Ako kúpiť prvé zimné topánky?

lindulak
19. okt 2008

Ahojte maminy! My uz prve topanocky mame, no teraz ideme kupovat zimne a neviem, ake by mali byt velke. Mali by sa tam asi zmestit pancusky, hrube ponozky a este aj nejaka rezerva aby z nich do konca zimy nevyrastla? Ale to sa mi potom zda, ze treba kupit aj o dva cisla vacsie, hm? Poradte, kt. to uz mate za sebou...

bubba
19. okt 2008

nezartuj prosimta 😀 ze o dve cisla vacsie.topanky pre dieta by sa mali kupit tak,ze ked obujes na nozicku,v zadu musis len tak-tak ku paticke strcit prst,ono to vychadza tak o 0,5-1cm viac...normlane jej zmeraj chodidlo a chod do kvalifikovanej predajne detskej obuvy a nechaj si poradit 😉 ja mam problem kupovat kazdy rok na kazde obdobie topanky a vzdy sa nejako trafime...takze neboj vsetko bude ok.

ankam
19. okt 2008

ahojky-kup tak ako pise bubba
Aj my sme uz kupili a takto sme merali 😉

bibula
19. okt 2008

aby si lahko strcila nozicku,takze siroky nartik-staci o 1cm viac,aj tak ti na dva roky nevydrzia 😉

marorlinko
19. okt 2008

mne bolo povedane,ze topanky akekolvek maju byt vacsie o 1cm a pol nez je nozicka, vsade aj obuvnictve mu takto meraju cislo topanky a som spokojna aj maly. na zimu topanky ma po clenky a tiez vacsie o 1,5cm nez je nozka jeho.

jaduska
19. okt 2008

presne ako píšu baby, topánočky majú byť väčšie cca o 1 cm od veľkého palčeka...

lindulak
autor
19. okt 2008

Diky baby! Bibula, mne je jasne, ze do dalsej zimy nevydrzia 😀 Ja som len chcela, aby jej vydrzali do konca tejto zimy.

bibula
19. okt 2008

no,ale tie 2cm by uz boli mozno aj na dve zimy 😀
ale fakt,hlavne nech sa lahko a rychlo obuvaju 😉

marlene
19. okt 2008

ak ides kupovat zimne topanky,tak si vezmi so sebou aj teple ponzky ,ktore budes dietatu do nich obuvat a s nimi treba topanky vyskusat.vzdy skusat v stoji ,a nie len topanku obut v sede a stlacit pri palceku ci sedi.zalezi aj od firmy ktora topanky vyraba,u richter 23 mozu byt u naturino 24.deti casto stiahnu palceky,hlavne male,pri skusani topanok treba mat trpezlivost.existuje aj taky centimeter na urcovanie velkosti,ale neviem ci ho dostat na svk,my ho mame a je to fajn vec.dobre je ak si nie si ista velkostou,bosu nozicku obkreslit na tvrdy papier,pridat 1 cm a sablonu vlozit do kupovanej topanky.

lienka55
20. okt 2008

Nakup zimnych topiek mame tiez za sebou a mali sme z toho tiez galimatias v hlave.Predavacka mi poradila ze vraj mamicky ich skusaju tak ze doma obkreslia nozicku dietatka na papier a potom prirovnavaju s vnutor. vlozkou topanky ak sa da vytiahnut z topanocky.Ja som malemu obula topky a skusala som ci mi tam vojde este prst a mal tam este volu.Su dost teple takze budeme ich nosit bez ponoziek tak som mu ich s ponozkami ani neskusala.

martinaema
20. okt 2008

no aj ja mám problém s tými topánočkami - zatiaľ sme to riešili vždy meraním vn. dlžky a aj sme sa trafili. Tiež tak viem, že majú byť min. o 1cm väčšie. Ale teraz je len oktober, topánočky máme členkové, takže zimné ešte netreba, ale v decembri už napr. nebude veľký výber, tak neviem čo mám robiť. Za leto (2,5mes) jej podrástla nožička o 1,5 cm, tak sa bojím, že ked jej teraz kúpim o 1,5cm väčšie, tak v januári môžem kupovať zas 😝 A pri tých cenách a materskej to nie je žiadna sranda ☹

gucz
20. okt 2008

martinaema aj ja mám ten istý problém, koncom augusta som malej kúpila topánky, boli aj o cm väčšie a už sú jej malé. Tak si kúpu zimných nechávam na poslednú chvíľu. Teraz jej dávam tenisky a na pančušky ešte jedny ponožky

marorlinko
21. okt 2008

mojmu co som kupila topanky v lete uz su mu male, na zimu ma topanky velkosti 26, ma ich od minulej zimy, co mu poslala moj amam, vtedy mu boli velke este,tak ich bude ma tuto zimu, nam meraju tym meritkom v obubnictve, takze viem presne aku ma velkost,ja ked vidim,ze malemu zacinaju byt topanky uz male,tak mu vzdy kupim vacsie o 2cisla, rozdiel je len 2cm, malemu rychlo rastie nozka, mne sa neoplati kupit len o cislo ked to vel aneponosi .

lienka79
21. okt 2008

no mne pani, ktora sa tomu venuje v detskom obchode povedala takto..
Predpokladam,ze babo bude v nich behat.
Kupuju sa take,ake cislo nosi..nie vacsie...teda u slov. vyrobcov...Pretoze sa rata s tym,ze sa tam da pancuska a ponozka a navyse kozusina sa zosliape .Vacsie topanky vraj robia potom detom otlaky.Tymz,e su vacsie, noha v nich lieta a nie je pevna...aspon tak mi bolo povedane..
Takze ja nebudem kupovat vacsie a este mi povedala,ze ona osobne by kupovala koncom oktobra (lebo niektore mamce uz kupovali v septembri)...

eva4444
24. okt 2008

my sme kupovali vcera, skusili sme dvoje, v jednych sa len tak plackal, v druhych bezkal pekne tak sme vedeli ktore kupit. kazdopadne je dobre nasadit a nechat dieta pobehat po obchode. kazdopadne sme museli vziat snurovacie, lebo na suchy zips sa mu zle obuvali kedze ma vysoky priehlavok.

titkovamiriam
24. okt 2008

tak ja kupujem len tak ze skusim na nozicke 🙂

liliandax
24. okt 2008

titko - a to sa da??? 😕

helka101
24. okt 2008

no my kupujeme väčšinou s malým, ale doma si pre istotu zmeriame nôžku na cm, a v obchode si to radšej premeriam a plus nejaká rezerva toho 1,5cm z predu aj zo zadu 😅

denisocka
25. okt 2008

helka,akože 3cm dokopy? 😅

marika80
25. okt 2008

no ja som minulu zimu tak kupila, ze su jej dobru aj tuto 😅 . (Som ani nevedela,ze jej boli take velke). Vtedy este nechodila, narvala som tam hrubu ponozku (sak ked sedela v sanach bolo jej to jedno). Ale teraz uz kupujeme tak,aby vedela v tom aj chodit 😀 .

helka101
25. okt 2008

no nám to bolo akurát a vedel v tom aj chodiť, nepotkýnal sa, ved ked počítate pančušky a ponožky, plus je tam aj kožušinka dnuka, tak neivem.. nám to bolo o.k. 😅

yesno22
30. okt 2008

ahojte...my sme kupil zimne topanocky minuly piatok, teraz mame 22 , na zimu sme vzali 23..odkedy maly chodi, kupujem mu o cislo vacsie, nie viac...ak nam cez zimu noha podrastie viac ako o ten 1cm, kupime dalsie...co uz, nebudem si dieta trapit velkymi topankami, aj mne by sa zle chodilo 😉 je pravda, ze tie topanky su priserne drahe ale zdravie dietata mi je prednejsie, to radsej usetrim na sebe 😉

chromozom
31. okt 2008

Super finta je obkreslit nozicku na papier a odlomit presne taku dlhu spajlu. Ta spajla sa dobre dava do topanocky (lepsie nez cela obkreslena nozicka), papier sa mi vzdy pokrcil, ale so spajlou som mala lepsi prehlad o vnutri topanocky, kolko miesta vlastne ostalo na ponozku.....

zuzanka07
1. nov 2008

My budeme zimne topanky kupovat na buduci tyzden. Treba, aby si topanku dieta vyskusalo (vela zalezi aj na vzore nielen na cisle- mala bude zrejme potrebovat c.21, doma mam uz jedny 22,ale ked som jej dala hrubu ponozku nozicka sa jej do nich nevmestila, lebo su pre nu uzke) a poprechadzalo sa po predajni. Potom odskusat palcek. Ceny topanociek su vysoke, ale radsej investujeme do kvality, ako keby mali v zime chodit s mokrou ponozkou a pancuskou.

trinitka87
17. mar 2010

http://www.diva.sk/zdravie/starostlivost-a-prev...

len aby ste si davali pozor baby.... 😒 😠

ked som to precitala, ostalo mi zle, a zdaleka obchadzam obchody cinskeho typu a im podobne

sladkasue
20. sep 2011

babulky, a mate niektora nejaku znacku, ktoru odporucite na zimne topanocky??? aby sme mohli behat aj po snehu?! 😉
kto poradi?

janna_1
21. sep 2011

@sladkasue my nedame dopustit na topanocky super fit, su naozaj kvalitne. Minulu zimu nas vysli okolo 50€, zateplene + goratex. Ine uz ani nekupujem. aj sandalky, aj prechodne.

sladkasue
21. sep 2011

@janna_1 a co je to ten goratex?

tin007
21. sep 2011

@janna_1 superfitky (aspon v BA) isli cenovo vyrazne hore, jesenne som kupovala za 60! a zimne som videla v ponuke od 80! :( najskor skocim asi do banky a "urobim" ju a potom na topanky 😀

hajanka
21. sep 2011

prosim vysvetlite niekto, ako moze male dieta chodit normalne v topanke o 1,5cm az 2cm vacsej? 😨
Lebo ja to nechapem. Tak max. do 1cm ano, ale 1,5-2cm?

janna_1
21. sep 2011

@sladkasue spravne to ma byt goretex a je to speci material - membranovy, ktory neprepusti k telu vodu, vietor, ale pritom velmi priedusny, pretoze von od tela paru prepusti. takza napr. taka nozicka by nemala byt v takej topanke spotena a ani mokra od vonkajsieho prostredia, sneh dazd ... Nam sa to zatial osvedcilo. Do takychto topanok ale nie je vhodne davat viac vrstiev na nozku, stacia len pancusky.

@tin007 uz som pozerala jeden internetovy obchod s novou zimnou sezonou, tak tam sa ceny pohybuju od 40 € do 60 €, maju aj minulorocne modely za tie lacnejsie sumicky.