Ako kompenzujete nedostatok spánku?

cartmanko
22. sep 2008

Nasa princezna cez den nespi, potom spi od asi 20:00 do takej 00:00.
Potom je hore kazdu hodinku do takej piatej. Nasledne do takej osmej je hore kazdu pol hodinku a potom spi do desitej a potom az vecer o tej 20:00.
Nieee ze by sme po tych dvoch mesiacoch uz boli s mazelkou unaveny.... 🙄
Nechcem sa od rodinky odstahovat do inej izby a nefunguje nam ani striedanie, lebo aj tak sme hore obaja.
Pozeram sa ako manzelka koji alebo ona na mna ako krmim.
Cez den ja nespim v praci a manzelka doma.
Manzelka spava aspon od tej osmej do tej dvanastej az jednej ale to sa zase mne velmi nechce tak som tu. 🙂 Spavam teda iba cez weekend cez den.
Ako sa s tym vyrovnavate vy?

dnada
24. sep 2008

jo a přes den kojim jak si řekne malej,někdy za půl hodiny,někdy za 4,ale nejvíc po těch 2hodinách 😉

cartmanko
autor
24. sep 2008

no dnes sme mali fobru noc. malicka bola hore o jednej asi a potom az skoro rano. sme sa roano s manzelkou vzajomne pytali ci niekto z nas krmil samostatne kym ten druhy spal. lebo ani jednemu sa nam nezdalo ako sme dlho spali....

kopcik
24. sep 2008

cartmanko: myslím, že je normální, že se vám maličká budí okolo té půlnoci. my nakrmíme okolo půl osmé, v osm jdeme spát a taky se malý vzbudí do té jedné v noci. napapá se a zase spinká. pak od těch tří hodin to máme jako vy, že se budí co deset minut, protože ho ale bolí bříško. tak jsem ho začala dávat k ránu, když se probudí a zase napapá, do naší postele a docela to pomohlo. vydržíme tak spinkat tak do sedmi do rána. někdy do osmi. přes den to už je horší - myslí si, že je asi velký kluk a nemusí spát, když nikdo jiný nespí.... ale taky budem začínat s plaváním a s miminkovským cvičením, tak se to snad zlepší.

luciaakubko
24. sep 2008

nijako,clovek si po case zvykne 🙂

lencici
24. sep 2008

Ja som si tiež zvykla niekedy som ako mrtvolka ale dá sa to 🙂 Tamka mi spí raz denne 2-3hod. A v noci sa budí 2x. Nie je to strašné ale to čo bolo predtým to bolo hrozné...Do troch mesiacov mi spala celú noc a potom to začalo. Bolenie bruška, prdíky, zubky a všetko okolo toho. Teraz už som zvyknuta 😔

agatka77
24. sep 2008

tak my to teď máme se spaním děsné.Dopoledne usíná kolem 9:30 až 10.Vždy spal 2 -2,5 hodiny,teď sotva 50 minut a druhý spánek je v kočáru po předchozím řevu,trvá tak 20 minut a to je šlus.Teď jsme nemocný,tak je doma a druhý spánek má až teď,usnul v 16:30.(od 11).V noci se hrozně často budí a když nemůže usnout,tak dělá mosty,točí se na bříško,kde řve,je to vysilující.Když si ho dám k sobě,tak je to krapítek lepší,ale zase se nevyspím já,neumím s ním spát,roztahuje se a já ho furt cítím ☹ .Snad bude líp,jsem jak zombík 😢

agatka77
24. sep 2008

jo a nekompenzuju nedostatek nijak,protože přes den neusnu,ani když jsem sebe víc unavená.

susik77
24. sep 2008

nekompenzujem...chodim cvicit a dobijam baterky 😵

muminek
24. sep 2008

Ahoj holky my jsme od příchodu z porodnice stávali každou hodinu tak že když malej usl tak já hned taky a všechno mě bylo jedno. Doma hrůza, ale časem se to zlepšilo už stává tak po dvou až třech hodinách. Tak pětkrát za noc malej spí semnou je to sice blbej zvyk ale u sebe nespí ani hodinu.

katmi
24. sep 2008

som cakala,kto zalozi tuto temu 😉
cartmanko ja to riesim tak,ze ked ide mala spinkat napr.poobede,tak si idem lahnut s nou.. a preco vam vlastne malicka nespinka?? to nespinka ani hodinku?? 😨

a neboj nic.. treba vydrzat.. po 3mesiaci sa to vyrazne zlepsi.. fakt..

kalo
24. sep 2008

My se ty první prořvané 3 měsíce s manželem střídali..kojila jsem co 3hodiny.....Já měla "denní" a muž "noční"
Já kolem 8 večer odpadla a zalezla jsem do postele prospat se aspoň do 2 hodin. Ve 2 šel muž spát a já nastoupila. Malá od 3-5 spala a v 6 jsem vstávala s ní. To byla prďka 😀 😀
Mám ale nějaký poporodní výpadek paměti a na ty první měsíce si nějak moc nevzpomínám... 😉

Jinak jediný recept, jak si aspoň chvíli naspat je, vytuhnout zároveň s prckem aspoň hodinku, půl hodinku, když chrní přes den.... 😉 😉

stvura
24. sep 2008

Cartmanko...aspon sa mozete striedat. Bohuzial u nas to nie je mozne kedze kojim a tak som unavena ako pes. Kupika som si homeopatika proti stresu a unave

lu777
24. sep 2008

nedostatek spanku se neda nicim kompenzovat... trosku pomaha si pres den kdyz dite spi a nebo je v klidu, tak si sednout a zavrit treba na par minut oci... a pravidelne jist a pit (ja na to porad zapominala)...
ale jinak spanek se nahradit fakt neda.. ja mela i silene drahy krem na oci, malinko pomahal... ale az ted kdyz se normalne a v kuse vyspim, tak zas vypadam jako jakztakz normalni clovek 😅

a fakt vydrzet, po 3 mesici se vsechno dost zmeni... a po 4 mesici je to uz pohoda (teda v porovnani s tim zacatkem)

jinak mne taky pripadalo divny, abych si jako dospelak sla treba ve dve odpolko s ditetem lehnout... ale hlavne na zacatku je to naprosta nutnost !

a jeste bych rekla, ze jakmile jsou diteti tak ty 3 mesice, tak se nebat na nej pritlacit a omezit nebo zrusit nocni krmeni (nekde jsem cetla, ze jakmile jsou diteti 4 mesice a ma 6 kg, tak nocni krmeni naprosto nepotrebuje, je to jen zvyk a dite zbytecne pribira) a v noci nevyndavat z postylky... jako u nas to byla zkouska nervu, ale vyplatilo se a ted si fakt blahorecim, ze jsem vydrzela, stoji to za to, i prcek se vic vyspi a je vic v pohode a rano se na sebe vylozene tesime... je super kdyz clovek rano vstava a jeho prvni myslenka neni Paneboze, uz je zas rano... ale Je, hura, novy den

jestli budeme mit druhe mimi, tak nocni krmeni urco zrusim driv, utla jsem to asi ve 4.5 mesicich myslim a fakt jsem se zbytecne s tim trapila a byla jsem skoro na kolaps... ani nebyla zadna hrozna scena.. fakt ale je, ze ja uz byla tak znicena a nemel me kdo vystridat (muz casto jezdi na sluzebky, babicky nejsou k dosazeni), takze jsem byla pripravena vydrzet cokoli jen abysme se toho zvyku zbavili a spali jsme oba jak normalni lidi

🙂 :

lu777
24. sep 2008

jinak doporucuju knizku Kazde dieta sa vie naucit spat... drzela jsem se ji a diky ni jsem nezkolabovala a Matysek spi o 3 hodiny vic nez kdyz mu byly 2 mesice 😅

na brisko muzu vrele doporucit delat UM primo do fenykloveho caje 😉

plus teple koupele a masaz briska (pozor jakym smerem, je potreba si to vyhledat) a nejake kapky pripadne (u nas zabiral jen Sab Simplex, ale jsou i probiotika atp.)

lu777
24. sep 2008

jinak docitam a radim: jestli jste unaveni tak neplytvejte energii na zehleni 😅 to je fakt zbytecna prace, zvlast u prcka, ktery se x krat denne cely prevlika (my prevlikali porad, protoze Matysek dost zvracel)..
dupacky fakt byt vyzehlene nemusi 😅 😅
nekdo tvrdi, ze pleny ano, ale nevim na co, ja je nikdy nezehlila a na zadny problem jsem nenarazila 😕
akorat ze jsou trosku tvrdsi, ale pokud se pouzivaji jen na utirani pusy tak neni co resit, to si rychle zvykne..
pokud pouzivate latkovky, tak poridit takove co se zehlit nemusi

pardon, ja zehlim dobre, ale jen kdyz musim, ja jsem maniak na prani, zehleni mi pripada jako mrhani casem, ktereho obzvlast okolo takoveho pidimimi neni dost... ja si misto toho sla lehnout nebo jsem si uzivala ticha, kdyz prcek spal a nerval 😝 😅

bambusko
24. sep 2008

lu, nase dievcata spali od 2 resp. 4 mesiacov celu noc bez prebudenia a krmenia - same od seba, bez vyrevovacich seans. teraz sa maly budi tak 3-4x tyzdenne v noci 1x, nakojim ho a dam zase spat. vobec nadmerne nepribera, skusala som ho chvilu nechat sa mrvit a mrnkat, to sa uplne prebral a zacal kricat a metat sa. vobec si nemyslim, ze to je dobre nechat ho vrieskat, kym sa preadrenalinovany doreve k spanku a otupovat svoju citlivost a vnemy voci nemu. navyse, manzel a dievcata sa potrebuju vyspat

lu777
24. sep 2008

asi zalezi na diteti... u nas se evidentne budil ze zvyku... neverila jsem tomu, ale pak jsem zkusila mu snizit davku UM a kdyz jsme byli na asi 30 ml a porad se budil stejne, tak jsem uverila... od te doby, co neji v noci, tak proste ji vic ve dne, pochopil, ze v noci uz jidlo neni, neni hloupej 😅

ja jsem nakonec odstavila, protoze me k tomu donutilo zdravi (mela jsem unavovy syndrom a po 4 mesicich mi byvalo nekolikrat denne dost zle a nepomahal zadny odpocinek a pak uz ani spanek, kdyz si maleho vzal manzel, mela jsem strach, aby se mi syndrom nevratil).... kdyby to tak nebylo, tak verim, ze dodnes dvakrat v noci krmim, protoze Matysek tehdy rval silene, musel mit jidlo tak do minuty dvou... asi mesic jsem stahovala ze dvou krmeni na jedno a pak jsem snizovala davku... proste zacal vic jist ve dne a pri odstaveni brecel jednou a to par minut, sama jsem byla prekvapena, jak to dite pochopilo

a pak me jeste prekvapilo, ze kdyz poprve prospal noc, tak rano nebyl hned rev o jidlo, ale byl v pohode, byl fakt vyspaly do ruzova a od te doby je i pres den klidnejsi....

ja byla naprosto proti rezimu, chtela jsem mit dite v posteli atd.... ale proste jsem uz nezvladala, nekolikrat mi malem spadnul, usinala jsem ve stoje... takze jsem musela udelat radikalni zmeny a nikdy bych neverila, ze bude takhle spat a vsichni budeme takhle spokojeni...
holt jsem chtela prirozene a kojene dite a Matysek je asi flaskovy a rezimovy, i kdyz ja s tim jako matka puvodne dost nesouhlasila 😅 😀

ja jsem teda mela otupene vnimani, kdyz jsem byla v predkolapsovem stavu... ted mam mnohem vetsi trpelivost a tak ho sice nekrmim v noci a nemam ho v posteli u sebe, ale zase kdyz se neco semele pres den, tak jsem diky vyspani v pohode a prenasi se to i na nej....
v noci proste spi a ja to povazuju za normalni, nocni krmeni je prece jen vec docasna, protoze na zacatku ma to pidimimi malicky zaludek, tak se ani nemuze natlasknout dostatecne a mimoto nema zadny rezervicky, kdyz vazi par kilo...

me na to vlastne upozornila sousedka, kdyz me jednou potkala a rekla mi neco jako Jezismarja, vy teda vypadate! Neprehanite to nejak, jste jak zombie a dite ma tvare jak slabikare...
tak jsem se na nej podivala a pochopila jsem, ze asi neco delam spatne.. 😅

kdyby byl hubenourek a ja byla zdravotne stopro, tak by se mi asi tezko odstavovalo to je fakt

lu777
24. sep 2008

jinak se priznam, ze kdyby mi nekdo serviroval teple jidlo, tak se v noci taky rada vzbudim a najim 😅 😅 🤐

stvura
25. sep 2008

Kocky, no je to krasa ked vam deti spia. Ja mam za sebou dnes ani nie hodinove spanky, maly od pol desiatej sa budil kazdu max hodinu a o pol siestej som to uz vzdala. Chvilu s nim spal manzel - teda Alex spal na nom a to som sa hodinu a pol "vyspala". Jedine to ked citi muza alebo mna zabera.
Neviete mi poradit ako docielit aby spal aspon dve hodky v kuse?
Ma 5t a spanok mu dost chyba - to krmenie v noci sa kvoli veku vypustit neda a nie je ani nijaky "tucko"

lu777
25. sep 2008

Stvura: uz to tu nekdo taky psal, co nejake onosene tricko dat do postylky nebo kolibky?
jinak v tomhle veku dost tezko radit, mne v te dobe taky nespal vic nez asi 2 hodinky... jedine co jsem delala bylo, ze jsem se snazila, aby pochopil kdy je den a noc, tj. ve dne jsem hned rano zapla radio treba, rozsvitila svetla a byla aktivni, kdezto v noci jsem na nej nemluvila a krmila skoro potme...
ale v 5t je to opravdu o jeho veku, nejdriv musi trosku pribrat a byt schopny spat dele... tam asi ani nepomuze ho utahat cerstvym vzduchem nebo podnety... 😕

michru
25. sep 2008

Caute. My spinkame a sme dobrucky cez den, no a v noci, ked chce mamicka trosku haji, tak je umrncany. 🙂

lencici
25. sep 2008

Katmi nemusí to po 3 mesiacoch byť lepšie. U nás to bolo horšie.

dnada
25. sep 2008

stvura - já to dělala jednoduše,ztáhla do zavinovačky,aby nemohl máchat ručičkama a do kolýbky sem mu dala svůj polštář ... i dodnes přes den teda nespí v kolýbce ale u mě na polštáři na gauči s plenou v ručičkách 😉 a když mu bylo kolem toho měsíce tak spal 2-3hodiny v kuse i v noci a jak píše lu,v noci kojim v šeru,aby se neprobral ...teda,dnes už v noci nejíme,nabaští se večer mezi 8-10 hod a pak se vzbudí ráno mezi 4-5HOD ...začal takhle spinkat sám,už v nocijíst nemusí aleje fakt,že od 17ti hod kojim každou hodinu až do těch 8-10hod,prostě se potřebuje z večera víc nadlábnout,jo a taky ho konečně přestalo bolet bříško,tak lépe spinká a já sem víc v poho,protože se taky víc vyspim.... myslím že je to všechno se vším dohromady ...

a jen dodám,spíme bez dudlíku,tedy sme nez něj prakticky pořád,dudlíka máme jen na bolest nebo do autíčka,když nemůžu dát papat a musíme vydržet čtvrt nebo půlhodinky hodinky 😉

jo a krásně mi spí od mala venku v kočárku,ani s ním nemusím jezdit,čerstvý vzduch pomáhá vždy,si myslím

a ještě sem si vzpoměla,v noci,když kňourá takna něj jen mluvím ,pohladím po tvářičce apárkrát zhoupnu a většinou se uklidní,pokud to není velké bolení bříška

dnada
25. sep 2008

jo a ještě mu pomáhá cvičení s nožičkama,,masáž příška,pořád na něj mluvím,všechno ukazuju... to dělám od narození i t ho unavý 😉

dnada
25. sep 2008

a zapoměla sem napsat Lu - já žehlim vše s čím přijde malej do styku i své oblečení,má velmi citlivou pokožku a v rodině jeho otce i on sám má atopický ekzém,takže malej má 50% šanciže ho bude mít taky...už teď se mi osype po všem ,můžeš být ráda,že ti malej vše snese,ale ne všichni máme to štěstí ´= žehlení je pro mě fakt nutnost!!! 😉

lu777
25. sep 2008

Dnada: to jo, ja jsem rada 😉 psala jsem to proto, ze moje kamaradka napr. zehli po desate vecer, kdyz dite spi... pritom zadny ekzem apod. v rodine nemaji a ona si pak stezuje, ze je vycerpana 😉

jinak na ekzem se me zname ohromne u malicke osvedcila homeopatika, po trech mesicich je pryc 😵

najjanka
25. sep 2008

Cartmanko, vasa mala MUSI cez den spat, inak sa v noci nikdy nevyspite.
Ma dva mesiace, to znamena, ze by nemala bdiet dlhsie ako hodinku, maximalne hodinu a pol. Pisem o priebehu dna. Po tomto intervale ju treba uspat. Hocijako, ale uspat! Noste na rukach, skacte na lopte, uviazte ju do satky, do vaku...nam zabera kocikanie v kociku. Vonku. Vnutri by nespalo ani jedine z mojich troch deti.
Pekne po tej hodinke a pol obliect, sup do kociarika a von. Chvilku mozno bude plakat, ale potom zaspi. Placu sa da vyhnut cumlikom - ak mate. Ak nie, na ulici ten plac nie je az tak pocut 😀 😀
Jednoducho, mala by spat aspon dve hodiny.
Ja som napriklad pri prvom synovi nesmela zastat. Narodil sa v novembri a denne spal od 10-14.00, ALE! iba ak som s nim chodila, nedajboze zastat. Vonku bola zima straaasna, brodila som sa s kocikom aj cez zaveje, ale to bol jediny sposob ako ho uspat.
Dcera tiez doma nespala nikdy. Len vonku v kociku. nastatie, nevyzadovala stale kocikanie, mohla som ju nechat odstavenu na ihrisku a hrala som sa so starsim.

Tento najmladsi z mojich deti je taky anjelik, ale tiez by v postielke nikdy nezaspal. Skusala som tyzden, spal tam 5 minut rekordnych. Dlhsie nikdy.

Preco ti pisem o tom dennom spanku? Lebo skusenosti ukazali, ze dobry a kvalitny denny spanok je zakladom toho nocneho. Moj maly ma 4 mesiace a dlhsie ako dve hodiny cez den bdiet nevydrzi - teda vydrzal by, ale mrncal by, v kuse by pytal jest, chcel by byt len na rukach, bol by skratka unaveny.
Preto ho vzdy po dvoch hodinach bdenia (to je ale fakt maximum) ulozim do kocika a kocikujem na terase ako diva, zatial co ostatne dve deti sa hraju vonku same.

U nas to vyzera asi takto:
7. 15 vstavame (kvoli starsiemu synovi, ide do skolky)
9.15 do kocika a von prechadzat sa
11.45 budi sa (on sa niekedy budi aj pomimo, ale v kociku ho ukolisem)
13.30 ide opat spat
15.00 vstava (musi, ideme do skolky pre syna)
17.00 ukocikat do spanku (syn sa medzitym bicykluje, dcera kolobezkuje)
18.00 vstava
20.00 ide spat opat

V noci spi dobre, ale strasne casto sa budi na jedenie. Ja ho mam v posteli, nevadi mi to. Vyhrniem tricko, on sa pricucne.

Skratka a dobre, musite sa popasovat s tym dennym spankom, je nemozne, aby 10 hodin nespala. Ved ma len dva mesiace, to nezvlada ani moj 4 rocny.

Musim koncit, skolka ☹

cartmanko
autor
25. sep 2008

no my zehlime, ved zehlenie je relax
treba si ho iba adekvatne sprijemnit. naprk. kupa hitech zehlicky/ocino/, kupa hitech zehliaceho prkna/ocino/, nachystanie dzobkacieho jedla /mamina/ nachzstanie pradla a zehlaceho miesta /mamina+ocino/, vzhlad na telku a prepnuty oblubeny hitech program /ocino/ a je to 🙂
my zehlime preto aby to lepsie stalo v kominkoch.

tomaskokat
25. sep 2008

cartmanko, prídi k nám, u nás budeš mať doslova relaxačné centrum(mám kopec žehlenia) 😎

matrinka
25. sep 2008

caute, kedze moj malicky papa kazde 3hod cez den aj v noci a z toho 1 hod mi zaberie kojenie, prebalovanie a uspavanie, cize spim v kuse max. 2 hod. tak si kompenzujem nedostatok spanku tym, ze doobeda spim zaroven s malym, cize do 12tej si nikdy nic neplanujem, ziadne varenie, upratovanie, pranie, nic...mobil na tichy rezim...potom musim rychlo navarit aby mal starsi syn co jest ked pride zo skoly a zacinam klasicky fungovat... Vacsinou sa necitim nevyspata a to ma maly 5 tyzdnov 😉 Proste u mna den zacina o tej 11-12tej...Uz sa ale tesim, ked v noci prespim aspon 5 hod. v kuse, dufam ze to bude coskoro 😀