu (starí rodičia). Na druhý deň po návšteve je však nekľudná, celý deň plače ak práve nie je na prsníku, celý deň nespí – len v náručí, akonáhle ju spiacu položím, spustí krik. Myslela som najskôr, že je to len náhoda, ale malinká je inak spokojné bábätko a vždy nasledujúci deň po návšteve má rovnaký scenár – plač a zúfalstvo malej.

Občas zájdeme na nákup, každý deň robíme prechádzku, občas lekár... nič z toho jej nevadí. Snažím sa k nej správať na návšteve rovnako ako doma – kojím ju atď., keď chce spinkať, tak ju nedovolím zobudiť, s návštevou je spojené minimálne cestovanie, kratšie ako na nákup atď. a predsa...

Neviem, či nemám prestať chodiť na návštevy (toto moji rodičia a svokrovci skrátka nepochopia ) úplne, tie dni po návšteve sú dosť desné, nemôžem sa ani najesť, a to zúfalstvo malej.... Nemáte niekto podobnú skúsenosť? Prosím radu, ďakujem.
😠

biela
13. mar 2008

ssissi, každé bábo reaguje na "cudzích" ľudí inakšie. náš malý má zase vtedy všetko opačne, keď sme u rodičov. spinká keď je normálne hore a je hore vtedy, keď by mal spinkať, skrátka všetko je naopak...
keď idem vonku alebo medzi ľudí s ktorými normálne nebýva, dávam mu na ruku červenú stužku 🙂 . ono to ževraj pomáha pred urieknutím, no je to asi taká babská povera, ale mám to pre kľud duše. 😀 . nie žeby rodičia ho uriekli, to nie, ale hocikto iní, napr. suseda čo nakukuje do kočíka...

mata79
13. mar 2008

Ssissi, my sme mali ten isty problem. U nas sa to napravilo po 3 mesiacoch. Maly mi do 6.tyzdnov aj zle znasal navstevy u nas. Bol z toho nepokojny a nespal. Tak sme navstevy zatrhli. To sestonedelie je pre nieco sestonedelie.
Ale po 3 mesiacoch bol uz ovela vnimavejsi, vedel si zatriedit a bolo to uz len dobre. Aj sa potom usmieval a uzival si to.
Asi by som omedzila tie navstevy. My sme tak urobili. Nech sa neznepokojuje zbytocne...

ssissi
autor
13. mar 2008

Dufam, ze sa to zmeni. Chodime len k rodicom kvoli tomu, oni nepochopia to, ze ich malá este nemusi... urazia sa ☹. Ale nemozem predsa takto malej ublizovat, to jej zufalstvo je dost silne... Este skusim tu maslicku. Ale nechapem ako je mozne, ze jej navsteva doktorky nevadi.

mata79
13. mar 2008

Mozno preto, ze doktorka od malinkej neocakava priaznivu naklonnost ako stari rodicia.
Viem to pochopit. Nasi babkovci tiez nepochopia..... Ani za 10 mesiacov sa nenaucili...... ☹

biela
13. mar 2008

ssissi, u doktorky sme tak max 30 min, kdežto u starých rodičov sme celý deň ... je to pre deti niečo nové a preto sú inakšie a inakšie sa správajú...
môj malý sa na dr usmieva od ucha k uchu, ale mojich rodičov a svokrovcov si tak akoby "premeriaval" 😀 . zaujímavé sú tie detičky...

ssissi
autor
13. mar 2008

Mata, a to mate aj u 10mesacneho babatka? Nasi dedkovci nevedeli pochopit ani to, ked mala v porodnici mavala kazdy den fototerapiu a preto nemohla mat navstevy...

froschka
13. mar 2008

ssissi a co tak keby navsteva prisla k tebe...ked chcu malu vidiet nemalo by im to robit problem ked vravis ze to je blizsie ako na nakup...

isto jej vadi ine prostredie,vela ludi naraz a kazdy pisti kutuli mutuli...jasne ze to myslia vsetci v dobrom ale taki su vsetci pribuzni-takmer

ssissi
autor
13. mar 2008

Sme tam maximalne dve hodiny, ked vidim na malej, ze chce klud, ide sa domov. A aj tak... Rada by som v tom našla nejaký háčik, niečo robit inak... Ale všetko u nich sa snažím ako doma, skôr návšteva u doktorky je iná. Ale je fakt že stale niekto u našich nad malou cmuka ☹ Skusim to este raz s tou mašličkou, aj ked mi to príde take sarlatanske.

jahodka11
13. mar 2008

ssissi, my sme boli prvykrat u mojho otca, ked mal maly 5 tyzdnov, bohuzial v tom istom meste byvaju aj svokrovci... navsteva dopadla zle, co sa tyka maleho, furt ho ccheli len vlacit, my sme sa museli prisposobovat, malemu sme uplne pokazili rezim, bola som zufala zo svokry, jednu noc som ani mlieko nemala, UM sme nemali kupene, v meste vsetko zatvorene....to nie ako v ba....tak sme si povedali dost a odvtedy sme tam neboli! Moj ocino je v pohode, chodi k nam na vikendy a maly to znasa uplne perfektne...🙂 sem tam pridu aj svokrovci, to je horsie, svokra do neho furt huci a maly je rozhodeny este dalsi den po jej pol dennej navsteve :( myslim, ze by ste mali rodicom dat jasne najavo, co sa vam nepaci a ze bohuzial, nataska je este malicka....my sme to tak spravili...neurazili sa, skoda, svokrovci sa aj mohli, mala by som pokoj 🙂 tak neveim, co by som ti poradila,ale ked to nezatrhnete hned na zaciatku, tak to tak bude stale...teraz by sa mali vam prisposobovat..! 🙂

ssissi
autor
13. mar 2008

Nemozu ku nám. Otec mal minulý mesiac úraz, takze je pn (a o to vytrvalejsie ziada nase navstevy, nudí sa doma), so svokrou je to podobne. Oni bývali s rodičmi, mali všetko inak.

shela
13. mar 2008

ssissi...asi to bude tym ze ju nosia po rukach a dieta si zvykni velmi rychlo...my mame ten isty problem 😉

froschka
13. mar 2008

no ja som v rakusku a ked idem s detmi k nasim toez mi ich tam "rozmaznaju" a potom mam s nimi doma co robit cely tyzden kym ich zase preorientujem 😀 no beriem to sportovo lebo stari rodicia su raz taky

asi ti tedy moc zalezi na rodinnych vztahoch tak nemas moc na vyber a zakazat im hopkat nemozes...no pre malu je to teraz zaberak ale casom si snad zvykne...aj ked sa tu pisalo ze 10mes babo to robi doteraz tak pak neviem kde moze byt problem...

ja sa chystam na sk o par dni a uz sa psychicky pripravujem na vecne mojkanie a hopkanie...ale nemam srdce pocedat mame ci tatkovi aby ich nehopkali ved to sa ani neda..aby na ne cely cas len kukali

biela
13. mar 2008

baby asi to máme všetci rovnaké s rodičmi a so svokrovcami 😀 . ja sa tak snažím byť diplomatická, aby sa nedajbože neurazili, keď nechcem, aby sa s malým furt vláčili a ťuťuli muťuli... lebo bábätku to vadí, aspoň tomu môjmu, teda taká prílišná pozornosť. . .

shela
13. mar 2008

biela...cista pravda...ja sa tiez snazim ovladat..ale minule sa mi to uz nepodarilo...svokra si zmyslela krmit malu ..a pri tom vobec nevie ako to robim...posolila jej zemiacky , pridala kavske mlieko a tak...a moja mala ma este len 7 mesiacov..tak sme sa pochytili ze ziadne koreniny a ani kravske mlieko 😠

froschka
13. mar 2008

shela akoby som moju mamu videla v tvojom prispevku
ta by im davala vsetko kostovat co je na stole 😀 no myslia to vsetci v dobrom len si neuvedomuju ze kto je tu sef 😀 😎

shela
13. mar 2008

froshka...sak ved to...ona porovnava ako deti papali v minulosti ...ze kravske mlieko od narodenia ... 😔 mna ide roztrhnut od zurivosti ked sa ma snazi poucovat...a neviem ako moze porovnavat minulost a teraz...sak vtedy nebolo tolkoalergii a vsakovakych chorob 😒

ssissi
autor
13. mar 2008

Jahodka, si ma trocha rozosmiala s tym, ze mohli by sa uraziť 🙂
Shela, froschka, príde mi zvláštne, že musime riešiť este aj rodičov a svokrovcov. ja od nich neocakavam nejakú pomoc, úplne mi postačí ked mi nebudú pridávať riesenie ich pocitov. Ale je zaujímavé aké sú malé babätka vnímave.

shela
13. mar 2008

ssissi...aj ja by som to brala radsej nijaku pomoc ako takuto 😉

ssissi
autor
13. mar 2008

Jeej baby, aj vy robíte všetko zle? Ja tiež- nekojim podľa časového harmonogramu ale ked mala pyta - to vraj robím zle.. Nedávam cajik- chyba. Nekúpem kazdy deň - tiež je to zle. Nedokrmujem sunarom, kravskym mliekom s taaakou jemnulinkou krupickou, obliekam ľahko, ale preháňam to so všetkým čo sa ich týka... Možno mala cíti stres zo mna ked som s nimi ma napadlo.

froschka
13. mar 2008

no netraba sa pozastavovat nad tym,darmo nas to vytaca ale nic s tym neurobime lebo nase maminy si vazime a tym by sme ich len ranili keby sme im prilisne oponovali....
co sa tyka svokry taak tu uz beriem menej vazne...to si zasa nenecham len tak vselijak rypat do zivota od "cudzej" 😀

zucha
13. mar 2008

ssissi, moja mala u mojich rodicov reve ako tur. Ale chodim tam stale a snazim sa prist tak, aby prave mala spala a tak je na terase. U nikoho ineho taky problem nemam. Asi je to fakt preto, ze ju chcu vlacit mojkat a ona to nema rada. A ked sa zobudi, nakojim ju, prebalim, tiez si vypocujem, co robim zle, chvilu ju ponosia, zacne revat a hajde domov.

biela
14. mar 2008

ssissi, vidíš, tak sa našla odpoveď na to, prečo malá plače keď prídete od rodičov 🙂 . môj malý je flegmoš, ten len pozerá a pozerá, a keď ho prestane baviť to ich muckanie, tak zamrnčí a už je pri mne... 🙂
ináč aj ja robím všetko zle, zase ja si všetko beriem k srdcu a trápi ma to...
napr. že nekúpem od malička v prevarenej a harmančekovej vode, že používam pampersku. dokonca sú tu tendencie ma kontrolovať, či chodím každý deň s malým von a nakoľko a či mám čisté ruky keď ho chytám... 😅
pripisujem to tomu, že na malom všetkým záleží, ale čo je moc je MOC... 😠

mata79
14. mar 2008

Sissi, moja mama je este v pohode. Len chodi k nam tak raz za 2 tyzdne. To asi preto 😀
Ale ona sa hned na maleho vrhne ako ako hladny na jedlo, a maly sa zlakne a rozplace. Nevidi ju casto, tak sa musi chvilu otukat.
Svokrovcov vidime kazdy druhy den, ale sanzim sa nepocuvat. Maly uz beha sam. Ale svokra tomu nechce verit, lebo nemoze podla nej behat, lebo nema este ani rok. Jej chalani behali az po roku. A tak ho drzi pevne oboma rukami, aby NAHODOU nespadol, az ma Matej podliate rucicky. Strasne je ustrachana.
Ale to je asi na samostatnu temu o svokrach ale od malicka sa o neho zle staram. Od porodu, lebo ona mala 3 cisarske a mala som si u lekara vybavit cisarsky, aby som sa netrapila (velmi rada som sa potrapila) cez slabe mlieko, hladu, lebo ona kojila len 3 mesiace, potom Matej nemoze vediet stvornozkovat, lebo ani jej synovia nestvornozkovali.
Tak ona ho radsej stale vlaci na rukach ako mesacne mimino. A mal by nosit cumel, lebo je s nim zlaty a vyzera ako babatko....
Malemu sa u svokry paci, ale mna natahuje, hlavne ked dedko nieco papa a ocumlane chce strcit do pusy aj Matejovi...
Poznate asi vsetky,nie?

biela
14. mar 2008

mata som sa zasmiala na tom cumli... 😀
tiež mám kopu takých historiek... 🙂

jahodka11
14. mar 2008

haha,mna prave pri tomto citani napadlo, ako sa ma raz svokra spytala, ze ci vymienam malemu uteracik po kazdom kupani? ??? chapete???? neodpovedala som na taku debilovinu 🙂)))) manzel sa zasmial, ze ano, menime este pocas utierania a kupeme v prevarenej vode 🙂))

biela
14. mar 2008

najlepšie je,keď ja poviem A, ona povie B a keď chcem mať pokoj a potom poviem B, ona zase povie A 😀
nič nie je dobré. 😕

betka1
14. mar 2008

no snad to s tymi svokrami a rodicmi take zle nebude. Vsetci chcu malym babatkam dobre a su z nich hotovi. Stari rodicia su pre dieta velmi doleziti a aj my same ich potrebujeme. Tak ich nehadzte do stareho zeleza, nepodcenujte ich skusenosti ani ich lasku k nasim detom.

jahodka11
14. mar 2008

jaaj, betak, to by si musela zazit....! moj ocino je uplne v pohode a svokra uplna hroza, ja sama nechapem, kde sa to v nej berie....a preco vlastne....

kuko7
14. mar 2008

Ahojte babulky, tak ja sa chcem spytat, od kedy je vhodne prijimat navstevy k babatku (len blizky)...mam strach aby mala nieco nechytila a tak by som najradsej az po sestonedelii 😒

alififi
14. mar 2008

kuko ja by som ich nepustala skor. najskor po 6nedeli. teraz je dost kadejakej havede vo vzduchu, tak nech take male babo nic nechyti.
mohli by sa na mna urazit, aj k smrti - skor ne 😉
oni to chore babo riesit nebudu, ale ty budes muset.
inak ja som to robila aj tak, ze som isla von s kocikom a kocikovali sme