Ako kúpiť prvé zimné topánky?

lindulak
19. okt 2008

Ahojte maminy! My uz prve topanocky mame, no teraz ideme kupovat zimne a neviem, ake by mali byt velke. Mali by sa tam asi zmestit pancusky, hrube ponozky a este aj nejaka rezerva aby z nich do konca zimy nevyrastla? Ale to sa mi potom zda, ze treba kupit aj o dva cisla vacsie, hm? Poradte, kt. to uz mate za sebou...

denisekkk
10. okt 2011

@pimpulienka dnes sme kupili v BENI superfitky a vyzera ze sa v nich malej paci....http://www.beni.sk/ my sme boli v BB ale je aj v BA. Poradia ti tam...bola som v soku ked mala z elefantiek c.18 presla na Superfit c 20..na nozickach jej posobia kusov velke ale su to zimne topanky takze je to v pohode 🙂

pimpulienka
14. okt 2011

@denisekkk ďakujem pozriem. Chystam sa aj do Maximina v Ružinove tam som vyhliadla Geox vyzeraju byt perfektne, tak som zvedava ako budu malinkej sedieť

denisekkk
14. okt 2011

@pimpulienka neni zac, nech dobre vyberiete🙂

kate001
15. okt 2011

ahojte. ja som doteraz dcerke kupovala topanocky znacky Protetika a bola som v tom, ze patria medzi najlepsie. Ale ako citam, tak vsetky vychvalujete tieto superfitky. Neviete mi povedat v com su lepsie??? ☹

mona270
17. okt 2011

@denisekkk Ahoj, prosim ťa, kde v BB je predajňa BENI? Nemajú tam náhodou topánočky zn. GEOX?

denisekkk
17. okt 2011

no neviem ci tam maju geox ale tu mas link tam su vypisane znacky http://www.beni.sk/

krajinka
17. okt 2011

baby kupujete uz zimne topanky? zobrat o cislo vacsie ako nosi teraz, alebo kupit cca o mesiac, ked ich bude realne treba? 😉

sante81
17. okt 2011

@krajinka ja som kupila o číslo vačšie, už zač novembra, ked mu dám ešte pančusky tak sa to stratí, a zimné topánočky ma drobec až do jari - 5 mesiacov, takže radšej o kusok vačšie

janna_1
18. okt 2011

@kate001 z vlastnej skusenosti, protetiky uz nikdy viac. Su oproti superfit tvrde a tazke, neohybne. (minulu zimu, ze kupim protetiky, isla som na Bojnicku do podnikovej predajne, predavacka moc nevedela poradit cislo, ale kupila som a prisla som domov a prehmatavam vnutro rukou a vo vnutri na spici nebola kozusina!!! ale cista guma ako z vonkajsej strany. brrr. isla som ich vratit a predavacka kukala ako puk, jasne ze mi vratila peniaze s poznamkou no, asi vyrobna vada....) A cenovo tam az taky velky rozdiel nie je. V beni na kramaroch sme kupovali synovi superfitky, teta pekne odmerala, vyskusala, popozerala, poradila a dokonca aj zlavu dala pri plateni v hotovosti, takze 47 € nas vysli na 42 a par centov €, co je super cena za goretexove. A take protetika ani nema.

kate001
18. okt 2011

@janna_1
ja som s nimi bola zatial len a len spokojna. Tie superfitky sice nepoznam, ale zaskocila ma tam ich cena. Ja som skor mala pocit, ze tieto z protetiky drzia lepsie nohu dietatu, kedze su dost pevne, ako ty pises neohybne. A ta cena, najdrahsie som zatial kupila okolo 35 Eur, a to som nevyberala nejake zimne najlacnejsie. Zijeme cast roka v Taliansku, ale tu ked vidim tie ceny, 50-70Eur za lepsie topanky, vzdy si poviem, ze vydrzime a kupime na Slovensku. A to som raz kupila sandale od Chicco stali po zlave cca. 23 Eur, ale podla mna na Protetiku nemali.(Nemala som uz ale na vyber 😀). Aj ked je pravda, ze velku skusenost s detskymi topankami nemam, nakolko ked mala dcerka par mesiacov tak jej ortoped predpisal specialnu obuv, ktoru sme objednali na mieru u Protetiky a odvtedy chodime len tam. A ine znacky som velmi nepozerala. 😀 Dakujem ti ale za tvoj nazor. 🙂

katavinka
18. okt 2011

@janna_1 no ja mám tiež na Protetiku ťažké srdce, a to preto, že sme ich kúpili 2 či 3x a po každé sme ich predali, lebo malý ich odmietol nosiť. Malé neboli isto, vždy som zmerala nohu a zároveň vnút. vložku boty, ale on reval, že ho tlačia. Je pravda, že má širšiu nožičku a vysoký nart a všetky Protetika mi prídu brutálne tvrdé, čo mu môže vadiť. Takže nám ostali vždy v krabici, nebolo šance a vždy sme nakoniec kupovali druhé. Tento rok sa chystám tiež vyskúšať Superfit-ky a ak mu sadnú, isto vezmem radšej tie, sú ľahké a teplé, ako sa potom zas stresovať, či si Protetiku bude chcieť dať na nohu 😖

bamb27
18. okt 2011

@mona270 dneska som bola v beni v BB a mali len superfit a richter 😉 ..tiez som chcela aspon vyskusat geox, ale neboli tam ziadne

kristinka.s
18. okt 2011

nemate nahodou skusenosti s tymito znackami snehuly: ddstep, super gear, padiny?
tie superfit su sice fajn, ale strasne drahe, na to ze mi to dieta bude nosit zopar mesiacov ☹

kate001
20. okt 2011

@kristinka.s
ja som minulu zimu kupila dcerke snehule super gear a bola som s nimi velmi spokojna. Boli jej sice asi o dve cisla vacsie, pretoze mensie cislo nevyrabali, ale ked bol sneh tak ich nosila, a nemala ziaden problem pretoze boli vacsie. A nepremokli. Pouzivala som na ne ale ten impregnacny sprej. 🙂

lindulak
autor
21. okt 2011

toto aj mňa zaujíma, čo sa @kristinka.s pýta... ak máte skúsenosti napíšte maminy. hlavne ako je to s nepremokavosťou...

julllia
21. okt 2011

Ja som malemu kupila adidasky.take vyssie, s goretex membranou, cize staci raz za cas naimpregnovat a moze veselo aj v zime, chcela som povodne protetiku, ale poprve - su zbytocne drahe nato, ze nie su funkcne, ziadna membrana, spec.podrazka a tak a podruhe, zdaju sa mi nepohodlne pre take male deti, su tvrde, ako tu aj niektore pisete. Cenovo ma to vyslo cca tak isto.

gimox
22. okt 2011

Ja som prave dnes kupila malej goretexove Superfitky v Brendone v Raci, su snurovacie stali 41,95 a zda sa ze malej sa v nich dobre chodi. Pred par dnami sme povodne kupili v Deichmane Elefanteny, zdali sa byt fajn teplucke so 100% ovcou vlnou, ale boli velmi vysoke, skoro pod kolienka co sme si neuvedomili a ked sme ich doma skusali vobec si v nich nevedela cupnut a zacala plakat, nastastie nam vratili peniaze a kupili sme tie superfitky. Akurat ked sme kupovali Elefanteny predavacka nam ich oporucala inpregnovat sprejom aj ked mali vodeodolnu membranu, tak by ma zaujimalo ci treba inpregnovat aj goretexove topanky na to som sa zabudla spytat.

wild_child
22. okt 2011

@gimox goratexove topanky urcite netreba impregnovat ... 🙂

ootaznik
23. okt 2011

....ja som prave vcera kupila goratexove topanky - sice pre seba, ale povedala mi predavacka, ze mam ich impregnovat, tak ako teraz? necham si poradit 🙂

rivatha
24. okt 2011

Ahojte! Aj ja by som rada vedela, ako to teda s tym impregnovanim je 😝 Mne povedala predavacka v Humanicu, ze topanocky s membranou impregnovat netreba. Ale neviem, ci bola uplna odbornicka 🤐 Mala som pocit, ze by som ju presvedcila o hocicom 😅
Citala som, ze impregnacia by branila priedusnosti. Ale na inej stranke som zasa nasla, ze premoceniu povrchovej vrstvy topanok s tex membranou treba predchadzat impregnaciou ako aj pri inych povrchoch.
Tak teraz neviem 😅 Napiseme vyrobcom? 😝

rebecca2006
25. okt 2011

ja nie som tiež bohvieaká odborníčka, ale impregnácia určite pridušnosti nebráni. Čo ja viem, treba obuv naimpregnovať pred 1. použitím a potom raz za čas.

albireo
25. okt 2011

topanky s goretexovom membranou treba pred prvym pouzitim impregnovat! pri predaji zvyknu ponukat prislusne spreje.Ziadnu membranu to "neupcha",naopak sa zvysi ochrana povrchu.

lenka0283
14. nov 2011

Ahojte baby kde prosim vas kupim poriadne kvalitne zimne cizmy pre 10mes babo??

gimox
14. nov 2011

@lenka0283 ahoj, ak planujes prist nakupit do bratislavy, tak ja som malej kupovala topanky v Brendone v Raci (maju aj stranku) goretexove Superfitky, mame ich asi mesiac a zatial si neviem vynachvalit, nozicky ma vzdy teplucke aj ked davam iba ponozky alebo obyc. pancusky. super predajna je aj na Kramaroch vola sa Beni, maju velky vyber roznych kvalitnych znaciek, co vsak urcite neodporucam kupovat cez net, topanocky treba vyskusat, raz som sa dala zlakat cenou a nikdy viac... samozrejme vobec nesedeli 😠

skoricaxx
14. nov 2012

ahojte
mala bude mať teraz 8 mesiacov, ake čižmičky topanky čo jej mam zaobstarať na zimu???
Bo do kočika by som si možno vedela poradiť to by nam mohlo stačiť aj niečo taketo???? myslím
https://www.modrykonik.sk/bazar/detska-obuv/vjy...
ale ked napadne sneh a pôjdeme sa so starším sánkovať chcela by som aj ju posadiť na sánky???

ako to vyriešiť???

veronikamarcinkova
23. sep 2013

@bubba len chcem poznamenat nakolko deti maju reflex skrcenia prsta ked sa im tam snazime do topanocky natlacit este nas je tento sposob skusania vhodnosti obuvi nevhodny najlepsie je obkreslit nozicku zmerat a kupit o pol cm vecsiu ako si-ste namerala a to aj ked je zima cize puncosky ponozky ti nevytvoria az polcm navyse cize palceky budu mat dost miesta pri ohybe nakolko ked nam noha pri zdvihani zvecsi objem preto je mysleni volny pohyb prstekov ak kupis velke dieta bude zakopavat a dojde k urazu.....pripadne chod s baby a pytaj si tu meraciu podlozku na nozku postav na to dieta nech stoji celou vahou na tom a sipka ti ukaze aku velkost mas-te kupit.......vela stastia a aj tak na konci zimy jej-jemu uz budu male lebo decke nozicky rastu v priemere kazde dva tri mesiace o pol cm

bubba
24. sep 2013

@veronikamarcinkova 😀 cica moje bejby má už nejaký ten ročik,čoskoro pubertička 😀 😀 metóda vsunutia prsta za pätičku sa mi nesmierne a vždy osvedčila,žiadne obkreslovanie či meranie nebolo zapotreby.

veronikamarcinkova
24. sep 2013

ja som len navrhla iny sposob ktory sa mne osvedcil nakolko mne mala vzdy krci palceky a reagovala som na vas len preto ze ste boli prva koho mi vyhodilo na tuto temu nic osobne vela zdravia pa

beatrix13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sueh
28. okt 2018

My budeme mat problem s velkostou.Maly ma sice 15 mesiacov,ale nozicku velkosti 17.Tak by zimne potreboval max 18 a to neviem kde zozeniem.Poradite prosin?My mame vsetci strasne malu nohu.Moja 10rocna ma 29.Kde zozeniem take malicke 18?Najlepsie nejake snehulky.