Aké máte skúsenosti s chodením na návštevy s miminom?

ssissi
13. mar 2008

Ahojte. Aké máte skúsenosti s chodením na návštevy vašim miminom?

Naša malá má 2 a pol mesiaca a tak raz za dva týždne s ňou zájdeme na návštevu (starí rodičia). Na druhý deň po návšteve je však nekľudná, celý deň plače ak práve nie je na prsníku, celý deň nespí – len v náručí, akonáhle ju spiacu položím, spustí krik. Myslela som najskôr, že je to len náhoda, ale malinká je inak spokojné bábätko a vždy nasledujúci deň po návšteve má rovnaký scenár – plač a zúfalstvo malej.

Občas zájdeme na nákup, každý deň robíme prechádzku, občas lekár... nič z toho jej nevadí. Snažím sa k nej správať na návšteve rovnako ako doma – kojím ju atď., keď chce spinkať, tak ju nedovolím zobudiť, s návštevou je spojené minimálne cestovanie, kratšie ako na nákup atď. a predsa...

Neviem, či nemám prestať chodiť na návštevy (toto moji rodičia a svokrovci skrátka nepochopia ) úplne, tie dni po návšteve sú dosť desné, nemôžem sa ani najesť, a to zúfalstvo malej.... Nemáte niekto podobnú skúsenosť? Prosím radu, ďakujem.
😠

ssissi
autor
14. mar 2008

Baby dakujem, myslela som ze nieco zmenit... nie som v tom vsak sama, nase deturence chcu asi skratka pokoj od cudzich tvari.

Betka, svokrovci a rodicia nie su zli, ale sekirovanie sa vie premenit aj na horor - najma ak byvaju velmi blizko.

Kuko, my sme mali prvu navstevu po tyzdni - rodicov, ale nebolo to dobre, mala aj tak stale plakala a im bolo vsetko cudne a vo vsetkom (okrem pritomnosti seba) hladali dovod jej placu (ako ju drzim, ze ju casto kojim, ze jej nedam vodu a caj pit...) a ja a mala sme mali zbytocny stres z celej navstevy. Navyse meskali, a preto som mala stres este aj zo zachoda (mala som problemy s cikanim prve dva tyzdne po porode... ale to uz je iny pribeh)
Moznoze u teba bude vsetko OK. Tak vela stastia

mata79
14. mar 2008

Kukol, su na to rozne nazory, ved uvidis, ale my ked budeme mat druhe babenko, tak pocas sestonedelia nechcem nikoho vidiet. A to myslim vazne. ..... Vynimku budu tvorit pomocne ruky, ale opackove navstevy urcite az po. Aj krst. Krstili sme, ked mal 3 tyzdne a banovali sme...

biela
14. mar 2008

kuko, ja som prijímala hneď, museli byť však na 100 percent zdraví a len rodičia a súrodenci... a na ruky som malého nedávala nikomu tak 2 týždne. ja si myslím, že rodičia sú ok...

jahodka11
14. mar 2008

kuko, u nas sa babka a dedkovci prisli pozriet hned na 2. den ako sme prisli z porodnice.... ale nabuduce uz zavolam len mojho ocina...po tejto prvej skusenosti 🙂 ale museli byt zdravi, samozrejme, hned si museli umyt ruky a na ruky som ho ani nedala...a doteraz to neznasam, ked ho vlacia.... a hucia donho.....malemu sa to ani moc nepaci, neviem, mozno citi, ze som nervozna alebo co :(

janulik2412
14. máj 2009

ahojte.Ja mam ten isty problem,moj maly po navsteve len place a place.A este mi velmi vadi ked ho vlacia po rukach a este viac ked ho bozkaju.My mame nedonosene babo a manzelova rodina nevedela pochopit ,ze nechceme navstevy a vsetci sa durdili a urazali.Ako by ste sa zachovali vy?mam pocit ze som ta najhorsia nevesta a svagrina a to tu so svokrou musim byvat

ditka1
14. máj 2009

ja som zakazala navstevy az do konca 6nedelia,vsetci sa nadurdili ale je mi to jedno,ani svokra maleho nemohla mat na rukach iba sa divala.Dieta mi je prvorade a nie nejake navstevy 😉 a toboz este bozkat,este ho nikto nebozkal a uz ma 3mesiace,iba rucky mu chytaju a tie hned umyvam potom ked odidu a kazdy si po prichode k nam musi ist umyt ruky 😝

mamutka
14. máj 2009

stastne babatko nema preco plakat, ked place, treba ho zobrat a utisit a to musi urobit matka, nechapem co by sa malo riesit na tom ze si matka pestuje babatko a nikomu ho na ruky neda ak je ono uplackane.
Pre mna clovek, ktory vidi ze dietatko je utrapene, chce klud u matky a nechce sa u cudzich pestovat a on napriek tomu sa dozaduje ze chce pestovat je obycajny idiot.
Proste poviem ze je este malinky a ma take obdobie ze len u maminky by bol.
Na pestovanie je casu dost ked podrastie a bude z toho nieco mat to dieta, tiez som maleho nedala z ruky, teraz uz sam sa chce pestovat inymi, natahuje im okuliare, vlasy, proste sa bavi. Nie je hracka, aby som ho podavala, ked on nechce.
a bozkavat babatko? to co ma byt? si nacitaj nieco napr o herpese a rozsir info po rodine, ako taka obycajna nenormalne rozsirena vec vie dietatku ublizit. Dieta si maju bozkavat rodicia a nie dajaka navsteva na ktoru cestou v buse ktovie aky chory clovek kaslal.

zuziacik83
15. máj 2009

No ja som chodila na navstevy a aj prijimala hned ako sme prisli z porodnice. Mam 3 sestry, vela tiet babku dedka vsetci chceli malu vidiet a aj ja som chcela vidiet ich..sme na seba naviazany velmi. ale malu mi nenavlacovali..skor ju potichucky obdivovali. tym ze som velmi casto chodila teda takto po rodinnych navstevach mala si ich obkukala a paci sa jej vzdy ked je s "cudzimi" respektive ona ich uz spoznava teraz a bere ich ako svoje tety a krstne a ujov a tak, lebo ked mi naozaj pride na navstevu nejaka moja kamoska ktoru mala este nevidela tak na nej vidim ze sa novej tvare bojim. Teraz by sa ale navlacovala nonstop opica jedna. Nom ale mojmu manzelovi to dost vadilo ze behame, lebo je jedinacik a nevedel ma pochopit..teraz si uz zvyka..Co sa svokry tika, tak ta u nas bola hned prvy den ako ma pustili z porodnice..bol silvester..a ja som z toho az depresiu chytila ☹ ona je uplne sama, nema muza ani surodencov ani rodicov len mojho manzela..skratka zufala situacia. moj manzel jej synacik a teraz jej vnucka su stredobod jej vesmiru. Takze ju mame na krku nonstop. Ja to aj chapem na jednej strane a viem ze ona nas zboznuje, no vadi mi to...keby si tak nasla frajera dakeho nech kus menej cerpa zivotnu silu a energiu z nas...tak vyropravala som sa 😀 ...

marrrka
15. máj 2009

jaj babule, uplne vas chapem, vo mne az 100 certov sije ked mi malu navlacuju a nevedia ako ju chytit a trhaju mi ju z ruk... uz som to manzelovi spomenula, potom aj on uznal, ze je mala z toho nervozna ( a ja s nou) a vysvetlil to rodicom ako ju maju drzat a pod. a svokra by malu najradsej nechavala holu "nech si pokopka nozkami lebo je jej tak dobre", ale jej nevadi ze je otvorene okno, vonka chladno, a mala prave docikana tam lezi na posteli len tak "lebo jej je tak dobre rozbalenej prave postanej..." jaaaaaaaaaaaaj 😖

veronikac139
25. máj 2009

ahojky, ja mam trochu inu skusenost. S manzelom a skoro 6 mesacnou dcerkou byvame v bratislave ale rodicov mame obaja na Myjave odkial aj pochadzame. Kedze rodicia by to bez malej nevedeli vydrzat a este pracuju tak raz za 2 tyzdne cestujem na vikend k nim co je asi 1,5 hodinova cesta autom tam a 1,5 spat. Samozrejme vsetci si ju hned prehadzuju z ruky do ruky a tak podobne. Mala je cela umrncana ... cudzi ludia a cudzie prostredie, a tie rady !!!!. Ked mala asi tak 4 mesiace a 3 tyzdne zacala sa mi pretacat, poznate to - nadsena mamicka 😉. Bohuzial na vikend sme zase odcestovali a ked sme prisli po vikende domov, o pretacani ani pocut a nehovoriac o tom ze by sa mala vobec otocit aspon na bok.Tak zaciname znova od zaciatku...Uz je to mesiac a konecne nejake naznaky ... Na brusku si krasne podklada nozky pod seba aj sa snazi liezt, ked sa postavi na nohy najradsej by uz bezela... Len bysme mali znova cestovat tak sa bojim co s nou. ☹

fifinna
25. máj 2009

veronika. Ono je to v tom , ze malej narusis rezim a hned je po uspechoch. Teraz ked pôjdete na navstevu, tak sa pekne s malou na chvilocku sama zatvor v izbe a pekne precvicujete, co uz viete. Ale teraz je uz starsia, tak sa neboj, uz nezabudne co vie. 😉

veronikac139
25. máj 2009

fifinna: dakujem za radu, vyskusa a potom poviem ako sme dopadli. Dnes konecne bola prevaznu cas dna na boku takze uuuspech. A celkom sa jej to vrtenie pacilo. Schvalne ju davam hlavou, aby na mna nevidela, ze ked ma chce, nech sa otoci poriadne.
a stym vlacenim a hucanim je to des... svokre darmo vysvetlujeme s manzelom ze ona ich v podstate nepozna a boji sa ich... ale ona stale vymysla ze ju bolia crievka (lebo si zrovna prdla) a ja neviem co este... ale neuzna si chybu. UFFF

dipeja
25. máj 2009

tiez to poznam, navlacaju mi malu na rukach, potom je taka nervozna a ja este viac. je zlatucka, ale ked trosku poplace, uz mi ju trhaju z ruk, mozem im hovorit co chcem, nepocuvaju ma, pohadat sa s nimi nechcem, poradte, ako im dohovorit, ved ja som predsa jej mamka a ja ju chcem utisit, ide ma z toho porazit

veronikac139
25. máj 2009

Ahoj ja to neriesim nijako, jednoducho poviem ze ju rozhodne nic neboli lebo viem ako place ked ju nieco boli a ze ked ma nevidi tak placka.A ze ju chcem na ruky spat. A jednoducho si trvam na svojom, nehadam sa, nezvysujem hlas, jednochu som jej mama a takto to treba aj vysvetlit, ze ked oni odidu a pohrali sa s nou, nam ostava umrcane babetko a zachranujeme co sa da. Raz prisla na navsevu moja teta a hned prva otazka bola ze ci malu nezobudime lebo ONA sa chces s nou pohrat....Hned mi vyletel tlak az do neba, ze rozhodne sa budit nebude...

matuskovamamina
25. máj 2009

tak ja teda nastastie taky problem nemam. moja svokra je skvela/klop, klop, klop/ ked si potrebujem oddychnut, tak ho vezme, ked ma pocit, ze chce byt u mamy, tak ho donesie. proste je to fajn, ked ideme k nim, tak si mozem pospat, lebo ak on sa chce "rozpravat" tak ona ho ochotne vypocuje 🙂 sice niekedy pretacam oci, ked mi obcas "dobre" poradi, ale inak sa da. asi som fakt stastna mamicka 😀 a este mam vyhodu aj v tom, ze maly ma rad cudzich, nikto mu zatial nevade, hlavne kazdeho si premeriava pohladom🙂

marriana
26. máj 2009

joj baby, to je vyborna tema. Aj som sa zasmiala, aj mi vselico napadlo, co sme my prezili. Moji rodicia su v pohode. Mama je moderna a pocuva na slovo moje zakazy a prikazy. Neprotireci mi v nicom, sem tam mi nieco poradi. Ale moji svokrovci, tak to je kapitola sama o sebe. Uz pri prvej dcere som si uzila a teraz sa to opakuje. Napriklad prisli pozriet Sofiu hned druhy den z porodnice. Ja rozbita, ved to poznate. Kojila som ju ked prisli, potom asi za 20 minut mala plakala, tak som ju isla znova nakojit. Svokra na mna vyplestila oci, ze to ju ides ZASE kojit? Potom som ju mala v perinke a svokra vyletela, ze mala sa mi zadusi a to len preto, ze z jej sedacky jej nevidela tvaricku. Ale ja si snad vidim na svoje dieta na rukach, nie? No a svokor, ten ma hotovy dotaznik. Vzdy spusti: kojis? mas dost mlieka? ako vies, ze mas dost mlieka? chodite von? chodite na ockovanie? nie je pocikana? spi v noci? plakava ti? davas jej cajik? neucis si ju moc na ruky? No proste on je horsi ako hociktora zena. Tou tretou otazkou ma minule tak vytocil, ze som sa ho spytala, ci si mam pred nim mlieko vystriekat. 😠

levik82
26. máj 2009

marriena 😀
fakt dobra tema...
ja som sa s jednou mojou tetou kvoli ich navsteve aj pohadala. to bolo este v sestonedeli. mali sme navstevy v pia, sob a oni chceli prost v nedelu. som ich pekne poprosila ci by nemohli az o tyzden. vysledok...nerozpravali sme sa asi 2 mesiace ☹ 😲 😠 asi tak. ale drobec mi je prednejsi ako nejaka navstevo co ho MUSI vidiet. moje agrumenty ze pri navstevach je maly umrncany a po ich odchode nepokojny som si mohla strcit za klobuk, lebo ved aj dotycna ma 2 deti a museli strpiet navstevy. podotykam, jej det maju 20 rokov 😅
inak moja mamina je v pohode. aj ocko 😉 mama sa "naucila" ako ma spravne maleho drzat a inak ho ani neberie. niekedy sice tiez trochu prehana a chce ho viac na rukach ako by sa pacilo jemu alebo mne, ale to su asi babky no 😉
a svokru mam daleko, takze tiez v pohode 😝 videla nas zatial iba 3x.
ale inak by som navstevy v 6-stonedeli uplne zatrhla 😠 u mna to hold nevedeli pochopit 😒 6-stonedelie je ale vazne zaberak no...

berus222
26. máj 2009

nas drobec ma este len tyzden a zatial sa mi uspesne dari odbijat navstevy. samozrejme babky a dedkovia hned 2 hodiny po prichode z porodnice uz boli u nas, ale na ine nevstevy zatial nemam naladu.

vinifera
26. máj 2009

Marriana🙂)
Návštevy v šestonedelí by som zo zákona zakázala 😀 No u nás to bolo strašné, aj napriek dobrému pôrodu (zmákla som to za 12 hod zo všetkým) bolo šestonedelie náročné. Ved to každá poznáte. Plus som mala pred štátnicami, písala som diplomku a boli sme asi druhý mesiac presťahovaný k mojej mame (sťahovala som sa z bytu do rodinnej chalupy) Čiže nové prostredie... Plus boli moje dva psi zmätený z návštev ktoré boli zrazu v hojnom počte. Takže ja som bola unavená, nervná že nestíham školu, psi nervný lebo sa chceli s každou návštevou strááášne hrať a každá návšteva sa chcela strááášne hrať s malým.A z toho bol nervný malý. Všetci ho odradu chceli na rukách a strááášne bozkávať. Tak som to bozkávanie zakázala, s tým, že sa malému potom vyhadzujú líčka. Zakázala som ho brať na ruky vždy ked zamrnčí. Lebo šak svokra by ho mala nonstop narukách.... A čo ja potom toho krpca mám mať na rukách 24 hod denne?
Svokra bola v úplne inej dimenzii ked bola s malým. Ja som prestala existovať. Len malý hento toto a tamto.... Nemohla som ho obliecť ked sme šli von, lebo ked som obliekala spodok tak ho bozkkávala po líčkach, ked som obliekala vrch tak mu hladkala nožky a ked som dávala čiapku tak mu hladkala bruško. Tak som si jasne stanovila pravidlá čo kedy môže a kedy nie.
Inak krpec naštastie nemá žiadny problém s cudzími ľudmi. Tým, že som pri nom písala diplomovku a učila sa na štátnice a štátnicovala tak ho podchvíľou kočíkoval niekto iný. Zabávali ho moje kamošky, babky, sesternice. Vždy však s jasne určenými pravidlami. Neučiť ho zbytočne na ruky. Podľa plaču sa dá pekne zistiť, či je hladný alebo len skúša. Nedávať dudel, aj tak ho nemá rád...... atď. Je podľa mna fajn učiť bábo od začiatku "cudzím" ľudom. Len treba tomu okoliu jasne vysvetliť čo môžu a čo nie.
Inak sa malému páčia akékoľvek babičky. Čím staršia tým sa viac smeje🙂) A je mu úplne fuk, či ho mám na rukách ja alebo babička, hlavná vec, že viac vidí ako ked leží🙂)
Takže kočky medzi ľudí áno a veľa ale s Vami určenými pravidlami.

levik82
27. máj 2009

este by som pridala jednu otazku, resp. chcem vediet vas nazor. mam choreho dedka, taha sa to uz dlho, ale je vazne chory. a teraz k tomu pribudli hocikedy z nicoho nic neohlasene horucky aj nad 39°. trva to den a potom je azse ok. problem je v tom ze kazdy chce aby sme tam uz sli na navstevu. byvaju spolu s babkou a tetou v jednom dome. lenze ja sa tam bojim ist. oni sa tvaria ze su zdravi a na druhy den pif a horucka 😖 drobca videli zatial iba raz, na vianoce. neviem co mam robit. ako slusilo by sa tam ist, ale predsa len, su to stari ludia, chori, neviem ☹ poradte...

ali27
27. máj 2009

vyborna tema 🙂 tu ma asi kazda mamina co povedat.
tiez mam super rodicov, ktori chapu, nevyputuju sa na somariny, neradia ak sa ich na nieco vylozene nespytam alebo kym sama nepoziadam o pomoc.
zo strany svokrovcov je to ine. svokor je v pohode, ten nic neriesi ale svokra, tak to je horsie. okrem toho je to aj malej pediatricka. takze musim pocuvat 🙂 no je to proste stara skola, takze niektore veci jednym uchom dnu a druhym von, ale vylozene neznasam, ked mi niekto do niecoho hovori ked o to sama neziadam. ale veci typu: mala by si jej dat caj alebo ked som mala krizu, tak mi hned predpisala umele mlieko - ignorujem. no a to je len zlomok vsetkeho.
co sa tyka navstev, tak to bolo celkom ok. my sme aj boli velmi chori (tyzden sme boli v nemocnici v tretom tyzdni), takze ludia to chapali, ze nemame na ziadne navstevy potom naladu. dokonca v nemocnici mi prednosta kliniky hovoril, ze ku takemu malemu babatku by nemali navstevy chodit az do troch mesiacov. darmo, malicke deti su velmi nachylne na kadeco. nasa mala mala zapal pluc a ani neviem z coho. ale vidim na nej, ze je citlivko na vsetko. chvilu necham otvoreny balkon aj v tychto horucavach a ona ma hned sopel... teraz uz s navstevami nemam problem, aj ked som nervozna z urcitych ludi (svokra).
a urcite by som sa vykaslala na to co si myslia ludia, dieta a jeho zdravie je prednejsie. kto si to nakoniec vyzerie? mamicka a to babo najviac.

kisska
27. máj 2009

levik - zalezi od toho, co je to za chorobu. Ak to nie je nakazlive, nemusis sa nicoho bat. Aj ked urcite by som tam nesla vtedy, ked ma dedko horucku. Vtedy by aj on mal oddychovat. A tiez ho ist len na chvilku pozriet. Urcite sa potesi, ale zase aj on pochopi, ze s babenkom nemozes byt dlho v jednej miestnosti s chorym clovekom. U nas je to nieco velmi podobne, ale dedo sam po chvilke odide, ze si musi oddychnut (ma pokrocilu rakovinu pluc), takze sme u nich hlavne s babkou v kuchyni a dedo je v obyvacke. Viem, ze mas strach s malym dietatom, ale pozri sa na to aj z druhej strany - starki sa urcite velmi potesia, ked maleho uvidia aspon na chvilku. Ked budes vidiet, ze uz mas toho dost, tak sa vyhovor, ze dedo musi oddychovat a z ho nechcete rusit... radsej sa dohodnite, ze pridete niekedy v blizkej buducnosti... zase na chvilku. Inak tip - urcite si nachystaj velku kopu fotiek, ktore im tam mozes nechat. Toto starkych urcite velmi potesi...

vinifera
27. máj 2009

Ali 27. Presne takto to mám aj ja. Moji rodičia super. Tiež poradia len ked vyslovene požiadam o pomoc. A to bývame v jednom dome. Takže veľmi oceňujem, že sa snažia nechať nám súkromie a rešpektovať aj môj názor a hlavne to, že je už iná doba ako keď mali oni malé deti🙂) Svokor to samé, no ale svokra.... Ona sa stráááášne snaží pomáhať a byť strááášne zlatááá a dobrááá ale výsledný efekt je presný opak. Som tie prvé týždne bola nervózna aurát tak z nej 😖
Terza už je to našťastie lepšie🙂)
Levik 82 pokiaľ to nie je nejaké vírusové ochorenie ľahko prenášateľné tak by som na návštevu skočila. Aspon sa na chvíľku ukázať. A s tými fotkami je to tiež super nápad🙂)

levik82
27. máj 2009

dakujem baby.
kisska je to to iste ako u vas, rakovina pluc, len nevieme z coho su tie teploty ktore prichadzaju stale z nicoho nic a uplne necakane. rakovinu ma uz 10rokov, vtedy mu davali pol roka zivota a stale zije. ani operovat ho nechceli lebo ze nema vyznam uz 😲 ale je velmi slaby a ledva chodi. tie teploty zacali minuleho roku a od vtedy hocikedy jeden-dva dni teplotuje, zvracia, prehana ho a potom je zase na chvilu klud. bojim sa tam ist ☹

kisska
28. máj 2009

levik - neboj, s touto chorobou malemu urcite nic nehrozi... urcite chod. Nam dedko dnes rano zomrel a rozlucit sme sa nestihli... 😔

kavickarka12
28. máj 2009

dipeja + veronikac139 , pisete presne tak, ako je to aj u nas. Moj manzelko organizuje kazdu chvilu nejake navstevy a oslavy, akurat ja som uz vtedy rozklepana, lebo viem ako to bude prebiehat. Kazdy chce malu hend natahovat, nevedia ako ju drzat, ona je spokojne babo a ked im zacne mrncat, uz riesia co jej je, iba to jej je ze chce ist ku mne... Drzte mi palce, v nedelu je oslava malej menin, uz teraz som happy.. Tatinovi som uz povedala, ze ked mu dam signal, nech uz uzemni rodinu, aby nechali malu na pokoji 🙂) Neviem, v com to bude, ale ked su u nas kamosky na navsteve, nemam problem dat im malu na ruky. Asi je to tym, ze oni sa slusne spytaju ci si ju mozu na chvilu popestovat a mojkaju sa s nou velmi nezne, ale ja az obeliem a zacnem sa triast (vazne), ked ju ma svokra na rukach, natriasa ju, bozkava (!!!), hned ako k nam pride, leti si umyt ruky so slovami"idem si rychlo umyt ruky a hned sa ta zmocnim", alebo uz aj ta vytrhnem ... Mala ked ju vidi, otaca hlavu, a netvari sa stastne ked jej ide na ruky... achhhhhh... 😖 😖 😖

bubatinko
28. máj 2009

levik, aj moj dedko mal tuto chorobu... myslim ze na chvilu na navstevu mozes ist..... inak nechcem ta strasit moj dedko mal presne taketo stavy predtym nez zomrel ☹

bubatinko
28. máj 2009

zienky ja tiez riesim dilemu co s navstevou niekolko dnovou... maly neznasa cestovanie a na kazdej navsteve je strasne nekludny na tuto navstevu by sme mali cestovat cca 3,5hodiny autom maly mi aj doma hrozne zle spava a v aute sa mu nepodari spat dlhsie ako 30minut.... a co sme boli na navsteve ci uz u svokry abo aj inde vzdy bol uplakany nervozny nic sa mu nepacilo a aj ja som mala velky problem ho ukludnit trochu ... ja by som najradsej nikam nechodila ale ako to vysvetlit mojej babke za ktorou mame cestovat.... 😖

dipeja
28. máj 2009

ahoj kavickarka, kto by si pomyslel, ze budeme musiet riesit taketo,, problemy,, okrem radosti z nasich deticiek. tiez niesom nadsena z velkych a hlavne dlhych navstev, nasim manzelom to asi neprekaza tak ako nam . Nemam rada, ked estelen malu uvidia a uz mi ju chcu hned brat z ruk a ani nevedia ako, az som z toho nervozna a vydychnem si , az ked je opät klud, az ked je mala pri mne.

veronikac139
29. máj 2009

Ahojte , ja malu nosim este v klokanke, ma 6 mesiacov a nosi sa tak uz asi 2,5 mesiaca a strasne sa na to kazdy den tesi. Ludia ked ju vidia hned sa vsetci zastavuju a prihovaraju .... dobry sposob ako nadviazat rozhovor 😀 ... takze mala sa cudzich neboji, ALE musi ma vidiet. Problem u nas nastava az vtedy ked si ju svokra vezme na ruky a zacne sa s nou prechadzat po byte. Daaaavno sme jej s manzelom tvrdili, ze nas nevidi, NIC.