Ako naučiť dieťa na cumel?

ali27
20. máj 2009

mozno mam netradicnu otazku, ale moja 3-mesacna si zacala cmulat palcek, hlavne pri zaspavani. snazila som sa ju naucit na cumlik, ked uz ma taku potrebu sat, ale bohuzial je to beznadejne. vypluva ho a zlosti sa. neexistuje nejaky cumel, ktory babatka dobre toleruju?? bojim sa ze ten palcek jej bude chutit cim dalej tym viac a nebudem ju vediet odnaucit... ☹

levandulka99
4. okt 2013

Mne sa osvedcilo namocit cumel do borovicky, ale samozrejme zase nie vela, lebo to co uz by bolo. 🙂 🙂

zita19
4. okt 2013

A este navarit makovy odvar aby prespalo cely den. Ako v 19.storoci!!!

rheia27
4. okt 2013

Neverím že niekto sa môže toto opýtať

kvietocek7
5. okt 2013

@rheia27 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no to ani mne sa nechce verit, na tom sa da iba fajne pobavit 😀 😀 😀 😀 😀 😀

marinka70
8. jún 2016

@magimary ahoj citala som tvoju rady ohladom cumlika...ja mam taky probkem tiez mam 3 mesacneho chlapceka a prestal mi brat cumlik na zaciatku v pohode a teraz vobec...dokonca ked mu ho dam do pusy nevtiahne ho iba zuje...a predtym sa este sj dr cudovala ako ho mal silno vtiahnuty...teraz vobec...ked mu ho tlacim nasilu zacne ho dlavit obcas...a este mi aj zacne revat riadne....je kojeny...zaspava v pohode bez cumlika ani nie je daky uplakany ale su siruacie kedy zacne plakat napr v kociku a nemam ho ako utisit...vies mi nieco poradit? Dik

atrami
8. jún 2016

Ja len dúfam, že už ho aj od toho cumlíka odučila, vek na to má 😝

mamis1
12. aug 2016

@zuzi26 my mame uplne to iste. Maly ma 13mesiacov a tiez premyslam ako naucit maleho na dudel. Je stale kojeny a inak ani nezaspi ako len na prse 😣 uz som s toho zufala. Idu malemu zubky a je to horor. Stale len na prse.

avokado28
25. aug 2016

@marinka70 @mamis1 podaril sa boj s cumlom? 😉

dominioli
25. aug 2016

@mamis1 to poznam je to hrozne ani na vecko sa mi niekedy nepodari odist 😞 teraz som jej kupila kaucukovy na skusku ale letel po celej izbe ked ho hodila 😀 musi vymysliet nieco ine

marinka70
25. aug 2016

@avokado28 nie nepodaril...prehrala som...mame skoro polroka a cumel ani za svet...tak to uz neriesim

gerrwie_girl
28. máj 2018

Ja nechapem, preco tak strasne chcete naucit deti na cumel? Moj maly si tiez cmula iba prsteky a cumlik nechce, tak ho do toho isto nenutim a vlastne som aj rada. Vobec to neberiem ako nieco zle...som trosku prekvapena, kolko mamiciek tu je z toho nestastnych 🙂