Ako kúpiť prvé zimné topánky?

lindulak
19. okt 2008

Ahojte maminy! My uz prve topanocky mame, no teraz ideme kupovat zimne a neviem, ake by mali byt velke. Mali by sa tam asi zmestit pancusky, hrube ponozky a este aj nejaka rezerva aby z nich do konca zimy nevyrastla? Ale to sa mi potom zda, ze treba kupit aj o dva cisla vacsie, hm? Poradte, kt. to uz mate za sebou...

klaudia85
22. sep 2011

@janna_1 ja práve dnes pozerám Superfitky goretex, a to vážne do nich stačí len pančuška? Teraz máme 19 superfit, tak snáď by som mohla aj bez skúšania 20, alebo treba skúšať, aj keď už máme topky rovnakej značky?

katy1979
22. sep 2011

@janna_1 hod link mne nevadi ani minulorocny model lebo tiez a tohtorocna cena 80 eur dorazila. to geoxy ci ecco vychadzaju lacnejsie

@klaudia85 a co by si jej do tych topanok chcela vorvat? pancuchace a hrube ponozky? tym padom sa jej spoti noha a bude ich mat ladove. a rocne dieta v necase vacsinu casu bude zalezene v kociku a vo fusaku. ci sediet v sankach popr. na boboch

katy1979
22. sep 2011

@klaudia85 podla mojich skusenosti treba skusat. ale ak uvadzaju vnutornu dlzku na nete tak nemusis.

tin007
22. sep 2011

@janna_1 nastastie som kupila z rodiny uplne nove goretexove za 25 e (keby sa mi tak vsetky darili kupovat). daj link, kde si nasla ceny od 40 e, ja som kupovala doteraz v Cipele, maju predajnu v Retre, Ruzinov

anjelicek26
22. sep 2011

No superfitky su tie naj, lahulinke, pritom nepremokave. Ako najteplejsie by som ich nenazvala, nie su uuuuuplne zateplene, ale nam vzdy stacili aj na trojhodinovevalanie sa v snehu, ak bolo -15, predsalen sme obuli snehule.

Tu maju superfitky za 44€ co mi prijde na ich topanky fajna cena!

http://www.detskaobuv.sk/znacka/superfit

klaudia85
22. sep 2011

@katy1979 No ja mám prvé dieťa, preto zisťujem, čo a ako v zime 🙂 Asi fakt lepšie priplatiť jej na zimné topánočky resp. čižmičky, aby jej do nich neťahalo. Ja si zvyknem dávať hrubšie ponožky v zime, takže... preto sa pýtam. Tú dĺžku uvádzajú.. Teraz má 12,6, o číslo väčšie by mali byť 13,2cm. Mimochodom, nám kočík a fusak nehrozí.

@anjelicek26 aj mne sa zdá byť tá cena super, keď si uvedomím, že za prvé topánočky superfit sme dali 39eur, ale v obchode.. Ktovie čo by stáli v obchode. Asi pôjdem najprv okuknúť, či sa neoplatia aj normálne kúpiť.

anjelicek26
22. sep 2011

@klaudia85 - do normalnych topanociek pocitas rezervu 1cm a do zimnych 1,5 cm - prave kvoli tej pancuske - na to netreba zabudat.

albireo
22. sep 2011

@sladkasue Ak chces topanky do snehu a plackanice,odporucam Ecco. Su zateplene, pritom lahke a s goretexovou membranou. V Dansku su uz malicke deti vonku v kazdom pocasi,preto miestni vyrobcovia robia take cizmicky, ktore udrzia nohy v suchu.

katy1979
22. sep 2011

@klaudia85 tak maximalne kupis za celu zimu dvoje nikdy nevies ako jej noha porastie. preco fusak nehrozi? co sa len nosite ci len chodite? ako v blave a v dubravke no ak chodite s kocikom von a bez fusaku mas odvahu dievca.

klaudia85
22. sep 2011

@katy1979 Si dosť nepríjemná, minulú zimu sme sa samozrejme kočíkovali s fusakom, ale malá mi v kočíku nechce byť, takže ju nahodím do zimnej kombinézy a pôjde buď po svojich alebo ju ponesiem. V pohode, to mi nevadí.

katy1979
22. sep 2011

@klaudia85 prepac ak som neprijemna ja sa len pytam ze ako na tom ste ked fusak nie. ja mam tiez deti co su antikocikove. tak sa ospravedlnujem ak sa ta dotklo ci sa nosite ci chodite je to len priama otazka.
oni deti sa menia prvy odkedy zacal chodit a hlavne v zime si rad sadol aj do toho kocika a zababusil sa. tento druhy aj ked chodi kocik nemusi ale jednoducho v nom obcas musi byt. obcas to zvlada tam sediet. hlavne ja vsade meskam takze sa musim ponahlat tym padom tam jednoducho musi sediet.
ak absolutne nepouzivate kocik tak nemas preco riesit fusak ak obcas ano rozmyslala by som o nom na tvojom mieste ale je to tvoja vec.

anjelicek26
22. sep 2011

@katy1979 - my rozhodne este fusak a kocik, ved je este krpec, nikam by sme sa nedostali, keby to mal cele slapat, neviem si predstavit chodit rocne dieta v clapkanici alebo v hlbokom snehu - to bude mlady pan v sankach 🙂

Ja skor uz len hladam navleky na topanky, aby som ho potom s mokrymi ci spinavymi topankami do toho fusaku mohla posadit 😕

katy1979
22. sep 2011

@anjelicek26 vsak prave mne staci ked ma prejst dva kilometre peso. a hlavne vsetky tie veci co musi pozbierat a momentalne ako prsalo tak sa v kazdej kaluzi vyvalat. ked neodhrabu chodniky tak my mame boby pre dve deti bude sa vozit v nich.
tie navleky sa predavaju na nete ale mozno u vas ich zozenies aj bezne. pri prvom sme ich nepouzivali sneh som otrepala a velmi malokedy sa nam stalo ze by zaspinil fusak zvnutra od blata. pri malom uvidime. zavisi od zimy aj od jeho psychickeho rozpolozenia ci bude sediet na zadku v tom kociku alebo nie.

klaudia85
22. sep 2011

@katy1979 fusak máme, dúfam sa aj malá v tomto trochu zmení a nechá sa trocha povoziť, nebola by som proti 🙂

katy1979
22. sep 2011

@klaudia85 no to ti ani panboh netusi decka su nevyspytatelne. uvidis. ja v toto dufam uz dlho a zatial marne 😀 ako my hovorime mame luxusny nakupny vozik

janna_1
22. sep 2011

anjelicek sem ten link uz dala:

http://www.detskaobuv.sk/zimna-obuv-gore-tex-/
najlacnejsie su tam od 40,80 €

a malemu do takych topanok naozaj davam len pancusku, ked som mu dala na mancusky len tenke ponizky, tak mal spotenu nozku.

janna_1
22. sep 2011

no a este je jedna kamenna obuv na Kramaroch kde maju velky vyber superfitiek, vola sa to Beni ...

tigri
22. sep 2011

podla mna v normalnych topanockach by mala byt cca 1 cm rezerva a v zimnych cca 1,5cm rezerva...ked su zimne topanocky prilis natrepane na nozicku, je v nich viac zima...ja davam obom babam robit ortopedicke vlozky aj ortopedicke sandalky na mieru na predpis a vzdy su minimalne o centimeter vacsie, pricom sa robia iba na polroka, takze odbornici asi vedia preco

btw. to je pekne predsavzdatie, ze ked nozicka na konci zimy podrastie, dokupim druhe....ale realita je trochu ina, pretoze vo februari-marci uz vacsinou ziadne zimne topanky v obchode nenajdete, mam svoju skusenost pri 2 detoch....

dora01
29. sep 2011

Ahojte,

prosim Vas, kde v Bratislave sa daju kupit detske zimne superfitky? Okrem spominanej predajne na Kramaroch.

Dakujem

pimpulienka
29. sep 2011

Baby aj my sa chystame na zimne topanočky. Zatiaľ som bola veľmi spokojna so zn. Ciciban z predajne Cipele.to mame take prve prechodne topanočky na prve krôčky. na doma máme papučky Superfit s tymi som tiež spokojná. Videla by som to možno na tie superfit goretex, len veru kde je dobra predajňa v Ba na ne? Little foot v Eurovii chcem pozrieť odtiaľ ich máme, len neviem či tam bude taky dobry vyber tejto značky, čo sa tyka zimnych topanočiek..

pimpulienka
29. sep 2011

@dora01 Ahoj. Prosim ťa kde tam na Kramároch je predajňa detskej obuvi? Maju tam rôzne značky? Ďakujem 🙂

cicimon
29. sep 2011

@dora01 superfity maju aj v humanicu, len ci uz aj zimne, neviem, treba kuk

dora01
29. sep 2011

@pimpulienka http://www.beni.sk/ nebola som tam este, ale vraj tam maju dobry vyber topanok, rozne znacky...

dora01
29. sep 2011

@cicimon dakujem, ja som bola v deichmane a hladal som superfity 😀 Takze humanic, trochu som si tie obchody poplietla 😝 😀

pimpulienka
29. sep 2011

@dora01 ďakujem mrknem

ootaznik
29. sep 2011

maminy, asi skot tie skusenejsie - dnes som zasla do deichmanu a skusila som zabke elefanten topanky. na nete som citala, ze maju byt max o 1,5 vacsie. no zobrala som jedno cislo, boli vacsie o 1cm, o cislo vacsie boli realne vacsie o 1,5cm, ale mne sa zdali na nozicke ako lode.......ktore teraz vybrat? nejde o to, ze ich hned budem kupovat, ale mam proste dilemu, ako kupit prve topanocky na jesen - zimu :(

czechzuzanaba
29. sep 2011

ja mam rada tento obchod www.boticky.sk

mirka285
29. sep 2011

@ootaznik na elefanten topanocky maju v Deichmane taku sablonu,tak tam malej daj nozicku a budes vediet ake cislo potrebuje...

ootaznik
29. sep 2011

@mirka285 dakujem 🙂 ......len snad to budu mat aj pri ostatnych znackach 🙂

renatkas
29. sep 2011

ahojte, tiez prave zhanam info o nepremokavych cizmach a v BA som nasla ze maju Superfitky aj v Brendone v Raci http://www.brendon.sk/Products/List/detská obuv...
Ja to pojdem radsej vyskusat osobne ako to kupovat cez internet...