Aké máte skúsenosti s chodením na návštevy s miminom?

ssissi
13. mar 2008

Ahojte. Aké máte skúsenosti s chodením na návštevy vašim miminom?

Naša malá má 2 a pol mesiaca a tak raz za dva týždne s ňou zájdeme na návštevu (starí rodičia). Na druhý deň po návšteve je však nekľudná, celý deň plače ak práve nie je na prsníku, celý deň nespí – len v náručí, akonáhle ju spiacu položím, spustí krik. Myslela som najskôr, že je to len náhoda, ale malinká je inak spokojné bábätko a vždy nasledujúci deň po návšteve má rovnaký scenár – plač a zúfalstvo malej.

Občas zájdeme na nákup, každý deň robíme prechádzku, občas lekár... nič z toho jej nevadí. Snažím sa k nej správať na návšteve rovnako ako doma – kojím ju atď., keď chce spinkať, tak ju nedovolím zobudiť, s návštevou je spojené minimálne cestovanie, kratšie ako na nákup atď. a predsa...

Neviem, či nemám prestať chodiť na návštevy (toto moji rodičia a svokrovci skrátka nepochopia ) úplne, tie dni po návšteve sú dosť desné, nemôžem sa ani najesť, a to zúfalstvo malej.... Nemáte niekto podobnú skúsenosť? Prosím radu, ďakujem.
😠

u2jana
1. jún 2009

ahojte,
tak mi mame zo vcerajsej navstevy svokrovcov, normalnu krizu...
mala je po chorobe, ale kedze svokrus bola neodbitna, ze ona proste musiiii malu vidiet, tak reku nech dojde... ale uz sme jej x-krat povedali, nech ju nebozkava na usta, ale ona nic... tak ked dosli, manzel jej hned vravi, ze ponosit ju moze, ale ziadne bozkavacky... no zdula sa jak koza, ze ci je ona rapava, ze preco sa s nou tak bavime, atd atd... no proste nedala si nic normalne vysvetlit, nevypila ani kavu, len chvilu pozerala na malu, ze sak Natali povedz nieco - mala ma 8.5 mes a nakoniec zadrela, ze po kom ma take svetle vlasky 🙄
no a po 15min teatralne odisli...
no ja fakt neviem, ci jej ten prechod udiera na mozog, alebo zas nema co riesit, tak sa musi proste zduvat na nas... ale uznajte, sak hadam mame pravo povedat, ako sa ma spravat k nasemu dietatu...

levik82
1. jún 2009

u2jana, jasne ze mate pravo! take ani ja nemam rada. a naklepsie je, ked je maly pri niekom ale je s nim niekto iba v izbe a on sa zlosti a ta navsteva si mysli ze sa sali. a mne idu hovorit ze on sa nezlosti, ze sa sali. no kto ho pozna lepsie??? 😠 no neva.
inak z navstev takych kde sme my na navsteve mam aj ja stres uz par dni dopredu. ale aj z navstev co pridu k nam. niektore totiz nevedia kedy odist a myslia si ze s dietatom je to uplne rovnake ako ked sme boli bez maleho. ze mozu vysedavat a vykecavat. to ze maly chce ist spinkat a potrebuje na to klud, ze my rodicia sme tiez unaveni... 😖
a s tym ze manzelia to nie stale chapu tie nase "stavy" tiez uuuuplne suhlasim 😉 my sa tiez vieme kvoli tomu pochytit niekedy.

marrrka
1. jún 2009

u2jana jajajajajaj co ta chapem, my sme mali vcera navstevu, hned jak sa za nimi zavreli dvere, leteli sme malej umyvat ruky..

levik82
1. jún 2009

marrrka, to poznam - ked chodime von a pochytaju ho vsetci susedia 😝

kisska, tebe uprimnu sustrast 😔

pele
18. nov 2010

Sice je tato tema uz trosku zapadnuta prachom...ale dufam, ze mi niekto poradi z vlastnej skusenosti. Mala bude mat na Vianoce 2.5 mesiaca. Este nikam necestovala, ale ku nam chodia navstevy (na par hodin) a znasa to celkom dobre. Svokrovci nas volaju k nim na dlhsi pobyt, t.j cim dlhsie🙂 navrhli tyzden. Bude u nich cela rodina, okem mna, MM a malej dalsich 6 ludi. Myslite, ze to mala zvladne na tak dlho a ze to zvladnem ja? Zda sa mi to velmi dlho na prvykrat, nove prostredie a tolko novych ludi, ktori sa jej budu venovat nonstop. Obavam sa, ze sa jej rozhodi cely rezim a ja sa nevyspim ani trosku, takze tyzden si takto netrufam vydrzat. Na druhej strane ich nechcem urazit, viem, ze sa tesia na vnuca. Ja by som najradsej sla len na den, dva na zaciatok, na skusku, to mi vsak vravi len taka vnutorna intuicia a tak neviem, ako im to mam vysvetlit. Ake su nazory, skusenosti, ako babatka znasaju cestovanie a zmeny, taketo male, napiste mi prosim, ak viete. Vdaka!

akdarka
19. nov 2010

@pele myslim,ze by si mala pocuvat svoju intuiciu.my chodievame na 1den k mojim rodicom a radsej som ked oni pridu k nam.doma mam vsetko co potrebujem k maleho spokojnosti🙂

beru30
19. nov 2010

@pele mas opravnene obavy. Nase dieta bude mat coskoro rok, ale doteraz nespal mimo domu, po pravde nemal na to dovod, kazdy chodi k nam kedze nebyvaju daleko. Naucila som sa vsak jedno, a to ze aj ked je u nas akakolvek navsteva, tak dodrziavame svoj spankovy rezim. Ked bol asi vo veku tvojej dcery tak sa u nas vystriedalo v jeden den vela ludi, kazdy sa s nim mojkal, prihovaral, nosil.....nemal chvilku pokoja 🙂 a vecer nechcel zaspat a spustil taky rev, ze sa az zajakaval a bol az bordovy. Isli sme na pohotovost, lebo sme sa zlakli, lekarke sme opisali priznaky, hned skonstatovala ze to bolo tymi ludmi, ze nespal, nemal svoj rezim a tak podobne. Cestovanie je dobre v tom, ze si dieta zvykne, na inych ludi, na deti a tak, ale vsetko asi s mierou. Ale kazde dieta je samozrejme ine, nase doteraz zle spava ked u nas spia nasi alebo sestra.

ichbinich
19. nov 2010

@pele:
Podla ma je tyzden naozaj vela... Sla by som na jednu-dve noci. Je to predsa len ine prostredie.
Je dobre, ze je v principe zyvknuta na ludi. Napriek tomu sa snaz obmedzovat, aby ju kazdy bral na ruky a rozpraval na nu a "vrhal" sa na nu. To bolo na mojho vtedy 4 mesacneho dost, bol uz dost nesvoj. Ale potom som s nim sla hore a nastastie potom zaspal a spal aj v noci celkom dobre.
Nezabudni si zobrat nieco, co ma mala v postielke, plysaka, plienku, jej decku, nieco co pozna. Moj ma doteraz taky dlhy vankusik, co sa dava novorodencom okolo hlavy, aby citili "hranice". Ma to dodnes, ale teraz ho objima 😉 To beriem vzdy, ked nespime doma a zatial sme problemy nemali.
Svokrovcom rovno povedz, ze nechces riskovat, aby ste spali vsetci zle a aby to mala neznasala zle. Ze radsej pridete este raz alebo nech potom oni pridu...

lenka1smejka
19. nov 2010

@pele ja by som urcite isla ,ja som tak bola s malou ale sice po 4dnoch som isla domov lebo mi uz liezli na nervy a uz som tuziala byt svojou panou Ja 😀

pele
19. nov 2010

cauko baby, dakujem vam vsetkym velmi pekne...Svokrovci k nam chodia na navstevy, ale uz si chcu asi uzit malu aj u seba doma na dlhsie...ja osobne by som rada, keby este chvilku vydrzali, ale Vianoce su take, ked sa zide cela rodina a chcu tam mat 'vsetkych'🙂 Skusim presadit tie dva dni na zaciatok, ale bojim sa, co na to manzel, uz som to nacrtla a vyzera dost neoblomny...Podla neho sa vsetci na nu tesia a bude jej tam dobre.
No podla mna cudzie prostredie treba tiez okusit pomaly. Spominam si, prvych par dni po prichode z porodnice mala potrebovala citit 'porodnicovu vonu', musela som si vzdy pred kojenim navliect nocnu koselu odtial, inak nejedla 😉 Tak urcite zoberieme daco so sebou. Neivem, co dat este ako argument, aby pochopili aj pohlad zo strany 2 mesacneho cloviecika. Drzte mi palce🙂

bubelko
19. nov 2010

@pele ja by som v pohode isla. zobrala by som sebou veci pre malu, ktore ma rada - u nas to bol hraci macik ci psik. a hlavne by som sa snazila dodrziavat rovnake postupy ako doma. takto to robime my ked s detmi niekam cestujem. je sice malicka, ale s malymi detmi sa lahsie cestuje ako s vacsimi. to skor my rodicia mame problemy a myslime na to, ako to zvladnu. ked ty budes v pohode bude aj ona - hocikde. ak nebudes ty v poho, tak mozete byt doma a bude to na draka 😉 pokial nebude chora, naozaj nevidim dovod neist. tiez mozes vyuzit ten cas, ze ti ju bude mat kto ponosit ci pokocikovat a ty si mozes oddychnut 🙂 a hlavne, ak sa ti to nebude zdat alebo sa nebudes predsa len citit dobre, tak sa snad mozete vratit vzdy domov, no nie? 😉

cicimon
22. dec 2010

caute
my uz sice nemame male babo, ale moja ma akosi tiez problem na navstevach, pomaly vsetky preplace.... ked k nam niekto pride, tak je to v poho - aj ked je pravda, ze ked u nas bola naposledy svokra, tak mala hodinovy zachvat placu... ale s inymi navstevami nema problem
je pravda, ze sa s inymi malymi detmi nestretava, kedze v svojom okoli nemame deti podobneho veku... aj by som ju chcela nejako "socializovat", ale nie je nejako s kym
nemate nejaky recept, ako spravit navstevy prijemnejsie?

lumimi
25. apr 2011

zdravim, malý bude mat čoskoro 10 mesiacov, byvame v dedine vela známych tu nemáme, a tak nechodíme moc medzi ludí a navyše som otehotnela a moje plány chodit hrávat sa do materského centra stroskotali, nakolko mi býva často zle a bojím sa opustit okolie domu, takže sme na seba sami dvaja, + manžel ked príde z práce - a teraz cez sviatky sme boli u mojej mamy kde bola moja sestera(chytrá jak mapa) a brala mi malého a odišla s ním do druhej izby - malý samozrejme reval jak tur pretože ju naposledy videl na vianoce a ked som ho cchela vziat ze ne on prestane, no ale aj tak som ho radsej vzala, na vianoce mu robila to isté, mal z toho nočné mory, potom že ho bude vozit vonku, hovorim, že idem s nimim, že sa mu nebude páčit s cudzou osobou v cudzom kočíku - jasné že plakal, som ho potom nedala z ruky... ´potom sme sa presunuli k svokrovcom, svokra by si mohla s mojou sestrou ruky podat,
myslíte že bude pre malého zlé kedy ho nikomu nedám, ku komu sa sám nevypýta? ja potom zle znášam tie jeho nočné prebudenia s plačom (za normálnych okolností mi prespí bez problemov celu noc)

monuska342
25. apr 2011

@lumimi to poznam ked prideme k rodicom vsetci chcu maleho nadnasat a beru ho prec odo mna a maly hned ako ma nevidi spusti hrozny krik hned chcem za nim ist a moja matka hned spusti nechod za nim on si musi zvyknut aj na druhych nie len na teba mna ide roztrhnut malinky ku mne natahuje rucky a place a oni sa ma snazia zabavit aby som im ho nechala ale uz im to nedovolim ked tam pridem mam ho na ruckach iba ja maly je spokojnejsi aj ked prideme domov nedavaj im ho ked sa mu to nepaci musia sa prisposobit 😠

lumimi
25. apr 2011

@monuska342 presne aj mne furt že malý si musí zvyknut, podla mna je bude najlepšie nechat si malého u seba, chodí za nami sem tam jedna moja kamaratka, a k nej sa vypýta, lebo ked sa u nej pýta naspat ku mne, tak mi ho hned dá. tak neviem či je to tým alebo má nejaké zvláštne charizma ktoré malý vníma a nevadí mu byt u nej.

monuska342
25. apr 2011

@lumimi presne to sa zda aj mne ze deticky citia aky su ludia a vyberaju si ku komu pojdu ked je niekto u nas na navsteve tak to malemu tak moc neprekaza kto ho ma na rukach ale ked sme na cudzom mieste tak to sa odo mna neodlepi najlepsie urobis ked ho budes mat stale pri sebe a ony to musia pochopit...ale s tym ze maly si zvykne ma poriadne rozculili 😠