Ako je to s "chodákmi"?

elesa
10. aug 2006

Mamicky,
rada by som vedela, ci je vhodne pri prvych krockoch pomoct malemu drobcekovi s chodakom.

elesa
autor
11. aug 2006

no..ja si zas myslim, ze si z toho tahas len to, co chces. Nebolo by na skodu sa na to pozriet aj inymi ocami, hoci netvrdim, ze nemas pravdu. A na druhej strane si zas myslim, ze si to tak troska nepochopila.
Detom sme vzorom. Kopiruju nase spravanie. My ich ucime ako sa spravat, usmernujeme v zmysle co je spravne a co je nespravne. To, co bude ak vyrastie je uuuuuplne ina pesnicka. O tom som nehovorila. Takze v tomto zmysle "kopirovanie". 😉
Ale tema je o uplne niecom inom..nejak sme odbocili🙂

ervotoc
11. aug 2006

elesa ved ja vzdy odbačam 🙂 no jasne,ale tod uz aj druha stranka 😉

expertka8
11. aug 2006

..babenky..*naštartovali* ste ma a tak som aj vďaka vám založila novú tému...pod názvom..*Úspešná rodičovská výxova* 😉

elesa
autor
11. aug 2006

ervotoc,
no..to som si vsimla🙂

elesa
autor
11. aug 2006

expertka8,
aspon na toto to bolo dobre 😉

snilko7
11. aug 2006

belleza myslím že to hrbenie a skolioza nebude vysledkom používania chodítka v detstve, ale skor vysedávanie pred telkou, počítačom, playstation - veď tak sa bavia dnešné deti. Namiesto aby chodili von....

barunka
11. aug 2006

aaa snilko, aká si dnes múdra. veď aj paťo čumí do počítača 🙂

snilko7
11. aug 2006

barunka nepodripuj to vôbec nie je pravda, on len by chcel ale ja mu to nikdy nedovolim, radšej ho vypnem aj ja. Jedine čo sleduje je tá demoverzia detského počítača - comfydemo.

barunka
11. aug 2006

ja len podrypujem. ja si myslím, že na tých chodítkach nie je nič zlé. škodlivé sú možno vtedy, keď sa tam deti dávajú skôr, ako sú schopné vôbec udržať sa na nohách a navyše každé chodítko má nastaviteľnú výšku a dieťa tam treba dať vtedy, keď sa neodráža len špičkami, ale celými nohami. potom môže lietať ako blázon hore dole a nič sa mu nestane. že áno martina??

zuzu13
11. aug 2006

babulky, máte skoliózu? Hrbíte sa? A to keď sme vyrastali neboli chodítka s nastaviteľnou výškou a s opierkou na chrbátik. Klasické X- sáky, kovová konštrikcia. Pokiaľ dieťatko nebude v chodítku 2/3 dňa, tak mu to určite neuškodí.

barunka
11. aug 2006

chodítka škodlivé nie sú, len to netreba siliť. neviem, či ja som fungovala na chodítku, možno snilko vie, ale nič mi nie je. ani skolioza nič... a ak mám krivú chrbticu, môžem si za to sama, lebo zle sedím za pc 🙂

zuzu13
11. aug 2006

No vidíš, a snilko tiež určite nemá traumu z chodítka a ani skoliózu. Veď do toho chodítka dáš bábo len na určitý čas, kým si porobíš čo treba. Nie? 😀

barunka
11. aug 2006

snilkov paťko bol v chodítku straaaaašne veľa, lebo on je strašne energické a upišťané decko, vkuse musí niečo robiť, neobsedí ani pol minúty. a nič mu nie je, chodí vystretý ako pravítko a nemá ani nijakú inú traumu ... a to na ňom jazdil tak, že by sa pri ňom zahanbili aj piloti z F1

ervotoc
11. aug 2006

ono aj ked vyrobia seriu aut s vadou,kazde nenabura...asi tak... 😉

bellezza
11. aug 2006

snilko, ale vzťah k pohybu sa buduje od narodenia...

snilko7
11. aug 2006

bellezza to by si mala vidieť Paťka. Tak ten sa od rána nezastaví, čo nezastaví, on neobsedí ani sekundu. Ja už mám problém ho aj nakrmiť pri obede, horko ťažko ho dokážem prinútiť aby obsedel. On všade chce byť, všetko vidieť - neviem či sa bojí že niečo zamešká 😀 Ale inak on nebol v chodítku od rána do večera, len hodinku dve čo si u babky na dvore zabehal a unavil sa - ja by som to asi inak ani nezvládla lebo on jak sa postavil na nožičky tak chcel len chodiť a chodiť a zo začiatku ho musíš neustále držať za ruky

bellezza
11. aug 2006

snilko, tak potom ma k pohybu kladný vzťah a treba ho upevňovať. Ako spal?

snilko7
11. aug 2006

No tak ten spánok to u nás začína byť problém. Niekedy mám problém ho uložiť na obedný spánok - nie a nie zaspať, niekedy vystrája aj hodinu kým zaspí. Minule som odišla z izby nechala ho samého a on my vyliezol po radiátore a postavil sa na parapet do okna. Skoro som odpadla, keď som ho tak našla. To som mu ale dala "hubovej" polievky, ale on sa mi usmieval do očí...Dokonca som mu aj capla na riťku, to jak som sa zľakla, ale ani to nepocítil lebo sa usmieval ďalej. Ale večer sa nemôžem sťažovať. Okolo 20.45 ho dám do postieľky s jeho vankúšikom a nechám ho samého a on pekne zaspinká. Teraz sa mi posledný týžden budí v noci, ale inak spinká až do rána 7.30 - 8 hodiny. Keď bol menší tak to bolo s ním tiež v pohode, on sa cez deň vybehal a noc potom prespinkal - asi od tých 9 mesiacov.

konica
11. aug 2006

Ahoj, dnes som tu prvy krat, moj maly bol tiez v choditku a teraz mame problem s chodzou. V choditku "lietal", bola to pre nas velka sranda, a kedze chodil po spickach, ostalo mu to a teraz ma skrateny sval na pravom lytku, zo zaciatku uplne nemal rovnovahu, odporucili cvicit Vojtovu... ale zakladom su kvalitne vysoke topanky!!! zo sanity, napr: Protetika(cca 500 Sk). Druhe deti co poznam boli v choditku dlhsie a nic, ale ten moj uz mohol davno sam chodit..

snilko7
11. aug 2006

konica my sme napr. nášmu malému nastavili chodítko na nižšiu polohu tak aby stál celými nohami na zemi, a vtedy keby chcel ísť na špičky, tak už by nemohol sedieť a musel by držať celú váhu, takže behal celými nôžkami

ervotoc
11. aug 2006

to je mi luto,musi to byt tazke,ja som videla dost deticiek s problemami aj preto si tak stojim za svojim,chcem aby moje dieta nemalo zbytocne navyse problem,inak ja som velmi ,velmi rada ze aj ty si sa podelila so svojou skusenostou,ono berme na vedomie,ze to citaju aj tehulky ci snazilky,ktore sem raz zavitaju trebars do tejto temy a precitaju si waaaaw xy si chvali choditko kupim ho aj ja a zrovna jej dietatko moze mat problem,nehodi sa to ,je to drsne mozno prirovnanie ale je to tak,nie kazde auto nabura...ako som uz spomenula,ja dakujem ze si sa podelila aj o nie pozitivnu skusenost a prajem syncekovy hlavne zdravíííčko 😉

konica
11. aug 2006

Ahoj evrotoc, take hrozne to nie je, uz pomaly zaciname sami chodit(len tu pravu trosku spickuje a dava dovnutra), ale ostala mu ta rychlost a treba ho brzdit, odbornici povedali ze sa to samo spravi.. Hlavne nebrat vsetko tragicky..

ervotoc
11. aug 2006

tak to mas dobre,ja som mala na mysli deticky,ktore zial nemali take stastie a maju problemy trvalejsieho razu,preto si myslim ze lekari neplacaju do vzduchu...a je pravda jednemu nic,druhy nasledky,ono s tymi zlymi sa tazko zdoveruje,preto som rada ze si sa podelila aj o nie ruzovu skusenost 🙂

dolinka
14. aug 2006

mame doma knizku od nej zahranicnej Mudr. s tipmi ako pomahat detom k rozvoju a od 6 .mes mozno stavat deti na nohy ak ho drzite pevne .. len tak aby pocitilo svoju vl. vahu a snazio sa robit samo krocky .. moj muz to obcas s malym robi a ten uz dnes kvazi sam cupitka ked ho drzim pod pazuchy..a je strasne stastny.. inak je mrzuty a neobsedi.. spokojny je len na nohach.. mam hlavu v smutku lebo takto za den nic neurobim.. preto rozmyslam ze skusim choditko ak v nom obsedi aspon kym navarim.. inak ked som sa rozpravala s pediatrickou.. ze u starsich deti co maju, resp. nemaju probl. s klbmi ci chrbticou to vobec nepozorovali v zavislosti od pouzitia choditka..o odbornych prieskumoch vela neviem.. ale osobne si myslim ze je to na ulahcenie odicom ako na prospech detom, takze fakt by som to vyuzila len v nevyhnutnom case inak si budem radsej nicit chrbticu ja tym ze mu budem nahradzat to choditko svojimi rukami.. 😉 😢

dolinka
27. aug 2006

...takze som zohnala pavucika s nastavitelnou vyskou a vcera 1.krat sa malicky v nom krutil po kuchyni... nechodi vobec na spickach a sam tam ani dlho nevydrzi..fakt je to akurat na tu chvilku co si ohrejem papanie a najem sa...

ervotoc
28. aug 2006

ja som zatrhla babičkam a dedkom kupu choditka-pavuka a pod.kupia?nech sa páči,odlozim pre svagrovcov atd.hehe,bolo po kupe 😉 dolinka ťty mas uz ale 8mesacneho ,tak si zober ze su maminky ktore davaju uz 4mesacneho prcka do choditka,myslim ze to je sila,ako 5mesacne babo uz frči na malej motorke,ako 6mesacne uz stavaju na nozicky aj ked sa cele prehyba,,,a "aha,ako nam pekne chodiii" ☹ 😖 😕

sunny6
28. aug 2006

ervotoc nas maly stal na nohach ked mal niekolko tyzdnov,a nie a nie ho posadit,samozrejme som maleho do nicoho nenutila,takze by som povedala ze nie kasde babo je rovnake a niketore ma take silne nozicky ze sa chce stavat.
Chodotko pouzivame od 4,5 mesiaca ,bol nas pomocnik,a ked sa maly zacal plazit okolo 8 mesiaca,prestali sme ho pouzivat.Teraz krasne sam stoji,chodi okolo stola a kazdu chvilu cakame ze zacne chodit,ale samozrejme je to o schopnosti a pohyblivosti kazdeho dietata.

ervotoc
28. aug 2006

hm 🙄 pisala som o maminkach,ktore nutia svoje deti,aj ked je viditelne,ze na to nemaju 😕 tu je napr.tiez chlapcek,ktory zacal sam,bez pomoci,bez choditka sa stavať,chodil uz ako osemmesacny,pritom to bol taky chudulinky drobček zlaty,teraz uz beha jak raketa 😀 za nim nestihaju, 😀 😀 take žihadlo to je 🙂
sunny vela detičke sa postavi na nožičky,často vo vani aj,ale je to o tom ,ze oni sa postavia,aj ja som sa bala ked začal sa stavať,či to neubliži ešte klbikom,ale ked on sam začal je to ok,a jadierka ma uz pekné,,,,o tom som pisala,čo chce dieťa a čo chce rodič nemusi byť to isté,žial,tak často je to vidieť,,,to maš to isté ako ked niekto posadi 6mesačné na nočnik,bude ti na nom sedieť,ale este vobec nie je pripravene,neuvedomuje si potrebu atd,,asi tak, 😉

sunny6
28. aug 2006

-to mas pravdu,citala som ze si to zacnu uvedomovat len okolo 18 mesica 😔
-zas len dodom,kazde dieta je individualne,a vynimocne a vsetko co urobi je ok,pokym sa samo na to citi 🙂

ervotoc
28. aug 2006

no presne,vsetko co urobi je ok,pokym sa na to same cíti,ale ked niekto vleče prehupujuce sa babo,asi to same nechce 😉 a same sa do motorky ani neposadilo,ani na nocnik,ci do choditka 😉 ☹