Aké vložky do podprsenky sú lepšie??

bielanevesta
6. máj 2007

Ahoj, zaujímalo by ma aké vložky do podprsenky sú lepšie: Tie jednorázové čo sa potom vyhodia alebo také tie ako látkové vyprateľné? A aká zančka je asi najlepšia? Ďakujem za všetky skúsenosti a názory 😉

frenchie
6. máj 2007

bielanevesta, latkove vypratelne nepoznam, neviem o nich. Pouzivam tie jednorazove a som s nimi velmi spokojna. Skusila som uz vela znaciek a najviac sa mi osvedcili Johnsons. Maju dobry povrch, lepku na prilepenie na podprsenku a na rozdiel od inych aj nepriepustnu druhu stranu. Este su dobre aj Babylove. Najhorsie boli zatial Fixies. Tie mi stale pretekali a mala som uplne premocenu podprsenku 😒. Drzim palecky 😉

titkovamiriam
6. máj 2007

johnons su suprove,a urcite by som nepravala,ved to by sa asi museli asi na 90,mlieko je dost mastne,bradavky citlive.jednorazove su super.

veronika13
6. máj 2007

skúsila som Fixies a tie mi pretekali ako píše frenchie, skúšala som z oboch strán, ale výsledok rovnaký😝 . Teraz mám tescové a tie sú celkom v pohode, majú nepriepustnú druhú stranu

kili
6. máj 2007

ja mám Fixies, kúpil mi ich manžel, lebo som to akosi nestihla, keďže som rodila predčasne. Ale som spokojná, krabička nezavadzia, je skladná, zmestí sa akurát do medzery vedľa práčky 😀 . Ja ich totiž vôbec nepoužívam, mlieko mi vôbec netečie. Neviete či začne neskôr?

elliana
6. máj 2007

ja som do porodnice kupila CHicco, vyborne, ale aj dost drahe, ale boli najlepsie a potom mi vyhovovali tesco. Riesila som to tak, ze doma tesco a von Chicco

bielanevesta
autor
6. máj 2007

Mňa iba preto nahlodali tie vyprateĺné, že som ich videla včera v obchode. Boli od firmy Avent, balené po 6 kusoch a bol k nim aj nejaký sáčok do ktorého vložky vložíte a periete 😉

elliana
6. máj 2007

podla mna su pratelne ekologickejsie a mozno aj prijemnejsie na pokozku, ale poradit neviem, nemala som ich. Ono ani mne mlieko moc netieklo, takze ja som tych vloziek moc nevyuzila. Vtedy su tie jednorazovky asi lepsie

aktak
6. máj 2007

kili mne mleiko tecie ked maly saje, sa spusti asi tvorba alebo co a aj v drukom prsniku sa mi spravi mliecko a zacne tiect, takze pocas kojenia vlozky potrebujem, ale mozno kazda zena to ma inak
fixies su dost zle, z aventu vypadavajy velmi tie gelove gulky a ostavaju na bradavkach, najlepsie sa mi zdaju Johnsons, chicco mi tiez nesadli, a JOHNSONS maju aj dobru cenu aj velkost, aj material takze odporucam 😉

bielanevesta
autor
6. máj 2007

Mne práve už teraz občas vyteká mledzivo, ale len po troške tak som zvedavá ako to bude po porode a pri kojení

luci
6. máj 2007

tak ja som uz vystriedala asi vsetky...aj tesco,babylove,fixies, chicco....johnsons nepoznam tak neviem,co chvalite.....
ale najviac som spokojna s chicco...pri tych ostatnych som mohla denne menit min.10ks.....strasne mi tecie mlieko...takze kedze su take tenke a nemaju taku igelitovu jednu stranu...su na prd....
cize odporucam chicco....aj ked drahe...ale super....

aktak
6. máj 2007

mne sa v chicco robili tak kde vytieklo mlieko take guce, a ten "igelit" ma steklil, a aj ho neprijemne bolo vidno cez podprsenku aj tricko, urcite vyskusaj johnsons ak si neskusala, su lepsie naozaj 😉 a fakt sa mi nechcelo vyberat kazde rano kazdu jednu vlozku zo samostatneho obalu 😅

mamacat
6. máj 2007

mne na kurze povedali ze tie latkove (zsu lepsie/jemnejsie pre bradavky. bielamevesta aj ja som si kupila tie od Avent. Avsak na noc su lepsie tie druhe, lebo v tych latkovych by ste sa citili ovela viac mokra, a tak by mohlo vzniknut podrazdenie tiez. tak si vyberte;)

aktak
6. máj 2007

ano avent niesu zle, ale mne sa zdalo ze moc tych gelovych ciastociek vypadava, a nechcela som aby maly ich nahodou spapal ked mi ostanu na bradavke a si ich nevsimnem

luci
6. máj 2007

aktak- a kde ich predavaju???ja som ich zatial ani nevidela...a kolko stoja??

bielanevesta
autor
6. máj 2007

Luci možno v nejakých baby v obchodoch alebo myslím, že Johnson som videla v Hypernove 😉

kili
6. máj 2007

aktak, mne tiež tečie mlieko aj s druhého prsníka, ale ak ho nechám v podprsenke a bradavka zostane taká ohnutá, tak potom nie.

mamacat
6. máj 2007

tie latkove od Aventu nemaju gulicky.. vyzeraju presne ako push-up vlozky z podprsenky len su okruhle.. na jdnej strane (ktora sa dava na prsnik) je makkucka bavlna a na druhej taka podprsenkova latka

bielanevesta
autor
6. máj 2007

A ešte by ma zaujímalo akú veľkosť podprsneky ste si kúpili aby sa do nej zmestila aj vložka. Napr. keď mám 80 B akú veĺkosť si mám kúpiť??

mamacat
6. máj 2007

mne vcera ta pani povedala ze asi od 36-37tt prsia uz viac nenarastu, tak na taku velkost si asi treba kupit
pred tym mi hovorili, ze si mam kupit o jedno cislo vacsi kosik a ojedno vacsi hrudnik (v porovnani s pred tehu velkostou) ale uz mi zacinaju byt male tieto...

bielanevesta
autor
6. máj 2007

Takže v mojom prípade by platilo kúpiť 85 C?

zuz11
6. máj 2007

no ja som pred tehu pouzivala 75B, teraz potrebujem 75DD a to pouzivam od cca 20tt 😀 preto mam problem s plavkami 🤐 dvojdielnymi 🤐

mamacat
6. máj 2007

asi tak... ja som tiez nosievala 75/80B pred tehu ale teraz su mi tie 85-ky nejak uzke 😕 to brucho mi ich vytlaca... ale vacsie som si nekupila... radsje nosim sportove podprsenky co su pohodlnejsie
na kojenie mam velkosti 85C, mozno by som si ich mala vyskusat s tymi vlozkami 😕

bielanevesta
autor
6. máj 2007

Ja som pred tehu mala hrozienka 😀 75 A a teraz mi narástli na 80 B 😝

mamacat
6. máj 2007

nestras zuz11 😅 a kedy ti tak narastli? v tom 20tt?

bielanevesta
autor
6. máj 2007

Ja si myslím či mi nebudú stačiť B-čka. Ale asi treby vyskúšať 😎

zuz11
6. máj 2007

mama, no ja ani neviem ale ked sme sli k moru tak mi C cka boli male a tak som asi dva tyzdne hladala Dcka 😀 a teraz ked kojim mam pocit ze mam este o nieco malo vacsie prsia 😵 hlavne ked ich mam plne 😵 ale nbastastie som 75 nemenila vobec 😀 mozno teraz by mi stacili aj 70 😵

bielanevesta
autor
6. máj 2007

Holky tak vám ďakujem za rady 😵 😵 😵

magg
6. máj 2007

😀 ja som mala C a teraz mam pravy prsnik D a lavy B, vyzeram jak s cernobylu

A k tym vlozkam do podprsenky, ja som z jednorazovky, lebo neviem si predstavit, ze by sm to mala vzdy prat a potom cakat kym vyschnu. Japouzivam tie tamponiky vo dne aj v noci, mala ma uz sice takmer 9 mesiacov, ale stale mi mliecko doslova strieka, takze sa bz nich nezaobidem .Najviac sa mi osvedcili Babylove, dobre saju, su z pevneho materialu a maju lepiaci pruzok. Najhorsie su Tesco v podprsenke sa mi rozmrvili a presakovali a este behali sem a tam, lebo sa nedali fixovat. Cenovy rozdiel medzi nimi je 10 Sk aj to len ked su Tesco v akcii.

mracik
6. máj 2007

ja som si kupíla do pôrodnice jednorazovky natracare, ale na doma mám prateľné z rôznych materiálov - bavlna, vlna/hodváb, vlna. Vlnené sú výhodné preto, lebo vlna dokádže nasať veľké množstvo tekutiny do seba, takže pokožka nie je mokrá, hodváb má zase hojivé účinky.
Tie prateľné vyzerajú oveľa lepšie v podprsenke, sú prakticky neviditeľné
Jednorázky sú buď hrubé, alebo ak sú tenké, obsahujú gél a to by som nechcela.
Prať ich budem s plienkami, keďže aj tie máme látkové

anielik
6. máj 2007

ja mam tie od Aventu a som snimi vemi spokojna a mam aj Popolinkove...tiesu fajn ale Aventacke su lepsie

v nemocke som mala jednotayovkz