Ako čistiť pupok?

srnkamt
20. nov 2008

mam malu dcerku a dnes po kupani som jej nasla v pupku taky povlak... 😖 nedalo sa jej to nejak vycistit ma ho dost uzucky,tak som to skusila palickou do uska no tak troska to islo no predsa jej tam toho este ostalo bojim sa jej do toho stuchat neviete mi poradit????budem vdacna za kazdu radu...mam pocit ze to je z mydla...dakujem
🙂

annag
20. nov 2008

srnkamt, namoč si tú paličku do olivového oleja a pôjde to ľahko 🙂

srnkamt
autor
20. nov 2008

..a annag dakujem,skusim hned zajtra.. 🙂

denduska
21. nov 2008

alebo skus s alkoholom...
ja som inak poctivo cistila ale ked mala malinka 6 tyzdnov tak som ju raz vecer vyzliekla a z pupka sa jej vyvalila kopa hnisu.... 😕 neviem ako sa to mohlo stat..tak sme skoncili na detskej chirurgii (v MFN 😉 ) ale nastastie za par dni sa to znova zahojilo.... a vtedy nam primar povedal ze obycajne treba cistit repikom..tak mozes este aj to skusit.

saska.t
21. nov 2008

necistila som vobec iba ked sa malinka kupkala tak sa to odmocilo, bolo to krasne suche nezacervenane a lekar mi povedal ze kym nevidim zacervenanie alebo hnis a je to suche vobec do toho nerypat a bolo vsetko ok a same to pekne odpadlo ...

aylin
21. nov 2008

nasej malej isla z pupka trosku krv. neviem ci aj na sk,ale tu v rakusku som kupila v lekarni taky puder,ktory ma v sebe antibiotika. vola sa baneocin a je extra na pupok.

aylin
21. nov 2008

inak velmi dobre pomohol 🙂

annag
21. nov 2008

jasné, takým malým drobcom je najlepšie do pupčeka nerýpať a len dezinfikovať, no srnkamt už má veľkú babu, pupček dávno zahojený. Starším bábetkám sa v pupčeku ako aj v iných záahybčekoch usádza viac zbytkov kože, mazu a keď to chceme vyčistiť, tak je dobré, aby to išlo von ľahko, nie násilím, nech sa neporaní, olej ten maz vlastné povolí.

emjee
11. jan 2009

zuza80 • 1d • 9. jan 2009 o 20:13
maminky ako čistíte svojim ratolestiam pupíčky?náš malý má pupček spraveny do pekného slimáčika a hlboko vnútri mu ostavajú zbytky odumretej kože, také to biele, určite každá vie a trašne to smrdí. ja mu to vyberám vatovou tyčinku,ale nejde nám to moc dobre.

junovka • 2d • 9. jan 2009 o 20:37
vatovu tycinku namoc do detskeho oleja

zuzula25 • 1d • 9. jan 2009 o 21:05
my to cistime,resp.cistili vatovou tycinkou namocenou v liehu a este zasypavali setskym pudrom aby to zaschlo,tiez sme to mali vo vnutri,ale postupne to vychadzalo von a teraz uz je krasny cistucky

gergi7 • 1d • 9. jan 2009 o 21:30
ja som taktiez cisla vatovou tycinkou, ktoru som si namocila do 6O% liehu. s tym pudrom neviem , lieh sam o sebe dost vysusuje.podla mna to potrebne nie je

zuza80 • 1d • 9. jan 2009 o 21:41
nemyslím pupík po prestrihnutí pupočnej šnúry, drobček už má 6mes.po zahojení bol pekný čistý,ale to sa im tam tvorí stále a niekde sme čítali,že to tam obsahuje najviac baktérii.nikde som sa však nedopátrla ako ho čistit a u dr. vždy na to zabudnem. skúsim akopíše junovka.

stvura • 1d • Včera o 09:55
Ahoj, no nas maly ma krasny pupcek, ako kvetinka a obcas v nom ma tiez zbytky ktore cistim len cistou vodickou na vatovej tycinke, pripadne pri masazi dam tiez olejcek a vycistim tak, ide to naozaj lahsie.
Ja som dospela a mam s tym u seba samej vzdy problemy, lebo mam hlboky pupok...

denduska • 1d • Včera o 10:59
nam poradili repikom...ale ja to tiez casto nedodrziavam..tak raz za cas.....inokedy len tym olejcekom ako junovka, alebo vodou

emi08
19. jan 2009

ahoj,ja som cistila len vatou namocenou vo vode a vsetko ok 🙂

zuzlik08
20. jan 2009

my tiez cistime po kupani bud liehom alebo olejcekom

danu
14. dec 2009

vks • Dnes o 16:29
Ahojte maminy. Vie mi niekto poradit ako mam cistit maly pupok babatka. Syncek ma 6 mesiacov a pri kupani mu ho vzdy namydielkujem s celym telom. Mam vsak pocit ze uplne vo vnutri mu ostava spinka (take biele sulky) a len tak tycinkou sa to dostat odtial neda. Mam este 3 rocnu dcerku a pri nej som tento problem nemala. Dostala som sa vsade. Pri chlapcovi mu musim pupok stlacit aby sa spodok vytlacil von. Nestretli ste sa s tym niekto? ako ste to riesili? a pytali ste sa niekto na to doktora? Dakujem.

dzio2 • 2d • Dnes o 16:47
skus dat na tyc troska olejceka

cvikla969
14. dec 2009

my to mavame tiez ,taky hnedy povlak a mavam to aj ja a tiez nam to s nicim neslo.pomohlo odlicivacie mlieko-aj mne aj malemu🙂

miat
1. mar 2012

baby a mal niekto z vas taky problem, ze mala ma 6. mesiacov a doteraz mala pupcek pekne zahojeny vsetko ok a zrazu ani neviem od kedy ma pupcek vo vnutri modry ☹ nechapem to, co to moze byt - ani dr. nevie...dufam, ze jej tam nic neodumiera, alebo neviem co teda...

veve44
9. júl 2014

ahojte, moja mala ma tyzden a pol, a čistim je pupček kazdy den, aj liehom, či repikom, ale dnes tam bola aj krv, je to OK? smrdka jej dost...

jitka1975
15. dec 2014

@miat ahoj, ak sa smiem opytat, ako sa zahojilo resp. zmizlo to tmave v zahojenom pupceku dcere? Ja mam 3mes.syna a od 2mes. to ma take sfarbene do hnedobordova, ako keby to bola zrazena krv. Vsetko je pekne zahojene a dr. na poradni to nekomentuje. Treba s tym ist k lekarovi, alebo sa to casom same vstrebe?

miat
21. apr 2017

No nam to potom myslim samo sa nejako stratilo - dr. tiez nic nevedela co, len ze sledovat to, ale nic som s tym nerobila a casom sa to samo akoby odlupovalo myslim, pri kupeloch a napokon cele zmizlo.nebojte sa - mala ma uz 5 rokov a zije, takze to nebude vazne 🙂

niki_9
25. aug 2021

Ja to mam tiež od malička v pupku taky hnedý vyrastok a vždy mi to postupne odpadlo samo. Len niekedy mám taký čudný pocit keď sa toho chytím :(