Ako naparovať 3-mesačné bábätko?

cvika
16. okt 2008

ahojte, neviete mi niektora poradit ako naparovat 3 mesacne babatko,mala ma hlieniky a doktor ju kazal naparovat ale neviem ako na to...dakujem

cvika
autor
16. okt 2008

totiz si neviem predstavit ako ju mam drzat nad tym hrncom a pod dekou...alebo co....

radka.m.
16. okt 2008

ahoj,tak myslím,že budeš mít daleko lepší malou odsávat,dnes už se napařování vůbec nedoporučuje,už se od toho dávno upustilo,tak nevím,místo napařování se praktikují inhalace vincentky,nebo mucosolvanu,jezdím s dětmi každý rok do lázní,tak tam mají taky inhalace vincentky,ale nejlepší by jsi podle mě měla to odsávání odsávačkou na vysavač.

cvika
autor
16. okt 2008

radka.m. mam tu odsavacku, a ako hlboko ju mam dat malej do nosteka, pokial to ide, lebo naposledy ked som jej to robila nic neslo...

lilinka76
16. okt 2008

Cvika, my ked sme boli deti a boli sme chori, mamka nam zapla do izby na varič vodu s vincentkou, prip. slanou vodou a ta sa odparovala a my sme sa v tej izbe hrali za zatvorenymi dverami. Malicka ma len 3 mesiace, takze nehrozi, aby sa obarila, len daj pozor, aby Ti ta vincentka nevyvrela. Musis dolievat.

cvika
autor
16. okt 2008

lilinka len ja nemam nic take na ten radiator, nam tiez mamka davala take nieco kde sa naliala slana voda a to sa vyparovalo......aky varic myslis?

lilinka76
16. okt 2008

Normalnu jednoplatnicku do elektrickej zastrcky.

cvika
autor
16. okt 2008

nema take nic,,

lilinka76
16. okt 2008

Tak inak poradit neviem, zial...

lilinka76
16. okt 2008

Cvika, teraz ma napadlo. Tak si tu vincentku nechaj odparovat na sporaku, pozatvaraj dvere a malicka nech Ti spi v kuchyni, ak je to u Vas mozne tak urobit. Ide o to, aby bola v tej miestnosti, kde sa vyparuje ta slana voda.

cvika
autor
16. okt 2008

mozem to vyskusat aj ked mame kuchynu spojenu s obyvkou , ale za pokus to stoji...dakujem

cvika
autor
16. okt 2008

lilinka a nemas skusenost s tou odsavackou na vysavac?

lilinka76
16. okt 2008

Mam, pouzivame ju od narodenia nasich deti, ale nastastie sme zatial chorucki neboli. Odsavali sme iba ked boli velmi malicki a vygrcli mliecko cez nos. Teraz sa toho boja, lebo uz si pamataju, co ich caka. Podla mna je to dobra vec, aj ked mnohi pediatri Ti povedia, ze netreba odsavat veeeeeeelmi vela, lebo potom sa tvori viac hlienu. Ak mas nejake kvapky typu Libenar, Physiomer (fyziologicky roztok, prip. morska voda) tak striekni malickej do nosa, chvilku pockaj a potom odsaj.

denduska
16. okt 2008

cvika aj my mame tu odsavacku, a nech si kazdy vravi co chce, ja malej odsavam minimalne kazdy druhy den, nema sice vela soplikov ale su huste, keby som to neodsala tak sa zadusi alebo dostane nejaky zapal stredneho ucha. ta odsavacka je velmi dobra, davam ju len take 2 milimetre do nosteka, niekedy staci dat len k dierke. zalezi aj na vykone vysavaca. a tiez najprv strieknem physiomer.

cvika
autor
16. okt 2008

denduska aj tvója je tou castou co davas do nosteka taka hrubsia?

denduska
16. okt 2008

vies co, ja mam presne tuto http://www.babyvac.sk/kontakt.htm tam je obrazok...

cvika
autor
16. okt 2008

taku mam aj ja, ale ked jej ju dam tak nejde nic....ten physiomer su nejake kvapky pre babatka?

stresmenka
16. okt 2008

cvika mali sme ten istý problém kúpila som homeo corryzaliu dávala som 1/2 tal. ráno pol večer rozpustila som ju v čajíku a na noc som mu do izby dávala zvlhčovať vzduch. Klop, klop máme to hravo za sebou 🙂

stresmenka
16. okt 2008

cvika a zabudla som mne kázala aj doky kúpiť mar plus spray do nosa je to morská voda a to som striekala v priebehu dňa a odsala a tiež nič nešlo ale po zvlhčovaní všetko povolilo 😉

funilieta
16. okt 2008

no ja som malicku naparovala, a to tak, ze ked spinkala, tak som dala vedla postielky stolicku a dala som tam misku s horucim harmancekom. cez postielku som dala velku deku tak, aby robila stan a cast deky som dala aj nad misku , proste musis sa s tym pohrat, a davat pozor velkyyyy!
Krcna mi poradila urobit mokry stan, v noci na postielku dat mokru plachtu..a dieta ma spinkat na sikmej ploche

denduska
16. okt 2008

physiomer to je tiez nejaka morska voda ci co...no slany roztok s mineralmi...a ma to taku speci flasku ze to robi uplne jemnucky prud..taky rozprasovac. strieknem do jednej dierky, do druhej..pockam a odsajem. Tak skus dat trosku hlbsie, ja som to skusala aj na sebe najprv, bala som sa ci jej neuskodim 😅 inak my mame vlhko v dome a sople ma aj tak 😠