Ako kompenzujete nedostatok spánku?

cartmanko
22. sep 2008

Nasa princezna cez den nespi, potom spi od asi 20:00 do takej 00:00.
Potom je hore kazdu hodinku do takej piatej. Nasledne do takej osmej je hore kazdu pol hodinku a potom spi do desitej a potom az vecer o tej 20:00.
Nieee ze by sme po tych dvoch mesiacoch uz boli s mazelkou unaveny.... 🙄
Nechcem sa od rodinky odstahovat do inej izby a nefunguje nam ani striedanie, lebo aj tak sme hore obaja.
Pozeram sa ako manzelka koji alebo ona na mna ako krmim.
Cez den ja nespim v praci a manzelka doma.
Manzelka spava aspon od tej osmej do tej dvanastej az jednej ale to sa zase mne velmi nechce tak som tu. 🙂 Spavam teda iba cez weekend cez den.
Ako sa s tym vyrovnavate vy?

stvura
26. sep 2008

Cau Najjanka...neprides k nam na den naucit rezimu i mojho 5t synceka? Robim vsetko mozne aby spal a uz padam od unavy,...najlepsie je ked po hodine skakania na fit lopte na mna otvori svoje modre ocka a zasklabi sa...

lu777
26. sep 2008

Carmanko: vy jeste delate kominky? 😀
no jo, taky jsem je delavala... ted to tak stihnu hodit na hromadky jak to sundam ze susaku a behem te minuty co to delam uz se dite snazi postavit, pridrzujice se topeni a nebo neceho nestabilniho 😝

mimoto mame blinkaci ditko a uz leze, takze neustale prevlikame, ja mam co delat, abych tech deset bodycek stihala vyprat 😅 😅

jinak souhlas s Najjankou, ze dite spat musi... ono cim vic se pretahnou, tim hur pak spi... nas maly se v podstate musel naucit usinat, protoze mu nebyly ani dva mesice a spal asi 8 hodin v noci a asi 1 hodinu pres den ! a neustale pobrekaval... na usinani skoro nic nepomahalo, ani mic, ani uspavani v posteli, ani nakrmeni atd... nekdy pomohl satek.... pak jsem zacala zavinovat do deky (viz knizka Nejstastnejsi miminko v okoli) a davat spat ve stejnou dobu (i pres den, nejdriv mi to pripadalo jako opruz pro me, protoze jsem se musela prizpusobit uplne jeho rezimu, ale uz se to jinak nedalo) a naucil se spat dyl nez hodinu pres den....
pak jsem zavadela vecerni rezim (podle knizky Kazde dieta sa vie naucit spat) a behem asi deseti dni se naucil usinat ve stejnou dobu a bez breku.... ted se na me jen usmeje, otoci se a hned spi...

kdyz se tehdy naucil usinat, tak pak asi dva tydny dospaval a dospaval 😅

petramelka
26. sep 2008

cartmenko, no my kompenzujeme tak, ze tlacim do seba vsetko sladke co najdem a este cukriky z hroznoveho cukru 😅 😅

pipisek
26. sep 2008

a co poradíte mě??? mám 14měs. holčičku a za celých těch 14měs. neprospala jedinou noc, pořád se tak 2-3x vzbudí.....přes den už spí jen 1x a to kolem poledne tak 1-1,5h. spala špatně už jako miminko, říkala jsem si, že z toho vyroste, ale tohle jsem fakt nečekala. nejhorší je, když se v noci vzbudí a vydrží být klidně i 2h vzhůru, v noci na dnešek dokonce 3hodiny nespala. já jsem celkem už se silama na dně, mám ještě starší dceru, ta chodí v době, kdy malá po obědě spí domů ze školy a jelikož bydlíme ve městě a dcera je celkem roztržitá a nespolehlivá (tudíž nemá klíče od domu ani od bytu) tak já si nemůžu jít s malou po obědě lehnout a čekám na tu starší.
ráda bych věděla, jestli má někdo zkušenost s homeopatií, existuje údajně homeopatický preparát na spaní...dost slouho jsem si říkala, že malé nic dávat nebudu, že to přejde a bude líp spát, ale nějak už poslední dobou nevládzem ☹ a ráda bych to zkusila.......

cartmanko
autor
26. sep 2008

no my mama striedavo oblacno. tuto noc sme spali nasledovne.
ja od 10-2 a manzelka od 2-6 a to som siel o prace.
fungujem na kave a redbulle. a vela ovocia, zeleniny a este umele vytaminy a aj tak mam pocit ako by som mal trvalu opicu. sem tam si nieco nepatam, slubujem co nesplnim....este ze su v praci tolerantni a trpezlivo mi vsetko pripominaju a pisu a tak.

pipisek
26. sep 2008

tak já do sebe taky láduju ovoce a zeleninu, k tomu celaskon, tak 3-4 kafe za den, ale někdy si celý den připadám jak ve snu, jak zpomalenej film .... no tak hodně síly všem, kdo jsou na tom podobně 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

radka.m.
26. sep 2008

ahojda,pipisek,nám ty homeopatika na spaní doporučila naše mudr,jmenuje se to SEDALIA,je to siroupek,sladký,takže to prcek dobře pozře a stojí to 75kč.my jsme taky neměli potřebu absolutně spát,malý se vzbudil třeba i ve dvě ráno a pak už nespal,vzhledem k tomu,že ve dne spí tak 3krát,ale jenom po 20minutách a to ho tak 15 minut uspáváme a pak vydrží tak 10minut spát poté,co ho uspíme,tak nemám šanci si lehnout ani přes den.ty homeopatika bereme 14dní a můžu říct,že se nám spánek zlepšil,párkrát se za noc vzbudí,ale odpadlo to časné vstávání,když se třeba kolem třetí vzbudí,tak na chvíli a pak zase usne.mudr ale říkala,že každýmu ale nepomáhají,tak je zkus a uvidíš,nám zatím zabírají-musím to zaklepat,abych to nezakřikla. 😀 😀 😀

lu777
27. sep 2008

Pipisek: mam dobrou zkusenost, ne u prcka, ale u sebe s homeopatiky....
nejlepsi si ale najit nekoho kdo to dela, ono ty homeopatika co maji predem namichana v lekarne, to nebude male tak sedet ani zabirat, myslim... ja vyzkousela kdysi troje homeopatika z lekarny a skoro vubec to na me nefungovalo, proto jsem si dlouho myslela, ze je to cele blbost.. pak jsem sla primo k homeopatce a jsem fakt prekvapena prijemne 🙂

ssissi
27. sep 2008

stvura, myslím si, že nie je nič zvláštne na tom, že tvoj 5 týždňový synček ešte nemá režim. Je ešte šestonedeliatko, sotva sa spamätal, že je na svete. Chce byť pri tebe, cítiť tvoju náruč, je to normálne. My sme hopkali na fit lopte do troch mesiacov. Naša dcérka nechcela spinkať, vydržala byť na príjme aj 14 hodín. Bolo to veľmi ťažké, ale v postieľke by kričala, až by z toho celá zmodrala a zachrípla.

Je na to zaujímavá teória - dieťa potrebuje štyri trimestre na ako tak samostatnejší život. Prvé tri v maternici a ten štvrtý je na také "dorovnanie", spamätanie sa. Potrebuje teba, tvoju náruč, vôňu... režim príde neskôr.
Samozrejme, že to neplatí paušálne na všetky deti. Sú novorodenci, ktorých odložíš do postieľky a spinkajú tam tri a viac hodín v kuse, prípadne prespia celú noc. Naše dieťa k nim nepatrilo, tak sme sa podľa toho zachovali a dnes, aj keď nie je ktovieaký spáč, je to lepšie (s výnimkou ťažších nocí počas období prudkých zmien vo vývine, zúbky, atď...).

cartmanko
autor
27. sep 2008

aj tak tie babatka za to stoja. a rano po tej pre nas prebdenej noci stojime nad postielkou ako dve matohy so zvesenymi ramenami a malicka nas zbada zacne sa na nas smiat...hehe. to je ako kava, hned sme hore a smejeme sa aj my.. 😀 😀 😀

katmi
28. sep 2008

lencici tak u nas to pravda bola.. zlepsilo sa to nie o 100 ale o 200%.. 🙂 tak vam vsetkym drzim palce.. vela trpezlivosti ..

macaeliska
29. sep 2008

ahojte vsetci. Moja mala Eliska bola tiez taka kotuha, ze stale chcela byt na rukach a tak som to vyriesila satkovakom. V noci sa mi casto budila a tak som to vyriesila nutrilonom ha. Zistila som, ze totiz nemam na noc dost kvalitne mliecko a ani take mnozstvo a ona je potom hladna a stale place. Nevedela som ju utisit a tak som s nou pobehovala po dome a po hodine mi od vycerpania konecne zaspala. Jeden vecer sme sa s muzom rozhodli, ze skusime nutrilon. Po pravde, moc jej to nechutilo, ale uz si zvykla. Cez den krasne kojim a na noc jej dam 130 ml nutrilonu. Spi ako zarezana a hned. Ziadne hodinove nosenie! Spapa nutrilon, potom sa mi este na 5 minut prisaje na prsnik, trosku potiahne a zaspi ako dudok. Spi aj 6 hodin. Takze mne sa zase urobi mliecko a ked sa zobudi okolo 3 na nocne krmenie, tak ho mam aj na rozdavanie a kvalitne. Tolko k nespavosti deti. Zial, byvaju aj velky hladosi ako je ta moja.

sisa88
29. sep 2008

Ahojte..cartmanko..podelim sa s tebou o moju skusenost. tak ja mam 6 mesacnu Elisku a mozem povedat, zo odkedy ssa narodila som nespala vkuse viac ako 2 hodiny..a nepomahalo nic, ver mi, ze sme vsekto vyskusali.Knihu doma mam, ale nemyslim si, ze to funguje, reps funguje to, ale nie u kazdeho ako so svetkym je to idnividualne, moj nazor. Proste aj ja poznam to male percento deti, u ktorych nic nezabera ( ani kniha, ani prikrmit)..
Eliska od narodenia skoro vobec cez den nespi ( max 2-3x ale take 20minutovky) a cez noc.....prve 3 mesiace to bolo dlhe uspavanie, potom spala do takej 12-1 a potom ako pises ty skoro kazdu hodinu/ dve hodiny hore..kedze som ju plne kojila do konca 5. mesiaca, a v podstate kojim aj teraz, ale teraz uz prikrmujeme, tak si vies predsatvit, ze celkom nahamahe...
Skusali sme dat " neico silnjesie" na noc- vysledok, bola hore na jedlo tak ci onak.....ona je papkac, ma uz skoro 10kg ( a porodna vaha bola 3kg). a je to zive vnimave dieta, takze na to bude fungovat len unavit unavit...ale to sa da tazko s uplne malinkym babatkom...teraz sme zacali cvicit, chcem plavat, tak to snad bude lepsie a zazijem aj celu noc spanku ..
napriklad dnes uz sa v noci zobudila len 2x... o 12 a o tretej, to je lahoda!!!!!ale to ma cez 6 mesiacov. a uz papa obedy...
takze neviem, moja skusenost je ta, ze kazde dieta je ine a skutocne na male percento deti nezabera prikromovanie ani kniha ani nic- proste je im skoda premrhat cas spankom...... a ani pediatricka neporadila, resp povedala, ze proste je to tak, ze su take deti....
u nas to tak bolo a mozes mi verit, ze moja snaha spat viac ako 2 hodiny vkuse bola velka a stale je..pretoze uz mam dalsi problem, ze neviem zaspat🙂 hold po tych 6 mesiacoch sa niet co cudovat. ale dalo sa to zvladnu a je to lepsie zo dna na den, cim viac toho vie a dokaze.
proste stretla som sa s mnohymi babatkami a kazde je ine. proste su vnimavejsie deti, ktore nepotrebuju spat ( moja stale cez den nespi poriadne - len tie 20- 30minutovky) a nie je unavena, nie je mrzuta ani nie je uplakana, proste je taka, je stale usmiata, takze problem so spankom mam ja a nie ona 😝 ( to je mudra veta co som citala v jednej knihe- jedina mudra a pravdiva 😀 veta doteraz 🙂)))
takze verim ze ked bude vediet sediet, tak to bude prvy velky skok a chodit ani nehovorim..proste a mozno paradoxne to potom pre nas bude jednoduchsie, lebo uz som tak na zataz zvyknuta, ze to asi nebude problem ( kedze ma skoro 10kg a nosit na rukach nie je ziadna sranda)...drim ti palce, mozno sa to u vas zlomi skor, ved uvdiis, v kazdom pripade moja skusenost- clovek vydrzi straaasne vela 😎 ..drzte sa!!!!

sisa88
29. sep 2008

cartmanko- a este jedna vec...moja sestra ma 2 deti a mala podobnu skusenost s malou..syn jej tiez prespal od 3 mesiacov celu noc a mala do pol roka bola hore ako moja skoro kazde 2 hodiny , zlepsilo sa to od pol roka, ked zacala jest ( bola hore len 2x ) a od roka prespi 12 hodin v noci vkuse a cezn den spi 2 -3 hodky po obede...a to ma uz cez 2 roky...takze vidis, ziadna magic formula neexistuje. ide len o to, ze ak zena koji a dieta sa budi na hlad a dieta neplace, tak je to fajn- lebo to nejako drasticky nenarusi tu noc ( tak to bolo u mna lebo spala so mnou, od 6. mesiaca je v postielke ) ale horsie bolo ked sa dieta tolkokrat budi s placom, vtedy ti to narusi noc a uz nespis..to bolo u nas cely 5. mesiac ale vysledok toho boli 2 zuby 😀 takze vidis, je to hrozne tazke stanovit :diagnozu" u takych miminiek, lebo ani nevies poriadne co sa deje, niekedy su to zuby niekedy koliky, niekedy nuda, niekedy sa im len jednoducho nechce spat...este raz majte sa a drzim palce!

cartmanko
autor
29. sep 2008

jeeezis tak to je super :(
ale v podstate som s tym enjako zmiereny aj ked sa naozaj citim ako matoziak.

julie6
29. sep 2008

dievcata, my mame o chvilu rok a doteraz som nespala celu noc, ak sa zobudi 2x tak to oslavujem, vacsinou je to 4-5x, vyskusali sme vsetko, behali po vysetreniach, prv to bol reflux, potom zistovali aj intoleranciu laktozy kvoli nafukovaniu,lebo ak sa zobudi vacsinou pre prdiky, vsetko je OK, ani alergia z odberov sa nepotvrdila, stale este kojim no len 2-3x, uz som prestala aj s uspavanim na prsniku a nepomohlo nic, a ako to kompenzujem, jedenim, a priberam z toho, zijeme v zahranici takze ziadna babka ani kamoska mi ho postrazit nemozu .....proste cakam az zacne v noci bez prerusenia spat

ivusakos
29. sep 2008

Ahojky, já kojím v noci každou hodinu, v kouse jsem nespala už 8 měsíců ani dvě hodiny. Přes den malej spí 2x, ale nelehnu si s ním, pač jsme většinou někde venku, nebo chci stihnou emaily a trochu poklidit. KOmpenzace je jasná: SLADKÉ SLADKÉ SLADKÉ!!!!!! Jo, a ještě PRCKŮV SMÍCH🙂)))))

sisa88
29. sep 2008

julie6, ivusakos--- tak som stretla spriaznene duse, lebo uz mam pocit ze tu u kazdeho funguje ta zazracna kniha ( nechcem ju spochybnit- ale len tazko hovorit o zazracnej formule- proste to nefunguje- to musi dieta chciet!) a vsetky deti spia maximalne od 3 mesiacov cele noci🙂)ale nie...ono sa to lepsi, ale ten vysledok vidno az po case...takze asi to som tym chcela povedat, ze urcite ste ako ja skusali uz vsetko a jednoducho o spani celej noci snivame🙂)ale ze je to tak, ze si clovek vie zvyknut na hocico🙂)) 😀 a apresne ako ivusakos hovoris- dnes sa zobudila v noci len 2x a je to pre mna dovod na oslavu.... 😝 ale co mozno pomaha je dieta unavit, zacala som s nou chodit cvicit. a teraz spe sa vratili a este spi vo vajicku- a to ona nema cez den absolutne vo zvyku spat!!!ozaj pozeram ze byvas v prahe, v ktorej casti?