Ako naučiť 8 mesačné dieťa piť z fľašky?

zuzub
18. jan 2011

Milé mamičky, potrebujem súrne poradiť ako naučiť piť z fľašky môjho synčeka.je stále kojený plus príkrmy, máme, ale dlhšie problém so zápchou, takže nám lekárka kázala dávať viacej tekutín, vodičku, čajík... problém je v tom, že malý vôbec nechce fľašku, žiadnu máme doma už celú zbierku plus poháriky na učenie aj čajíkov sme už vyskúšali XY.... ak vypije tak len z lyžičky aj to maximálne 110ml za deň, už neviem ako na to.ešte dodám, že v lete som už čajík dávala a vtedy problém nemal, na večer mu dávam bebu a tú pekne vypije z fľaše len sa tak zapráši... takžke neviem kde je problém.ďakujem.

jarunka111
18. jan 2011

To ti vypije "dosť" 😉 Náš malý tiež málo pije a ako u vás, tiež máme všelijaké fľaše, menili sme čaje a nič. Potom som mu dala napiť z pohárika a ono to trocha pomohlo, určite vypil viac ako z ktorejkoľvek fľaše. Jemu sa to páčilo a tak pije z pohára. Fľašku máme len von a už je taký vyšpekulovaný, že ho nudí piť len z jedného pohára. Tak aby sa napil, vytiahneme niekoľko pohárikov a tak sa u nás pije 😀 Možno divočina, ale zabrala to a som rada 🙂

sorciera24
18. jan 2011

u nas bolo presne to iste....len kojeny a flasu nechytil za nic.....skusila som mu v 9.mes. kupit flasku so slamkou taku sportovu....1.den tu slamku ocucaval a 2.den si asi omylom potiahol a odvtedy pije hlavne zo slamky........🙂vyskusaj totto 😉

luly13
18. jan 2011

u nas detto. skusili sme vsetky mozne flase, pohariky a nic. ked sme boli v obchode a zabudla som zobrat vodu, kupila som na radu kamosky pollitrovu decku lucku s tym sosacikom a chlapec sa chytil a vypil na jeho pomery enormne mnozstvo. odvtedy co sme ju zacali pouzivat, je adam ochotny aspon nieco vypit. ale ked da 110ml za den, tak oslavujeme 😅

oacka
18. jan 2011

my máme presne to isté,malá má sedem mesiacov, horko ťažko si zvykla na chicco fľašu a jeden konkrétny cumeľ,tak UM pije z nej,ale čajík piť nechce.... dávať lyžičkou je nad moje sily a nervy,tak ju pekne ládujem 25mililitrovou injekčnou striekačkou.. pohárik zatiaľ odmieta,slamku sme ešte neskúšali,ale veru kúpim aj to.... keď jej dávam striekačkou,tak len otvorí ústa a hltá,občas vypľuvne... musím aj ja dávať viac tekutín,lebo tiež ju zapeká,chuderku. ☹

pink_lady
18. jan 2011

u 8 mesacneho 110 ml za den je malo moj v tom obdobi vypil aj liter caju...ked vypije z flasky mlieko tak nebude problem asi ze by flasu nevedel ale skor ze mu caj nechuti, skus trosku osladit, vies, Beba je celkom sladka a potom sa z deti stanu betari, vidim to na mojom, neosladeny caj ani kapku ked prisladim vypije bez problemov

natashkaa
18. jan 2011

Ahoj moje dieta bolo rovnake. Len prso a mali se 100 poharikov a nic. ked mal 12 mesiacov a stale len cecikoval a nevedeli sme ako dostat don vodu manzel zobral dospelacky pohae strcil don obycko slamku a vidaaaaaa 😀 behom pol dna pil o den nato uz pil len sam z pohara bez slamky. Takze hned presiel na pohar a ked niekam ideme mal poharik slamkovy tak vyskusaj. Ja aj tak doteraz kojim lebo moc tomu pitiu neda...

mamkaivka
18. jan 2011

Maťko tiež z fľašky nevie piť a ani ho neučím, má pohárik na ktorom je vrchnák z ktorého keď sa otočí tak nič nevytečie, čajík ide len vtedy keď potiahne. Livia vôbec nemala fľašu.

miskap
20. jan 2011

Pokiaľ je dieťa kojené na požiadanie, dostáva dosť tekutín. Materské mlieko je totiž aj od smädu, nielen od hladu. Na fľašu ho učiť netreba, aby za chvíľu prsník neodmietal. Ak máte zápchu, skúste to riešiť napríklad výživami alebo kompótami, ktoré majú trochu preháňací účinok( marhuľová, slivková ) Snaž sa malého naučiť rovno na pohár. Ako radili žienky, možno slamka zaberie. Alebo ho nechaj vybrať si, ktorý pohárik chce.

lienockaa
21. jan 2011

a co tak ine UM na vecer?z beby dost deticiek ma zapchu..ja som teda UM nedavala, ale pocula som od ostatnych mam o bebe..este mozete skusit redsie prikrmy robit, neviem, ci mu varis, alebo kupujes..mala som kojeneho syna, flasu nechcel nikdy a nechce ju doteraz, rovnako tak nikdy nechcel caje, pije len cistu vodu, nakoniec sa naucil z avent hrnceka a teraz pije z flase so sosakom, alebo "neporiadne"aj z obyc hrnceka..

anjelicek26
21. jan 2011

@pink_lady - liter osladeneho caju???? A to ti prijde normalne?

Beba zapeka, skus ine UM na vecer a mozno sa to zlepsi, resp. z prikrmov vynechaj mrkvu, zemiak, banan, zapekajuce veci. MM mu na pokrytie tekutin urcite staci + tych 110 ml co vypije navyse, ved to je idealne.

sunea
21. jan 2011

velky suhlas s @anjelicek26 . Moj maly bol na tom uplne rovnako (akurat ho teda nezapekalo), ale kym bol kojeny (ale len ciastocne), tak vodu moc nechcel...potom sa rozpil bez problemov. Kasli na rozne zazracne pohariky, su to zbytocne vyhodene peniaze. Syna som od pol roka ucila pit z normalneho pohara (umelohmotny), naucil sa to velmi rychlo a aj tak potom viac vypil (slo mu to rychlejsie, ako z roznych flasiek s naustkami). Kamoskina dcera ma 1,5r a nie je schopna z pohara pit, je cela dooblievana, lebo stale pila zo vselijakych "super modernych" flasiek, nas syn pije bez jedinej kvapky vedla. Vyskusaj.

luciferkax
5. sep 2012

Skúšaj normálny pohár, momentálne zo sebou nosím fľašu s vodou a na prechádzke čapujem do menšieho poldecáka :D :D

danusskaaa
5. sep 2012

mila mamina, my sme s tym mali porblem tiez, ale v 5mesiaci. dovtedy bole len kojena a vodicku som jej davala cez lyzicku. ked malej uz moje mliecko nestacilo, skusali sme flasu... bola to hroza, nikdy som nepocula moju malinku tak plakat a vrieskat ako ked som jej skusala dat flasu. trvalo to asi mesiac, ked sme sa trapili s kojenim, prikrmom cez flasu a kedze nic nevypila dokrmovala som ju cez kvapatko-bol to des!!! ale musela som to skusat stale dookola a pomalinky sa naucila. najprv cuckala malinko a potom sa mnozstvo zvysovalo. davala som jej dokonca cumel z flasky dudlat a nech sa s nim hra... mam doma vsetky flasy a dudliky ake su chytila sa len na Tommee Tippee. asi ti nic neostava, len vydrzat a skusat stale dookola davat malemu cucnut

monesa4
15. máj 2013

Poprosim vas o radu...Moja mala 5mesacna dcerka bola doteraz stale kojena...ale pani doktorka zistila,ze mame malo mliecka a preto nam odporucila davat umele mliecko..ale teraz je problem v tom,ze mi nechce pit z flase a potom place a ked ju dam k prsniku tak pije a je kludna,,tak poradte co mam robit,ved musim jej davat to um pretoze mi strasne malo pribera.....vdaka za rady

brumka
15. máj 2013

@monesa4 zalezi ako malo pribera a kolko vazi, mozno by si mohla zacat troska davat pikrmy a nebudes musiet riesit UM?

michaela510
13. dec 2015

Tu som videla ze by mali mat video ako naucis pit dietatko so slamkou

https://www.youtube.com/watch?v=yWiCN1NFQcw