Ako kompenzujete nedostatok spánku?

cartmanko
22. sep 2008

Nasa princezna cez den nespi, potom spi od asi 20:00 do takej 00:00.
Potom je hore kazdu hodinku do takej piatej. Nasledne do takej osmej je hore kazdu pol hodinku a potom spi do desitej a potom az vecer o tej 20:00.
Nieee ze by sme po tych dvoch mesiacoch uz boli s mazelkou unaveny.... 🙄
Nechcem sa od rodinky odstahovat do inej izby a nefunguje nam ani striedanie, lebo aj tak sme hore obaja.
Pozeram sa ako manzelka koji alebo ona na mna ako krmim.
Cez den ja nespim v praci a manzelka doma.
Manzelka spava aspon od tej osmej do tej dvanastej az jednej ale to sa zase mne velmi nechce tak som tu. 🙂 Spavam teda iba cez weekend cez den.
Ako sa s tym vyrovnavate vy?

anezena
22. sep 2008

cartmanko, podla mna je problem v rezime malej. i ked niektore maminy su proti knihe Kazde dieta sa vie naucit spat a myslia si, ze s ato ma aplikovat az na deti po 6. mes. ale v knihe to tak napisane nie je.
bublinkaayasminka su zivym prikladom ze ked sa da tak to ide a da sa dieta naucit spat. tak si precitaj knihu, mozno ti pomoze. poslem ti ju na mail.

maly tiez nespaval bohvieako a kompenzovta nedostatok spanku nebolo kedy a teraz som si uz zvykla. 😀

bambusko
22. sep 2008

cartmanko, myslim, ze zeny to znasaju lepsie ako muzi, asi je to tak dane od prirody 😉 tiez som za to, aby ste skusili nieco zmenit - no nie som zase za drasticke metody ako nechat vyplakat ap. skor skusit zaviest dennodenny stereotyp, deti to maju rady. ale poznam pripady, kedy nepomaha nic, len to treba vydrzat. drzim palce 🙂

a mas u mna plus, ze travis cas tu 😀

bubba
22. sep 2008

hmmmmmmmmm cartman a ked sa zobudi aj place alebo sa chce iba rozpravat alebo ako?mne toto mala robila az nakoniec som zacala s nou spavat,teda ona somnou v jednej posteli 😀 😀 odvtedy som mala svaty pokoj.
nedje mi do hlavy ze take male babo a cez den nespi 😅 😅 pomooooooc to som este nepocula to musi byt hrozne...ved deti v jej veku spavaju vacsinu dna aj noci.moja mala tak do 2 mesiacov spala asi 23 h denne 😀 a asi do 5 tych 21 h urcite...no inac nezavidenia hodna situacia.fakt neviem poradit skor by som sa o tomto radila s pediatrou pretoze tak male babo a ze nespi cely den????nespi ani v koicari ani v naruci ani nijako?lebo zasa deticky su v tomto smere mazane a vedia ze ak budu svojich rodicov otravovat tak rodicia urcite povolia.aj moja mala bola nosena na rukach do 8 mesiacov...uspavana na rukach do 1,5 r a doteraz(26m)ju kazdy den uspavam pol hodinu a musi ma pri tom drzat za ruku...ale prespi celu noc .
no asi som ti neporadila 😀 😀 😀 ale urcite by som to konzultovala s pediatrou

bambusko
22. sep 2008

a este jedna vec ma napada, vyskusali ste nosenie v satke? nosene deti su zvecsa kludne a vyrovnane. da sa aj pozicat na skusku

bubba
22. sep 2008

ked tak ratam ona v podstate spi v priemere 10 ubohych hodin 😅 😅 😅 no to urcite musite riesit s pediatrou

emenems
22. sep 2008

ahoj carmatko,my jsme s manzelem resili podobny problem.Maly nechtel spat, a kdyz usnul za hodinku byl zase vzhuru.Bylo to hodne narocne.Pak jsem si rekla, ze musime toho naseho drobecka nejak unavit, aby spal dele.Zacali jsme od 5. tydne s detskyma masazem a od 7. tydne tydne plaveme.Musim rict, ze ho to poradne unavi a vzdycky potom spi jako dudek 😉 .Taky jsem s nim cvicila na mici, davala ho casto na brisko.Proste cokoliv, aby se unavil.A vyplatilo se.Sice poradne se nevyspite jeste asi hodne dlouho, ale urcite to bude cim dal lepsi 🙂

bubba
22. sep 2008

ak vam to podmienky dovolia,tak spavajte oddelene a ked dokrmite tak zaneste dieta partnerovi do inej izby tak sa budete aj striedat,aj ziskate viac casu na spanok 😉

a to sa budi vylucne na jedenie?alebo ma koliku alebo co?sak pis ked chces vediet ako sa vyspat 😀 😀

bambusko
22. sep 2008

mozno uz nosi a nemoze pisat, ved sa blizi 00:00 ☹

bubba
22. sep 2008

a ako casto jedava cez den?uvazujem ci nema nahodou obrateny rezim 😅 😅 vies ze jej zaludok nie je zvyknuty v dennom case prijmat tolko potravy kolko potrebuje a zasa v nocnom case je uz moc vycerpana na to aby sa najdela dostatocne kolko potrebuje a vypije len malo a od unavy zaspi a potom ste preto tak casto hore...

bubba
22. sep 2008

bambusko 😀 😀

bubba
22. sep 2008

ja viem ze nedat malemu babatku papat je dost tazke...ale ak sa spravne domnievam,ze mala ma pomyleny rezim tak v noci treba skusit aspon kazdy druhy krat nedat a postupne sa to zacne posuvat tak,ze cez den bude papat viac a v noci menej.netreba ju pri jedeni nechat zasapt nech aktivne taha aspon 10 minut a ak nahodou zaspi,treba jemne zobudit(u nas stacilo povytiahnut prsnik z ust)..a inac take baboo by malo papat zhruba presne kazde tri hodiny vacsinou to tak funguje ale niekedy byva ten interval kratsi...

a ty si pospi poobede ked dojdes z roboty aby si mohol potom v noci sluzit..
aj ja uz idem spat.papa drzim palce nech sa to skoro vyriesi..ono sa to v podstate vyriesi tou KAVOU alebo zvysenym prijmom cukrov cokolady(energia)treba si nasadit vit.C(energia)....jaj?ty si sa pytal ako kompenzovat spanok?no tak ze teraz urobis to co ja.... turn off your computer...
dobru noc

markytkaaa
22. sep 2008

cartmanko: U nás bylo to samé ... spánek se sám zlepšil úderem třetího měsíce. Holčička je ještě prtě na to, aby se učila nějaký režim ... u nás to bylo tak, že jsme opravdu do nějakého třetího měsíce koupali až v jedenáct hodin, aby jsme prcka co nejvíc unavili, aby v noci spal (to naštěstí spal, protože celý den bez spaní byl asi grogy ...) - unavovali jsme masážemi, plaváním ...
Když přes den usnul tak na dvacet minut ... nevím jestli existuje nějaký trik, ale nechat "vyřvat" dvouměsíční miminko mi nepřijde příliš vhodné. Někde psali, že děti do prvního půl roku neumí využívat pláče ... (víme že to není pravda a od takových těch třech čtyřech měsíců jsou to vyčůránci 😉) ale zase věřím, že když pláče malé miminko, tak asi má proč ... nevzteká se, má hlad, žížu, je počárané, nebo se chce jenom tulit 🙂 radím vydržeeeet 🙂

stvura
23. sep 2008

Zdravim, no mi mame presne to iste ale s mensim drobcom. Kniha je pekna, ale neviem si predstavit taky rezim a duplom ked maly ma koliku. Mne vsetci povedali ze len vydrzat, kolisat, nosit, kojit a upokojovat. Maly nema horucku, kaka a papa v pohode...takze som unavena ako blazon. Nas inac papa kazde 2 hodiny, zdriemne si cez den a n noci spi len do 4-tej. Potom buntosi...

cartmanko
autor
23. sep 2008

ahojte, vcera sa uz nedalo. 🙂
idem postupne.
anezena: budem rad ak posles. dakujem.

bambusko: ono nakoniec vydrzime to je jasne. v satke sme nenosili. taku satku este nevyrobili....

bubba: a nemala si ty nahodou to "zlate" dieta? spiace 23 hodin denne? ale pediatricky som sa samozrejem pytal ale jej rada bola ako bambuskina. "vydrzat". nechcem spavat oddelene. pochybujm ze by som preventivne nenazeral do izby kde je malicka....s tym obratenym rezimom, to nie je zly napad ale my kombinujeme lebo UM a MM lebo nemame dost mliecka a hladosko ked nema papat tak place do fialova a slzickova...vitaminy berieme aj cvicim, lebo uz aj mna zacal z nosenia boliet horny chrbat....ona ked papa tak stiahne mamicku obidva a potom este tak priemerne 30-60 UM. ale vcera vecer spapkala 100ml a kedze bola uplakana a nervozna tak nechcela od mamy tak mamicka odstriekala a stiahla este dalsich 50 odstriekanych. potom spala 20 mina papala dalsich 30. a potom spinkala az do 0:45. potom vstala o druhej, tretej, piatej, siestej a to som uz siel do prace.

emenems: to ma tiez napadlo. ona je velmi aktivna a zvedava. hore je preto, ze sa rozlhliada, vyska na kolotoc, vsetko pozoruje, psika obzere... ale v noci sa iba napapka a spinka.

markytkaaa: no my kupeme od siedmej do tej osmej a potom uspavame do takej pol deviatej, max deviatej a potom spi do tej 00:0 alebo ako vcera do 00:45. kde najdem viac o masirovani?

INAK VSETKYM DAKUJEM. 🙂

amarelka
23. sep 2008

ahojte, ako tak čítam, vidím, že je bežné nočné budenie 😨 už som chcela pýtať radu.neviem, či nie mimo témy,ale malý ešte pred mesiacom spinkal od osmej do druhej, pomaly aj do štvrtej, potom už len o šiestej, alebpo až o pol 9.Po dovolenke sa to však zmenilo, spinkal v posteli so mnou a kedže bolo horúco, budil sa aj 4 krát, ale vždy až po polnoci, teraz doma je to to isté, teda...budí sa ešte častejšie, už ani do polnoci nevydrží a je hladný, trochu popapá a zaspí a dve h je hoere a potom do rána asi každý hodinu, tak zaťínam aj ja premýšlať, že kedy sa to vyspím 🙂 cez den papá každé tri h, a spinka pol-max hodinu a pol .

cartmanko
autor
23. sep 2008

my sme skusali aj nocne mlieko a bolo nam z neho zle, aj sa prechadzame dva krat denne dve aj tri hodinky a to malicka spavavala ale terza uz aj v kociku hladi a vykukava.
este by som chcel skusit to masirovanie.

amarelka
23. sep 2008

no a k téme, cez den, nejako nepocitujem, že by som bola nevyspatá, len v noci ked tak každô hodinu som hore sa cítim dolámaná a mám pocit, že asi nevstanem, potom ráno sa trochu ponatahujem a je to ok 😎

amarelka
23. sep 2008

cartmanko a nedostali ste v porodnici balíček aj s takou brožúrkou happy baby, ? 🙂 je tam aj o masírovaní

lenka34
23. sep 2008

Moj syn nespáva doteraz ani v noci ano cez deň a asi v dvoch mesiacoch mi bolo poradené že" telo si zvykne" a "najhorších je prvých 5minút po prebudení" a je to pravda -mám za sebou noc kedy som len odsávala soplíky ,0 tíšila akojila - spala som asi 3hodiny a zatiaľ držím pokope

cartmanko
autor
23. sep 2008

ono podla spankovych odbornikov si telo oddychne najviac v REM spanku ale do tej sa nestihneme dostat.

biba12
23. sep 2008

Ja som sa odstahovala do detskej k malemu, spi so mnou v posteli. O 3 dni bude mat rok, stale kojim/teraz prestavam/ a budi sa este 4-5 krat za noc. Ale to len, aby si cucol a spi. Tak som vzdala postielku po 5 mesiacoch , lebo som uz nebola schopna vstavat z postele a prekladat . Inak aj nas maly bol taky, ze mal 6 tyzdnov a nespal cely den , zaspal az o 17 hod a potom az do rana s prestavkami na papanie. Spanok si nekompenzujem nijako, zvykla som si. Myslim, ze zeny si zvyknu rychlejsie ako muzi. My sme to s muzom potom riesili aj tak, ked vecer krical, on ho nosil na rukach aj 2 hodiny , ja som isla spat, potom mi ho dal, napal sa a spal. A niekedy, ked bola zla noc, tak moj muz rano vstaval skor, aby mi zobral maleho a ja som este 2 hodiny spala. Podla mna by ste nemali byt hore obaja, treba sa setrit, raz jeden raz druhy.
Neskusite v noci iba kojenie? Ja som mala podobny problem, nedostatok mliecka, kojila som a potom este dokrmovala. A po 3 mesiacoch sa to rozbehlo a dokrmovanie nebolo potrebne. Ale v noci som vylucne kojila, lebo som odmietala vstat z postele a ist zarabat flasu. To bol krpaty dokonale zobudeny a ja tiez a trvalo by dlho, kym by zaspal. Teraz cez den je na Um a v noci na MM. Ale kedze mam momentalne problemy s krizami a dost velke, naordinovali mi nejake lieky, tak odstavujeme. Drzim palce.

jastericka
23. sep 2008

ahojte, ani moja malá v noci nespí ☹ , teraz je ešte navyše aj chorá, chúďatko, chytila od nás, lebo obaja s manželom sme prechorení.
Takže ako lenka34, aj ja som túto noc celú len odsávala soplíky. Našťastie maličká je hrdinka a dobre to znáša, len trošku pomrnká, ale neplače.
Nespala som vôbec a posledné tri mesiace to je takto každú noc. Presne ako píšeš cartmanko, ani sa nestihnem dostať do REM spánku, kedy si telo najviac oddýchne, len driemem a snívajú sa mi strašné hovadiny 😠

Maličká zaspí o tej ôsmej, pol deviatej a potom sa budí každú hodinku, niekedy vyspí dve hodinky vkuse, ale to je rekord.

Dolámaná som najmä nadránom, ale keď prekonám fázu vstávania z postele, tak potom fungujem celkom normálne cez deň. Dakedy si s malou pospím poobede, ale to je tiež taký spánok na pol oka.

Teraz to horšie znášam, lebo mám angínu a aj malá je chorá, ale verím, že príde noc, kedy sa vyspím, stále na ňu trpezlivo čakám 😉

Od októbra ideme začať plávať, tak som zvedavá či to aspoň trošku pomôže.

Skúšali sme zaspávať aj podľa spomínanej knižky, ale naša Tinka je vytrvalec, revala aj dve hodiny vkuse, na moju dcéru proste táto metóda nezaberá.

janis8
23. sep 2008

ja som nedostatok spanku po porode kompenzovala, tym ze som spala ked babo.. neskor som spala cez den tak, ze sa staral manzel.. ale od takych 2-3 tyzdnov nastali problemy, ze nechcel spat sam v postielke aj cez den to nebolo bohvieco.. nakoniec sme prisli na to, ze ked ho dame na brusko tak sa vyborne vyspi.. take male babatka este maju tie reflexne pohyby z maternice a casto rozhadzuju ruckami a ni o tom nevedia a hlavne to ich budi.. a take nevyspate babo je v kuse nervozne.. ale na to brusko sme ho davali len cez den, postupne si na to zvykol a velmi dobre takto spal.. teraz uz mu je jedno ako cez den spi.. alebo do zavinovacky napevno je dobre este dat, ale my sme to nerobili, lebo bolo horuco.. a to nocne spanie sme vyriesili tiez spanim so mnou v posteli.. teraz vacsinou spi od 21h tak do 7.30-8.00.. a v noci sa budi tak 3x na kojenie, alebo ked hlada cumlik.. teraz ho najnovsie budia zubky, sa dokaze aj pol hodinu prevracat.. ale je to este fajn.. vase babo si mozno vyzaduje viac telesneho kontaktu, satka je na uspavanie tiez skvela vec.. my ju tiez pouzivame.. ale nie kazdy si na satku trufa, no existuju aj ergonomicke nositka.. aj masirovanie s olejom po kupani je dobre.. len nesmie byt zima v izbe.. vlastne staci len take jemne hladenie, najprv brusko a potom chrbatik..
prajem vam nech sa vam to spanie zlepsi a ked nie, nech mate to tazke obdobie cim skor za sebou.. a hlavne bez stresov, aby ste sa s babatka stale tesili, aj ked nie vzdy robi radost 🙂

bubba
23. sep 2008

cartmanko no ano ja mam zlate dieta co uz konecne dobre spava...ale tiez som musela prist na to ako zabeszpecit to aby dobre spavalo 😀 😀 u nas zafungovalo spavanie v spolocnej posteli 😀 inac aj my sme chodili plavat a musim potvrdit,ze spanie cez den sa preedlzilo 😉
inac ja som jedna z tych,kt.precitali knihu"kazde dieta sa vie naucit spat"a som ju nikdy nevyuzila ani som nemala zaujem nechavat malu plakat samu ani nic.ja som si proste povedala ze kym mozem a kym vladzem preco by som nemala byt pri malej,preco by nemohla spavat somnou,kaslat na to ci som nevidela spravy uz odkedy sa narodila poriadne,kaslat na dobry film,hlavne ze dietatko je spokojne...cez den dokonca spavala na mojej hrudi 😅 😅 no to som fakt nic nespravila cheche .ale musim povedat,ze pokial to maminu nezatazuje a neobmedzuje(napr.ak ma viac deti alebo co)by som knihu neaplikovala mne to pripadalo ako ten tvrdy komunisticky rezim...ze lahni a spi a plac kolko chces,ved sme vsetci na to vyrastli kedze nase matky nemali taku moznost byt s nami tak dlho na MD ja som bola stastne dieta ze moja mama bola somnou 1rok na MD a s bratom uz len 4 mesiace...
cartmanko neboj vsetko sa postupne upravi vsetko bude tak ako ma byt....pockaj ked sa zacnete ucit jest alebo ucit chodit na nocnik 😀 😀 to este len bude unava..vecne upratovanie,cistenie ,pranie.....amen 😅

gangulienka
23. sep 2008

U nas tiez najviac zabralo ked mala zacala spavat somnou vo velkej posteli...manzel zacal spavat v obyvacke...viem ze to nie je ziadna vyhra ale chodi predsa do prace tak sa musi vyspat a okrem toho sa bal ze malu prilahne a my sme mali aspon viac miesta....a ja som si snazila lahnut vzdy s malou aj ked som vzdy nezaspala aspon som lezala....kaslat na domacnost nie je nic horsie ako uplakane dieta a nervozna a unavena mamina....takto bol manzel vyspaty (mohol potom napr. navarit ked prisiel z prace ) ja aj ked nie vyspata ale ani priserne unavena...a mala spokojnejsia

mkr
23. sep 2008

taky bych vzala malou k sobě, děláme to i te´d, jinak já jsem si zvykla, že spím max. 5 hodin a potom už vstáváme dřív na krmení, od porodu jem nespala 8 hodin v kuse, ale nějak jsem si zvykla, nic mi taky jiného nezbylo

strasska
23. sep 2008

Ahoj cartmanko, tak my spime cez den velmi malo. 30minuta je zacarovana, v 90% denneho spania sa vzdy po pol hodinke zobudi. V noci sice nebuntosi, len sa napapa a spi, ale papa kazde 2 hod 😀
Skusili sme ho aj unavit, nepomahalo. Vo vanicke plakaval, takze teraz sprchujeme, kočík donedavna vrcholne neznasal, teraz vydrzi hodinku a musi ist von. Vsetko chce vidiet, pocut 🙂
Ja som si kupila knihu "Masaze deti a dojciat", odporucam. Aj ked my to nepraktizujeme, lebo on masaze nelubi.

strasska
23. sep 2008

Ked si tak spatne citam moj prispevok, tak ten moj syn lubi asi iba papat 😀

cartmanko
autor
23. sep 2008

no my klasicky teraz spinkame. dnes sme dlhsie masirovali. ja sa pozeram "muzov na stromoch", zehlim pleny a dupacky, papam nektarinky a broskyne, citim sa nejako zzenstilo a rozmyslam co tvrdo chlapske musim urobit aby sa mi ego a jesitnost vratili do normalu.... 😀 asi si dam zajtra steaka stiahnem si nejaky xxx film hehe

dnada
24. sep 2008

no tak já když to tu čtu,tak na tom sme s malým už lépe. carmatko,měli sme ten samý problém,koukám že máme stejně stará mimča 🙂 malej mi přes den zaspal tak 5-10min v kuse a po těhle minutovkách max 3hodiny. Večer koupu mezi 7-8hod,pak jídlo,neuspávám od narození,položím po postýlky a pohladím a běhěm chvilky spinká.Někdy prospí celou noc v kuse a vzbudí se na jídlo až ve 4ráno,jindy je hore o půlnoci ,pak mezi 2-3 a pak mezi 5-6 hod ,ale ráno ho trápí bříško,nemůže se sám vykakat,prostě mu to nejde a nemůže spinkat. Hodně si s ním povídám,ukazuji mu věcí,aby měl na co koukat,tím se taky hodně unavý.Staršně se mu líbí v autě,kouká z okna,utahá se,na chvilenku zavírá očička,ale neusne,bojí se že by mohlo něco utéct.Večer pak spí jak andílek.máme už prostě režim. I odpoledne mezi 1-3hod ho nutím spinkat,šoupnu do kořáru nebo k doma na gauč vedle sebe na svůj polštář a spinká během chvilky,i když je co 10min vzhůru,koukne,jestli sem mu neutekla a spinká dál.Vyzkoušejte mu dát do postýlky buď tvůj nebo manželky polštář,cítí vás z toho a mohla by lépe spinkat,jinak nevím co poradit 😖
a spánkový deficit už dávno neřeším,spím přes den i po těch 5ti minutách,když sem hodně unavená 😀